Arbejder ...

loading

Sydøstfyn Forår 2019  

Vis Gruppe : Parringer
Gruppe 1 Direkte link
#NavnRatingElo1234567PoPlWeRn
1Bjarne Lindenskov
Sydøstfyn
18401863
8
 
2
1
3
½
4
½
5
1
6
 
7
 
32 - 33,851815
2Ole Sørensen
Læseforeningens Skakklub
17491809
7
0
1
0
8
½
3
+
4
½
5
 
6
 
262,451706
3Brian Michael Hamann
Fredericia Skakforening
17861863
6
0
7
½
1
½
2
-
8
-
4
-
5
-
181,151782
4Jørgen Kiel
Sydøstfyn
17571851
5
½
6
 
7
0
1
½
2
½
3
+
8
 
4 - 52,551726
5Niels Henrik Cappelen
Læseforeningens Skakklub
16341778
4
½
8
0
6
 
7
0
1
0
2
 
3
+
71,51604
6Per Smidt Sørensen
Sydøstfyn
20272090
3
1
4
 
5
 
8
½
7
1
1
 
2
 
4 - 55,61948
7Kim Theill
Midtfyns Skakklub
17571767
2
1
3
½
4
1
5
1
6
0
8
 
1
 
131772
8Birger Olsen
Sydøstfyn
19171909
1
 
5
1
2
½
6
½
3
+
7
 
4
 
32 - 33,951859

Bjarne Lindenskov           20418074

Jørgen Kiel                      22485676

Kim Theil                        28779228

Birger Olsen                  24528482

Per Sørensen                30842450

Brian Hamann                29871870

Ole Sørensen                23460065

Niels H Cappelen          60584152                          

 

Gruppe 2 Direkte link
#NavnRatingElo1234567PoPlWeRn
1Erik G. Andresen
Nyborg Skakklub
14241557
2
1
8
0
4
½
6
0
11
0
  102,651372
2Andy Willy Boye
Ullerslev Skakklub
11201430
1
0
7
½
12
1
10
1
8
0
  6 - 92,051140
3Mikkel Strandby Hansen
Sydøstfyn
14871633
4
½
5
1
11
½
9
1
6
 
  34 - 52,551507
4Tage Knudsen
Sydøstfyn
14151561
3
½
6
½
1
½
7
1
9
1
  1 - 32,351474
5Jan Nielsen
Sydøstfyn
13961559
6
½
3
0
7
0
12
1
10
1
  6 - 93,351358
6Steen G. Andresen
Ullerslev Skakklub
14341578
5
½
4
½
10
1
1
1
3
 
  34 - 531434
7Morten Schjøtt
Midtfyns Skakklub
1286
8
0
2
½
5
1
4
0
12
1
  6 - 92,61282
8Ulla Hansen
Sydøstfyn
14281534
7
1
1
1
9
0
11
½
2
1
  1 - 32,71464
9Allan Hallgren Hansen
Sydøstfyn
15461579
10
1
11
½
8
1
3
0
4
0
  6 - 93,351508
10John Sørensen
Sydøstfyn
9281100
9
0
12
1
6
0
2
0
5
0
  1110,85935
11Per Andersen
Læseforeningens Skakklub
15931657
12
1
9
½
3
½
8
½
1
1
  1 - 33,651593
12Johannes Andersen
Sydøstfyn
9431162
11
0
10
0
2
0
5
0
7
0
  0120,95900

5. runde afbud Mikkel S Hansen

 

Erik Andreasen                    23464604

Andy Boye                           25568209

Mikkel Strandby                  53351214

Tage Knudsen                    30242647

Jan Nielsen                         21787468

Steen G Andreasen            27202481

Morten Sjøtt                        72531718

Ulla Hansen                       40815805

Allan H Hansen                 30401958

John Sørensen                 22483065

Per Andersen                  22949613

Johannes Andersen        25797429

Indbydelse

Sydøstfyn Forår 2019,.

7 runders turnering i 8 mands grupper, nederst evt. monrad.

Indskud 150 kr.

Spillested Gudbjerg skole kl. 19 00.

Hvornår. 5/3, 12/3  26/3, 2/4, 9/4, 30/4 og 7/5-2019

Betænkningstid 90 min. Til 40 træk, derefter 30 min. Ekstra, plus 30 sekunder pr. Træk i tillæg.

Det er tiladt at komme op til en time for sent.

Sidste tilmelding Søndag 3-3-2019 kl.18

Al indskud undtagen emt afgift udbetales som præmie.

Periode 2019-03-05 .. 2019-05-07
Dansk ratet Ja
Elo ratet Nej
Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Turnerings komite
Hoveddommer Jørgen Kiel
Dommere

Tilmeldings muligheder til Sydøstfyn Forår 2019

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Gruppe 1 8 2019-03-05 2019-03-03
Gruppe 2 12 2019-03-05 2019-03-03
- 1 2019-03-05 2019-03-03
Totalt antal tilmeldte 21
Deltagere i gruppen Gruppe 1
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100300815 1401718 1. Bjarne Lindenskov Sydøstfyn 1840 1863 2018-12-23
101095063 1447971 2. Ole Sørensen Læseforeningens Skakklub 1749 1809 2019-03-02
100500979 1428012 3. Brian Michael Hamann Fredericia Skakforening 1786 1863 2018-12-25
100300609 1428020 4. Jørgen Kiel Sydøstfyn 1757 1851 2019-01-30
100300088 1408518 5. Niels Henrik Cappelen Læseforeningens Skakklub 1634 1778 2019-01-28
100500168 1408232 6. Per Smidt Sørensen Sydøstfyn 2027 2090 2018-10-25
100301005 1444107 7. Kim Theill Midtfyns Skakklub 1757 1767 2019-03-03
100301904 1450344 8. Birger Olsen Sydøstfyn 1917 1909 2019-02-25
Deltagere i gruppen Gruppe 2
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100300309 1434403 1. Erik G. Andresen Nyborg Skakklub 1424 1557 2019-02-08
100301970 1462997 2. Andy Willy Boye Ullerslev Skakklub 1120 1430 2018-11-20
100301932 1452533 3. Mikkel Strandby Hansen Sydøstfyn 1487 1633 2019-01-23
100300624 1450301 4. Tage Knudsen Sydøstfyn 1415 1561 2019-02-25
100300618 1428047 5. Jan Nielsen Sydøstfyn 1396 1559 2019-01-29
100300524 1442740 6. Steen G. Andresen Ullerslev Skakklub 1434 1578 2019-02-08
100301796 0 7. Morten Schjøtt Midtfyns Skakklub 1286 2019-03-06
100300616 1443119 8. Ulla Hansen Sydøstfyn 1428 1534 2019-01-30
100300632 1440888 9. Allan Hallgren Hansen Sydøstfyn 1546 1579 2019-01-29
100301773 1444042 10. John Sørensen Sydøstfyn 928 1100 2019-02-25
100300920 1445081 11. Per Andersen Læseforeningens Skakklub 1593 1657 2019-02-16
100800359 1423070 12. Johannes Andersen Sydøstfyn 943 1162 2019-02-24
Deltagere i gruppen -
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
101096651 - Morten Schjøtt Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 1286 2019-03-03