Arbejder ...

loading

K41s 6. Dags-EMT 2018  

Vis Gruppe : Parringer
Mesterklassen Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Peter Sebastian Stuhr
Skakklubben K41
18431870
6
1
2
1
3
1
4
1
5
1
512,119871,991930
2Dick Sørensen
Nordsjællands Skakklub
19212026
5
0
1
0
6
0
3
1
4
½
4 - 62,718853,271991
3FM Daniel Andersen
Frederikssund Skakklub
19251911
4
1
5
0
1
0
2
0
6
½
4 - 62,7518882,331894
4Børge Hjerrild Nielsen
Hvidovre Skakklub
18861922
3
0
6
1
5
½
1
0
2
½
232,4518732,421914
5Ib Skovgaard
BMS Skak
18381869
2
1
3
1
4
½
6
1
1
0
22,0518951,991899
6Håkan Lane
Damhus Skakklub
19481993
1
0
4
0
2
1
5
0
3
½
4 - 62,9519053,001963

Basisgruppen Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Ole Gjelstrup
Skakklubben K41
14251487
6
1
3
0
7
1
5
0
4
1
32 - 42,614431,231502
2Søren Christian Krogh
Skakklubben K41
12021280
5
0
 
6
0
8
1
3
0
16 - 70,612200,611288
3Henning B. Sørensen
Skakklubben K41
17901809
4
1
1
1
5
1
6
1
2
1
514,618024,131826
4Orla Eilegaard Jørgensen
Allerød Skakklub
13391624
3
0
5
0
8
0
7
1
1
0
16 - 71,8513012,131581
5Birger Birk
Skakklubben K41
15121598
2
1
4
1
3
0
1
1
6
0
32 - 43,115082,801602
6Aage Niels Christensen
Nørrebro Skakklub
13581536
1
0
7
1
2
1
3
0
5
1
32 - 42,413851,961537
7Bjarne Hansen
Skakklubben K41
1000 
6
0
1
0
4
0
8
0
080,398701000
8Jacob Hein
Skakklubben K41
15271511  
4
1
2
0
7
1
252,615001,141508
Indbydelse

K41s 6. Dags-EMT 2018

Hermed indbydes til K41s 6. Dags EMT 2018, der er åben for alle.

Turneringsform:

Fortrinsvis 6-mands alle-mod-alle-grupper, men Monrad-grupper kan også blive brugt for at få det til at gå op med

deltagerantallet, og for at få grupperne til at blive så lige som mulige.

Turneringen ELO rates, hvis betingelserne herfor er opfyldt.

Spilledage:

Torsdagene fra den 25/10 til 22/11 2018. I alt 5 runder.

Spillested & tid:

K41s lokaler, Mellemtoftevej 11, Valby, med start kl. 13.00.

Spillerne skal være ved brættet senest ½ time efter rundestart.

Betænkningstid:

90 minutter + 30 sekunder pr. træk. Der gives 30 minutters tillæg ved træk 40.

Indskud:

120kr., som inkluderer kaffe, te, småkager og hjemmebagt kage ved hver runde, men der er ingen præmier.

Mobiltelefoner:

Skal være slukkede og 'usynlige'.

Tilmelding:

Senest tirsdag 23/10 2018

Der er plads til 46-48 deltagere.

Turneringsledere:

Dommer: Peter Stuhr formand@skakklubbenk41.dk Tlf. 30969995

Assisterende dommer: Ole Gjelstrup

Periode 2018-10-25 .. 2018-11-22
Dansk ratet Ja
Elo ratet Ja
Kørestols adgang Der er ikke kørestols adgang
Turnerings komite
Hoveddommer Peter Sebastian Stuhr
Dommere

Tilmeldings muligheder til K41s 6. Dags-EMT 2018

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Mesterklassen 6 2018-10-25 2018-10-23
Basisgruppen 8 2018-10-25 2018-10-23
Totalt antal tilmeldte 14
Deltagere i gruppen Mesterklassen
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100802434 1426729 1. Peter Sebastian Stuhr Skakklubben K41 1843 1870 2018-09-27
102100937 1427962 2. Dick Sørensen Nordsjællands Skakklub 1921 2026 2018-10-03
100802146 1402714 3. FM Daniel Andersen Frederikssund Skakklub 1925 1911 2018-10-03
100101946 1405128 4. Børge Hjerrild Nielsen Hvidovre Skakklub 1886 1922 2018-10-12
100100198 1406760 5. Ib Skovgaard BMS Skak 1838 1869 2018-10-14
100701573 1433695 6. Håkan Lane Damhus Skakklub 1948 1993 2018-10-22
Deltagere i gruppen Basisgruppen
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100500498 1413481 1. Ole Gjelstrup Skakklubben K41 1425 1487 2018-10-08
103108104 1407686 2. Søren Christian Krogh Skakklubben K41 1202 1280 2018-10-08
100102046 1428799 3. Henning B. Sørensen Skakklubben K41 1790 1809 2018-10-12
100101086 1413368 4. Orla Eilegaard Jørgensen Allerød Skakklub 1339 1624 2018-10-17
100800841 1451553 5. Birger Birk Skakklubben K41 1512 1598 2018-10-17
100100217 1409980 6. Aage Niels Christensen Nørrebro Skakklub 1358 1536 2018-10-23
100104506 - 7. Bjarne Hansen Skakklubben K41 1000 2018-10-25
100801513 1402870 8. Jacob Hein Skakklubben K41 1527 1511 2018-11-07