Arbejder ...

loading

Odensemesterskabet i lynskak  

Vis Gruppe : Parringer
Odensemesterskabet i lynskak Direkte link
#NavnRating1234567PoPl
1Pia Nielsen
Nørresundby Skakklub
1142
8
0
2
0
3
0
4
0
5
0
6
0
7
1
18
2Mikkel Bruun-Jensen
Frem Skakklub
1477
7
1
1
1
8
1
3
1
4
0
5
0
6
0
43
3Bo F. Sørensen
Frem Skakklub
1619
6
0
7
0
1
1
2
0
8
1
4
0
5
0
26 - 7
4Niels Henrik Sørensen
Frem Skakklub
1925
5
1
6
½
7
1
1
1
2
1
3
1
8
1
1
5FM Kristoffer Dyrgaard
Frem Skakklub
2224
4
0
8
1
6
1
7
1
1
1
2
1
3
1
62
6Peter Sørensen
Skakforeningen ØBRO
1485
3
1
4
½
5
0
8
0
7
0
1
1
2
1
4
7Anton Kjeldsen
Frem Skakklub
1616
2
0
3
1
4
0
5
0
6
1
8
0
1
0
26 - 7
8Mark Kirkebække
Tåstrup Skakforening
1617
1
1
5
0
2
0
6
1
3
0
7
1
4
0
35

Bedst under 1900 (3 spillere)Bedst under 1500 (3 spillere)Samlet (10 spillere)

Indbydelse

OM i lynskak:
Lørdag aften vil der blive afviklet OM i lynskak med start kl. 21.15. Turneringen afvikles over 9 runder. Sidste tilmelding lørdag kl. 20.30 på turneringssiden, til Kristoffer Dyrgaard (tlf: 25 75 76 78) eller på spillestedet.

Turneringen afvikles på Giersings Realskole, Nonnebakken 9, 5000 Odense C (i kantinen i kælderen).

Indskud: 30,-

Præmier: Alt indskud går til præmier (ratingpræmier oprettes ift. antallet af deltagere)

Periode 2018-10-13 .. 2018-10-13
Dansk ratet Nej
Elo ratet Nej
Kørestols adgang Der er ikke kørestols adgang
Turnerings komite
Hoveddommer Kristoffer Dyrgaard
Dommere

Tilmeldings muligheder til Odensemesterskabet i lynskak

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Odensemesterskabet i lynskak 8 2018-10-13 2018-10-13
- 2 2018-10-13 2018-10-13
Totalt antal tilmeldte 10
Deltagere i gruppen Odensemesterskabet i lynskak
DSU Fide Navn Klubber Rating (Lyn) Elo Tilmeldt
100201715 1409700 1. Pia Nielsen Nørresundby Skakklub 1142 1329 2018-10-13
100301390 0 2. Mikkel Bruun-Jensen Frem Skakklub 1477 2018-10-13
103102089 1444026 3. Bo F. Sørensen Frem Skakklub 1619 1647 2018-10-13
100901471 1437135 4. Niels Henrik Sørensen Frem Skakklub 1925 2021 2018-10-13
103104861 1410938 5. FM Kristoffer Dyrgaard Frem Skakklub 2224 2316 2018-10-13
- 6. Peter Sørensen Skakforeningen ØBRO 1485 2018-10-13
100300031 1427253 7. Anton Kjeldsen Frem Skakklub 1616 1729 2018-10-13
100103576 1414917 8. Mark Kirkebække Tåstrup Skakforening 1617 1813 2018-10-13
Deltagere i gruppen -
DSU Fide Navn Klubber Rating (Lyn) Elo Tilmeldt
100602129 1404792 7. Lars René Andersen Skakklubben af 1968 2120 2155 2018-10-13
100300218 1403664 10. FM John Filip Rendboe Århus Skakklub/Skolerne 2168 2103 2018-10-13