Arbejder ...

loading

Helsingør Klubmesterskab 2019  

Vis Gruppe : Live dækning Parringer
Gruppe 2 Direkte link
#NavnRatingElo1234567PoPlWeRnEoEn
1Anton Frederik Janovitj Nielsen
Helsingør Skakklub
10271304
2
½
10
0
5
0
12
0
3
½
9
0
8
0
1120,9510290,461286
2Alfred Græbe
Helsingør Skakklub
1192
1
½
7
0
11
0
9
½
12
½
3
½
4
0
2112,05119001000
3 Nadiinna Gabriell Krøgh
Prøvemedlemmer
1300
4
0
12
1
8
0
6
0
1
½
2
½
9
½
103127801000
4Leo Kresten Roland Nielsen
Helsingør Skakklub
16241604
3
1
6
0
10
½
8
1
7
½
12
1
2
1
524,7516322,221620
5Svenn Jensen
Helsingør Skakklub
14921641
6
0
9
1
1
1
11
½
8
1
10
0
7
½
453,9514943,321635
6Dennis Madsen
Helsingør Skakklub
14411577
5
1
4
1
7
0
3
1
10
0
8
1
12
0
442,6515022,421589
7Lars Peter M. Johannessen
Helsingør Skakklub
15511682
8
½
2
1
6
1
10
½
4
½
11
½
5
½
33,915783,381684
8Bent Rasmussen
Espergærde Skakklub
16031691
7
½
11
1
3
1
4
0
5
0
6
0
1
1
84,8515453,791665
9Christian Vejen Weichel
Helsingør Skakklub
1127
10
0
5
0
12
0
2
½
11
½
1
1
3
½
91,6116801000
10Jan Engelund Knudsen
Allerød Skakklub
16241623
9
1
1
1
4
½
7
½
6
1
5
1
11
½
15,116363,271641
11René Fabricius Weichel
Helsingør Skakklub
15391680
12
½
8
0
2
1
5
½
9
½
7
½
10
½
74,1515102,661667
12Michael Rehling
Helsingør Skakklub
15511644
11
½
3
0
9
1
1
1
2
½
4
0
6
1
465,214972,481644
Indbydelse

INDBYDELSE TIL ÅRETS KLUBMESTERSKAB
I HELSINGØR SKAKKLUB

Gruppe 1 8 mands gruppe alle-mod-alle 
Gruppe 2 Monrad gruppe 7 runder

OFFICIEL START 
Tirsdag den 4. december kl. 19.00

INDSKUD 
50 kr

PRÆMIER
Gr. 1 | 1. Plads 300 kr |2. plads 100 kr
Gr. 2 | 1. Plads 200 kr |2. plads 100 kr

SPILLESTED 
Foreningshuset, Lundegade 17A, 3000 Helsingør

 

SPILLEDATOER & OPSAMLINGSRUNDER

4. december Helsingør Klubmesterskab 2018-19 | 1. runde
8. januar Helsingør Klubmesterskab 2018-19 | 2. runde
22. januar Helsingør Klubmesterskab 2018-19 | Opsamlingsrunde
29. januar Helsingør Klubmesterskab 2018-19 | 3. runde
5. februar Helsingør Klubmesterskab 2018-19 | 4. runde
19. februar Helsingør Klubmesterskab 2018-19 | Opsamlingsrunde
5. marts Helsingør Klubmesterskab 2018-19 | 5. runde
19. marts Helsingør Klubmesterskab 2018-19 | 6. runde
26. marts Helsingør Klubmesterskab 2018-19 | Opsamlingsrunde
2. april Helsingør Klubmesterskab 2018-19 | 7. runde

SPILLETIDSPUNKT 
alle dage kl. 19.00

TURNERINGSFORM 
Der spilles alle mod alle i gruppe 1 inddelt efter rating pr. 15. november og 7 runders Monrad i gr. 2 hvis der er mere end 8 deltager i gruppen.
Vinder af gruppe 1 opnår titlen som klubmester (skal være medlem af Helsingør Skakklub). Betænkningstiden er 2 timer pr. spiller til 40 træk + en halv time til resten af partiet

TILMELDING 
Senest 3. december 2018 til rene@hskak.dk, på DSU turneringsside eller i klubben

AFBUD 
Sendes til oleboeghlarsen@stofanet.dk og til modstanderen hvis muligt. Partiet afvikles herefter på førskommende opsamligsrunde.

Periode 2018-12-04 .. 2019-04-02
Dansk ratet Ja
Elo ratet Ja
Kørestols adgang Der er ikke kørestols adgang
Turneringens egen hjemmeside http://www.helsingoer-skakklub.dk/turneringer
Turnerings komite
Hoveddommer Ole Bøgh Larsen
Dommere

Tilmeldings muligheder til Helsingør Klubmesterskab 2019

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

http://www.helsingoer-skakklub.dk/turneringer

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Gruppe 1 8 2018-12-04 2018-12-03
Gruppe 2 12 2018-12-04 2018-12-03
Totalt antal tilmeldte 20
Deltagere i gruppen Gruppe 1
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100103390 1464841 1. Ulf Nonboe Helsingør Skakklub 1692 1774 2018-11-06
100800737 1419927 2. Michael Mæchel Helsingør Skakklub 1700 1781 2018-11-08
100800416 1402188 3. Ole Bøgh Larsen Helsingør Skakklub 2193 2236 2018-10-21
100801504 1426320 4. Jan Petersen Helsingør Skakklub 1608 1630 2018-10-19
100800409 1425315 5. Lasse Henningsen Helsingør Skakklub 1920 1945 2018-10-29
101094962 1447092 6. Jan Rimer Helsingør Skakklub 2028 2062 2018-10-19
100800404 1410946 7. Erik Hedegaard Hansen Helsingør Skakklub 1656 1700 2018-11-23
100800170 1426702 8. Casper Støchkel Helsingør Skakklub 1679 1729 2018-10-19
Deltagere i gruppen Gruppe 2
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100803077 1466011 1. Anton Frederik Janovitj Nielsen Helsingør Skakklub 1027 1304 2018-11-02
100803095 1467336 2. Alfred Græbe Helsingør Skakklub 1192 2018-11-15
101096787 1468804 3. Nadiinna Gabriell Krøgh Prøvemedlemmer 1300 2018-11-27
100802206 1426095 4. Leo Kresten Roland Nielsen Helsingør Skakklub 1624 1604 2018-10-28
100800734 1425536 5. Svenn Jensen Helsingør Skakklub 1492 1641 2018-11-27
100800677 1425919 6. Dennis Madsen Helsingør Skakklub 1441 1577 2018-11-08
100200488 1425560 7. Lars Peter M. Johannessen Helsingør Skakklub 1551 1682 2018-11-06
100800124 1413260 8. Bent Rasmussen Espergærde Skakklub 1603 1691 2018-11-11
100802952 1458418 9. Christian Vejen Weichel Helsingør Skakklub 1127 2018-11-08
100802963 1460803 10. Jan Engelund Knudsen Allerød Skakklub 1624 1623 2018-12-01
100802944 1452711 11. René Fabricius Weichel Helsingør Skakklub 1539 1680 2018-10-19
100602292 1436473 12. Michael Rehling Helsingør Skakklub 1551 1644 2018-11-20