Arbejder ...

loading

DM 2019  

Vis Gruppe : Parringer
Landsholdsklassen Direkte link
#NavnRatingElo123456789PoPl
1IM Mikkel Djernæs Antonsen
Køge Skakklub
24182426
10
2
3
4
5
6
7
8
0
9
 
6
2IM Jesper Søndergård Thybo
Jetsmark Skakklub
25142513
9
1
10
3
4
5
6
7
½
8
 
3
3GM Sune Berg Hansen
Hillerød Skakklub
25882590
8
9
1
2
10
4
5
6
1
7
 
54
4GM Boris Chatalbashev
Køge Skakklub
25212521
7
8
9
1
2
3
10
5
1
6
 
5
5IM Igor Teplyi
Skakklubben af 1968
24262418
6
7
8
9
1
2
3
4
0
10
 
29 - 10
6IM Bjørn Møller Ochsner
Skanderborg Skakklub
24992486
5
10
7
8
9
1
2
3
0
4
 
37
7FM Filip Boe Olsen
Skanderborg Skakklub
24132414
4
5
6
10
8
9
1
2
½
3
 
29 - 10
8GM Allan Stig Rasmussen
Jetsmark Skakklub
25402541
3
4
5
6
7
10
9
1
1
2
 
61 - 2
9IM Jonas Buhl Bjerre
Skanderborg Skakklub
24832470
2
3
4
5
6
7
8
10
1
1
 
61 - 2
10IM Jakob Aabling-Thomsen
Brønshøj Skakforening
23292358
1
6
2
7
3
8
4
9
0
5
 
8

Præmier i landsholdsklassen:

1. pr. 10.000 kr., 2. pr. 6.000 kr., 3. pr. 4.000 kr., 4. pr. 2.000 kr.
IM Norm
4½ point Filip Boe Olsen
GM-Norm
6½ point Bjørn Møller Ochsner, Jesper Thybo, Jonas Bjerre
6 Point Mikkel Antonsen, Igor Teplyi, Filip Boe Olsen, Jacob Aabling Thomsen.



 

Kandidatklassen Direkte link
#NavnRatingElo1234567PoPl
1IM Tobias Bent Christensen
Århus Skakklub/Skolerne
23362348
13
19
14
23
8
1
2
 
 42
2FM Nicolai Kvist Brondt Pedersen
Skanderborg Skakklub
23352307
14
10
9
4
12
1
1
 
 1
3FM Hilmir Freyr Heimisson
Køge Skakklub
23152299
15
12
6
19
10
½
8
 
 310
4IM Steffen Pedersen
Sydøstfyn
22652322
16
17
7
2
5
½
12
 
 4
5FM Viktor Haarmark Nielsen
Skakforeningen ØBRO
22552288
17
16
18
13
4
½
9
 
 312
6Brian Jørgen Jørgensen
Skakforeningen ØBRO
22532261
18
20
3
12
7
½
14
 
 37
7Bjarke Hautop Kristensen
Skakklubben Evans
21992211
19
13
4
17
6
½
23
 
 311
8FM Poul Rewitz
Skakklubben af 1968
21992212
20
18
24
9
1
0
3
 
 39
9Jacob K. Høyer
Furesø Skakklub
21872201
21
23
2
8
19
1
5
 
 35
10Jan Nordenbæk Pedersen
Hillerød Skakklub
21812214
22
2
23
15
3
½
18
 
 13
11FM Mogens Moe
Sjælsø Skakklub
21492140
23
21
19
18
14
0
17
 
 217
12Casper Yukun Liu
BMS Skak
21402174
24
3
17
6
2
0
4
 
 3
13Thomas Stausholm Jepsen
Sydøstfyn
21352155
1
7
20
5
23
0
22
 
 18
14WFM Esmat Susanne Guindy
Viborg Skakklub
21342144
2
22
1
24
11
1
6
 
 36
15Thomas Søndergaard Thybo
Skive Skakklub
21192136
3
24
22
10
16
½
19
 
 21 - 22
16WFM Maria Vasova
Skakklubben af 1968
21152124
4
5
21
20
15
½
24
 
 123
17Peter Thorsbro
Furesø Skakklub
21112116
5
4
12
7
21
½
11
 
 216
18Alexander Le Besq
Frem Skakklub
21062142
6
8
5
11
20
1
10
 
 14
19Adesh Easwaralingam
Fredericia Skakforening
20952113
7
1
11
3
9
0
15
 
 215
20WFM Ellen Fredericia Nilssen
Skakforeningen ØBRO
20562048
8
6
13
16
18
0
21
 
 20
21Lars Christensen
Faxe Skakklub
20382042
9
11
16
22
17
½
20
 
 124
22WFM Thomine Stolberg-Rohr
Skakklubben Evans
20312039
10
14
15
21
24
½
13
 
 21 - 22
23Richard Lilja
Skørping Skakklub
20252065
11
9
10
1
13
1
7
 
 38
24Michael Nord
Tårnet Svendborg
20202066
12
15
8
14
22
½
16
 
 19

Ratingpræmier under 2138 (12 spillere)KvindeDM (4 spillere)Junior DM (5 spillere)

Præmier:
1. 1500 kr. + oprykning til Landsholdsklassem
2. 800 kr.
3. 600 Kr.
4. 400 kr.

Ratingpræmier: Under 2138.
1. 600 kr.
2. 500 Kr.
3. 400 Kr.

Bedste junior vinder Junior-DM + 2.000 kr.
Bedste Kvinde vinder Kvinde DM + 2000 kr.

 

 

 

G7 Gruppe 1 Direkte link
#NavnRatingElo1234567PoPl
1Claus Rossen
Viborg Skakklub
21272159
9
15
3
10
2
0
7
 
 33
2CM Janus Christensen
Skakforeningen ØBRO
20952109
10
16
12
3
1
1
5
 
 41
3Jens Olaf Svanholm Fogh
Viby Skakklub
20952099
11
13
1
2
7
1
12
 
 42
4Thomas Tange Jepsen
Skakforeningen ØBRO
20792115
12
6
16
14
10
½
9
 
 213
5Dennis Hemdorff
Nordre Skakklub
19972031
13
11
8
7
12
½
2
 
 36
6Mikael Ramkilde
Nordsjællands Skakklub
19961949
14
4
9
11
15
½
13
 
 116
7Morten Frank Jensen
Præstø Skakklub
19902024
15
9
14
5
3
0
1
 
 35
8Jørn Christensen Hvid
Skive Skakklub
19671983
16
10
5
15
14
½
11
 
 10
9Jacob Foged Christensen
Frem Skakklub
19571995
1
7
6
12
16
½
4
 
 211
10Sebastian Sterup
Faaborg Skakklub
19432027
2
8
13
1
4
½
14
 
 7
11Lars Schøning
Skive Skakklub
19291935
3
5
15
6
13
1
8
 
 9
12Svend Steenstrup
Nordsjællands Skakklub
19201964
4
14
2
9
5
½
3
 
 34
13Henrik Mortensen
Horsens Skakforening
19141923
5
3
10
16
11
0
6
 
 14
14Thomas Nielsen
Nordsjællands Skakklub
19101945
6
12
7
4
8
½
10
 
 8
15Peter Risgaard Poulsen
Silkeborg Skakklub Af 1930
18991899
7
1
11
8
6
½
16
 
 15
16Daniel Kokholm
Skakklubben K41
18901900
8
2
4
13
9
½
15
 
 212

Ratingpræmier under 1950 (7 spillere)

Præmier.
1. 900 kr.
2. 600 kr.
3. 400 Kr.
 

Ratingpræmier under 1950
1. 600 kr.
2. 400 kr.

 

G7 Gruppe 2 Direkte link
#NavnRatingElo1234567PoPlWe
1Jess Nykjær
Nr.Åby Juniorskakklub
18811959
9
4
7
5
3
0
2
 
 73,6
2Johan Holmström
Dansk Skak Akademi
18561913
10
7
9
6
11
1
1
 
 343,75
3Bjarke Gregor
Præstø Skakklub
18531912
11
6
5
7
1
1
4
 
 513,4
4Kurt Hollesen
Tårnet Svendborg
18451913
12
1
14
9
15
1
3
 
 353,85
5Frode Meldgaard
Skive Skakklub
18231908
13
8
3
1
6
0
12
 
 63,35
6Alexander Torp Jørgensen
Skakforeningen ØBRO
18221825
14
3
10
2
5
1
7
 
 423,4
7Peter Thomsen
Maribo Skakklub
17521899
15
2
1
3
12
1
6
 
 332,7
8Sebastian Gråbæk
Viby Skakklub
17351702
16
5
12
11
10
0
14
 
 153,25
9Bjarke Rosenborg Winther
Frederiksberg Skakforening
17241757
1
10
2
4
16
½
13
 
 142,65
10Johnny Koust Rasmussen
Silkeborg Skakklub Af 1930
17131821
2
9
6
13
8
1
11
 
 92,65
11Keld Johnny Olsen
Holstebro Skakklub
17051860
3
12
16
8
2
0
10
 
 82,65
12Henning Rasmussen
Nykøbing Sjælland Skakklub
16971716
4
11
8
15
7
0
5
 
 2102,6
13Bo Munksgaard
Præstø Skakklub
16911771
5
16
15
10
14
½
9
 
 162,95
14Ruben Jepsen
Sydøstfyn
16531650
6
15
4
16
13
½
8
 
 132,45
15Christian Gottschalck
Nørresundby Skakklub
16271686
7
14
13
12
4
0
16
 
 2112,35
16Knud Jacobsen
Faxe Skakklub
16231721
8
13
11
14
9
½
15
 
 2122,45

Ratingpræmie under 1720 (7 spillere)

Præmier.
1. 900 kr.
2. 600 kr.
3. 400 Kr.

Ratingpræmie under 1720
1. 600 Kr.
2. 400 kr.

 

G7 Gruppe 3 Direkte link
#NavnRatingElo1234567PoPlWe
1Hans Jørgen Clausen
Gråsten Skakklub
16221653
9
1
6
½
4
1
8
0
2
0
7
 
 93,7
2Hans Haagen Larsen
Enkeltmedlem - Indland
16211660
10
1
7
1
5
0
16
1
1
1
6
 
 434,1
3Martin Hansen
Tårnet Svendborg
16121729
11
1
8
1
12
0
6
0
7
1
10
 
 354,4
4Steen Konradsen
Silkeborg Skakklub Af 1930
15931529
12
0
14
1
1
0
9
½
16
0
13
 
 164,8
5Michael Leon Christensen
Skakklubben Evans
15571571
13
1
17
1
2
1
12
0
10
½
8
 
 44,4
6Poul Hempler
Skive Skakklub
15541696
14
1
1
½
7
1
3
1
12
1
2
 
 13,5
7Ernst J. Jessen
Gråsten Skakklub
15241671
15
1
2
0
6
0
13
1
3
0
1
 
 2113,3
8Birgit Dithlevsen
Herning Skakklub
14901555
16
1
3
0
15
1
1
1
 
5
 
 382,85
9Mathias Bogø
Vordingborg Skakklub
14021468
1
0
12
0
18
+
4
½
17
½
15
 
 2152,8
10Saleh Turki Ali
Tårnet Svendborg
13581606
2
0
13
½
11
1
15
1
5
½
3
 
 362,6
11Mike Bahnsen
Præstø Skakklub
13101442
3
0
16
0
10
0
18
+
13
1
17
 
 2132,75
12Jannik Østoft Hansen
Randers Skakklub
12991674
4
1
9
1
3
1
5
1
6
0
16
 
 421,75
13Bent K. Nielsen
Skørping Skakklub
12531278
5
0
10
½
14
0
7
0
11
0
4
 
 ½171,8
14Johannes Frank Jensen
Præstø Skakklub
11851298
6
0
4
0
13
1
17
½
15
0
18
+
 101,85
15Jan N. Thybo
Morsø Skakklub
11571269
7
0
18
+
8
0
10
0
14
1
9
 
 2141,1
16Mikkel Vinh Løftgaard
Læseforeningens Skakklub
11321470
8
0
11
1
17
1
2
0
4
1
12
 
 371,4
17Mikkel Kvist Jepsen
Læseforeningens Skakklub
1019
18
+
5
0
16
0
14
½
9
½
11
 
 2120,9
18Hr. Oversidder
Ingen klub
8001000
17
-
15
-
9
-
11
-
 
14
-
 0180

Præmier bedst under 1410 (5 spillere)Ratingpræmie Bedst under 1200 (5 spillere)

Præmier:
1. 900 kr.
2. 600 kr.
3. 400 kr.
 

Ratingpræmier under 1410
1. 600 kr.

Ratingpræmier under 1200
1. 600 kr.

 

Kort Påske 2. Gruppe 1 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRn
1Jakob Bjerre Jensen
Århus Skakklub/Skolerne
21782189
9
1
7
1
13
½
8
½
4
 
333,72178
2Søren Ladegaard
Kjellerup Skakklub
21362152
10
½
14
1
4
½
3
½
8
½
313,42136
3Martin Lind Mortensen
Enkeltmedlem - Indland
20792085
11
1
13
0
9
½
2
½
10
½
6 - 73,12067
4Steen Brustrup Petersen
Brønshøj Skakforening
20662075
12
½
10
1
2
½
13
1
1
 
342,752071
5Niels Kristian Ø. Kragh
Skakklubben K41
20532086
13
0
11
½
6
½
10
0
12
½
143,152020
6Per Smidt Sørensen
Sydøstfyn
20412097
14
0
16
½
5
½
15
1
9
½
103,152028
7Niels Chr. Schjødt
Skakforeningen ØBRO
20171917
15
1
1
0
16
½
12
1
13
 
122,92009
8Torben Bødskov Andersen
Silkeborg Skakklub Af 1930
20042025
16
½
12
½
14
1
1
½
2
½
322,52014
9Sander Stage-Steffensen
BMS Skak
19742004
1
0
15
1
3
½
16
½
6
½
82,251982
10Per Hansen
Næstved Skakklub
19682015
2
½
4
0
15
½
5
1
3
½
521983
11Michael D. F. Sørensen
Silkeborg Skakklub Af 1930
19542013
3
0
5
½
12
½
14
1
16
½
92,41957
12Kai S. Munk
Skanderborg Skakklub
19331951
4
½
8
½
11
½
7
0
5
½
2131,91936
13Jørgen Clausen
Gråsten Skakklub
19061878
5
1
3
1
1
½
4
0
7
 
111,41942
14Svend Kjems Hove
Skakforeningen ØBRO
18981915
6
1
2
0
8
0
11
0
15
 
1151,81874
15Alexander Mikkel Johnny Holler Johansen
Læseforeningens Skakklub
18891932
7
0
9
0
10
½
6
0
14
 
½161,91847
16Tom Nicolaj Skovgaard
BMS Skak
18871968
8
½
6
½
7
½
9
½
11
½
6 - 71,751910

Ratingpræmie under 1960 (6 spillere)

Præmier
1. 900 kr.
2. 600 kr.
3. 400 Kr.

Ratingpræmie under 1960
1. 600 kr.
2. 400 kr.

 

kort Påske 2 Gruppe 2 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRn
1Birger Olsen
Sydøstfyn
18781920
9
1
8
0
13
½
11
0
12
½
2102,751856
2Arunn Ananthan
Skakklubben Evans
18651843
10
1
3
½
8
½
13
½
4
½
342,61877
3Thomas Christensen
Kjellerup Skakklub
18651914
11
1
2
½
4
½
8
0
6
1
352,551879
4Jesper Pondal
Køge Skakklub
18651948
12
½
14
1
3
½
5
½
2
½
372,651876
5Carsten Juul Nielsen
18641898
13
½
15
½
11
1
4
½
8
½
3301864
6Simun Petur Anthoniussen
Springeren Kolding
18601894
14
0
12
1
16
0
9
1
3
0
2112,751838
7Christian Matico Jepsen
Skakklubben Evans
18581861
15
½
13
0
12
0
10
1
9
0
14 - 152,751821
8Paulius Meskenas
Køge Skakklub
18561925
16
1
1
1
2
½
3
1
5
½
412,551913
9Mark Kirkebække
Tåstrup Skakforening
18531873
1
0
16
0
10
1
6
0
7
1
2132,551837
10Vitus Bondo Medhus
Skakklubben Evans
18511749
2
0
11
0
9
0
7
0
15
1
1162,61803
11Morten Fredsgaard Rasmussen
Skanderborg Skakklub
18331872
3
0
10
1
5
0
1
1
14
1
382,351853
12Colin Watson
Skanderborg Skakklub
18251884
4
½
6
0
7
1
14
½
1
½
92,31831
13Thomas Sandbeck Christensen
Nr.Åby Juniorskakklub
18211889
5
½
7
1
1
½
2
½
16
1
22,31863
14Bjarne Lindenskov
Sydøstfyn
18031862
6
1
4
0
15
½
12
½
11
0
2122,31794
15Jonathan Roed Gundorf Jacobsen
Frem Skakklub
17791860
7
½
5
½
14
½
16
0
10
0
14 - 152,151760
16Oscar Koch-Müller
Præstø Skakklub
17711814
8
0
9
1
6
1
15
1
13
0
362,051800

Præmier
1. 900 kr.
2. 600 kr.
3. 500 Kr.
4. 400 kr.
5. 400 Kr.

 

Kort Påske 2 Gruppe 3 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRn
1Simon Ehrenreich
Skakklubben af 1968
17691769
9
1
6
½
4
1
15
1
12
½
413,21793
2Christian C. Strachan
Nørrebro Skakklub
17491832
10
0
14
1
6
1
12
0
7
0
2123,151715
3Mikkel Bruun-Jensen
Frem Skakklub
17271714
11
½
15
0
9
1
7
1
4
1
32,951744
4Anton Kjeldsen
Frem Skakklub
17161764
12
1
10
1
1
0
5
½
3
0
72,61713
5Kasper Larsen
Nr.Åby Juniorskakklub
17111835
13
1
8
1
15
0
4
½
11
½
362,91714
6Palle Halkier Jørgensen
Hvidovre Skakklub
16891786
14
1
1
½
2
0
10
0
16
1
102,551688
7Max Erik Hansen
Skakklubben Evans
16651757
15
0
11
½
13
1
3
0
2
1
92,451667
8Peter Frank Jørgensen
Læseforeningens Skakklub
16631725
16
1
5
0
12
0
14
½
9
½
2132,61645
9Steen Jacobsen
Læseforeningens Skakklub
16591713
1
0
16
1
3
0
11
½
8
½
2112,351649
10Hannibal Valeur Jaques
Nørrebro Skakklub
16551751
2
1
4
0
11
½
6
1
15
½
352,31676
11Egon Rysgaard Madsen
THY Skakklub
16521743
3
½
7
½
10
½
9
½
5
½
82,31658
12Chresten Anker Nielsen
Ejby Skakklub
16301802
4
0
13
1
8
1
2
1
1
½
421690
13Christoffer Vinther
16281628
5
0
12
0
7
0
16
½
14
½
11501628
14Michael René Christensen
THY Skakklub
16231673
6
0
2
0
16
½
8
½
13
½
142,21602
15Noah Krug Wahlgreen
BMS Skak
16161628
7
1
3
1
5
1
1
0
10
½
21,91682
16Karsten Kierkegaard Olsen
Skakklubben Evans
16101699
8
0
9
0
14
½
13
½
6
0
1162,21561

Ratingpræmie under 1654 (6 spillere)

Præmier
1. 900 kr.
2. 600 Kr.
3. 400 kr.

Ratingpræmier under 1654
1. 600 Kr
2. 400 kr.

 

Kort Påske 2. Gruppe 4 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWe
1Anders Haarup
Skanderborg Skakklub
15951654
10
1
8
½
11
1
3
1
7
0
43,4
2Orla Lind Mortensen
Korsør Skakklub
15921617
11
0
5
0
17
1
10
0
18
1
2144,1
3Sebastian Ladegaard
Kjellerup Skakklub
15701619
12
1
9
1
7
½
1
0
8
1
33,3
4Bo F. Sørensen
Frem Skakklub
15491664
13
1
11
0
10
1
15
1
9
1
423,75
5Theo Stage-Steffensen
BMS Skak
14891618
14
½
2
1
8
½
7
0
12
½
92,95
6Matthias Rasmussen
Maribo Skakklub
14841567
15
0
14
1
12
0
13
1
11
1
383,65
7Tommy Gudmand Hansen
Læseforeningens Skakklub
14671666
16
1
15
1
3
½
5
1
1
1
12,75
8Jesper Pallesen
Skanderborg Skakklub
14461486
17
1
1
½
5
½
11
1
3
0
362,55
9Jens Gade
Amager Skakforening
14041512
18
1
3
0
13
1
12
1
4
0
352,75
10Tage Knudsen
Sydøstfyn
14021558
1
0
16
1
4
0
2
1
15
1
372,25
11Christian Ringsmose
Frem Skakklub
13881513
2
1
4
1
1
0
8
0
6
0
2131,55
12Thomas Jose Brandt Hansen
Skanderborg Skakklub
13291442
3
0
17
1
6
1
9
0
5
½
102
13Elias Roed Gundorf Jacobsen
Frem Skakklub
13021428
4
0
18
1
9
0
6
0
14
0
1162,2
14Vaidas Meskenas
Køge Skakklub
12531298
5
½
6
0
15
0
16
1
13
1
111,9
15Oliver Gabrielsen
Skakforeningen ØBRO
12461434
6
1
7
0
14
1
4
0
10
0
2121,35
16Pia Nielsen
Nørresundby Skakklub
12111327
7
0
10
0
18
1
14
0
17
0
1172,35
17Jesper Koch-Müller
Præstø Skakklub
10451164
8
0
12
0
2
0
18
1
16
1
2151,05
18Linus Roed Gundorf Jacobsen
Frem Skakklub
10341298
9
0
13
0
16
0
17
0
2
0
0181,05

Ratingpræmie under 1400 (4 spillere)Ratingpræmie under 1250 (4 spillere)

Præmier

1. 900 kr.
2. 600 kr.
3. 400 Kr.
 

ratingpræmier under 1400
1. 600 kr.

Ratingpræmie under 1250

1. 600 kr.

Veteranklassen Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPl
1Søren Rix
Fredericia Skakforening
21132162
10
1
8
0
16
1
12
 
 26
2Jan Bauner
Hvidovre Skakklub
20032040
11
0
6
½
14
1
9
 
 11
3Claus Nørregaard
Syddjurs Skakklub
19071957
12
1
9
1
4
0
8
 
 23
4Erik Jarlnæs
Frederiksberg Skakforening
18881930
13
+
11
1
3
1
5
 
 31
5Ulrik Thomassen
Nordre Skakklub
18811918
14
1
16
½
8
1
4
 
 2
6Flemming Stald
Frederiksværk Skakklub
18641916
15
½
2
½
11
1
7
 
 28
7Ove Matras
Faaborg Skakklub
18131863
16
0
14
1
10
1
6
 
 29
8John Zachariassen
Faxe Skakklub
18041897
17
1
1
1
5
0
3
 
 25
9Benno Ørvad Markussen
Viby Skakklub
17311770
18
1
3
0
13
0
2
 
 113
10Niels Møller Rendlev
Frederiksberg Skakforening
17021734
1
0
15
1
7
0
11
 
 114
11Ole Overmark
Frederiksberg Skakforening
16861746
2
1
4
0
6
0
10
 
 112
12Orla Eilegaard Jørgensen
Allerød Skakklub
16801527
3
0
17
1
15
1
1
 
 27
13Flemming Borg
Enkeltmedlem - Indland
16631712
4
-
18
1
9
1
16
 
 24
14Morten Emil Jannik
Odense Skakklub
14541545
5
0
7
0
2
0
17
 
 017
15Dennis Vejlstrup
Faaborg Skakklub
13131483
6
½
10
0
12
0
18
 
 ½16
16Per Vestergaard
Aros Skakklub
12731533
7
1
5
½
1
0
13
 
 10
17Jens Evald Larsen
Enkeltmedlem - Indland
12641451
8
0
12
0
18
0
14
 
 018
18Peer Balken
Valby Skakklub
11221437
9
0
13
0
17
1
15
 
 115

Ratingpræmie under 1700 (4 spillere)Ratingpræmie under 1400 (4 spillere)

Præmie
1. 900 kr.
2. 600 kr.
3. 400 kr.
ratingpræmie under 1700
1. 600 kr.
Ratingpræmie under 1400
1. 600 kr.

g5 2.forløb Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPl
1Peter Willer Svendsen
Hillerød Skakklub
19161936
10
6
3
1
5
 
 31
2Lars Raahauge
Herlev Skakklub
18811916
11
5
10
½
16
 
 7
3Mathias Nielsen
Sydøstfyn
18371888
12
9
1
0
14
 
 23
4Aksel Hansen
Holstebro Skakklub
17761814
13
11
14
0
7
 
 115 - 16
5Mazen Onisey
Faaborg Skakklub
17591833
14
2
8
1
1
 
 32
6Lars Breinholt Agger
Skive Skakklub
17471810
15
1
13
1
12
 
 24
7Kim Schmidt
Holstebro Skakklub
17391790
16
½
8
12
0
4
 
 114
8Mikael Horslund
Randers Skakklub
17261723
17
1
7
5
0
10
 
 9
9Erik Hedegaard Hansen
Helsingør Skakklub
16861698
18
+
3
16
½
11
 
 10
10Erik Pontoppidan
Skakklubben Evans
16581740
1
15
1
2
½
8
 
 8
11Jan Kargaard Jensen
Tåstrup Skakforening
16021691
2
4
15
1
9
 
 11 - 12
12Erik Hansen
Tårnet Svendborg
15871708
3
17
1
7
1
6
 
 26
13Per Andersen
Læseforeningens Skakklub
15391657
4
16
6
0
17
 
 115 - 16
14Kim Pedersen
Faxe Skakklub
15011661
5
18
+
4
1
3
 
 25
15Leo Starup
Randers Skakklub
14121577
6
10
0
11
0
18
+
 113
16Hans Raahauge
Lyngby-Virum Skakklub
13981617
7
½
13
9
½
2
 
 11 - 12
17Klaus Bo Jensen
Faaborg Skakklub
1143
8
0
12
0
18
+
13
 
 117
18Hr. Oversidder
Ingen klub
8001000
9
-
14
-
17
-
15
-
 018

Ratingpræmie under 1650 (5 spillere)

Præmier

1. 900 kr.
2. 600 kr.
3. 400 kr.

Ratingpræmie under 1650

1. 600 kr.
2. 400 kr.

Kort Påske 1. Gruppe 1. Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWe
1FM Nils Ragnar Grotnes
21802180
10
4
2
6
3
10
2Gert Aagaard
Springeren Kolding
20102033
11
7
1
3
5
342,85
3Mikael Ramkilde
Nordsjællands Skakklub
19961949
12
6
8
2
1
32,75
4Svend Steenstrup
Nordsjællands Skakklub
19201964
13
1
9
7
16
142,55
5Peter Risgaard Poulsen
Silkeborg Skakklub Af 1930
18991899
14
8
17
10
2
2122,65
6 Oddvar U Voll
18961914
15
3
18
1
7
350
7Aage Søndergaard Nielsen
Springeren Kolding
18801911
16
2
14
4
6
422,35
8Michael Volstrup Nielsen
Sydøstlollands Skakklub
18741906
17
5
3
18
12
362,55
9Per Oehlerich
Nordre Skakklub
18651933
18
14
4
17
11
2132,65
10Per Sønderskov
Silkeborg Skakklub Af 1930
18581747
1
15
13
5
17
8 - 92,2
11Anders Christensen
Varde Skakklub
18561918
2
18
12
13
9
162,4
12Mark Kirkebække
Tåstrup Skakforening
18531873
3
17
11
15
8
8 - 92,4
13Hugo Falberg
Aalborg Skakforening af 1889
18521874
4
16
10
11
15
172,45
14Albert Mechlenburg Møller
Frem Skakklub
18411874
5
9
7
16
18
102,45
15Ib Lynæs Hansen
Tårnet Svendborg
18241846
6
10
16
12
13
1182,25
16John Christopher Højstrup Christensen
Silkeborg Skakklub Af 1930
18211826
7
13
15
14
4
112,2
17Morten Kühn
Hillerød Skakklub
18081796
8
12
5
9
10
372,1
18Jonathan Roed Gundorf Jacobsen
Frem Skakklub
17791860
9
11
6
8
14
151,9

Bedste spiller under 1855 (7 spillere)

Præmier:
1.Præmie 900 kr.
2.Præmie 600 kr.
3.Præmie 500 kr.
4.Præmie 300 Kr.
Rating Præmie Under 1855
1. Præmie 600 kr.
2. Præmie 400 Kr.

 

Kort Paaske 1. Gruppe 2 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Jeppe Hald Falkesgaard
Brønshøj Skakforening
17621834
10
18
4
11
15
413,417803,321861
2Henrik Egede Rasmussen
Valby Skakklub
17381825
11
17
9
4
8
43,1517493,411827
3Bo Beier Thorup
Lyngby-Virum Skakklub
17291688
12
14
13
18
9
373,317202,641695
4Henrik Holm
Hillerød Skakklub
17271829
13
15
1
2
14
362,9517293,201825
5Ingrid Elmer Nielsen-Refs
Amager Skakforening
17151443
14
16
18
6
13
103,316911,221494
6Poul Nørgaard
Skanderborg Skakklub
16921740
15
13
12
5
7
½182,816233,171687
7Jørgen Frank Hansen
Odense Skakklub
16821757
16
10
8
12
6
2152,816583,011737
8Jørgen Holmstrøm Nielsen
Nørrebro Skakklub
16761722
17
11
7
16
2
82,8516662,831715
9Karl-Emil Elmer Nielsen-Refs
Amager Skakforening
16541541
18
12
2
10
3
2122,516391,241571
10Silas Høyerup
Caïssa Gladsaxe
16531750
1
7
15
9
16
2132,616353,251700
11Mikkel Strandby Hansen
Sydøstfyn
16421685
2
8
14
1
18
22,3516812,021744
12Andrew Velarde
Ejby Skakklub
16391713
3
9
6
7
17
172,416122,781687
13Michael Vedsø
Frederiksberg Skakforening
16171689
4
6
3
17
5
92,116292,631686
14Allan Ankjær
Skovbo Skakklub
16121690
5
3
11
15
4
2112,0516112,801674
15 Anders Hansen
15691567
6
4
10
14
1
5015691,221613
16Nikolaj Aggerbeck-Lauritzen
Silkeborg Skakklub Af 1930
15391434
7
5
17
8
10
2141,7515501,161468
17Lukas Iskos
Nørrebro Skakklub
15301628
8
2
16
13
12
161,7515192,171601
18Michael Leerberg Madsen
Amager Skakforening
15161708
9
1
5
3
11
31,316462,931719

´Rating Præmie Bedst under 1620 (6 spillere)

Præmier:
1. Præmie 900 kr,
2. Præmie 600 kr.
3. Præmie 500 Kr.
4. Præmie 300 kr.

Ratingpræmie under 1620:
1.Præmie 600 kr.
2. Præmie 400 Kr.

 

 

 

 

 

Kort Paaske 1. Gruppe 3 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Peter Langer
Hillerød Skakklub
15021565
10
14
4
16
6
103,514572,681561
2Erik Elmer Rasmussen
Amager Skakforening
14921530
11
15
9
13
5
33,4514942,641537
3Alf Andries
Frem Skakklub
14801563
12
17
16
6
18
123,914173,211535
4Bernhard W. Sørensen
Hillerød Skakklub
14791551
13
9
1
5
15
8 - 93,1514503,211537
5Philip Uhre Knudsen
Silkeborg Skakklub Af 1930
14721414
14
10
8
4
2
1315621,821521
6Jesper Høyerup Thygesen
Herlev Skakklub
14481632
15
7
11
3
1
42,8514772,651639
7Tage Knudsen
Sydøstfyn
14021558
16
6
12
15
13
363,1513952,891560
8Christian Ringsmose
Frem Skakklub
13881513
17
12
5
9
11
422,8514472,461535
9André Friis Møller
Frem Skakklub
13681474
18
4
2
8
10
352,5513882,471485
10Slobodan Radovic
Holbæk Skakklub
13601552
1
5
13
17
9
2132,5513353,311526
11Kristian Gade Burgaard
Læseforeningens Skakklub
1356
2
16
6
12
8
72,4136101000
12Ole Henriksen
Varde Skakklub
13531559
3
8
7
11
16
162,4513102,081547
13Ramadan Mustafov Saliev
Horsens Skakforening
13191431
4
18
10
2
7
2152,213102,151428
14Emil Zander
Kjellerup Skakklub
12471422
5
1
15
18
17
2142,4512272,961384
15Pia Nielsen
Nørresundby Skakklub
12111327
6
2
14
7
4
8 - 91,2512791,181353
16Artem Reyzvikh
Silkeborg Skakklub Af 1930
11801534
7
11
3
1
12
111,0512661,861540
17Laurits Nielsen
Nykøbing F. Skakklub
10681235
8
3
18
10
14
½171,1510391,231206
18Lis K. Dam
Præstø Skakklub
10491209
9
13
17
14
3
½181,110221,201195

Ratingpræmie under 1320 (6 spillere)

Præmier:
1. Præmie 900 kr.
2. Præmie 600 Kr.
3. Præmie 500 Kr.
4. Præmie 300 kr.

Ratingpræmie:
1. Præmie 600 Kr.
2. Præmie 400 Kr.

 

 

g5 1. forløb Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPl
1Peter Willer Svendsen
Hillerød Skakklub
19161936
5
7
4
2
6
2
2Lars Åman Jensen
Holbæk Skakklub
19141906
6
8
3
1
7
33
3Gert C. Jøhnk
Haderslev Skakklub
19111927
7
5
2
6
8
35
4Hans Endrup Jacobsen
Hillerød Skakklub
18971905
8
6
1
7
5
34
5Alexander Mikkel Johnny Holler Johansen
Læseforeningens Skakklub
18891932
1
3
6
8
4
6
6Lars Foldager Pedersen
Skive Skakklub
18021940
2
4
5
3
1
41
7Uffe Kallenbach
THY Skakklub
16411654
3
1
8
4
2
17
8Mattias Skærved
Fredericia Skakforening
13771439
4
2
7
5
3
08

Ratingpræmie under 1650 (2 spillere)

Præmier:
1. Præmie 900 Kr.
2. Præmie 600 Kr.

RatingPræmie under 1650
1. Præmie 300 kr.

 

Partier i turneringen DM 2019

Hvid:
Sort:
Event:
Resultat:
Runde:

Træk:
Indbydelse

Indbydelse til DM i SKAK 2019

Dansk Skak Union og skakklubberne Sydøstfyn og Tårnet Svendborg indbyder unionens medlemmer til DM og påsketurnering 2019 

Spillested:
Hotel Svendborg, Centrumpladsen 1, 5700 Svendborg
www.hotel-svendborg.dk Tlf. 62 21 17 00

Transport:
Hotellet er beliggende i centrum, ca. 10 minutters gang fra banegården, hvortil man ankommer med enten tog eller bus. De som kommer i bil, kan nyde motorvejen fra Odense til Svendborg, og glæde sig over at hotellet og byen har masser af gratis parkeringspladser. Endelig er Svendborg jo en havneby, så hvem der lyster kan sejle dertil på forskellig vis.

Tidsrum:
Lørdag den 13.april til mandag den 22. april 2019 

Elo-rating:
Alle grupper, som opfylder FIDE's betingelser, vil blive Elo-ratet.

Indskud og Tilmeldingsfrister:
400 kr. i alle klasser undtagen Landsholdsklassen.
Rabatpris ved forudbetaling senest 1. april = 300 kr.

Landsholdsklassen: Sidste frist for tilmelding mandag den 1. april  kl. 24:00
Kandidatklassen, samt G7: Sidste frist for tilmelding og betaling mandag den 15. april kl. 20:00.
Kort Påske 1 samt G5 1: Sidste frist for tilmelding og betaling fredag den 12. april kl. 20:.00.
Veteran, G5 2 samt kort Påske 2: Sidste frist for tilmelding og betaling onsdag dag den 17.april kl. 20:00

Har man ikke betalt eller positivt bekræftet sin deltagelse senest ved tilmeldingsfristens udløb, tages man ud af turneringen.
Indskud betales til Bank kontonummer: 0815-8159593429
Husk at angive:  Navn + fødselsdato + klubnavn,
MobilePay på nummer: Jørgen Kiel - 22 48 56 76

Præmier:
Præmier vil blive offentliggjort på spillestedet og på hjemmesiden, en del af disse kan være naturalier eller gavekort til Dansk Skaksalg.

Turneringsformer:
Landsholdsklassen
I Landsholdsklassen deltager 10 spillere, der spiller alle-mod-alle.
Berettiget til at deltage i klassen er spillere, der er registreret i FIDE som repræsenterende en del af Rigsfællesskabet, og som opfylder et af nedenstående krav i nævnte rækkefølge:
1. Vinderen af Landsholdsklassen 2018.
2. Vinderen af Kandidatklassen 2018.
3. Spillere med et ratingtal på mindst 2500.
4. De højest ratede tilmeldte spillere med et gyldigt kandidatresultat.
5. De højest ratede tilmeldte øvrige mesterspillere.

Der stilles enkeltværelse til rådighed på Hotel Svendborg fra lørdag den 13. april for alle deltagere i Landsholdsklassen.

GM vil få 5.000 kr. i startpenge, dog 10.000 kr. hvis rating på +2600. 
Præmier i landsholdsklassen: 1. pr. 10.000 kr., 2. pr. 6.000 kr., 3. pr. 4.000 kr., 4. pr. 2.000 kr.
Private sponsorers reklameaktiviteter skal aftales med arrangørerne senest ved tilmeldingsfristens udløb.

Kandidatklassen
Kandidatklassen spiller 7 runder FIDE-schweizer.
Start tirsdag den 16. april kl. 18.30.
I Kandidatklassen deltager mindst 8 spillere.
Berettiget til at deltage i Kandidatklassen er:
1. Spillere, der deltog i Landsholdsklassen 2018, men som ikke er kvalificeret til Landsholdsklassen 2019.
2. De otte højest ratede tilmeldte juniorspillere med et ratingtal på mindst 2000.
Spillerne må ikke være fyldt 20 år 1. januar 2018.
3. Tilmeldte kvindespillere med et ratingtal på mindst 2000
4. Spillere med et gyldigt kandidatresultat.
5. Tilmeldte spillere med et ratingtal på mindst 2200.
    Bedst placerede juniorspiller i kandidatklassen får titlen
    ”Juniordanmarksmester”. og en præmie på 2.000 kr. Ved ligestilling i point og korrektion deles titlen og præmien.
6. Ved mindst fire kvindelige spillere i Kandidatklassen får den bedste placerede af disse,
titlen "Kvindedanmarksmester" og en præmie på 2000 kr. Ved ligestilling i point og korrektion deles titlen og præmien."

Veteranklassen
Spilles som 5 runder FIDE-schweizer.  Start torsdag den 18. april. Deltagerne skal være fyldt 60 år den 18.april 2019.

Øvrige grupper
Der kan vælges mellem følgende turneringsformer:

Kort Påske:
5 runder FIDE-schweizer. Der spilles i to forløb.
1. forløb starter lørdag den 13. april og slutter mandag den 15. april.
2. forløb starter torsdag den 18. april og slutter lørdag den 20. april, her kan man også nå at deltage i DM i lyn fredag aften. 

G7:
7 runder FIDE-schweizer.  Start tirsdag den 16. april kl. 18:30 

G5:
5 runder Fide-schweizer. Der spilles i 2 forløb
1. forløb starter lørdag den 13.april og slutter onsdag den 17. april.
2. forløb starter torsdag den 18.april og slutter mandag den 22. april 

Betænkningstiden
I alle klasser spilles med 90 minutter til 40 træk plus 30 minutter til resten af partiet med tillæg af 30 sekunder pr. træk hele partiet igennem.
Bemærk at ved DM kan man komme en time for sent, før man taber på udeblivelse.

Remistilbud
Det er i Landsholdklassen ikke tilladt at tilbyde remis før begge spillere har udført 30 træk. 
Spilletidspunkter:
De anførte sluttidspunkter er omtrentlige, da spilletiden varierer i forhold til trækantallet i partierne. Ved dobbelt runder har man krav på minimum 30 minutters pause mellem partierne. 

Dato

LH Klassen

Kandidat
G7

G5-1

Veteran
G5-2

Kort Påske

lørdag 13.april

14-20

 

14-20

 

14-20

søndag 14. april

14-20

 

14-20

 

10-16 + 16-22

mandag 15.april

14-20

 

14-20

 

10-16 + 16-22

tirsdag 16. april

14-20

18.30-00.30

14-20

 

 

onsdag 17. april

14-20

14-20

14-20

 

 

torsdag 18. april

14-20

14-20

 

14-20

10-16 + 16-22

fredag 19. april

14-20

14-20

 

14-20

14-20

lørdag 20. april

14-20

14-20

 

14-20

10-16 + 16-22

søndag 21. april

12-18

9-15

 

9-15

 

mandag 22. april

evt. omkamp
kl. 13.00

9-15

 

9-15

 

 

Par-lyn
Onsdag den 17. april kl. 19:30. Tilmelding og betaling senest onsdag den 17. april kl. 12.00
Betænkningstid 3 min + 2 sek. tillæg pr. træk. Indskud kr. 100 pr. hold.

Lynskak-DM
Fredag den 19. april kl. 19:30. Tilmelding og betaling senest fredag den 19. april kl. 12:00. Indskud: 100 kr.
Betænkningstid 3 min + 2 sek. tillæg pr. træk.

Tilmelding til DM i Lyn her.
 
Stævnefest
Påskedag, søndag den 21. april. 19:00 afholdes stævnefest i restauranten på Hotel Svendborg.
Tilmelding forud til arrangørerne, og senest på stævnekontoret lørdag den 20. april kl. 12:00
Forplejning
Al forplejning kan købes på spillestedet, mad- og drikkevarer må ikke medbringes udefra. Hotellet sammensætter til gengæld hver dag nogle favorable skaktilbud til os, så ingen behøver gå sultne rundt.
Bemærk der er gratis kaffe & vand på spillestedet.

Indkvartering
Hotel Svendborg tilbyder overnatning til favorable priser:
Enkeltværelse 650,- kr.
Dobbeltværelse 800,- kr.
Priserne er inkl. morgenmad.
 
Hotel Garni tilbyder overnatning uden morgenmad til favorable priser:
Enkeltværelse 560,- kr.
Dobbeltværelse 660,- kr.
Priserne er pr. person pr. nat og er inkl. moms og betjening.
Booking: Begge hoteller online via DM’s hjemmeside www.skak-dm.dk
eller via e-mail til booking@hotel-svendborg.dk

Bookingkoden er SKAK2019
 
Tilmelding:  Online via DM-hjemmesiden: www.skak-dm.dk/
Alternativt kan tilmelding foregå gennem egen klub til:
Lars-Henrik Bech Hansen, Hjertebjergparken 20,4340 Tølløse.
Telefon: 27 57 63 58
E-mail: dm2019@skak.dk

Telefon nummer til stævnekontoret kommer senere

Periode 2019-04-13 .. 2019-04-22
Dansk ratet Ja
Elo ratet Ja
Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Turneringens egen hjemmeside http://www.skak-dm.dk/
Turnerings komite
Hoveddommer Lars-Henrik Bech Hansen
Dommere Alle grupper:  Jørgen Kiel
Landsholdsklassen:  Lars-Henrik Bech Hansen , Jørgen Kiel
Kandidatklassen:  Lars-Henrik Bech Hansen , Jørgen Kiel , Steen Juul Mortensen
G7 Gruppe 1:  Lars-Henrik Bech Hansen , Jørgen Kiel
Kort Påske 2. Gruppe 1:  Lars-Henrik Bech Hansen , Michael Hansen
kort Påske 2 Gruppe 2:  Lars-Henrik Bech Hansen , Michael Hansen
Kort Påske 2 Gruppe 3:  Lars-Henrik Bech Hansen , Michael Hansen
Kort Påske 2. Gruppe 4:  Lars-Henrik Bech Hansen
Veteranklassen:  Lars-Henrik Bech Hansen
g5 2.forløb:  Lars-Henrik Bech Hansen
Kort Påske 1. Gruppe 1.:  Lars-Henrik Bech Hansen , Jørgen Kiel
Kort Paaske 1. Gruppe 2:  Lars-Henrik Bech Hansen , Jørgen Kiel
Kort Paaske 1. Gruppe 3:  Lars-Henrik Bech Hansen , Jørgen Kiel
g5 1. forløb:  Lars-Henrik Bech Hansen , Jørgen Kiel

Tilmeldings muligheder til DM 2019 English enrolment form

Medlem af Dansk Skak Union

Hvis du er medlem af Dansk Skak Union, så benyt denne mulighed for at tilmelde dig: Vælg denne mulighed

Medlem af FIDE

Er du IKKE medlem af Dansk Skak Union, men medlem af Fide, så benyt denne mulighed for at tilmelde dig: Vælg denne mulighed

Ikke medlem af Dansk Skak Union

Er du IKKE medlem af Dansk Skak Union, så benyt denne mulighed for at tilmelde dig: Vælg denne mulighed

FIDE member (english)

If you are a member of FIDE and prefers an english enrolment form, then use this option to register: Choose this option
Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Landsholdsklassen 10 2019-04-13 2019-04-01
Kandidatklassen 24 2019-04-16 2019-04-15
G7 Gruppe 1 16 2019-04-16 2019-04-15
G7 Gruppe 2 16 2019-04-16 2019-04-15
G7 Gruppe 3 18 2019-04-16 2019-04-15
Kort Påske 2. Gruppe 1 16 2019-04-18 2019-04-17
kort Påske 2 Gruppe 2 16 2019-04-18 2019-04-17
Kort Påske 2 Gruppe 3 16 2019-04-18 2019-04-17
Kort Påske 2. Gruppe 4 18 2019-04-18 2019-04-17
Veteranklassen 18 2019-04-18 2019-04-17
g5 2.forløb 18 2019-04-18 2019-04-17
Kort Påske 1. Gruppe 1. 18 2019-04-13 2019-04-12
Kort Paaske 1. Gruppe 2 18 2019-04-13 2019-04-12
Kort Paaske 1. Gruppe 3 18 2019-04-13 2019-04-12
g5 1. forløb 8 2019-04-13 2019-04-12
Totalt antal tilmeldte 248
Deltagere i gruppen Landsholdsklassen
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100801531 1401378 1. IM Mikkel Djernæs Antonsen Køge Skakklub 2418 2426 2019-04-01
100901592 1438832 2. IM Jesper Søndergård Thybo Jetsmark Skakklub 2514 2513 2019-03-10
100800407 1400266 3. GM Sune Berg Hansen Hillerød Skakklub 2588 2590 2019-03-20
100202460 2900440 4. GM Boris Chatalbashev Køge Skakklub 2521 2521 2019-03-01
100901506 1413767 5. IM Igor Teplyi Skakklubben af 1968 2426 2418 2019-03-30
103107144 1416928 6. IM Bjørn Møller Ochsner Skanderborg Skakklub 2499 2486 2019-03-13
100602308 1440640 7. FM Filip Boe Olsen Skanderborg Skakklub 2413 2414 2019-03-31
100700431 1406000 8. GM Allan Stig Rasmussen Jetsmark Skakklub 2540 2541 2019-03-11
103110502 1444948 9. IM Jonas Buhl Bjerre Skanderborg Skakklub 2483 2470 2019-03-23
100102653 1407589 10. IM Jakob Aabling-Thomsen Brønshøj Skakforening 2329 2358 2019-01-02
Deltagere i gruppen Kandidatklassen
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100800086 1400673 1. IM Tobias Bent Christensen Århus Skakklub/Skolerne 2336 2348 2019-04-06
100103177 1413848 2. FM Nicolai Kvist Brondt Pedersen Skanderborg Skakklub 2335 2307 2019-03-21
101095209 2309998 3. FM Hilmir Freyr Heimisson Køge Skakklub 2315 2299 2019-04-04
100300606 1401491 4. IM Steffen Pedersen Sydøstfyn 2265 2322 2019-03-23
100103864 1444492 5. FM Viktor Haarmark Nielsen Skakforeningen ØBRO 2255 2288 2019-02-16
100101674 1401548 6. Brian Jørgen Jørgensen Skakforeningen ØBRO 2253 2261 2019-02-19
103110001 1437747 7. Bjarke Hautop Kristensen Skakklubben Evans 2199 2211 2019-03-21
100600717 1401033 8. FM Poul Rewitz Skakklubben af 1968 2199 2212 2019-03-18
100800080 1416316 9. Jacob K. Høyer Furesø Skakklub 2187 2201 2019-04-06
100300620 1401475 10. Jan Nordenbæk Pedersen Hillerød Skakklub 2181 2214 2019-03-21
100800106 1400550 11. FM Mogens Moe Sjælsø Skakklub 2149 2140 2019-03-31
100104150 1454153 12. Casper Yukun Liu BMS Skak 2140 2174 2019-02-24
100300623 1403273 13. Thomas Stausholm Jepsen Sydøstfyn 2135 2155 2018-10-27
100600613 1401637 14. WFM Esmat Susanne Guindy Viborg Skakklub 2134 2144 2019-03-09
100901673 1441299 15. Thomas Søndergaard Thybo Skive Skakklub 2119 2136 2019-03-25
100701758 2900955 16. WFM Maria Vasova Skakklubben af 1968 2115 2124 2019-03-04
100800259 1406671 17. Peter Thorsbro Furesø Skakklub 2111 2116 2019-03-04
100301751 1437089 18. Alexander Le Besq Frem Skakklub 2106 2142 2019-03-17
100501746 1448552 19. Adesh Easwaralingam Fredericia Skakforening 2095 2113 2019-03-25
103111069 1441230 20. WFM Ellen Fredericia Nilssen Skakforeningen ØBRO 2056 2048 2019-01-30
100200240 1423240 21. Lars Christensen Faxe Skakklub 2038 2042 2019-02-04
100301049 1504258 22. WFM Thomine Stolberg-Rohr Skakklubben Evans 2031 2039 2019-02-06
100800709 1403109 23. Richard Lilja Skørping Skakklub 2025 2065 2019-03-03
100300817 1433784 24. Michael Nord Tårnet Svendborg 2020 2066 2019-03-05
Deltagere i gruppen G7 Gruppe 1
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100300084 1403222 1. Claus Rossen Viborg Skakklub 2127 2159 2019-03-06
100300692 1408402 2. CM Janus Christensen Skakforeningen ØBRO 2095 2109 2019-03-11
100601670 1409476 3. Jens Olaf Svanholm Fogh Viby Skakklub 2095 2099 2019-03-14
100104187 1405357 4. Thomas Tange Jepsen Skakforeningen ØBRO 2079 2115 2019-03-17
100600930 1409506 5. Dennis Hemdorff Nordre Skakklub 1997 2031 2019-03-01
100802760 1439391 6. Mikael Ramkilde Nordsjællands Skakklub 1996 1949 2019-01-30
100200822 1407325 7. Morten Frank Jensen Præstø Skakklub 1990 2024 2019-01-31
100900404 1415964 8. Jørn Christensen Hvid Skive Skakklub 1967 1983 2019-03-27
100301806 1439073 9. Jacob Foged Christensen Frem Skakklub 1957 1995 2019-03-14
100301972 1463969 10. Sebastian Sterup Faaborg Skakklub 1943 2027 2019-03-23
100900588 816124 11. Lars Schøning Skive Skakklub 1929 1935 2019-03-13
100800374 1409182 12. Svend Steenstrup Nordsjællands Skakklub 1920 1964 2019-03-18
100800419 1401424 13. Henrik Mortensen Horsens Skakforening 1914 1923 2018-10-27
100200107 1407147 14. Thomas Nielsen Nordsjællands Skakklub 1910 1945 2018-11-05
100600236 1407333 15. Peter Risgaard Poulsen Silkeborg Skakklub Af 1930 1899 1899 2019-03-20
100100124 1407155 16. Daniel Kokholm Skakklubben K41 1890 1900 2019-02-17
Deltagere i gruppen G7 Gruppe 2
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100300686 1427288 1. Jess Nykjær Nr.Åby Juniorskakklub 1881 1959 2019-02-05
100700918 1404903 2. Johan Holmström Dansk Skak Akademi 1856 1913 2018-12-17
100201725 1423401 3. Bjarke Gregor Præstø Skakklub 1853 1912 2019-01-22
100102004 1406817 4. Kurt Hollesen Tårnet Svendborg 1845 1913 2019-03-29
100900750 1430840 5. Frode Meldgaard Skive Skakklub 1823 1908 2019-03-27
100201817 1434187 6. Alexander Torp Jørgensen Skakforeningen ØBRO 1822 1825 2019-04-11
100201166 1424505 7. Peter Thomsen Maribo Skakklub 1752 1899 2019-03-31
100401436 1436627 8. Sebastian Gråbæk Viby Skakklub 1735 1702 2019-03-07
100104081 1447173 9. Bjarke Rosenborg Winther Frederiksberg Skakforening 1724 1757 2019-03-17
100900509 1422383 10. Johnny Koust Rasmussen Silkeborg Skakklub Af 1930 1713 1821 2019-03-29
100901160 1439677 11. Keld Johnny Olsen Holstebro Skakklub 1705 1860 2019-03-14
100801113 1410962 12. Henning Rasmussen Nykøbing Sjælland Skakklub 1697 1716 2019-03-31
100600977 1407473 13. Bo Munksgaard Præstø Skakklub 1691 1771 2019-02-14
100301979 1464361 14. Ruben Jepsen Sydøstfyn 1653 1650 2019-04-02
100700369 1428357 15. Christian Gottschalck Nørresundby Skakklub 1627 1686 2019-02-25
100202386 1462253 16. Knud Jacobsen Faxe Skakklub 1623 1721 2019-03-31
Deltagere i gruppen G7 Gruppe 3
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100400163 1409425 1. Hans Jørgen Clausen Gråsten Skakklub 1622 1653 2019-03-12
100800414 1409557 2. Hans Haagen Larsen Enkeltmedlem - Indland 1621 1660 2019-03-23
100300511 1440942 3. Martin Hansen Tårnet Svendborg 1612 1729 2019-03-26
100602137 1421417 4. Steen Konradsen Silkeborg Skakklub Af 1930 1593 1529 2019-01-24
100501726 1446851 5. Michael Leon Christensen Skakklubben Evans 1557 1571 2018-12-11
100901821 1468464 6. Poul Hempler Skive Skakklub 1554 1696 2019-03-27
100400048 1416472 7. Ernst J. Jessen Gråsten Skakklub 1524 1671 2019-03-10
100900771 1413201 8. Birgit Dithlevsen Herning Skakklub 1490 1555 2019-03-21
100202123 1440039 9. Mathias Bogø Vordingborg Skakklub 1402 1468 2019-02-19
100301999 1466356 10. Saleh Turki Ali Tårnet Svendborg 1358 1606 2019-03-14
100201979 1446444 11. Mike Bahnsen Præstø Skakklub 1310 1442 2019-03-10
100601255 1468863 12. Jannik Østoft Hansen Randers Skakklub 1299 1674 2019-03-01
100100277 1450492 13. Bent K. Nielsen Skørping Skakklub 1253 1278 2019-03-06
100202278 1457942 14. Johannes Frank Jensen Præstø Skakklub 1185 1298 2019-01-31
100901647 1438824 15. Jan N. Thybo Morsø Skakklub 1157 1269 2019-03-04
100302026 1468480 16. Mikkel Vinh Løftgaard Læseforeningens Skakklub 1132 1470 2019-03-14
100302028 1468790 17. Mikkel Kvist Jepsen Læseforeningens Skakklub 1019 2019-03-31
- 18. Hr. Oversidder Ingen klub 800 1000 2019-04-15
Deltagere i gruppen Kort Påske 2. Gruppe 1
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100600963 1401513 1. Jakob Bjerre Jensen Århus Skakklub/Skolerne 2178 2189 2019-03-02
100900269 1403761 2. Søren Ladegaard Kjellerup Skakklub 2136 2152 2019-03-24
100200028 1406418 3. Martin Lind Mortensen Enkeltmedlem - Indland 2079 2085 2019-03-03
100101578 1402706 4. Steen Brustrup Petersen Brønshøj Skakforening 2066 2075 2019-03-31
100101167 1406884 5. Niels Kristian Ø. Kragh Skakklubben K41 2053 2086 2019-04-12
100500168 1408232 6. Per Smidt Sørensen Sydøstfyn 2041 2097 2019-03-02
100100512 1407430 7. Niels Chr. Schjødt Skakforeningen ØBRO 2017 1917 2019-03-05
100900241 1406086 8. Torben Bødskov Andersen Silkeborg Skakklub Af 1930 2004 2025 2019-02-12
100202292 1455796 9. Sander Stage-Steffensen BMS Skak 1974 2004 2019-02-25
100201382 1407198 10. Per Hansen Næstved Skakklub 1968 2015 2019-02-09
100601000 1404660 11. Michael D. F. Sørensen Silkeborg Skakklub Af 1930 1954 2013 2019-03-10
100600508 1406949 12. Kai S. Munk Skanderborg Skakklub 1933 1951 2019-03-31
100401260 1409468 13. Jørgen Clausen Gråsten Skakklub 1906 1878 2019-03-19
100400597 1408194 14. Svend Kjems Hove Skakforeningen ØBRO 1898 1915 2019-03-29
100300078 1405551 15. Alexander Mikkel Johnny Holler Johansen Læseforeningens Skakklub 1889 1932 2019-04-17
100100197 1406337 16. Tom Nicolaj Skovgaard BMS Skak 1887 1968 2019-03-10
Deltagere i gruppen kort Påske 2 Gruppe 2
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100301904 1450344 1. Birger Olsen Sydøstfyn 1878 1920 2019-03-03
103110294 1438786 2. Arunn Ananthan Skakklubben Evans 1865 1843 2019-04-12
100900246 1447963 3. Thomas Christensen Kjellerup Skakklub 1865 1914 2019-03-09
100200405 1424297 4. Jesper Pondal Køge Skakklub 1865 1948 2019-04-10
- 5. Carsten Juul Nielsen 1864 1898 2019-04-17
100501382 1441809 6. Simun Petur Anthoniussen Springeren Kolding 1860 1894 2019-03-30
103109806 1441094 7. Christian Matico Jepsen Skakklubben Evans 1858 1861 2019-04-12
100202444 12809969 8. Paulius Meskenas Køge Skakklub 1856 1925 2019-03-13
100103576 1414917 9. Mark Kirkebække Tåstrup Skakforening 1853 1873 2019-03-27
101095855 1462547 10. Vitus Bondo Medhus Skakklubben Evans 1851 1749 2019-03-14
100600528 1410636 11. Morten Fredsgaard Rasmussen Skanderborg Skakklub 1833 1872 2019-02-02
100700049 1422910 12. Colin Watson Skanderborg Skakklub 1825 1884 2019-03-03
100300126 1418505 13. Thomas Sandbeck Christensen Nr.Åby Juniorskakklub 1821 1889 2019-02-12
100300815 1401718 14. Bjarne Lindenskov Sydøstfyn 1803 1862 2019-04-17
100301938 1461044 15. Jonathan Roed Gundorf Jacobsen Frem Skakklub 1779 1860 2019-03-04
100202092 1447955 16. Oscar Koch-Müller Præstø Skakklub 1771 1814 2019-04-04
Deltagere i gruppen Kort Påske 2 Gruppe 3
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
101095138 1457292 1. Simon Ehrenreich Skakklubben af 1968 1769 1769 2019-03-22
100100857 1417215 2. Christian C. Strachan Nørrebro Skakklub 1749 1832 2019-03-15
100301390 1467204 3. Mikkel Bruun-Jensen Frem Skakklub 1727 1714 2019-03-24
100300031 1427253 4. Anton Kjeldsen Frem Skakklub 1716 1764 2019-03-29
100301100 1438026 5. Kasper Larsen Nr.Åby Juniorskakklub 1711 1835 2019-02-03
100301074 1440276 6. Palle Halkier Jørgensen Hvidovre Skakklub 1689 1786 2019-04-09
100500500 1413830 7. Max Erik Hansen Skakklubben Evans 1665 1757 2019-04-16
100300059 1416529 8. Peter Frank Jørgensen Læseforeningens Skakklub 1663 1725 2019-04-16
100301879 1447009 9. Steen Jacobsen Læseforeningens Skakklub 1659 1713 2019-02-01
100104090 1454188 10. Hannibal Valeur Jaques Nørrebro Skakklub 1655 1751 2019-02-18
100900449 1419838 11. Egon Rysgaard Madsen THY Skakklub 1652 1743 2019-03-10
100301307 1428039 12. Chresten Anker Nielsen Ejby Skakklub 1630 1802 2019-02-20
1449737 13. Christoffer Vinther 1628 1628 2019-03-09
100901011 1415972 14. Michael René Christensen THY Skakklub 1623 1673 2019-03-10
100104399 1457349 15. Noah Krug Wahlgreen BMS Skak 1616 1628 2019-03-31
100500872 1416944 16. Karsten Kierkegaard Olsen Skakklubben Evans 1610 1699 2019-04-16
Deltagere i gruppen Kort Påske 2. Gruppe 4
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100601888 1420780 1. Anders Haarup Skanderborg Skakklub 1595 1654 2019-02-07
100200019 1409670 2. Orla Lind Mortensen Korsør Skakklub 1592 1617 2019-03-03
100901687 1452738 3. Sebastian Ladegaard Kjellerup Skakklub 1570 1619 2019-03-24
103102089 1444026 4. Bo F. Sørensen Frem Skakklub 1549 1664 2019-01-16
100202293 1455818 5. Theo Stage-Steffensen BMS Skak 1489 1618 2019-03-02
100202262 1447890 6. Matthias Rasmussen Maribo Skakklub 1484 1567 2019-01-12
100301332 1466984 7. Tommy Gudmand Hansen Læseforeningens Skakklub 1467 1666 2019-03-31
100600514 1429191 8. Jesper Pallesen Skanderborg Skakklub 1446 1486 2019-04-08
100100104 1416111 9. Jens Gade Amager Skakforening 1404 1512 2019-03-04
100300624 1450301 10. Tage Knudsen Sydøstfyn 1402 1558 2019-04-17
100301927 1451669 11. Christian Ringsmose Frem Skakklub 1388 1513 2019-03-31
100602666 1465511 12. Thomas Jose Brandt Hansen Skanderborg Skakklub 1329 1442 2019-02-02
100301965 1462440 13. Elias Roed Gundorf Jacobsen Frem Skakklub 1302 1428 2019-03-04
100202445 12824429 14. Vaidas Meskenas Køge Skakklub 1253 1298 2019-03-13
101096383 1467085 15. Oliver Gabrielsen Skakforeningen ØBRO 1246 1434 2019-04-17
100201715 1409700 16. Pia Nielsen Nørresundby Skakklub 1211 1327 2019-01-27
100202132 1442295 17. Jesper Koch-Müller Præstø Skakklub 1045 1164 2019-04-17
100302011 1467220 18. Linus Roed Gundorf Jacobsen Frem Skakklub 1034 1298 2019-03-04
Deltagere i gruppen Veteranklassen
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
102100159 1439146 1. Søren Rix Fredericia Skakforening 2113 2162 2019-01-22
100101984 1415832 2. Jan Bauner Hvidovre Skakklub 2003 2040 2019-01-20
100600571 1409808 3. Claus Nørregaard Syddjurs Skakklub 1907 1957 2019-03-26
100101663 1414623 4. Erik Jarlnæs Frederiksberg Skakforening 1888 1930 2019-03-31
100600368 1446053 5. Ulrik Thomassen Nordre Skakklub 1881 1918 2019-03-21
100800341 1426680 6. Flemming Stald Frederiksværk Skakklub 1864 1916 2019-02-23
100300258 1416790 7. Ove Matras Faaborg Skakklub 1813 1863 2019-03-05
100102048 1405535 8. John Zachariassen Faxe Skakklub 1804 1897 2019-01-31
100501365 1429132 9. Benno Ørvad Markussen Viby Skakklub 1731 1770 2019-04-01
100101051 1409042 10. Niels Møller Rendlev Frederiksberg Skakforening 1702 1734 2019-03-31
100101696 1410776 11. Ole Overmark Frederiksberg Skakforening 1686 1746 2019-01-06
100101086 1413368 12. Orla Eilegaard Jørgensen Allerød Skakklub 1680 1527 2019-03-30
100100732 1505823 13. Flemming Borg Enkeltmedlem - Indland 1663 1712 2019-02-01
100300226 1433814 14. Morten Emil Jannik Odense Skakklub 1454 1545 2018-12-31
100400363 1444174 15. Dennis Vejlstrup Faaborg Skakklub 1313 1483 2019-03-31
100602331 1438581 16. Per Vestergaard Aros Skakklub 1273 1533 2019-03-15
100100471 1409603 17. Jens Evald Larsen Enkeltmedlem - Indland 1264 1451 2019-03-16
100100773 1431730 18. Peer Balken Valby Skakklub 1122 1437 2018-12-31
Deltagere i gruppen g5 2.forløb
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100801329 1405250 1. Peter Willer Svendsen Hillerød Skakklub 1916 1936 2019-03-24
100102318 1410199 2. Lars Raahauge Herlev Skakklub 1881 1916 2019-03-24
100301707 1441868 3. Mathias Nielsen Sydøstfyn 1837 1888 2019-03-31
100900167 1412213 4. Aksel Hansen Holstebro Skakklub 1776 1814 2019-02-17
100301953 1461214 5. Mazen Onisey Faaborg Skakklub 1759 1833 2019-03-31
100900559 1413058 6. Lars Breinholt Agger Skive Skakklub 1747 1810 2019-03-11
100900066 1403036 7. Kim Schmidt Holstebro Skakklub 1739 1790 2019-03-14
100600866 1421042 8. Mikael Horslund Randers Skakklub 1726 1723 2019-02-17
100800404 1410946 9. Erik Hedegaard Hansen Helsingør Skakklub 1686 1698 2019-03-26
100500538 1403478 10. Erik Pontoppidan Skakklubben Evans 1658 1740 2019-03-16
100100016 1411098 11. Jan Kargaard Jensen Tåstrup Skakforening 1602 1691 2019-02-25
100300826 1413503 12. Erik Hansen Tårnet Svendborg 1587 1708 2019-03-31
100300920 1445081 13. Per Andersen Læseforeningens Skakklub 1539 1657 2019-02-27
103107762 1452525 14. Kim Pedersen Faxe Skakklub 1501 1661 2019-03-07
100600833 1422669 15. Leo Starup Randers Skakklub 1412 1577 2019-02-13
100100292 1417754 16. Hans Raahauge Lyngby-Virum Skakklub 1398 1617 2019-03-24
100301942 1462016 17. Klaus Bo Jensen Faaborg Skakklub 1143 2019-03-31
- 18. Hr. Oversidder Ingen klub 800 1000 2019-04-17
Deltagere i gruppen Kort Påske 1. Gruppe 1.
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
1500317 1. FM Nils Ragnar Grotnes 2180 2180 2019-03-30
100300075 1427024 2. Gert Aagaard Springeren Kolding 2010 2033 2019-04-04
100802760 1439391 3. Mikael Ramkilde Nordsjællands Skakklub 1996 1949 2019-03-20
100800374 1409182 4. Svend Steenstrup Nordsjællands Skakklub 1920 1964 2019-03-18
100600236 1407333 5. Peter Risgaard Poulsen Silkeborg Skakklub Af 1930 1899 1899 2019-03-20
1533827 6. Oddvar U Voll 1896 1914 2019-03-30
100500692 1409859 7. Aage Søndergaard Nielsen Springeren Kolding 1880 1911 2019-04-01
100400059 1454749 8. Michael Volstrup Nielsen Sydøstlollands Skakklub 1874 1906 2019-03-29
100600351 1408410 9. Per Oehlerich Nordre Skakklub 1865 1933 2019-03-31
100602554 1451790 10. Per Sønderskov Silkeborg Skakklub Af 1930 1858 1747 2019-03-27
100500329 1415921 11. Anders Christensen Varde Skakklub 1856 1918 2019-03-06
100103576 1414917 12. Mark Kirkebække Tåstrup Skakforening 1853 1873 2019-03-27
100700677 1406159 13. Hugo Falberg Aalborg Skakforening af 1889 1852 1874 2019-03-14
100301886 1447947 14. Albert Mechlenburg Møller Frem Skakklub 1841 1874 2019-02-06
100300749 1407511 15. Ib Lynæs Hansen Tårnet Svendborg 1824 1846 2019-03-30
100602575 1453947 16. John Christopher Højstrup Christensen Silkeborg Skakklub Af 1930 1821 1826 2019-04-05
100802810 1442015 17. Morten Kühn Hillerød Skakklub 1808 1796 2019-03-21
100301938 1461044 18. Jonathan Roed Gundorf Jacobsen Frem Skakklub 1779 1860 2019-03-04
Deltagere i gruppen Kort Paaske 1. Gruppe 2
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
101096089 1464981 1. Jeppe Hald Falkesgaard Brønshøj Skakforening 1762 1834 2019-01-27
100101701 1417800 2. Henrik Egede Rasmussen Valby Skakklub 1738 1825 2019-04-05
100104422 1465570 3. Bo Beier Thorup Lyngby-Virum Skakklub 1729 1688 2019-03-29
100102144 1425340 4. Henrik Holm Hillerød Skakklub 1727 1829 2019-03-23
100104157 1455907 5. Ingrid Elmer Nielsen-Refs Amager Skakforening 1715 1443 2019-02-02
100600234 1449885 6. Poul Nørgaard Skanderborg Skakklub 1692 1740 2019-02-23
100300827 1446258 7. Jørgen Frank Hansen Odense Skakklub 1682 1757 2019-03-01
100801251 1434373 8. Jørgen Holmstrøm Nielsen Nørrebro Skakklub 1676 1722 2019-02-08
100104139 1452797 9. Karl-Emil Elmer Nielsen-Refs Amager Skakforening 1654 1541 2019-02-02
102101041 1451103 10. Silas Høyerup Caïssa Gladsaxe 1653 1750 2019-04-07
100301932 1452533 11. Mikkel Strandby Hansen Sydøstfyn 1642 1685 2019-03-28
100300351 1435132 12. Andrew Velarde Ejby Skakklub 1639 1713 2019-03-23
100101720 1427148 13. Michael Vedsø Frederiksberg Skakforening 1617 1689 2019-03-27
100100093 1461273 14. Allan Ankjær Skovbo Skakklub 1612 1690 2019-03-05
1711237 15. Anders Hansen 1569 1567 2019-03-23
100602402 1459945 16. Nikolaj Aggerbeck-Lauritzen Silkeborg Skakklub Af 1930 1539 1434 2019-01-10
101095257 1461613 17. Lukas Iskos Nørrebro Skakklub 1530 1628 2019-02-27
100104047 1447637 18. Michael Leerberg Madsen Amager Skakforening 1516 1708 2019-04-06
Deltagere i gruppen Kort Paaske 1. Gruppe 3
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100800465 1425781 1. Peter Langer Hillerød Skakklub 1502 1565 2019-03-13
100104198 1452819 2. Erik Elmer Rasmussen Amager Skakforening 1492 1530 2019-02-02
100301969 1463373 3. Alf Andries Frem Skakklub 1480 1563 2019-03-26
100802811 1442074 4. Bernhard W. Sørensen Hillerød Skakklub 1479 1551 2019-03-21
101095943 1467018 5. Philip Uhre Knudsen Silkeborg Skakklub Af 1930 1472 1414 2019-03-21
102101061 1447548 6. Jesper Høyerup Thygesen Herlev Skakklub 1448 1632 2019-04-07
100300624 1450301 7. Tage Knudsen Sydøstfyn 1402 1558 2019-04-12
100301927 1451669 8. Christian Ringsmose Frem Skakklub 1388 1513 2019-03-31
100301795 1439081 9. André Friis Møller Frem Skakklub 1368 1474 2019-02-06
100801036 1401920 10. Slobodan Radovic Holbæk Skakklub 1360 1552 2019-03-20
100302007 1468260 11. Kristian Gade Burgaard Læseforeningens Skakklub 1356 2019-03-02
100500343 1448781 12. Ole Henriksen Varde Skakklub 1353 1559 2019-02-22
100602157 1422448 13. Ramadan Mustafov Saliev Horsens Skakforening 1319 1431 2019-03-06
100901809 1467123 14. Emil Zander Kjellerup Skakklub 1247 1422 2019-03-09
100201715 1409700 15. Pia Nielsen Nørresundby Skakklub 1211 1327 2018-12-18
100602607 1469169 16. Artem Reyzvikh Silkeborg Skakklub Af 1930 1180 1534 2019-03-24
100202392 1464183 17. Laurits Nielsen Nykøbing F. Skakklub 1068 1235 2019-03-29
100202268 1449990 18. Lis K. Dam Præstø Skakklub 1049 1209 2019-03-02
Deltagere i gruppen g5 1. forløb
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100801329 1405250 1. Peter Willer Svendsen Hillerød Skakklub 1916 1936 2019-03-24
100801017 1412825 2. Lars Åman Jensen Holbæk Skakklub 1914 1906 2019-02-23
100400289 1416499 3. Gert C. Jøhnk Haderslev Skakklub 1911 1927 2019-02-26
100800462 1406841 4. Hans Endrup Jacobsen Hillerød Skakklub 1897 1905 2019-02-08
100300078 1405551 5. Alexander Mikkel Johnny Holler Johansen Læseforeningens Skakklub 1889 1932 2019-04-10
100101194 1417649 6. Lars Foldager Pedersen Skive Skakklub 1802 1940 2019-04-05
100900653 1411292 7. Uffe Kallenbach THY Skakklub 1641 1654 2019-04-01
101095461 1461958 8. Mattias Skærved Fredericia Skakforening 1377 1439 2019-03-24