Arbejder ...

loading

1. Esbjerg Efterår 2018 - Juniorturnering  

Vis Gruppe : Parringer
A (1998-2001) Direkte link
#NavnRating123456PoPl

B (2002-2003) Direkte link
#NavnRating123456PoPl
Nikolaj Slaeimann Jensen
Esbjerg Skakforening
1000      01 - 2
Bertram Hvistendahl Nielsen
Prøvemedlemmer
500      01 - 2

C (2004-2005) Direkte link
#NavnRating123456PoPl
Emil Taumann
Prøvemedlemmer
500      01

D (2006-2007) Direkte link
#NavnRating123456PoPl
Ewald Munksgaard
Esbjerg Skakforening
1496      01 - 2
Oscar Bjerrum
Prøvemedlemmer
500      01 - 2

E (2008-2009) Direkte link
#NavnRating123456PoPl
Mathias Korsgård
Prøvemedlemmer
500      01

E (2010- ) Direkte link
#NavnRating123456PoPl
Indbydelse
Spillested: Rybners HTX, Spangsbjerg Møllevej 72, indgang ved hovedindgangen.
Spilletid: Mandag den 15.oktober 2018, kl. 10-16.
Betænkningstid: 20 min pr. spiller pr parti. Der spilles i aldersgrupper A (1998-2001), B (2002-2003), C (2004-2005), D (2006-2007), E (2008-2009), F (2010- ). Ved få tilmeldinger kan flere grupper afvikles sammen.
Indskud: 20 kr., men mange præmier
Foreløbig tidsplan:
09:45-09:55 Betaling af indskud
10:00-10:40 1.runde
10:50-11:30 2.runde
11:40-12:20 3.runde
13:00-13:40 4.runde
13:50-14:30 5.runde
14:40-15:20 6.runde
15:30  Præmieoverrækkelse
Kantinen på Rybners Tekniske Skole er åben for middagsmad, ellers vil der være salg af sodavand m.m.
Tilmelding: Senest 10/10 på http://turnering.skak.dk eller til Lars Wilton, 28237842, wilton@live.dk - husk at angive fødselsår og gerne klub og rating.
Fra kl. 17:00 er der mulighed for at følge 1.runde af en lukket IM-turnering, 1.Esbjerg Efterår 2018
 
Vi glæder os til at se jer!
Periode 2018-10-15 .. 2018-10-15
Dansk ratet Nej
Elo ratet Nej
Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Turnerings komite
Hoveddommer Bent Rømer Radoor
Dommere

Tilmeldings muligheder til 1. Esbjerg Efterår 2018 - Juniorturnering

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
A (1998-2001) 0 2018-10-15 2018-10-10
B (2002-2003) 2 2018-10-15 2018-10-10
C (2004-2005) 1 2018-10-15 2018-10-10
D (2006-2007) 2 2018-10-15 2018-10-10
E (2008-2009) 1 2018-10-15 2018-10-10
E (2010- ) 0 2018-10-15 2018-10-10
Totalt antal tilmeldte 6
Deltagere i gruppen A (1998-2001)
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
Deltagere i gruppen B (2002-2003)
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
- Bertram Hvistendahl Nielsen Prøvemedlemmer 500 2018-10-09
101200070 - Nikolaj Slaeimann Jensen Esbjerg Skakforening 1000 2018-10-09
Deltagere i gruppen C (2004-2005)
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
- Emil Taumann Prøvemedlemmer 500 2018-10-11
Deltagere i gruppen D (2006-2007)
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
101096601 - Ewald Munksgaard Esbjerg Skakforening 1496 2018-10-08
- Oscar Bjerrum Prøvemedlemmer 500 2018-10-09
Deltagere i gruppen E (2008-2009)
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
- Mathias Korsgård Prøvemedlemmer 500 2018-10-09
Deltagere i gruppen E (2010- )
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt