Arbejder ...

loading

Fries Nielsen´s hurtigskakturnering og Fredericia Mesterskabet i Skoleskak 2019  

Indbydelse

Lørdag den 23. februar afholdes på Fredericia Realskole i samarbejde med Fredericia Skakforening en dobbelt hurtigskakturnering.

For voksne og de bedste juniorer Fries Nielsen´s hurtigskakturnering og for skoleskakspillere Fredericia Mesterskabet i Skoleskak 2019.

Under turneringen er der gratis fødselsdags kage til alle deltagere samt en kop kaffe/te eller en sodavand/øl.

 

I Fries Nielsen´s hurtigskakturnering spilles med 15 min. per parti uden tillægstid! Der afvikles 11 runder i en stor gruppe.

Indskud er kr.200 – juniorer og pensionister kr.100. Garanteret 1. præmie er kr.5.000. Øvrige præmier fordeles i ratinggrupper.

Ved ligestilling deles alle kontantpræmier ! Minimum 20 deltagere.

Turneringen starter kl.10.00 og forventes afsluttet med præmieuddeling kl.18.00.

 

I Fredericia Mesterskabet i Skoleskak 2019 spilles i 3 grupper: en for de bedste, en for de øvede og en for begyndere.

I alle grupper betales kr.20 i indskud og der er præmier til alle!

Turneringen starter kl.10.00 og forventes afsluttet med præmieuddeling kl.15.00.

 

Tilmeldingsfrist: Torsdag den 21. februar. Evt. på tlf. 20 15 25 26 (Niels Jørgen Fries Nielsen). 

Periode 2019-02-23 .. 2019-02-23
Dansk ratet Ja
Elo ratet Nej
Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Turnerings komite
Hoveddommer Claus Marcussen
Dommere

Tilmeldings muligheder til Fries Nielsen´s hurtigskakturnering og Fredericia Mesterskabet i Skoleskak 2019

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Hurtigskak 16 2019-02-23 2019-02-21
Skoleskak 43 2019-02-23 2019-02-21
Totalt antal tilmeldte 59
Deltagere i gruppen Hurtigskak
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100501746 1448552 Adesh Easwaralingam Fredericia Skakforening 2072 2068 2019-01-19
100501761 1451090 Artur Grzych Fredericia Skakforening 1681 1820 2019-02-08
100300084 1403222 Claus Rossen Viborg Skakklub 2077 2140 2019-02-17
100501733 730157 IM Attila Gergacz Springeren Kolding 2347 2368 2019-01-15
100700286 1400142 IM Jens Ove Fries Nielsen Fredericia Skakforening 2402 2378 2019-01-15
103110502 1444948 IM Jonas Buhl Bjerre Skanderborg Skakklub 2353 2432 2019-02-19
100301631 1401610 IM Mads Hansen Skanderborg Skakklub 2338 2409 2019-02-21
100801531 1401378 IM Mikkel Djernæs Antonsen Køge Skakklub 2453 2424 2019-01-15
100700376 1440772 Jacob Kloch Middelfart Skakklub 1673 1731 2019-02-06
100501747 1448560 Jenith Easwaralingam Fredericia Skakforening 1748 1708 2019-01-19
100602311 1440489 Johan Hardlei Skakklubben af 1968 2078 1998 2019-02-21
100602129 1404792 Lars René Andersen Skakklubben af 1968 2214 2135 2019-02-21
100300086 1400770 Per Stentebjerg-Hansen Frem Skakklub 2138 2175 2019-02-21
101095943 1467018 Philip Uhre Knudsen Silkeborg Skakklub Af 1930 1714 1394 2019-02-21
100901673 1441299 Thomas Søndergaard Thybo Skive Skakklub 2123 2189 2019-01-19
100900426 1434888 Tihomir Borovnica Skakklubben Evans 2254 2234 2019-02-10
Deltagere i gruppen Skoleskak
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
- Akshayah Sothinathan 500 2019-02-18
- Andreas Pedersen 500 2019-02-20
101095617 1465457 Anosh Easwaralingam Fredericia Skakforening 939 1186 2019-02-19
- Anton Bjerre 500 2019-02-04
- Arish Yokeeswaran 500 2019-02-21
- Artem Chetaikin 500 2019-02-19
- August Holbæk 500 2019-02-20
- Benjamin Andersen 500 2019-02-21
- Benjamin Wilken Thomsen 726 2019-02-21
- Bertram Jørgensen 500 2019-02-16
- Bruno Grzych 500 2019-02-08
- Caleb Ting 500 2019-02-21
- Charlotte Ingemann 500 2019-02-07
- Christian Thomsen 500 2019-02-07
- Elias Hylle-Wiig 500 2019-02-21
- Emilie Hylle-Wiig 500 2019-02-21
- Freja Lund 500 2019-02-21
101095616 1463640 Janosh Easwaralingam Fredericia Skakforening 1050 1212 2019-02-19
- Jasper Karlsen 500 2019-02-19
- Jeppe Christiansen 500 2019-02-20
- Kacper Grzych 500 2019-02-08
100302007 1468260 Kristian Gade Burgaard Læseforeningens Skakklub 1118 2019-02-21
- Lakkshana Sothinathan 500 2019-02-18
- Lasse Juhl 500 2019-02-21
- Liam Nielsen 500 2019-02-18
- Line Sørensen 500 2019-02-05
- Lucas Lund 500 2019-02-21
- Ludvig Gaasvig 500 2019-02-10
- Ludvig Tandrup 500 2019-02-07
- Lukasz Gintrowicz 500 2019-02-21
- Lukasz Gintrowicz 500 2019-02-21
- Magnus Andersen 500 2019-02-18
- Majse Petersen 500 2019-02-19
- Malthe Petersen 500 2019-02-19
- Maria Pawelczyk 500 2019-02-07
- Mathias Tychsen 500 2019-02-06
100302008 - Mathias Waldemar Benneth Skow Læseforeningens Skakklub 874 2019-02-21
- Michael Roest 500 2019-02-12
- Oliver Jespersen 500 2019-02-04
- Sanne Grønnebæk 500 2019-02-21
- Silje Westergaard 500 2019-02-12
- Silke Haslund 500 2019-02-19
- Tobias Jespersen 500 2019-02-04