Arbejder ...

loading

Haderslev Kommunemesterskaber i skoleskak - finalen  

Vis Gruppe : Parringer
3. klasse Direkte link
#Navn12345PoPl
1Jeppe Vejlgård
2
0
4
1
5
½
8
1
9
0
6
2Nikolai Hell
1
1
3
1
7
1
9
½
11
½
41
3Lea Jensen
4
1
2
0
11
½
10
½
6
0
28
4Mathilde Rosendahl
3
0
1
0
10
0
5
0
8
½
½11
5Lukas Nissen
6
0
8
1
1
½
4
1
10
1
4
6Rasmus Vesterholm
5
1
7
0
9
0
12
 
3
1
29
7Lucka Enemark
8
1
6
1
2
0
11
0
12
1
35
8Daniel Andersen
7
0
5
0
12
1
1
0
4
½
10
9Anna Hamborg
10
1
11
½
6
1
2
½
1
1
42
10Villum Nøddesbo
9
0
12
1
4
1
3
½
5
0
7
11Emil Makholm
12
1
9
½
3
½
7
1
2
½
3
12Hr. Oversidder
Ingen klub
11
0
10
0
8
0
6
 
7
0
012

4. klasse Direkte link
#Navn12345PoPl
1Hjalte Markmann Andersen
2
0
3
0
11
0
12
0
7
0
012
2Malthe Jacobsen
1
1
4
1
9
1
6
½
11
1
1
3Mathias Thielsen
4
0
1
1
6
0
5
0
12
½
9
4Kristian Melholdt
3
1
2
0
8
1
9
1
6
½
3
5Tobias S. Willecke
6
0
7
1
10
1
3
1
9
½
4
6Mathias Schønwandt
5
1
8
½
3
1
2
½
4
½
2
7Simon Dinh
8
0
5
0
12
1
10
½
1
1
8
8Rasmus U Hansen
7
1
6
½
4
0
11
0
10
0
10
9Mathias Bro
10
1
11
1
2
0
4
0
5
½
6
10Mikkel Risbjerg
9
0
12
1
5
0
7
½
8
1
7
11Magnus Poulsen
12
1
9
0
1
1
8
1
2
0
35
12Carl Å. Madsen
11
0
10
0
7
0
1
1
3
½
11

5. klasse Direkte link
#Navn12345PoPl
1Jeppe K. Pålsson
2
0
3
1
7
1
9
1
5
1
42
2Bastian Andersen
1
1
4
1
5
0
8
1
10
0
34
3Lukas Tjørnelund
4
0
1
0
9
0
6
0
12
1
111
4Jonas Ø. Nielsen
3
1
2
0
10
½
11
1
8
0
8
5Mohamed Marraty
6
1
8
1
2
1
10
0
1
0
33
6Anton Jakobsen
5
0
7
0
12
1
3
1
11
1
37
7Rasmus Hattens
8
0
6
1
1
0
12
1
9
1
35
8Tristan Haaning
7
1
5
0
11
1
2
0
4
1
36
9Henok Goitom
10
0
12
1
3
1
1
0
7
0
29
10Benjamin Petersen
9
1
11
1
4
½
5
1
2
1
1
11Christian Juhl
12
1
10
0
8
0
4
0
6
0
110
12Hr. Oversidder
Ingen klub
11
0
9
0
6
0
7
0
3
0
012

6. klasse Direkte link
#Navn12345PoPl
1Mads Lorentzen
6
1
2
1
3
1
4
1
5
1
51
2Emma Rømer
5
½
1
0
6
1
3
1
4
0
2 - 4
3Albert Gotfredsen
4
1
5
½
1
0
2
0
6
1
2 - 4
4Gustav Johansen
3
0
6
1
5
½
1
0
2
1
2 - 4
5Magnus F. Schmidt
2
½
3
½
4
½
6
½
1
0
25
6Amatulla Baigirova
1
0
4
0
2
0
5
½
3
0
½6
Indbydelse
Periode 2018-10-31 .. 2018-10-31
Dansk ratet Nej
Elo ratet Nej
Kørestols adgang Der er ikke kørestols adgang
Turnerings komite
Hoveddommer Karl Posselt
Dommere

Tilmeldings muligheder til Haderslev Kommunemesterskaber i skoleskak - finalen

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
3. klasse 12 2018-10-31 2018-10-26
4. klasse 12 2018-10-31 2018-10-26
5. klasse 12 2018-10-31 2018-10-26
6. klasse 6 2018-10-31 2018-10-26
Totalt antal tilmeldte 45
Deltagere i gruppen 3. klasse
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
- 1. Jeppe Vejlgård 500 2018-10-29
- 2. Nikolai Hell 500 2018-10-29
- 3. Lea Jensen 500 2018-10-29
- 4. Mathilde Rosendahl 500 2018-10-29
- 5. Lukas Nissen 500 2018-10-29
- 6. Rasmus Vesterholm 500 2018-10-29
- 7. Lucka Enemark 500 2018-10-29
- 8. Daniel Andersen 500 2018-10-29
- 9. Anna Hamborg 500 2018-10-29
- 10. Villum Nøddesbo 500 2018-10-29
- 11. Emil Makholm 500 2018-10-29
- 12. Hr. Oversidder Ingen klub 800 1000 2018-11-01
Deltagere i gruppen 4. klasse
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
- 1. Hjalte Markmann Andersen 500 2018-10-29
- 2. Malthe Jacobsen 500 2018-10-29
- 3. Mathias Thielsen 500 2018-10-29
- 4. Kristian Melholdt 500 2018-10-29
- 5. Tobias S. Willecke 500 2018-10-29
- 6. Mathias Schønwandt 500 2018-10-29
- 7. Simon Dinh 500 2018-10-29
- 8. Rasmus U Hansen 500 2018-10-29
- 9. Mathias Bro 500 2018-10-29
- 10. Mikkel Risbjerg 500 2018-10-29
- 11. Magnus Poulsen 500 2018-10-29
- 12. Carl Å. Madsen 500 2018-10-29
Deltagere i gruppen 5. klasse
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
- 1. Jeppe K. Pålsson 500 2018-10-29
- 2. Bastian Andersen 500 2018-10-29
- 3. Lukas Tjørnelund 500 2018-10-29
- 4. Jonas Ø. Nielsen 500 2018-10-29
- 5. Mohamed Marraty 500 2018-10-29
- 6. Anton Jakobsen 500 2018-10-29
- 7. Rasmus Hattens 500 2018-10-29
- 8. Tristan Haaning 500 2018-10-29
- 9. Henok Goitom 500 2018-10-29
- 10. Benjamin Petersen 500 2018-10-29
- 11. Christian Juhl 500 2018-10-29
- 12. Hr. Oversidder Ingen klub 800 1000 2018-10-31
Deltagere i gruppen 6. klasse
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
- 1. Mads Lorentzen 500 2018-10-29
- 2. Emma Rømer 500 2018-10-29
- 3. Albert Gotfredsen 500 2018-10-29
- 4. Gustav Johansen 500 2018-10-29
- 5. Magnus F. Schmidt 500 2018-10-29
- 6. Amatulla Baigirova 500 2018-10-29