Arbejder ...

loading

Fries Nielsen´s hurtigskakturnering og Fredericia Mesterskabet i Skoleskak 2019  

Vis Gruppe : Parringer
Gruppe 0 - De skrappe Direkte link
#NavnRating1234567PoPlWeRn
1Anosh Easwaralingam
Fredericia Skakforening
939
8
0
2
0
3
0
4
1
5
0
6
0
7
1
264,8813
2Janosh Easwaralingam
Fredericia Skakforening
1050
7
1
1
1
8
1
3
0
4
1
5
1
6
0
535,551025
3Peter Holst
500
6
1
7
1
1
1
2
1
8
1
4
1
5
0
61 - 21,4847
4Elias Hylle-Wiig
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
500
5
0
6
0
7
0
1
0
2
0
3
0
8
0
081,4500
5Mathias Waldemar Benneth Skow
Læseforeningens Skakklub
874
4
1
8
0
6
0
7
1
1
1
2
0
3
1
44 - 54,3861
6Kristian Gade Burgaard
Læseforeningens Skakklub
1118
3
0
4
1
5
1
8
1
7
1
1
1
2
1
61 - 261118
7Benjamin Wilken Thomsen
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
726
2
0
3
0
4
1
5
0
6
0
8
0
1
0
173,1632
8Johan Holst
500
1
1
5
1
2
0
6
0
3
0
7
1
4
1
44 - 51,4667

Gruppe 1 - Fortsætterne Direkte link
#NavnRatingElo123456789PoPlWeRn
1Anton Bjerre
500
2
0
17
1
6
1
3
1
9
0
15
0
12
0
7
1
5
1
580500
2Liam Nielsen
500
1
1
18
1
16
1
12
1
15
0
9
0
14
1
10
1
8
1
710500
3Bertram Jørgensen
500
4
0
13
½
7
1
1
0
14
0
11
1
10
0
17
1
6
1
100500
4Bruno Grzych
500
3
1
5
1
12
0
15
0
13
0
6
1
18
1
8
0
9
0
4130500
5Christian Thomsen
500
6
0
4
0
13
½
11
1
10
0
17
1
7
0
18
0
1
0
160500
6Jasper Karlsen
500
5
1
8
0
1
0
18
0
17
1
4
0
11
½
16
0
3
0
150500
7Kacper Grzych
500
8
0
10
0
3
0
17
1
11
1
14
0
5
1
1
0
12
1
4140500
8Ludvig Tandrup
500
7
1
6
1
14
0
9
0
18
0
10
0
17
1
4
1
2
0
4120500
9Mathias Tychsen
500
10
1
16
0
18
1
8
1
1
1
2
1
15
0
12
1
4
1
740500
10Malthe Petersen
500
9
0
7
1
15
0
13
0
5
1
8
1
3
1
2
0
16
1
560500
11Oliver Jespersen
500
12
0
15
0
17
1
5
0
7
0
3
0
6
½
14
0
18
0
170500
12Akshayah Sothinathan
500
11
1
14
1
4
1
2
0
16
0
13
0
1
1
9
0
7
0
4110500
13Tobias Jespersen
500
14
0
3
½
5
½
10
1
4
1
12
1
16
0
15
0
17
1
570500
14Charlotte Ingemann
500
13
1
12
0
8
1
16
0
3
1
7
1
2
0
11
1
15
1
650500
15Lukasz Gintrowicz
500
16
0
11
1
10
1
4
1
2
1
1
1
9
1
13
1
14
0
730500
16Michael Roest
500
15
1
9
1
2
0
14
1
12
1
18
1
13
1
6
1
10
0
720500
17Oversidder N.N.
500
18
0
1
0
11
0
7
0
6
0
5
0
8
0
3
0
13
0
0180500
18Artem Chetaikin
500
17
1
2
0
9
0
6
1
8
1
16
0
4
0
5
1
11
1
590500

Gruppe 2 - Begyndere drenge Direkte link
#NavnRatingElo123456789PoPlWeRn
1Andreas Pedersen
500
10
0
2
1
3
1
4
0
5
0
6
0
7
0
8
1
9
0
37 - 80500
2August Holbæk
500
9
0
1
0
10
1
3
0
4
0
5
0
6
0
7
0
8
0
19 - 100500
3Benjamin Andersen
500
8
1
9
0
1
0
2
1
10
½
4
0
5
0
6
0
7
1
60500
4Jeppe Christiansen
500
7
1
8
1
9
0
1
1
2
1
3
1
10
0
5
0
6
0
540500
5Lucas Lund
500
6
1
7
1
8
1
9
1
1
1
2
1
3
1
4
1
10
1
910500
6Ludvig Gaasvig
500
5
0
10
1
7
1
8
1
9
½
1
1
2
1
3
1
4
1
2 - 30500
7Magnus Andersen
500
4
0
5
0
6
0
10
0
8
1
9
0
1
1
2
1
3
0
37 - 80500
8Lasse Juhl
500
3
0
4
0
5
0
6
0
7
0
10
0
9
0
1
0
2
1
19 - 100500
9Caleb Ting
500
2
1
3
1
4
1
5
0
6
½
7
1
8
1
10
1
1
1
2 - 30500
10Arish Yokeeswaran
500
1
1
6
0
2
0
7
1
3
½
8
1
4
1
9
0
5
0
50500

Gruppe 3 - Begyndere piger Direkte link
#NavnRatingElo123456789PoPlWeRn
1Tilde Wendelboe
500
10
0
2
0
3
1
4
0
5
0
6
0
7
0
8
0
9
0
19 - 100500
2Freja Lund
500
9
0
1
1
10
0
3
1
4
0
5
1
6
0
7
0
8
0
380500
3Lakkshana Sothinathan
500
8
0
9
0
1
0
2
0
10
0
4
0
5
0
6
0
7
1
19 - 100500
4Line Sørensen
500
7
0
8
0
9
0
1
1
2
1
3
1
10
0
5
½
6
0
70500
5Majse Petersen
500
6
1
7
0
8
0
9
1
1
1
2
0
3
1
4
½
10
0
50500
6Maria Pawelczyk
500
5
0
10
0
7
0
8
0
9
0
1
1
2
1
3
1
4
1
460500
7Silje Westergaard
500
4
1
5
1
6
1
10
0
8
0
9
0
1
1
2
1
3
0
540500
8Silke Haslund
500
3
1
4
1
5
1
6
1
7
1
10
0
9
0
1
1
2
1
730500
9Emilie Hylle-Wiig
500
2
1
3
1
4
1
5
0
6
1
7
1
8
1
10
1
1
1
81 - 20500
10Sanne Grønnebæk
500
1
1
6
1
2
1
7
1
3
1
8
1
4
1
9
0
5
1
81 - 20500
Indbydelse

Lørdag den 23. februar afholdes på Fredericia Realskole i samarbejde med Fredericia Skakforening en dobbelt hurtigskakturnering.

For voksne og de bedste juniorer Fries Nielsen´s hurtigskakturnering og for skoleskakspillere Fredericia Mesterskabet i Skoleskak 2019.

Under turneringen er der gratis fødselsdags kage til alle deltagere samt en kop kaffe/te eller en sodavand/øl.

 

I Fries Nielsen´s hurtigskakturnering spilles med 15 min. per parti uden tillægstid! Der afvikles 11 runder i en stor gruppe.

Indskud er kr.200 – juniorer og pensionister kr.100. Garanteret 1. præmie er kr.5.000. Øvrige præmier fordeles i ratinggrupper.

Ved ligestilling deles alle kontantpræmier ! Minimum 20 deltagere.

Turneringen starter kl.10.00 og forventes afsluttet med præmieuddeling kl.18.00.

 

I Fredericia Mesterskabet i Skoleskak 2019 spilles i 3 grupper: en for de bedste, en for de øvede og en for begyndere.

I alle grupper betales kr.20 i indskud og der er præmier til alle!

Turneringen starter kl.10.00 og forventes afsluttet med præmieuddeling kl.15.00.

 

Tilmeldingsfrist: Torsdag den 21. februar. Evt. på tlf. 20 15 25 26 (Niels Jørgen Fries Nielsen). 

Periode 2019-02-23 .. 2019-02-23
Dansk ratet Ja
Elo ratet Nej
Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Turnerings komite
Hoveddommer Claus Marcussen
Dommere
Gruppe 0 - De skrappe:  Claus Marcussen

Tilmeldings muligheder til Fries Nielsen´s hurtigskakturnering og Fredericia Mesterskabet i Skoleskak 2019

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Gruppe 0 - De skrappe 8 2019-02-23 2019-02-21
Gruppe 1 - Fortsætterne 18 2019-02-23 2019-02-21
Gruppe 2 - Begyndere drenge 10 2019-02-23 2019-02-21
Gruppe 3 - Begyndere piger 10 2019-02-23 2019-02-21
Totalt antal tilmeldte 46
Deltagere i gruppen Gruppe 0 - De skrappe
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
101095617 1465457 1. Anosh Easwaralingam Fredericia Skakforening 939 1186 2019-02-19
101095616 1463640 2. Janosh Easwaralingam Fredericia Skakforening 1050 1212 2019-02-19
100302037 - 3. Peter Holst 500 2019-02-23
101095918 - 4. Elias Hylle-Wiig Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 500 2019-02-21
100302008 - 5. Mathias Waldemar Benneth Skow Læseforeningens Skakklub 874 2019-02-21
100302007 1468260 6. Kristian Gade Burgaard Læseforeningens Skakklub 1118 2019-02-21
101095851 1464752 7. Benjamin Wilken Thomsen Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 726 1062 2019-02-21
100302002 - 8. Johan Holst 500 2019-02-23
Deltagere i gruppen Gruppe 1 - Fortsætterne
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
- 1. Anton Bjerre 500 2019-02-04
- 2. Liam Nielsen 500 2019-02-18
- 3. Bertram Jørgensen 500 2019-02-16
- 4. Bruno Grzych 500 2019-02-08
- 5. Christian Thomsen 500 2019-02-07
- 6. Jasper Karlsen 500 2019-02-19
- 7. Kacper Grzych 500 2019-02-08
- 8. Ludvig Tandrup 500 2019-02-07
- 9. Mathias Tychsen 500 2019-02-06
- 10. Malthe Petersen 500 2019-02-19
- 11. Oliver Jespersen 500 2019-02-04
- 12. Akshayah Sothinathan 500 2019-02-18
- 13. Tobias Jespersen 500 2019-02-04
- 14. Charlotte Ingemann 500 2019-02-07
- 15. Lukasz Gintrowicz 500 2019-02-21
- 16. Michael Roest 500 2019-02-12
- 17. Oversidder N.N. 500 2019-02-23
- 18. Artem Chetaikin 500 2019-02-19
Deltagere i gruppen Gruppe 2 - Begyndere drenge
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
- 1. Andreas Pedersen 500 2019-02-20
- 2. August Holbæk 500 2019-02-20
- 3. Benjamin Andersen 500 2019-02-21
- 4. Jeppe Christiansen 500 2019-02-20
- 5. Lucas Lund 500 2019-02-21
- 6. Ludvig Gaasvig 500 2019-02-10
- 7. Magnus Andersen 500 2019-02-18
- 8. Lasse Juhl 500 2019-02-21
- 9. Caleb Ting 500 2019-02-21
- 10. Arish Yokeeswaran 500 2019-02-21
Deltagere i gruppen Gruppe 3 - Begyndere piger
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
- 1. Tilde Wendelboe 500 2019-02-23
- 2. Freja Lund 500 2019-02-21
- 3. Lakkshana Sothinathan 500 2019-02-18
- 4. Line Sørensen 500 2019-02-05
- 5. Majse Petersen 500 2019-02-19
- 6. Maria Pawelczyk 500 2019-02-07
- 7. Silje Westergaard 500 2019-02-12
- 8. Silke Haslund 500 2019-02-19
- 9. Emilie Hylle-Wiig 500 2019-02-21
- 10. Sanne Grønnebæk 500 2019-02-21