Arbejder ...

loading

Årets Første Træk 2019 - Herning  

Vis Gruppe : Parringer
Mester 1 Direkte link
#NavnRating1234567PoPlWeRn
1Jan Rode Pedersen
Skanderborg Skakklub
2202
8
1
2
½
3
0
4
½
5
1
6
0
7
1
42 - 44,32196
2Kim Henrik Skaanning-Pedersen
Skakklubben Evans
2216
7
1
1
½
8
1
3
0
4
1
5
1
6
½
514,452227
3Finn Pedersen
Herning Skakklub
2301
6
0
7
1
1
1
2
1
8
0
4
0
5
0
35 - 65,252256
4Claus Støvring
Skive Skakklub
2013
5
0
6
1
7
½
1
½
2
0
3
1
8
0
35 - 62,352026
5Thomas Stausholm Jepsen
Sydøstfyn
2125
4
1
8
1
6
1
7
0
1
0
2
0
3
1
42 - 43,52135
6Søren Ladegaard
Kjellerup Skakklub
2020
3
1
4
0
5
0
8
0
7
0
1
1
2
½
7 - 82,452021
7John Noe
Herning Skakklub
2072
2
0
3
0
4
½
5
1
6
1
8
0
1
0
7 - 82,952063
8Claus Rossen
Viborg Skakklub
2052
1
0
5
0
2
0
6
1
3
1
7
1
4
1
42 - 42,752077

Mester 2 Direkte link
#NavnRating1234567PoPlWeRn
1Ole Østergaard
Herning Skakklub
1923
8
1
2
½
3
½
4
0
5
½
6
1
7
½
433,651934
2Gert Aagaard
Springeren Kolding
1978
7
1
1
½
8
1
3
½
4
1
5
1
6
½
14,252011
3Poul Erik Nielsen
Sydøstfyn
2009
6
1
7
0
1
½
2
½
8
1
4
½
5
0
4 - 64,61981
4Birger Olsen
Sydøstfyn
1828
5
0
6
1
7
0
1
1
2
0
3
½
8
0
72,651824
5Peter Riis
Horsens Skakforening
1950
4
1
8
0
6
1
7
0
1
½
2
0
3
1
4 - 63,951937
6Johann Stanislaus
Holbæk Skakklub
1808
3
0
4
0
5
0
8
0
7
0
1
0
2
½
½82,451750
7Alexander Jessen
Herning Skakklub
1855
2
0
3
1
4
1
5
1
6
1
8
½
1
½
522,951933
8Oleh Sivachenko
Skive Skakklub
1913
1
0
5
1
2
0
6
1
3
0
7
½
4
1
4 - 63,551912

Basis 1 Direkte link
#NavnRating1234567PoPlWeRn
1Leif Hamborg
Herning Skakklub
1785
8
1
2
0
3
0
4
1
5
0
6
½
7
0
73,71749
2Frank Alkærsig Rasmussen
Herning Skakklub
1786
7
1
1
1
8
½
3
0
4
0
5
1
6
1
1 - 23,71810
3Ernst Lund Jensen
Enkeltmedlem - Indland
1771
6
1
7
0
1
1
2
1
8
1
4
0
5
0
43 - 43,551785
4Steen Møller
Herning Skakklub
1800
5
1
6
0
7
½
1
0
2
1
3
1
8
0
5 - 63,851790
5John Christopher Højstrup Christensen
Silkeborg Skakklub Af 1930
1705
4
0
8
1
6
0
7
1
1
1
2
0
3
1
43 - 42,41723
6Søren Sørensen
Horsens Skakforening
1802
3
0
4
1
5
1
8
1
7
1
1
½
2
0
1 - 23,851822
7John Engstrøm
Nr. Snede Skakklub
1757
2
0
3
1
4
½
5
0
6
0
8
1
1
1
5 - 62,81778
8Michael René Christensen
THY Skakklub
1728
1
0
5
0
2
½
6
0
3
0
7
0
4
1
83,051682

Basis 2 Direkte link
#NavnRating1234567PoPlWeRn
1Torben Laursen
THY Skakklub
1628
8
0
2
0
3
0
4
0
5
0
6
1
7
1
273,21588
2Martin Winding Ditlevsen
Herning Skakklub
1702
7
1
1
1
8
½
3
0
4
1
5
1
6
0
341717
3Jesper Hegaard Thomsen
Nr. Snede Skakklub
1656
6
0
7
1
1
1
2
1
8
1
4
1
5
0
523,51701
4Frode Meldgaard
Skive Skakklub
1689
5
0
6
1
7
1
1
1
2
0
3
0
8
1
443,851694
5Thomas Hansen
Skakklubben Evans
1637
4
1
8
1
6
1
7
½
1
1
2
0
3
1
13,251727
6Preben Justesen
Springeren Kolding
1605
3
1
4
0
5
0
8
0
7
1
1
0
2
1
35 - 62,951607
7Søren Holger Pedersen
Herning Skakklub
1703
2
0
3
0
4
0
5
½
6
0
8
½
1
0
1841613
8Jacob Kindt Nielsen
Kjellerup Skakklub
1640
1
1
5
0
2
½
6
1
3
0
7
½
4
0
35 - 63,31631

Basis 3 Direkte link
#NavnRating1234567PoPlWeRn
1Frits Nielsen
Skive Skakklub
1558
8
0
2
1
3
1
4
½
5
0
6
0
7
1
4 - 53,41563
2Uffe Kallenbach
THY Skakklub
1544
7
1
1
0
8
0
3
0
4
1
5
0
6
0
27 - 83,251488
3Finn Munk Andersen
THY Skakklub
1604
6
½
7
0
1
0
2
1
8
0
4
1
5
0
63,91543
4Birgit Dithlevsen
Herning Skakklub
1548
5
0
6
1
7
0
1
½
2
0
3
0
8
½
27 - 83,251492
5John Klaus Jensen
Enkeltmedlem - Indland
1602
4
1
8
0
6
0
7
0
1
1
2
1
3
1
433,91605
6Vitus Bondo Medhus
Skakklubben Evans
1603
3
½
4
0
5
1
8
0
7
0
1
1
2
1
4 - 53,91587
7Søren Rud Ottesen
Silkeborg Skakklub Af 1930
1531
2
0
3
1
4
1
5
1
6
1
8
½
1
0
23,11594
8Philip Uhre Knudsen
Silkeborg Skakklub Af 1930
1557
1
1
5
1
2
1
6
1
3
1
7
½
4
½
613,41683

Basis 4 Direkte link
#NavnRating1234567PoPlWeRn
1Ricardt Riis
Horsens Skakforening
1413
8
½
2
0
3
0
4
½
5
1
6
0
7
1
36 - 731413
2Sebastian Ladegaard
Kjellerup Skakklub
1429
7
0
1
1
8
1
3
½
4
½
5
½
6
½
42 - 33,151467
3Tommy Hansen
Springeren Kolding
1458
6
0
7
1
1
1
2
½
8
1
4
1
5
½
513,451530
4Finn Jepsen
THY Skakklub
1421
5
0
6
½
7
1
1
½
2
½
3
0
8
1
4 - 53,051441
5Ruben Jepsen
Sydøstfyn
1477
4
1
8
0
6
1
7
1
1
0
2
½
3
½
42 - 33,71491
6Sebastian Gråbæk
Viby Skakklub
1477
3
1
4
½
5
0
8
½
7
0
1
1
2
½
4 - 53,71468
7Dragos George Septilici
Vorgod Skakklub
1500
2
1
3
0
4
0
5
0
6
1
8
1
1
0
36 - 73,951457
8Dennis Noe
Holstebro Skakklub
1499
1
½
5
1
2
0
6
½
3
0
7
0
4
0
283,951411

Basis 5 Direkte link
#NavnRating1234567PoPlWeRn
1Niels Larsen
Vorgod Skakklub
1340
8
1
2
0
3
1
4
1
5
½
6
0
7
½
43 - 43,31372
2Lars Friis
Horsens Skakforening
1303
7
0
1
1
8
1
3
0
4
1
5
1
6
½
22,91380
3Philip Nielsen
Skive Skakklub
1413
6
0
7
1
1
0
2
1
8
1
4
0
5
1
43 - 44,11409
4Henrik Agerlund Jensen
Holstebro Skakklub
1362
5
½
6
0
7
1
1
0
2
0
3
1
8
0
6 - 73,551315
5Thomas V. Stubkjær
Herning Skakklub
1401
4
½
8
1
6
0
7
1
1
½
2
0
3
0
353,951358
6Mikael Horslund
Randers Skakklub
1338
3
1
4
1
5
1
8
½
7
1
1
1
2
½
613,31514
7Kurt Nielsen
Silkeborg Skakklub Af 1930
1348
2
1
3
0
4
0
5
0
6
0
8
1
1
½
6 - 73,41308
8Paul Cook
Springeren Kolding
1363
1
0
5
0
2
0
6
½
3
0
7
0
4
1
83,551271

Basis 6 Direkte link
#NavnRating1234567PoPlWeRn
1Kristian Graversgaard
Herning Skakklub
1238
8
0
2
1
3
1
4
1
5
0
6
1
7
0
43 - 43,21274
2John Jessen
Herning Skakklub
1254
7
½
1
0
8
0
3
1
4
½
5
0
6
0
27 - 83,41191
3Kurt Kibsgaard
Herning Skakklub
1292
6
0
7
0
1
0
2
0
8
0
4
1
5
1
27 - 83,81211
4Frede B. Vistisen
Vorgod Skakklub
1274
5
1
6
1
7
0
1
0
2
½
3
0
8
0
63,61225
5Henrik Sejersen
Holstebro Skakklub
1293
4
0
8
0
6
0
7
1
1
1
2
1
3
0
353,81257
6Anders Dithlevsen
Vorgod Skakklub
1266
3
1
4
0
5
1
8
1
7
0
1
0
2
1
43 - 43,51289
7Nasser Ebrahimzadeh
Herning Skakklub
1227
2
½
3
1
4
1
5
0
6
1
8
0
1
1
23,11290
8Poul Guldbæk Olesen
Vejlby-Risskov Skakklub
1269
1
1
5
1
2
1
6
0
3
1
7
1
4
1
613,551422

Basis 7 Direkte link
#NavnRating1234567PoPlWeRn
1Hans Jensen
Herning Skakklub
1169
8
0
2
0
3
0
4
1
5
½
6
1
7
0
63,551122
2Artem Reyzvikh
Silkeborg Skakklub Af 1930
1225
7
1
1
1
8
1
3
0
4
1
5
1
6
1
61 - 24,151324
3Emil Zander
Kjellerup Skakklub
1153
6
0
7
1
1
1
2
1
8
1
4
1
5
1
61 - 23,351324
4Niels Jørgen Ottosen
Herning Skakklub
1192
5
1
6
0
7
1
1
0
2
0
3
0
8
0
273,81111
5Marius Ladegaard
Kjellerup Skakklub
1097
4
0
8
0
6
1
7
0
1
½
2
0
3
0
82,751041
6Carsten Wagner Sørensen
Fredericia Skakforening
1118
3
1
4
1
5
0
8
1
7
0
1
0
2
0
34 - 531118
7Lasse H. Nielsen
THY Skakklub
1200
2
0
3
0
4
0
5
1
6
1
8
0
1
1
34 - 53,91160
8Alexander Ryge Larsen
Kjellerup Skakklub
1170
1
1
5
1
2
0
6
0
3
0
7
1
4
1
433,551190

Basis 8 Direkte link
#NavnRating1234567PoPlWeRn
1Flemming Sangild
Herning Skakklub
1027
8
½
2
0
3
1
4
½
5
0
6
0
7
1
353,75993
2Nancee Arockiaraj Cheryl
Viby Skakklub
996
7
1
1
1
8
1
3
1
4
0
5
1
6
0
52 - 33,41073
3Lisa Laumann
Holstebro Skakklub
882
6
0
7
1
1
0
2
0
8
0
4
0
5
0
182,2828
4Kent Uhre Knudsen
Silkeborg Skakklub Af 1930
1062
5
1
6
1
7
1
1
½
2
1
3
1
8
½
614,11166
5Kay L. Larsen
Skive Skakklub
1026
4
0
8
0
6
0
7
0
1
1
2
0
3
1
26 - 73,7950
6Dennis Gottenborg Christensen
Herning Skakklub
1090
3
1
4
0
5
1
8
1
7
0
1
1
2
1
52 - 34,451115
7Anders Hjorth
Herning Skakklub
950
2
0
3
0
4
0
5
1
6
1
8
0
1
0
26 - 72,9910
8Per Rømhild
Skakklubben Evans
1006
1
½
5
1
2
0
6
0
3
1
7
1
4
½
443,51029

Basis 9 / Skoleskak Direkte link
#NavnRating1234567PoPlWeRn
1Max Sønnichsen
829
2
0
4
1
8
0
5
1
10
1
7
0
9
1
44 - 73,65845
2Ole Møller Pedersen
Enkeltmedlem - Indland
874
1
1
3
1
7
0
6
0
8
0
10
1
11
1
44 - 74,2865
3Jeppe Nørgaard
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
800
4
1
2
0
9
0
8
0
5
0
6
0
10
½
9 - 103,25721
4Jan O. Jensen
Holstebro Skakklub
859
3
0
1
0
12
-
    011 - 121,1810
5Simon Husum Edwardsen
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
800
6
0
8
0
10
1
1
0
3
1
11
1
7
1
44 - 73,5823
6Mathias Vinter
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
800
5
1
7
0
11
1
2
1
9
1
3
1
8
½
1 - 23,45917
7Marius Sønnichsen
694
8
1
6
1
2
1
9
0
11
1
1
1
5
0
532,3870
8Lars Peter Levin Olsen
Silkeborg Skakklub Af 1930
858
7
0
5
1
1
1
3
1
2
1
9
1
6
½
1 - 24,05923
9Tobias Ho
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
800
10
1
11
1
3
1
7
1
6
0
8
0
1
0
44 - 73,5823
10Mikkel Tonsberg Koch
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
800
9
0
12
+
5
0
11
0
1
0
2
0
3
½
9 - 102,85694
11Ilakkiyan Jeyaragavan
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
800
12
+
9
0
6
0
10
1
7
0
5
0
2
0
283,05708
12Hr. Oversidder
Ingen klub
800
11
-
10
-
4
-
    011 - 120800

Skoleskak (6 spillere)

Indbydelse

Årets Første Træk 2019

Herning Skakklub indbyder igen til hurtigskak-turnering.

Der vil blive lavet en skoleskakturnering - kun for spillere under 1100 i rating, hvis der er tilslutning nok.

Tidspunkt: lørdag, den 5. januar 2019 kl. 10:00 - ca. kl. 19:00.

Turneringsform: 7 runder - der spilles i 8. mandsgrupper, sidste gruppe evt. i monrad.

Reglement: Der spilles efter FIDEs regler for hurtigskak.

Betænkningstid: Hver spiller har 20 minutter til hele partiet + 5 sekunder pr. træk.

Rating: Turneringen vil blive hurtigskakratet

Indskud: Mesterklassen og basisklasserne: kr. 150

Skoleskakklassen: kr. 60

Præmier: 100% af indskuddet går til præmier.

Sted: Vestervangskolen, Vestergade 82, 7400 Herning.

Forplejning: Frokost og drikkevarer kan købes.

Tilmelding: Senest torsdag, den 3. januar 2019 via DSU's turneringssystem eller til Jens Lund Jensen; tlf. 30608918, e-mail: hamborg@post10.tele.dk

Vel mødt i Herning

Periode 2019-01-05 .. 2019-01-05
Dansk ratet Ja
Elo ratet Nej
Kørestols adgang Der er ikke kørestols adgang
Turneringens egen hjemmeside http://www.herningskakklub.dk
Turnerings komite
Hoveddommer Jens Lund Jensen
Dommere

Tilmeldings muligheder til Årets Første Træk 2019 - Herning

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

http://www.herningskakklub.dk

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Mester 1 8 2019-01-05 2019-01-03
Mester 2 8 2019-01-05 2019-01-03
Basis 1 8 2019-01-05 2019-01-03
Basis 2 8 2019-01-05 2019-01-03
Basis 3 8 2019-01-05 2019-01-03
Basis 4 8 2019-01-05 2019-01-03
Basis 5 8 2019-01-05 2019-01-03
Basis 6 8 2019-01-05 2019-01-03
Basis 7 8 2019-01-05 2019-01-03
Basis 8 8 2019-01-05 2019-01-03
Basis 9 / Skoleskak 12 2019-01-05 2019-01-03
- 2 2019-01-05 2019-01-03
Totalt antal tilmeldte 94
Deltagere i gruppen Mester 1
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100900194 1405144 1. Jan Rode Pedersen Skanderborg Skakklub 2202 2173 2019-01-01
100300210 1403699 2. Kim Henrik Skaanning-Pedersen Skakklubben Evans 2216 2213 2018-12-30
100600713 1400762 3. Finn Pedersen Herning Skakklub 2301 2293 2019-01-01
100900381 1406914 4. Claus Støvring Skive Skakklub 2013 2008 2019-01-01
100300623 1403273 5. Thomas Stausholm Jepsen Sydøstfyn 2125 2162 2018-11-23
100900269 1403761 6. Søren Ladegaard Kjellerup Skakklub 2020 2143 2018-12-30
100900190 1408984 7. John Noe Herning Skakklub 2072 2142 2019-01-01
100300084 1403222 8. Claus Rossen Viborg Skakklub 2052 2125 2018-12-12
Deltagere i gruppen Mester 2
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100100533 1408895 1. Ole Østergaard Herning Skakklub 1923 2027 2018-12-04
100300075 1427024 2. Gert Aagaard Springeren Kolding 1978 2059 2019-01-01
100900189 1406892 3. Poul Erik Nielsen Sydøstfyn 2009 1965 2018-12-27
100301904 1450344 4. Birger Olsen Sydøstfyn 1828 1905 2019-01-03
101200013 1461885 5. Peter Riis Horsens Skakforening 1950 1994 2018-12-19
100201494 1401971 6. Johann Stanislaus Holbæk Skakklub 1808 1767 2019-01-03
100901612 1437917 7. Alexander Jessen Herning Skakklub 1855 2038 2019-01-03
100901830 1468545 8. Oleh Sivachenko Skive Skakklub 1913 2018-12-12
Deltagere i gruppen Basis 1
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100900773 1402838 1. Leif Hamborg Herning Skakklub 1785 1833 2018-10-19
100901664 1439448 2. Frank Alkærsig Rasmussen Herning Skakklub 1786 1856 2018-12-17
100900260 1428586 3. Ernst Lund Jensen Enkeltmedlem - Indland 1771 1820 2018-12-25
100901497 1428683 4. Steen Møller Herning Skakklub 1800 2018-12-17
100602575 1453947 5. John Christopher Højstrup Christensen Silkeborg Skakklub Af 1930 1705 1770 2018-11-30
100501521 1451022 6. Søren Sørensen Horsens Skakforening 1802 1878 2019-01-04
100500727 1410512 7. John Engstrøm Nr. Snede Skakklub 1757 1843 2019-01-01
100901011 1415972 8. Michael René Christensen THY Skakklub 1728 1698 2019-01-02
Deltagere i gruppen Basis 2
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100901608 1430750 1. Torben Laursen THY Skakklub 1628 1739 2018-12-22
100501580 1434535 2. Martin Winding Ditlevsen Herning Skakklub 1702 1794 2018-12-14
103103878 1444751 3. Jesper Hegaard Thomsen Nr. Snede Skakklub 1656 1751 2019-01-02
100900750 1430840 4. Frode Meldgaard Skive Skakklub 1689 1893 2019-01-02
100501523 1427580 5. Thomas Hansen Skakklubben Evans 1637 1702 2018-12-31
101200079 1467565 6. Preben Justesen Springeren Kolding 1605 1837 2018-12-15
100901669 0 7. Søren Holger Pedersen Herning Skakklub 1703 2018-12-24
100901686 1457195 8. Jacob Kindt Nielsen Kjellerup Skakklub 1640 1635 2019-01-03
Deltagere i gruppen Basis 3
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
101095980 1464205 1. Frits Nielsen Skive Skakklub 1558 2018-12-30
100900653 1411292 2. Uffe Kallenbach THY Skakklub 1544 1640 2019-01-02
100501222 1452584 3. Finn Munk Andersen THY Skakklub 1604 1696 2018-12-09
100900771 1413201 4. Birgit Dithlevsen Herning Skakklub 1548 1488 2018-10-23
101095621 1413104 5. John Klaus Jensen Enkeltmedlem - Indland 1602 1708 2018-11-09
101095855 1462547 6. Vitus Bondo Medhus Skakklubben Evans 1603 1761 2019-01-03
100600405 1429183 7. Søren Rud Ottesen Silkeborg Skakklub Af 1930 1531 1633 2019-01-02
101095943 1467018 8. Philip Uhre Knudsen Silkeborg Skakklub Af 1930 1557 1394 2018-12-21
Deltagere i gruppen Basis 4
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
101200026 1466836 1. Ricardt Riis Horsens Skakforening 1413 2018-12-19
100901687 1452738 2. Sebastian Ladegaard Kjellerup Skakklub 1429 1588 2018-12-30
100501424 1447190 3. Tommy Hansen Springeren Kolding 1458 1607 2018-12-19
100901644 1439596 4. Finn Jepsen THY Skakklub 1421 1574 2019-01-03
100301979 1464361 5. Ruben Jepsen Sydøstfyn 1477 1635 2019-01-03
100401436 1436627 6. Sebastian Gråbæk Viby Skakklub 1477 1653 2018-12-31
100901833 - 7. Dragos George Septilici Vorgod Skakklub 1500 2019-01-04
101096482 1466704 8. Dennis Noe Holstebro Skakklub 1499 1599 2019-01-02
Deltagere i gruppen Basis 5
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
101096309 1466615 1. Niels Larsen Vorgod Skakklub 1340 2018-12-19
100500617 1436864 2. Lars Friis Horsens Skakforening 1303 1433 2019-01-01
101095973 1466062 3. Philip Nielsen Skive Skakklub 1413 2018-12-30
101096319 1466119 4. Henrik Agerlund Jensen Holstebro Skakklub 1362 1578 2018-11-30
100900155 1431382 5. Thomas V. Stubkjær Herning Skakklub 1401 1419 2018-12-16
100600866 1421042 6. Mikael Horslund Randers Skakklub 1338 1703 2019-01-03
100200879 1421964 7. Kurt Nielsen Silkeborg Skakklub Af 1930 1348 2018-12-28
100500191 1465350 8. Paul Cook Springeren Kolding 1363 1420 2018-12-20
Deltagere i gruppen Basis 6
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100900080 1428535 1. Kristian Graversgaard Herning Skakklub 1238 1490 2018-12-17
100901635 1439600 2. John Jessen Herning Skakklub 1254 1524 2019-01-02
100900090 1418890 3. Kurt Kibsgaard Herning Skakklub 1292 1436 2018-11-13
100901270 1431552 4. Frede B. Vistisen Vorgod Skakklub 1274 1375 2018-12-31
100901697 1454005 5. Henrik Sejersen Holstebro Skakklub 1293 1326 2019-01-03
100901621 1439529 6. Anders Dithlevsen Vorgod Skakklub 1266 1522 2019-01-02
100901677 1451510 7. Nasser Ebrahimzadeh Herning Skakklub 1227 1494 2018-11-19
100602156 1444956 8. Poul Guldbæk Olesen Vejlby-Risskov Skakklub 1269 1531 2019-01-03
Deltagere i gruppen Basis 7
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100900805 1430300 1. Hans Jensen Herning Skakklub 1169 1323 2018-12-04
100602607 - 2. Artem Reyzvikh Silkeborg Skakklub Af 1930 1225 2018-12-13
100901809 1467123 3. Emil Zander Kjellerup Skakklub 1153 2018-12-31
100900112 1431064 4. Niels Jørgen Ottosen Herning Skakklub 1192 1423 2018-12-17
101095507 1463055 5. Marius Ladegaard Kjellerup Skakklub 1097 1248 2018-12-30
100501635 1446975 6. Carsten Wagner Sørensen Fredericia Skakforening 1118 1328 2018-12-29
100901811 1466690 7. Lasse H. Nielsen THY Skakklub 1200 2018-12-13
100901711 1459384 8. Alexander Ryge Larsen Kjellerup Skakklub 1170 2019-01-03
Deltagere i gruppen Basis 8
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
103109569 1439715 1. Flemming Sangild Herning Skakklub 1027 2018-11-19
100602688 1467948 2. Nancee Arockiaraj Cheryl Viby Skakklub 996 1002 2018-12-31
100901739 1453963 3. Lisa Laumann Holstebro Skakklub 882 1334 2018-12-13
100602673 1467000 4. Kent Uhre Knudsen Silkeborg Skakklub Af 1930 1062 1153 2018-12-21
100900747 1430700 5. Kay L. Larsen Skive Skakklub 1026 1228 2019-01-02
100901533 1429957 6. Dennis Gottenborg Christensen Herning Skakklub 1090 1329 2018-12-16
102100962 1453297 7. Anders Hjorth Herning Skakklub 950 2018-10-25
100500542 1427717 8. Per Rømhild Skakklubben Evans 1006 1117 2018-10-29
Deltagere i gruppen Basis 9 / Skoleskak
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
101096021 - 1. Max Sønnichsen 829 2019-01-03
100901772 1453998 2. Ole Møller Pedersen Enkeltmedlem - Indland 874 1349 2018-11-29
101096705 - 3. Jeppe Nørgaard Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 800 2019-01-04
100901717 1447378 4. Jan O. Jensen Holstebro Skakklub 859 2018-12-05
101096706 - 5. Simon Husum Edwardsen Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 800 2019-01-04
101096701 - 6. Mathias Vinter Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 800 2019-01-01
101096024 - 7. Marius Sønnichsen 694 2019-01-03
100602519 1454102 8. Lars Peter Levin Olsen Silkeborg Skakklub Af 1930 858 1140 2018-12-25
101096704 - 9. Tobias Ho Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 800 2019-01-04
101096708 - 10. Mikkel Tonsberg Koch Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 800 2019-01-04
101096707 - 11. Ilakkiyan Jeyaragavan Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 800 2019-01-04
- 12. Hr. Oversidder Ingen klub 800 1000 2019-01-05
Deltagere i gruppen -
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100901720 1448110 Birger Østergaard Herning Skakklub 1096 1282 2018-12-18
101095615 1462873 Brian Vestervig Herning Skakklub 1085 1465 2018-12-17