Arbejder ...

loading

Klubturneringen Aars 2018-19  

Vis Gruppe : Parringer
M-klassen Direkte link
#NavnRating1234567PoPlWeRn
1Carsten Richard Espensen
Aars Nibe Skakklub
1804
8
0
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
04 - 82,51729
2Benny Grønhøj
Aars Nibe Skakklub
1990
7
1
1
 
8
 
3
 
4
 
5
 
6
 
11 - 34,451990
3Henning Larsen
Aars Nibe Skakklub
1743
6
 
7
 
1
 
2
 
8
 
4
 
5
 
05 - 71,951685
4Niels Pedersen
Aars Nibe Skakklub
1887
5
0
6
 
7
 
1
 
2
 
3
 
8
 
04 - 83,351787
5John Bauneborg Nielsen
Aars Nibe Skakklub
2081
4
1
8
 
6
 
7
 
1
 
2
 
3
 
11 - 35,32081
6Mogens Nielsen
Aars Nibe Skakklub
1924
3
 
4
 
5
 
8
 
7
 
1
 
2
 
05 - 73,751812
7Søren Thomsen
Aars Nibe Skakklub
1862
2
0
3
 
4
 
5
 
6
 
8
 
1
 
04 - 83,11769
8Søren Grønhøj
Aars Nibe Skakklub
1904
1
1
5
 
2
 
6
 
3
 
7
 
4
 
11 - 33,551904

Basis 1 Direkte link
#NavnRating1234567PoPlWeRn
1Kjeld Johansen
Aars Nibe Skakklub
1602
8
½
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
½3 - 44,81410
2Birger K. Laursen
Aars Nibe Skakklub
1462
7
0
1
 
8
 
3
 
4
 
5
 
6
 
05 - 83,51305
3Rune Nielsen
Aars Nibe Skakklub
1627
6
1
7
 
1
 
2
 
8
 
4
 
5
 
11 - 25,051627
4Nataniel Bernth Strømgaard Hansen
Aars Nibe Skakklub
1240
5
 
6
 
7
 
1
 
2
 
3
 
8
 
06 - 71,51173
5Willy Møller
Aars Nibe Skakklub
1232
4
 
8
 
6
 
7
 
1
 
2
 
3
 
06 - 71,451167
6Jørgen Madsen
Aars Nibe Skakklub
1369
3
0
4
 
5
 
8
 
7
 
1
 
2
 
05 - 82,61252
7Bjarne Straszek
Aars Nibe Skakklub
1469
2
1
3
 
4
 
5
 
6
 
8
 
1
 
11 - 23,61469
8Poul Erik Niebuhr
Aars Nibe Skakklub
1679
1
½
5
 
2
 
6
 
3
 
7
 
4
 
½3 - 45,451497

Basis 2 Direkte link
#NavnRating123456789PoPlWeRn
1Rasmus Yde Lykke Pedersen
Aars Nibe Skakklub
1000
10
-
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
04 - 104,45800
2Finn Nielsen
Aars Nibe Skakklub
1000
9
 
1
 
10
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
05 - 94,45800
3Anne-Mette Gravlund Nielsen
Aars Nibe Skakklub
771
8
0
9
 
1
 
2
 
10
 
4
 
5
 
6
 
7
 
04 - 101,95683
4Patrick Grønhøj
Aars Nibe Skakklub
984
7
0
8
 
9
 
1
 
2
 
3
 
10
 
5
 
6
 
04 - 104,3791
5Precious Grønhøj
Aars Nibe Skakklub
965
6
0
7
 
8
 
9
 
1
 
2
 
3
 
4
 
10
 
04 - 104,05783
6Børge Bertelsen
Aars Nibe Skakklub
1173
5
1
10
 
7
 
8
 
9
 
1
 
2
 
3
 
4
 
11 - 36,31173
7Jan Nielsen
Aars Nibe Skakklub
951
4
1
5
 
6
 
10
 
8
 
9
 
1
 
2
 
3
 
11 - 33,9951
8Willads Rønnow Juul
Aars Nibe Skakklub
787
3
1
4
 
5
 
6
 
7
 
10
 
9
 
1
 
2
 
11 - 32,1787
9David Bilgrav Jensen
Aars Nibe Skakklub
1000
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
10
 
1
 
05 - 94,45800
10Hr. Oversidder
Ingen klub
800
1
-
6
 
2
 
7
 
3
 
8
 
4
 
9
 
5
 
04 - 100800
Indbydelse
Periode 2018-09-17 .. 2019-01-14
Dansk ratet Ja
Elo ratet Nej
Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Turnerings komite
Hoveddommer Henning Larsen
Dommere

Tilmeldings muligheder til Klubturneringen Aars 2018-19

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
M-klassen 8 2018-09-17 2018-09-14
Basis 1 8 2018-09-17 2018-09-14
Basis 2 10 2018-09-17 2018-09-14
Totalt antal tilmeldte 26
Deltagere i gruppen M-klassen
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100701532 1438670 1. Carsten Richard Espensen Aars Nibe Skakklub 1804 1820 2018-09-14
100700172 1404245 2. Benny Grønhøj Aars Nibe Skakklub 1990 2029 2018-09-14
100700759 1404172 3. Henning Larsen Aars Nibe Skakklub 1743 1907 2018-09-14
100700349 1410997 4. Niels Pedersen Aars Nibe Skakklub 1887 1925 2018-09-14
100700381 1402439 5. John Bauneborg Nielsen Aars Nibe Skakklub 2081 2112 2018-09-14
100700348 1433598 6. Mogens Nielsen Aars Nibe Skakklub 1924 1950 2018-09-14
100700353 1417274 7. Søren Thomsen Aars Nibe Skakklub 1862 1911 2018-09-14
100700768 1446088 8. Søren Grønhøj Aars Nibe Skakklub 1904 1924 2018-09-14
Deltagere i gruppen Basis 1
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100701628 1447114 1. Kjeld Johansen Aars Nibe Skakklub 1602 1742 2018-09-14
100700780 1456105 2. Birger K. Laursen Aars Nibe Skakklub 1462 2018-09-14
100701456 1404989 3. Rune Nielsen Aars Nibe Skakklub 1627 1677 2018-09-14
100701783 1464795 4. Nataniel Bernth Strømgaard Hansen Aars Nibe Skakklub 1240 1195 2018-09-14
100701558 1456660 5. Willy Møller Aars Nibe Skakklub 1232 1248 2018-09-14
100701533 1453033 6. Jørgen Madsen Aars Nibe Skakklub 1369 1412 2018-09-14
100700790 1456539 7. Bjarne Straszek Aars Nibe Skakklub 1469 2018-09-14
100700784 1450484 8. Poul Erik Niebuhr Aars Nibe Skakklub 1679 1737 2018-09-14
Deltagere i gruppen Basis 2
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100701814 - 1. Rasmus Yde Lykke Pedersen Aars Nibe Skakklub 1000 2018-09-14
100701812 - 2. Finn Nielsen Aars Nibe Skakklub 1000 2018-09-14
100701784 1464787 3. Anne-Mette Gravlund Nielsen Aars Nibe Skakklub 771 2018-09-14
100701677 1460625 4. Patrick Grønhøj Aars Nibe Skakklub 984 2018-09-14
100701678 1460633 5. Precious Grønhøj Aars Nibe Skakklub 965 2018-09-14
100701091 1453009 6. Børge Bertelsen Aars Nibe Skakklub 1173 1429 2018-09-14
100701771 1464779 7. Jan Nielsen Aars Nibe Skakklub 951 1321 2018-09-14
100701702 1454927 8. Willads Rønnow Juul Aars Nibe Skakklub 787 2018-09-14
100701813 - 9. David Bilgrav Jensen Aars Nibe Skakklub 1000 2018-09-14
- 10. Hr. Oversidder Ingen klub 800 1000 2018-09-14