Arbejder ...

loading

Brønshøj Efterårsturnering 2018  

Vis Gruppe : Parringer
D Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Noah Krug Wahlgreen
BMS Skak
14441512
6
0
2
0
3
1
4
1
5
0
23 - 51,9514461,891516
2Jeppe Hald Falkesgaard
Brønshøj Skakforening
15281611
5
1
1
1
6
1
3
1
4
1
512,6516632,701703
3Brian Kalhøj
Brønshøj Skakforening
14961438
4
0
5
1
1
0
2
0
6
1
23 - 52,414781,351464
4Kim Michael Pedersen
Amager Skakforening
15191643
3
1
6
½
5
1
1
0
2
0
22,615152,931634
5Jesper Thorsen
Enkeltmedlem - Indland
15741662
2
0
3
0
4
0
6
½
1
1
63,0515043,091630
6Flemming Dyremose
Brøndby Skakklub
14861657
1
1
4
½
2
0
5
½
3
0
23 - 52,314733,041636

Partier i turneringen Brønshøj Efterårsturnering 2018

Hvid:
Sort:
Event:
Resultat:
Runde:

Træk:
Indbydelse

Brønshøj Efterårsturnering 2018

24/10: For at få lige deltagerantal er Jakob Bjerregaard, Espergærde, indsat i gruppe C.

Karl-Erik Frandsen rykket ned i D, Noah Wahlgreen rykket ned i E og Daniel A. Cort M. Hansen rykket ned i F.

 

Hermed indbyder vi til vores Efterårsturnering 2018 med 5 runder max 46 deltagere i perioden 25/10 til 6/12, der bliver ELO-ratet.

 

Turneringsform: Der inddeles i 6-mandsgrupper efter rating, dog evt. med en Monrad-gruppe som sidste gruppe.

Spillested: Brønshøj Skak Forening, Frederikssundsvej 118 A, 2700 Brønshøj.

Spilledage: Følgende 5 torsdage 25/10 - 8/11 - 15/11 - 29/11 - 6/12.

Tab uden kamp: Partiet tabes uden kamp, hvis man kommer mere end 30 minutter for sent.

Spilletid: Start kl. 19.00 Betænkningstid: FIDEs med 90 min + 30 sekunder pr. træk og 15 minutters tillæg ved 40 træk.

Mobiltelefoner og lign.:Partiet tabes, hvis ens mobiltelefon eller andet elektronisk kommunikationsudstyr er tændt under spillet.

Rygeforbud i spillelokalet.

Indskud: 200,00 kr, betales 25/10 inden 1. rundes start

Tilmelding: senest 19/10 via skak.dk, yderligere information: Carsten Petersen mobil 2965 3505, e-mail: b.s.f@post.tele.dk

Periode 2018-10-25 .. 2018-12-06
Dansk ratet Ja
Elo ratet Ja
Kørestols adgang Der er ikke kørestols adgang
Turnerings komite

Jacob Carstensen, Niels Erik Andersen og Roland Greger (alle fra Brønshøj)

Hoveddommer Carsten Petersen
Dommere

Tilmeldings muligheder til Brønshøj Efterårsturnering 2018

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
A 6 2018-10-25 2018-10-19
B 6 2018-10-25 2018-10-19
C 6 2018-10-25 2018-10-19
D 6 2018-10-25 2018-10-19
E 6 2018-10-25 2018-10-19
F 8 2018-10-25 2018-10-19
Totalt antal tilmeldte 38
Deltagere i gruppen A
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100100136 1409778 1. Jan Mouritsen Brønshøj Skakforening 1858 1877 2018-09-19
103110074 1438700 2. Morten Renneberg Skakforeningen ØBRO 1921 1979 2018-09-25
100800660 1408356 3. Michael Tandrup Herlev Skakklub 1987 2018 2018-09-20
100103709 1435868 4. Jakob Hansen Enkeltmedlem - Indland 1915 1914 2018-10-16
100100371 1406256 5. John Holm Nielsen Enkeltmedlem - Indland 2009 1972 2018-09-25
100801054 1402307 6. Esben Christensen Brønshøj Skakforening 1945 2017 2018-09-20
Deltagere i gruppen B
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100103431 1402463 1. Emil Koldill Brønshøj Skakforening 1716 1795 2018-09-19
100100951 1418351 2. Lars Erik Zwisler Nørrebro Skakklub 1739 1798 2018-09-23
100103593 1417673 3. Petruli Petrovski Enkeltmedlem - Indland 1844 1824 2018-09-22
100800205 1408372 4. Søren Holm Jensen Brønshøj Skakforening 1831 1926 2018-09-21
100800198 1404520 5. Carsten Hejberg BMS Skak 1791 1868 2018-10-18
100100857 1417215 6. Christian C. Strachan Nørrebro Skakklub 1831 1890 2018-09-21
Deltagere i gruppen C
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100104469 1466763 1. Ole Nørskov Tårnby Skakklub 1628 1695 2018-09-28
100103836 1442589 2. Angelo Nielsen Amager Skakforening 1701 1743 2018-10-14
101096673 - 3. Karl-Erik Frandsen Prøvemedlemmer 1600 2018-10-11
100101538 1407457 4. Benny Howe Brønshøj Skakforening 1665 1733 2018-09-19
100802975 1460919 5. Jacob Bjerregaard Espergærde Skakklub 1623 1760 2018-10-24
100104343 1462636 6. Andreas Philip Cort Maleeva Hansen Nørrebro Skakklub 1604 1776 2018-09-22
Deltagere i gruppen D
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100104399 1457349 1. Noah Krug Wahlgreen BMS Skak 1444 1512 2018-10-18
101096089 1464981 2. Jeppe Hald Falkesgaard Brønshøj Skakforening 1528 1611 2018-09-19
100104474 1467409 3. Brian Kalhøj Brønshøj Skakforening 1496 1438 2018-09-21
100103837 1441400 4. Kim Michael Pedersen Amager Skakforening 1519 1643 2018-10-14
102100985 1438727 5. Jesper Thorsen Enkeltmedlem - Indland 1574 1662 2018-09-26
100100667 1416073 6. Flemming Dyremose Brøndby Skakklub 1486 1657 2018-09-22
Deltagere i gruppen E
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100103072 1418092 1. Ken Nørtoft Sørensen Brønshøj Skakforening 1396 1573 2018-09-20
100100104 1416111 2. Jens Gade Amager Skakforening 1430 1510 2018-10-01
100103681 1432206 3. Aksel Mortensgaard Brønshøj Skakforening 1425 1560 2018-09-19
100104342 1462644 4. Daniel Alexander Cort Maleeva Hansen BMS Skak 1359 1251 2018-10-07
100801614 1438719 5. Stig Svensson Enkeltmedlem - Indland 1437 1560 2018-09-25
102101051 1445189 6. Peter Andersen Amager Skakforening 1365 1567 2018-09-20
Deltagere i gruppen F
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100102386 1412922 1. Morten Sigvart Dyremose Brøndby Skakklub 1203 1370 2018-09-22
101096436 1466267 2. Tonny Czajkowski Brønshøj Skakforening 1305 1443 2018-09-24
101096426 1458582 3. Farhad Hosseini Nasrabadi Amager Skakforening 1330 1220 2018-10-14
103106794 1426966 4. Frank Laursen Herlev Skakklub 1153 1479 2018-09-27
101096674 - 5. Klavs Vedel Prøvemedlemmer 1100 2018-10-03
100802375 1416669 6. Alex Christian Oksenbøl Larsen Enkeltmedlem - Indland 1251 1411 2018-09-23
100103691 1436040 7. Bo V. Pedersen Brønshøj Skakforening 1289 1575 2018-09-19
- 8. Hr. Oversidder Ingen klub 800 1000 2018-10-26