Arbejder ...

loading

Hillerød Brohus 2. dag-EMT 2018  

Vis Gruppe : Parringer
Gruppe 1 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Bernhard W. Sørensen
Hillerød Skakklub
16671693
6
0
2
0
3
0
4
0
5
0
061,916101,751658
2Mikael Ramkilde
Nordsjællands Skakklub
18541916
5
1
1
1
6
1
3
1
4
1
513,4519173,081934
3Klaus Højsholm Kristensen
Frederiksværk Skakklub
1700
4
½
5
1
1
1
2
0
6
1
32,2174801000
4Aksel Gasbjerg
Hillerød Skakklub
16891614
3
½
6
1
5
1
1
1
2
0
22,117431,271683
5Niels Bryde Nyvanggård
Espergærde Skakklub
17211592
2
0
3
0
4
0
6
0
1
1
152,3516811,141586
6Arne Øland
Hillerød Skakklub
17991859
1
1
4
0
2
0
5
1
3
0
24317692,761844

Gruppe 2 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Finn Eldor
Gribskov Skakklub
11221349
2
0
4
1
6
1
7
1
5
1
43212571,931370
2Henrik Damm
Allerød Skakklub
16411583
1
1
3
0
8
1
5
1
7
1
414,0516412,651590
3Torben Winther Jensen
Hillerød Skakklub
16221638
4
1
2
1
5
0
8
1
6
1
423,9516243,941639
4Steffen Schwalbe
Espergærde Skakklub
10471119
3
0
1
0
7
½
6
1
8
0
6210251,101117
5Ole Rasmussen
Hillerød Skakklub
15941567
6
1
8
1
3
1
2
0
1
0
343,815583,471558
6Hans Henrik Hviid
Hillerød Skakklub
10041193
5
0
7
1
1
0
4
0
3
0
171,359881,071172
7Lennart Andersen
Prøvemedlemmer
1000
8
0
6
0
4
½
1
0
2
0
½81,6594801000
8Benny Nielsen
Hillerød Skakklub
10731186
7
1
5
0
2
0
3
0
4
1
251,211090,841189
Indbydelse

Hillerød Skakklub indbyder hermed til den anden dagturning i Brohuset over 5 runder.

Spillested: Brohuset, Østervang 103, 3400 Hillerød.  

Spilledage og tider: 5 onsdage: 31/10, 7/11, 14/11, 21/11, 28/11 (til udsatte partier) og 5/12 fra kl. 12.30.

Betænkningstid: 90 minutter til hele partiet + 30 sekunders tillæg pr. træk fra træk 1.

Turneringsform: Fortrinsvis 6 mandsgrupper ellers monrad.

Præmier: En flaske rødvin/hvidvin fra Skjold Burne Hillerød til gruppevinderen.

Turneringen bliver ELO-ratet hvis det er muligt.

Indskud: 50,- kr. Til dækning af EMT afgift og gratis kaffe/the under alle runderne.

Tilmelding: Senest 30. oktober 2018

Periode 2018-10-31 .. 2018-12-05
Dansk ratet Ja
Elo ratet Ja
Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Turnerings komite
Hoveddommer Hans Endrup Jacobsen
Dommere
Gruppe 1:  Hans Endrup Jacobsen
Gruppe 2:  Hans Endrup Jacobsen

Tilmeldings muligheder til Hillerød Brohus 2. dag-EMT 2018

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Gruppe 1 6 2018-10-31 2018-10-30
Gruppe 2 8 2018-10-31 2018-10-30
Totalt antal tilmeldte 14
Deltagere i gruppen Gruppe 1
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100802811 1442074 1. Bernhard W. Sørensen Hillerød Skakklub 1667 1693 2018-10-12
100802760 1439391 2. Mikael Ramkilde Nordsjællands Skakklub 1854 1916 2018-10-15
100803142 - 3. Klaus Højsholm Kristensen Frederiksværk Skakklub 1700 2018-10-28
100800452 1425170 4. Aksel Gasbjerg Hillerød Skakklub 1689 1614 2018-10-17
100800680 1467530 5. Niels Bryde Nyvanggård Espergærde Skakklub 1721 1592 2018-10-30
100601059 1422081 6. Arne Øland Hillerød Skakklub 1799 1859 2018-10-13
Deltagere i gruppen Gruppe 2
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100802947 1453700 1. Finn Eldor Gribskov Skakklub 1122 1349 2018-10-17
100100593 1425013 2. Henrik Damm Allerød Skakklub 1641 1583 2018-10-17
100803123 1515942 3. Torben Winther Jensen Hillerød Skakklub 1622 1638 2018-10-30
100800683 1439421 4. Steffen Schwalbe Espergærde Skakklub 1047 1119 2018-10-30
100800478 1417118 5. Ole Rasmussen Hillerød Skakklub 1594 1567 2018-10-29
100800460 1425374 6. Hans Henrik Hviid Hillerød Skakklub 1004 1193 2018-10-25
100803156 - 7. Lennart Andersen Prøvemedlemmer 1000 2018-10-28
100802816 1445111 8. Benny Nielsen Hillerød Skakklub 1073 1186 2018-10-24