Arbejder ...

loading

Nordsjælland Weekend EMT 2019  

Vis Gruppe : Parringer
Mesterklassen Direkte link LIVE
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1GM Jonny Hector
Skakklubben Nordkalotten
24922492
9
1
4
½
2
½
16
0
11
1
34 - 5024923,652486
2IM Mikkel Djernæs Antonsen
Køge Skakklub
24332424
10
1
14
1
1
½
3
1
16
½
413,324403,302431
3GM Carsten Høi
Brønshøj Skakforening
24132374
11
1
16
½
13
1
2
0
14
½
37 - 83,524083,262371
4FM Mikkel Strange
Næstved Skakklub
23642373
12
1
1
½
16
½
10
0
7
1
37 - 8323643,022373
5IM Martin Haubro
BMS Skak
23382321
13
½
11
-
9
-
7
-
8
-
½160,6523350,62319
6FM Jesper Nørgaard
Kalundborg Skakklub
23222390
14
0
15
1
12
½
13
1
10
1
33,223283,552390
7FM Kåre Hove Kristensen
Skakklubben Nordkalotten
23012297
15
½
13
0
8
0
5
+
4
0
152,222672,062266
8FM Mikkel Manosri Jacobsen
BMS Skak
22902319
16
0
10
0
7
1
11
0
5
+
2132,2522652,422291
9FM Esben Kjems Hove
Skakklubben Nordkalotten
22802314
1
0
12
0
5
+
15
½
13
1
92,0522692,092302
10 Aref Vasli
Brønshøj Skakforening
22512251
2
0
8
1
11
1
4
1
6
0
36022511,842274
11FM Sandi Stojanovski
Frederiksværk Skakklub
22472239
3
0
5
+
10
0
8
1
1
0
2121,422391,382231
12FM Søren Bech Hansen
Skakforeningen ØBRO
22402258
4
0
9
1
6
½
14
0
15
½
2102,322342,242253
13Jens Albert Ramsdal
Skakklubben af 1968
22112251
5
½
7
1
3
0
6
0
9
0
141,722071,892243
14Lars Hansen
Skakklubben af 1968
22062198
6
1
2
0
15
½
12
1
3
½
34 - 51,7522361,642225
15FM Jens Østergaard
Hillerød Skakklub
21812203
7
½
6
0
14
½
9
½
12
½
2111,921831,912205
16FM Peter Jakobsen
Skakklubben Nordkalotten
21742181
8
1
3
½
4
½
1
1
2
½
21,122501,152228

Gruppe 1 Direkte link LIVE
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Paul Brøndal
Allerød Skakklub
20672100
6
0
2
0
3
½
4
½
5
½
62,3520502,522080
2FM Mogens Moe
Sjælsø Skakklub
21072156
5
1
1
1
6
0
3
½
4
0
42,721032,992146
3Jesper Vej
Skakforeningen ØBRO
20442084
4
0
5
0
1
½
2
½
6
1
252,1520412,402076
4Peter Bjørntoft
Skakklubben Seksløberen
21172141
3
1
6
0
5
½
1
½
2
1
332,7521222,882143
5Nicolai Kistrup
Caïssa Gladsaxe
21332027
2
0
3
1
4
½
6
1
1
½
312,921351,932070
6Casper Yukun Liu
BMS Skak
20432072
1
1
4
1
2
1
5
0
3
0
322,1520602,282101

Gruppe 2 Direkte link LIVE
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Per Settergren Sørensen
Allerød Skakklub
19802008
6
1
2
½
3
1
4
1
5
1
12,420512,452049
2Michael Tandrup
Herlev Skakklub
19862010
5
0
1
½
6
1
3
0
4
½
242,4519732,462001
3Johan Hardlei
Skakklubben af 1968
19862007
4
½
5
0
1
0
2
1
6
½
252,4519732,451998
4Niels Lauritsen
Skakforeningen ØBRO
20232037
3
½
6
½
5
1
1
0
2
½
22,7520182,702033
5Peter Christian Grau
Læseforeningens Skakklub
19992026
2
1
3
1
4
0
6
½
1
0
32,619962,602024
6Sander Stage-Steffensen
BMS Skak
19691996
1
0
4
½
2
0
5
½
3
½
62,319452,341962

Gruppe 3 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Carsten Møller Larsen
Skakklubben Seksløberen
19652045
6
½
2
1
3
0
4
1
5
+
32,1519762,522045
2Joen Lesner
Skakklubben af 1968
19171913
5
+
1
0
6
0
3
0
4
½
51,818781,611891
3Svend Steenstrup
Nordsjællands Skakklub
19331947
4
0
5
+
1
1
2
1
6
1
411,9519661,861970
4Mikael Ramkilde
Nordsjællands Skakklub
19321953
3
1
6
0
5
+
1
0
2
½
41,919201,901945
5Frank Lennart Vang
Syddjurs Skakklub
19111955
2
-
3
-
4
-
6
-
1
-
060191101955
6Jakob Kjær Glibstrup
Enkeltmedlem - Indland
19671985
1
½
4
1
2
1
5
+
3
0
22,1519782,111993

Gruppe 4 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Oscar Koch-Müller
Præstø Skakklub
19061903
6
1
2
½
3
0
4
½
5
½
42,6519022,571900
2Albert Emil Lyng Petersen
Allerød Skakklub
18971824
5
1
1
½
6
0
3
1
4
½
312,5519111,921867
3 Hanna B. Kyrkjebo
18911891
4
1
5
½
1
1
2
0
6
½
32018912,461902
4Søren Møller Hansen
Skakforeningen ØBRO
19071944
3
0
6
1
5
1
1
½
2
½
332,6519182,891946
5Dariusz Allam
Allerød Skakklub
18781891
2
0
3
½
4
0
6
1
1
½
252,418662,461882
6Hans Endrup Jacobsen
Hillerød Skakklub
18651919
1
0
4
0
2
1
5
0
3
½
62,318412,701895

Gruppe 5 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Bjørn Olsen
Frederiksberg Skakforening
17921830
6
½
2
½
3
0
4
½
5
½
242,317832,341823
2Steen Kopperberg
Frederiksværk Skakklub
18181834
5
1
1
½
6
½
3
½
4
½
322,518332,371847
3FM Daniel Andersen
Frederikssund Skakklub
18511861
4
½
5
1
1
1
2
½
6
1
412,7518962,591889
4Nienke van den Brink
Caïssa Gladsaxe
18351896
3
½
6
0
5
0
1
½
2
½
62,6518012,891840
5Thomas Find Kokfelt
Espergærde Skakklub
17841851
2
0
3
0
4
1
6
½
1
½
252,217782,511841
6 Marte B. Kyrkjebo
18261826
1
½
4
1
2
½
5
½
3
0
3018262,301830

Gruppe 6 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Allan Juul Stage
Hvidovre Skakklub
17811859
6
½
2
1
3
½
4
½
5
1
12,117932,231864
2Birger Hagstrøm
Allerød Skakklub
17471830
5
0
1
0
6
0
3
0
4
0
062,3516772,561779
3Palle Nielsen
Helsingør Skakklub
17521775
4
½
5
0
1
½
2
1
6
1
342,417702,111793
4Arne Vagn Møller
Amager Skakforening
17801842
3
½
6
1
5
½
1
½
2
1
22,6518062,671859
5Markus Strange
Nørrebro Skakklub
17481806
2
1
3
1
4
½
6
½
1
0
331,9517811,941827
6Ole Sørensen
Læseforeningens Skakklub
17651820
1
½
4
0
2
1
5
½
3
0
252,5517492,491810

Gruppe 7 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Claus Andersen
Allerød Skakklub
17081784
6
1
2
1
3
1
4
½
5
½
412,4517712,661838
2Ejgild Nielsen
Allerød Skakklub
17321837
5
1
1
0
6
½
3
0
4
0
52,6516983,091805
3Morten Kühn
Hillerød Skakklub
17251783
4
0
5
1
1
0
2
1
6
1
332,617372,651790
4Jeppe Hald Falkesgaard
Brønshøj Skakforening
17191746
3
1
6
0
5
1
1
½
2
1
22,5517482,361792
5Kim Alex Olsen
Fredensborg Hygge Skakklub
16811724
2
0
3
0
4
0
6
0
1
½
½62,2516292,181690
6Paulius Meskenas
Køge Skakklub
17071708
1
0
4
1
2
½
5
1
3
0
42,4517092,061726

Gruppe 8 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Angelo Nielsen
Amager Skakforening
16681733
6
0
2
1
3
0
4
½
5
1
32,516682,331736
2Jacob Bjørnskov
Skakklubben af 1968
16691811
5
½
1
0
6
0
3
1
4
0
52,516392,991781
3Steen Jacobsen
Læseforeningens Skakklub
16691744
4
1
5
½
1
1
2
0
6
½
322,516842,441755
4Henri Tolba
Hvidovre Skakklub
16631731
3
0
6
0
5
½
1
½
2
1
242,4516502,331724
5Niels Højtved
Allerød Skakklub
16641734
2
½
3
½
4
½
6
0
1
0
62,4516362,341717
6Gert Sørensen
Frederiksværk Skakklub
16711760
1
1
4
1
2
1
5
1
3
½
12,517612,571799

Gruppe 9 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Birger Jarulf
Frederiksværk Skakklub
16421727
6
0
2
0
3
1
4
½
5
0
52,4516142,781701
2Erik Hedegaard Hansen
Helsingør Skakklub
16561696
5
0
1
1
6
1
3
0
4
0
242,5516402,521686
3Mikkel Ramsdal
16581694
4
1
5
1
1
0
2
1
6
1
412,5517152,511724
4Henrik Damm
Allerød Skakklub
16411615
3
0
6
½
5
1
1
½
2
1
322,4516581,861638
5Kai Gylling Nielsen
Roskilde Skakklub
16451729
2
1
3
0
4
0
6
1
1
1
332,4516622,811733
6Viggo Sørensen
Skakklubben Nordkalotten
16571696
1
1
4
½
2
0
5
0
3
0
62,5516262,521676

Gruppe 10 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Christian Foslund Nielsen
Ishøj Skakklub
16141769
6
1
2
1
3
1
4
0
5
0
332,616263,221765
2Torben Winther Jensen
Hillerød Skakklub
16201640
5
0
1
0
6
1
3
0
4
½
52,615812,181626
3Bjarne Mielow
Tårnby Skakklub
15811708
4
0
5
1
1
0
2
1
6
0
242,315682,731693
4Jakob Werner
Allerød Skakklub
16221670
3
1
6
1
5
1
1
1
2
½
12,6517032,421712
5Virginija Meskeniene
Køge Skakklub
16161641
2
1
3
0
4
0
6
1
1
1
322,616282,181657
6Poul Erik Nielsen
Allerød Skakklub
15811652
1
0
4
0
2
0
5
0
3
1
162,315232,271627

Gruppe 11 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Daniel Tuk Hartsø Jarlskov
Nørrebro Skakklub
15021559
6
0
2
½
3
1
4
½
5
½
42,1515181,971580
2Theo Stage-Steffensen
BMS Skak
15401583
5
½
1
½
6
½
3
1
4
½
322,4515652,161617
3Kim Michael Pedersen
Amager Skakforening
15401652
4
1
5
½
1
0
2
0
6
½
252,4515202,741637
4Jan Engelund Knudsen
Allerød Skakklub
15641628
3
0
6
0
5
0
1
½
2
½
162,6514902,541597
5Ole Rasmussen
Hillerød Skakklub
15581590
2
½
3
½
4
1
6
½
1
½
332,615762,221606
6Finn Larsen
Frederikssund Skakklub
15701730
1
1
4
1
2
½
5
½
3
½
12,716043,371733

Gruppe 12 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Lars Østergård Kristensen
Lyngby-Virum Skakklub
14531649
6
0
2
½
3
½
4
½
5
½
252,5514282,861632
2Bjarne Eiholt
Skakklubben K41
14431617
5
0
1
½
6
½
3
1
4
0
242,4514232,631604
3Richard Nielsen
Amager Skakforening
14581641
4
½
5
½
1
½
2
0
6
0
62,614092,811589
4Jeppe Højland
Skakforeningen ØBRO
14521606
3
½
6
½
5
0
1
½
2
1
32,5514502,521606
5Noah Krug Wahlgreen
BMS Skak
14371452
2
1
3
½
4
1
6
0
1
½
322,414641,321519
6Ole Bjerregaard Hansen
Sjælsø Skakklub
14481648
1
1
4
½
2
½
5
1
3
1
412,515382,861671

Gruppe 13 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Mats Lundh Gulbrandsen
Skakforeningen ØBRO
13701576
6
0
2
1
3
½
4
1
5
1
12,414243,011586
2Heinrich Kirch Thomsen
Allerød Skakklub
13881492
5
0
1
0
6
1
3
1
4
1
322,5514082,321506
3Jens Gade
Amager Skakforening
14241523
4
½
5
1
1
½
2
0
6
1
332,8514312,581531
4Hans Askov Jensen
Espergærde Skakklub
13831481
3
½
6
1
5
1
1
0
2
0
42,513832,221487
5Hardy Hansen
Allerød Skakklub
13841453
2
1
3
0
4
0
6
0
1
0
162,513172,001433
6Christian Frost Jørgensen
Haderslev Skakklub
13481559
1
1
4
0
2
0
5
1
3
0
252,213392,871542

Gruppe 14 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Jens Kornbæk Pedersen
Espergærde Skakklub
12951423
6
0
2
0
3
1
4
1
5
½
42,512952,451424
2Svend Aage Rand
Allerød Skakklub
13471459
5
0
1
1
6
0
3
1
4
1
332,913522,751464
3Per Svendsen
Frederiksværk Skakklub
12761382
4
0
5
0
1
0
2
0
6
0
062,311732,111340
4Søren Ellegaard
Frederiksværk Skakklub
12761373
3
1
6
1
5
0
1
0
2
0
252,312632,041372
5Orla Eilegaard Jørgensen
Allerød Skakklub
12691500
2
1
3
1
4
1
6
1
1
½
12,2514273,091528
6Mathias Bogø
Vordingborg Skakklub
13231435
1
1
4
0
2
1
5
0
3
1
322,7513342,561444

Gruppe 15 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Finn Hoffmann
Allerød Skakklub
11401387
6
½
2
½
3
0
4
½
5
1
32,311492,761377
2Alex Christian Oksenbøl Larsen
Enkeltmedlem - Indland
11351383
5
1
1
½
6
0
3
0
4
½
252,2511242,731368
3Jacob Hein
Espergærde Skakklub
12061464
4
1
5
1
1
1
2
1
6
0
422,812693,361477
4Vaidas Meskenas
Køge Skakklub
11171219
3
0
6
0
5
1
1
½
2
½
242,111131,441241
5Cort Skov
Frederikssund Skakklub
11901312
2
0
3
0
4
0
6
½
1
0
½62,710912,161246
6Flemming Andersen
Enkeltmedlem - Indland
12121361
1
½
4
1
2
1
5
½
3
1
412,912662,551419

Gruppe 16 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Benny Nielsen
Hillerød Skakklub
11091230
5
½
7
0
4
+
2
0
3
1
42,3510712,001220
2Leif Helm Jensen
Allerød Skakklub
11081338
6
0
4
+
5
0
1
1
8
0
262,410451,391330
3Thomas Andersen
Frederikssund Skakklub
10721287
7
½
5
½
6
0
4
½
1
0
72,710182,481248
4Roar Skov
Frederikssund Skakklub
10651270
8
0
2
-
1
-
3
½
7
½
181,710341,151264
5Steffen Schwalbe
Espergærde Skakklub
10251152
1
½
3
½
2
1
8
0
6
0
252,2510140,971173
6Peter Ramsdal
1016
2
1
8
0
3
1
7
½
5
1
22,35107501000
7Jesper Koch-Müller
Præstø Skakklub
9911141
3
½
1
1
8
0
6
½
4
½
32,110091,011161
8Zeeshan Kustagi
BMS Skak
987
4
1
6
1
7
1
5
1
2
1
512,15119901000
Indbydelse

Allerød Skakklub og 8. Hovedkreds indbyder til 5 runders koordineret EMT i weekenden 4.-6. januar 2019. Turneringen er efterfølgeren til den traditionsrige NSU-turnering og byder på optimale spilleforhold i alle klasser. Der live-streames fra topbrætterne.
Spillested: Allerød Kulturhus (biblioteket), Skovensvej 4, 3450 Allerød (få minutters gang fra Allerød Station).

Kantine med kaffe, te, øl, vand, ostemadder, slik m.m. findes på spillestedet. Lørdag og søndag serverer Solvej sine berømte frikadeller til frokost!

Spilledage og tider:
Fredag den 4. januar 2019 kl. 19-24
Lørdag den 5. januar 2019 kl. 10-15 og kl. 15-20
Søndag den 6. januar 2019 kl. 10-15 og kl. 15-20

Betænkningstid: 90 minutter pr. spiller til hele partiet med tillæg af 30 sekunder pr. træk.

Turneringsform:
Der inddeles efter dansk rating. Øverste mesterklasse spilles som schweizergruppe med 16 deltagere.
Øvrige grupper spilles alle-mod-alle med seks deltagere i hver gruppe, dog evt. schweizer i nederste gruppe. Grupperne ELO-rates, hvis det er muligt.

Ved evt. ligestilling bruges Sonnenborn-Berger som koorektion.

Det et tilladt at komme op til 30 minutter for sent til et parti. Partiet er tabt ved senere fremmøde. Spillernes mobiltelefoner skal være slukket under hele partiet. Tændt mobiltelefon = tabt parti.

Indskud og tilmelding:
Indskud 200 kroner; juniorer indtil 20 år 100 kr.; GM, IM, WGM og WIM gratis.
Indskud betales i forbindelse med tilmelding på https://skak.nemtilmeld.dk
Titelholdere bedes kontakte turneringslederne direkte vedrørende tilmelding.
Bemærk tilmeldingsfrist: 2. Januar 2019 kl 23:59

Garanterede præmier:
Øverste mesterklasse: 4.000 kr. – 1.500 kr. – 1.000 kr. – ratingpræmie 700 kr.
Øvrige grupper: 700 kr. – 300 kr.
Præmierne deles ved ligestilling i point.

Turneringsledere og yderligere oplysninger:
Jesper Fris, E: jesperfris@hotmail.com; T: 28 89 09 97
Lars Johansen, E: Spurvevang@youmail.dk, T: 25 16 07 77
Anders Rossen-Jørgensen, E: androssen@hotmail.com T: 52 17 49 72

GM, IM, WGM OG WIM SPILLER GRATIS.
 

Periode 2019-01-04 .. 2019-01-06
Dansk ratet Ja
Elo ratet Ja
Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Turneringens egen hjemmeside http://ask-skak.dk/
Turnerings komite

IA - Søren Bech Hansen

IA/IO - Per Rasmussen

Hans E. Jacobsen

Hoveddommer Jesper Scherling Fris
Dommere Alle grupper:  Anders Rossen-Jørgensen , Lars K. Johansen

Tilmeldings muligheder til Nordsjælland Weekend EMT 2019

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

http://ask-skak.dk/

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Mesterklassen 16 2019-01-04 2019-01-02
Gruppe 1 6 2019-01-04 2019-01-02
Gruppe 2 6 2019-01-04 2019-01-02
Gruppe 3 6 2019-01-04 2019-01-02
Gruppe 4 6 2019-01-04 2019-01-02
Gruppe 5 6 2019-01-04 2019-01-02
Gruppe 6 6 2019-01-04 2019-01-02
Gruppe 7 6 2019-01-04 2019-01-02
Gruppe 8 6 2019-01-04 2019-01-02
Gruppe 9 6 2019-01-04 2019-01-02
Gruppe 10 6 2019-01-04 2019-01-02
Gruppe 11 6 2019-01-04 2019-01-02
Gruppe 12 6 2019-01-04 2019-01-02
Gruppe 13 6 2019-01-04 2019-01-02
Gruppe 14 6 2019-01-04 2019-01-02
Gruppe 15 6 2019-01-04 2019-01-02
Gruppe 16 8 2019-01-04 2019-01-02
Totalt antal tilmeldte 114
Deltagere i gruppen Mesterklassen
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100800594 1700090 1. GM Jonny Hector Skakklubben Nordkalotten 2492 2492 2018-11-22
100801531 1401378 2. IM Mikkel Djernæs Antonsen Køge Skakklub 2433 2424 2018-12-19
100101540 1400100 3. GM Carsten Høi Brønshøj Skakforening 2413 2374 2018-11-08
100800222 1402765 4. FM Mikkel Strange Næstved Skakklub 2364 2373 2018-12-01
100103015 1414291 5. IM Martin Haubro BMS Skak 2338 2321 2019-01-02
102100428 1400517 6. FM Jesper Nørgaard Kalundborg Skakklub 2322 2390 2018-12-24
100100465 1400940 7. FM Kåre Hove Kristensen Skakklubben Nordkalotten 2301 2297 2018-12-03
100103912 1444514 8. FM Mikkel Manosri Jacobsen BMS Skak 2290 2319 2018-12-22
100102213 1401505 9. FM Esben Kjems Hove Skakklubben Nordkalotten 2280 2314 2018-12-28
101095662 417521 10. Aref Vasli Brønshøj Skakforening 2251 2251 2019-01-01
100102137 1403249 11. FM Sandi Stojanovski Frederiksværk Skakklub 2247 2239 2018-10-31
100100440 1400681 12. FM Søren Bech Hansen Skakforeningen ØBRO 2240 2258 2019-01-01
100602240 1429221 13. Jens Albert Ramsdal Skakklubben af 1968 2211 2251 2019-01-02
100600616 1402528 14. Lars Hansen Skakklubben af 1968 2206 2198 2019-01-02
100800482 1400606 15. FM Jens Østergaard Hillerød Skakklub 2181 2203 2019-01-02
100101265 1401440 16. FM Peter Jakobsen Skakklubben Nordkalotten 2174 2181 2018-12-25
Deltagere i gruppen Gruppe 1
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
102101032 1447432 1. Paul Brøndal Allerød Skakklub 2067 2100 2018-10-31
100800106 1400550 2. FM Mogens Moe Sjælsø Skakklub 2107 2156 2018-12-13
100800133 1408968 3. Jesper Vej Skakforeningen ØBRO 2044 2084 2018-12-24
100801208 1406299 4. Peter Bjørntoft Skakklubben Seksløberen 2117 2141 2019-01-02
100103773 1444816 5. Nicolai Kistrup Caïssa Gladsaxe 2133 2027 2019-01-02
100104150 1454153 6. Casper Yukun Liu BMS Skak 2043 2072 2019-01-01
Deltagere i gruppen Gruppe 2
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100802258 1413872 1. Per Settergren Sørensen Allerød Skakklub 1980 2008 2018-11-03
100800660 1408356 2. Michael Tandrup Herlev Skakklub 1986 2010 2018-12-22
100602311 1440489 3. Johan Hardlei Skakklubben af 1968 1986 2007 2018-12-28
100100474 1404474 4. Niels Lauritsen Skakforeningen ØBRO 2023 2037 2018-11-17
100300047 1406043 5. Peter Christian Grau Læseforeningens Skakklub 1999 2026 2018-12-16
100202292 1455796 6. Sander Stage-Steffensen BMS Skak 1969 1996 2019-01-01
Deltagere i gruppen Gruppe 3
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100100125 1415131 1. Carsten Møller Larsen Skakklubben Seksløberen 1965 2045 2018-12-31
100901136 1444379 2. Joen Lesner Skakklubben af 1968 1917 1913 2018-12-28
100800374 1409182 3. Svend Steenstrup Nordsjællands Skakklub 1933 1947 2018-12-23
100802760 1439391 4. Mikael Ramkilde Nordsjællands Skakklub 1932 1953 2018-12-08
100900757 1405799 5. Frank Lennart Vang Syddjurs Skakklub 1911 1955 2019-01-02
100901403 1416146 6. Jakob Kjær Glibstrup Enkeltmedlem - Indland 1967 1985 2019-01-01
Deltagere i gruppen Gruppe 4
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100202092 1447955 1. Oscar Koch-Müller Præstø Skakklub 1906 1903 2018-12-18
100103833 1438999 2. Albert Emil Lyng Petersen Allerød Skakklub 1897 1824 2018-12-30
0 1511599 3. Hanna B. Kyrkjebo 1891 1891 2019-01-01
100900529 1408771 4. Søren Møller Hansen Skakforeningen ØBRO 1907 1944 2019-01-02
100802909 1450832 5. Dariusz Allam Allerød Skakklub 1878 1891 2018-12-23
100800462 1406841 6. Hans Endrup Jacobsen Hillerød Skakklub 1865 1919 2018-12-06
Deltagere i gruppen Gruppe 5
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
101095747 1462482 1. Bjørn Olsen Frederiksberg Skakforening 1792 1830 2018-12-31
100102012 1433768 2. Steen Kopperberg Frederiksværk Skakklub 1818 1834 2018-10-31
100802146 1402714 3. FM Daniel Andersen Frederikssund Skakklub 1851 1861 2018-11-07
100104149 1452568 4. Nienke van den Brink Caïssa Gladsaxe 1835 1896 2018-12-16
100802848 1445650 5. Thomas Find Kokfelt Espergærde Skakklub 1784 1851 2018-12-16
0 1511602 6. Marte B. Kyrkjebo 1826 1826 2019-01-01
Deltagere i gruppen Gruppe 6
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100104193 1452371 1. Allan Juul Stage Hvidovre Skakklub 1781 1859 2018-12-31
100100599 1416154 2. Birger Hagstrøm Allerød Skakklub 1747 1830 2018-11-09
100800739 1408526 3. Palle Nielsen Helsingør Skakklub 1752 1775 2018-11-02
100100138 1406175 4. Arne Vagn Møller Amager Skakforening 1780 1842 2018-12-31
100202124 1440217 5. Markus Strange Nørrebro Skakklub 1748 1806 2018-12-08
101095063 1447971 6. Ole Sørensen Læseforeningens Skakklub 1765 1820 2018-11-20
Deltagere i gruppen Gruppe 7
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100803131 1467786 1. Claus Andersen Allerød Skakklub 1708 1784 2018-12-28
100102064 1412639 2. Ejgild Nielsen Allerød Skakklub 1732 1837 2018-12-30
100802810 1442015 3. Morten Kühn Hillerød Skakklub 1725 1783 2018-12-27
101096089 1464981 4. Jeppe Hald Falkesgaard Brønshøj Skakforening 1719 1746 2019-01-01
100800047 1406663 5. Kim Alex Olsen Fredensborg Hygge Skakklub 1681 1724 2019-01-02
100202444 12809969 6. Paulius Meskenas Køge Skakklub 1707 1708 2018-12-27
Deltagere i gruppen Gruppe 8
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100103836 1442589 1. Angelo Nielsen Amager Skakforening 1668 1733 2018-12-29
100602431 1445820 2. Jacob Bjørnskov Skakklubben af 1968 1669 1811 2018-12-31
100301879 1447009 3. Steen Jacobsen Læseforeningens Skakklub 1669 1744 2018-12-30
100101719 1418246 4. Henri Tolba Hvidovre Skakklub 1663 1731 2018-12-30
100100603 1412620 5. Niels Højtved Allerød Skakklub 1664 1734 2018-12-30
100803031 1463535 6. Gert Sørensen Frederiksværk Skakklub 1671 1760 2018-12-08
Deltagere i gruppen Gruppe 9
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100801900 1437305 1. Birger Jarulf Frederiksværk Skakklub 1642 1727 2018-12-07
100800404 1410946 2. Erik Hedegaard Hansen Helsingør Skakklub 1656 1696 2018-12-21
100602368 1438484 3. Mikkel Ramsdal 1658 1694 2019-01-02
100100593 1425013 4. Henrik Damm Allerød Skakklub 1641 1615 2018-11-25
100800893 1406400 5. Kai Gylling Nielsen Roskilde Skakklub 1645 1729 2018-12-01
100802718 1437410 6. Viggo Sørensen Skakklubben Nordkalotten 1657 1696 2018-12-22
Deltagere i gruppen Gruppe 10
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100100962 1461591 1. Christian Foslund Nielsen Ishøj Skakklub 1614 1769 2018-12-22
100803123 1515942 2. Torben Winther Jensen Hillerød Skakklub 1620 1640 2019-01-01
100101289 1415484 3. Bjarne Mielow Tårnby Skakklub 1581 1708 2018-12-21
100100643 1426850 4. Jakob Werner Allerød Skakklub 1622 1670 2019-01-01
100202461 12816990 5. Virginija Meskeniene Køge Skakklub 1616 1641 2018-12-26
100100624 1426125 6. Poul Erik Nielsen Allerød Skakklub 1581 1652 2019-01-02
Deltagere i gruppen Gruppe 11
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100104290 1463896 1. Daniel Tuk Hartsø Jarlskov Nørrebro Skakklub 1502 1559 2018-11-19
100202293 1455818 2. Theo Stage-Steffensen BMS Skak 1540 1583 2019-01-01
100103837 1441400 3. Kim Michael Pedersen Amager Skakforening 1540 1652 2018-12-29
100802963 1460803 4. Jan Engelund Knudsen Allerød Skakklub 1564 1628 2018-11-03
100800478 1417118 5. Ole Rasmussen Hillerød Skakklub 1558 1590 2018-12-14
100801662 1409727 6. Finn Larsen Frederikssund Skakklub 1570 1730 2018-12-01
Deltagere i gruppen Gruppe 12
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100103637 1415018 1. Lars Østergård Kristensen Lyngby-Virum Skakklub 1453 1649 2018-12-28
100100322 1411225 2. Bjarne Eiholt Skakklubben K41 1443 1617 2018-11-02
100104489 1467379 3. Richard Nielsen Amager Skakforening 1458 1641 2018-12-10
100104326 1462172 4. Jeppe Højland Skakforeningen ØBRO 1452 1606 2018-12-22
100104399 1457349 5. Noah Krug Wahlgreen BMS Skak 1437 1452 2018-12-31
100802968 1460870 6. Ole Bjerregaard Hansen Sjælsø Skakklub 1448 1648 2018-12-30
Deltagere i gruppen Gruppe 13
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100104188 1451332 1. Mats Lundh Gulbrandsen Skakforeningen ØBRO 1370 1576 2018-12-05
100100529 1426770 2. Heinrich Kirch Thomsen Allerød Skakklub 1388 1492 2018-12-01
100100104 1416111 3. Jens Gade Amager Skakforening 1424 1523 2018-12-21
100102880 1419889 4. Hans Askov Jensen Espergærde Skakklub 1383 1481 2019-01-01
100802517 1425242 5. Hardy Hansen Allerød Skakklub 1384 1453 2018-11-25
100601964 1461648 6. Christian Frost Jørgensen Haderslev Skakklub 1348 1559 2018-12-30
Deltagere i gruppen Gruppe 14
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100800118 1426230 1. Jens Kornbæk Pedersen Espergærde Skakklub 1295 1423 2018-12-19
100100632 1426400 2. Svend Aage Rand Allerød Skakklub 1347 1459 2018-11-03
100802922 1451618 3. Per Svendsen Frederiksværk Skakklub 1276 1382 2018-12-28
100802297 1425048 4. Søren Ellegaard Frederiksværk Skakklub 1276 1373 2018-12-16
100101086 1413368 5. Orla Eilegaard Jørgensen Allerød Skakklub 1269 1500 2019-01-01
100202123 1440039 6. Mathias Bogø Vordingborg Skakklub 1323 1435 2018-12-12
Deltagere i gruppen Gruppe 15
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100803107 1467328 1. Finn Hoffmann Allerød Skakklub 1140 1387 2018-12-30
100802375 1416669 2. Alex Christian Oksenbøl Larsen Enkeltmedlem - Indland 1135 1383 2019-01-03
100801513 1402870 3. Jacob Hein Espergærde Skakklub 1206 1464 2019-01-01
100202445 12824429 4. Vaidas Meskenas Køge Skakklub 1117 1219 2018-12-27
100802850 1445715 5. Cort Skov Frederikssund Skakklub 1190 1312 2018-12-17
100803118 1467522 6. Flemming Andersen Enkeltmedlem - Indland 1212 1361 2018-12-07
Deltagere i gruppen Gruppe 16
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100802816 1445111 1. Benny Nielsen Hillerød Skakklub 1109 1230 2018-11-17
100802656 1429469 2. Leif Helm Jensen Allerød Skakklub 1108 1338 2019-01-03
100802120 1424610 3. Thomas Andersen Frederikssund Skakklub 1072 1287 2019-01-02
100802851 1445723 4. Roar Skov Frederikssund Skakklub 1065 1270 2018-12-17
100800683 1439421 5. Steffen Schwalbe Espergærde Skakklub 1025 1152 2018-12-22
100602478 1446029 6. Peter Ramsdal 1016 2019-01-02
100202132 1442295 7. Jesper Koch-Müller Præstø Skakklub 991 1141 2019-01-01
101095984 1468839 8. Zeeshan Kustagi BMS Skak 987 2018-11-25