Arbejder ...

loading

Vejlekredsens EMT 2018.  

Vis Gruppe : Parringer
Gruppe C + D Direkte link
#Navn1234567PoPl
1Mousa Shtiwi
8
1
2
0
3
0
4
1
5
0
6
0
7
0
26
2Janosh Easwaralingam
7
0
1
1
8
1
3
1
4
1
5
1
6
1
61 - 2
3Anosh Easwaralingam
6
0
7
0
1
1
2
0
8
1
4
1
5
1
44 - 5
4Hr. Oversidder
5
0
6
0
7
0
1
0
2
0
3
0
8
0
08
5Anders Bach Lauridsen
4
1
8
1
6
0
7
1
1
1
2
0
3
0
44 - 5
6Daniel Zhu
3
1
4
1
5
1
8
1
7
0
1
1
2
0
53
7Tobias Lassen
2
1
3
1
4
1
5
0
6
1
8
1
1
1
61 - 2
8Nikolaj Dahl Thomsen
1
0
5
0
2
0
6
0
3
0
7
0
4
1
17

Gruppe C (3 spillere)

Gruppe E Direkte link
#Navn1234567PoPl
1Tobias Jespersen
2
0
17
0
18
0
12
1
10
1
6
1
15
½
10
2Emil Møller Andersen
1
1
3
0
17
0
18
1
7
0
14
1
16
1
47
3Vitus Bondo Medhus
4
1
2
1
8
1
13
1
17
1
11
1
7
1
71
4Pelle D. Brandt
3
0
6
1
16
1
11
0
9
1
18
1
13
1
54
5Oliver Olsen
6
1
8
0
9
0
16
0
12
1
15
1
18
0
313
6Anton Bjerre
5
0
4
0
10
1
7
0
15
0
1
0
12
1
216
7Liam Nielsen
8
0
10
1
14
0
6
1
2
1
16
1
3
0
48
8Silke Maj Padkjær Gejl
7
1
5
1
3
0
17
1
13
0
9
1
11
1
53
9Charlotte Ingemann
10
1
11
0
5
1
14
1
4
0
8
0
17
0
311
10Hr. Oversidder
9
0
7
0
6
0
15
0
1
0
12
0
14
0
018
11Louie Lindberg
12
1
9
1
13
0
4
1
14
1
3
0
8
0
46
12Columbus Krogh
11
0
14
0
15
1
1
0
5
0
10
1
6
0
217
13August Hansen
14
1
16
1
11
1
3
0
8
1
17
1
4
0
52
14Linus Padkjær Gejl
13
0
12
1
7
1
9
0
11
0
2
0
10
1
312
15Johannes Bøndergaard
16
0
18
0
12
0
10
1
6
1
5
0
1
½
14
16Malthe Petersen
15
1
13
0
4
0
5
1
18
0
7
0
2
0
215
17Benjamin W. Thomsen
18
1
1
1
2
1
8
0
3
0
13
0
9
1
45
18Nicolai Zhu
17
0
15
1
1
1
2
0
16
1
4
0
5
1
49

Gruppe F Direkte link
#Navn123456789PoPl
1Mathias Birk Nielsen
2
0
14
1
5
1
4
½
9
½
13
1
3
1
7
1
11
½
3
2Ludvig Tandrup
1
1
4
1
9
0
11
1
13
1
7
1
5
1
14
1
3
1
81
3Artem Chetaikin
4
0
8
½
14
½
10
1
11
½
6
1
1
0
9
0
2
0
9
4Ludvig Gaasvig
3
1
2
0
7
½
1
½
14
½
8
1
9
½
6
1
5
0
54
5Oliver Jespersen
6
½
11
½
1
0
8
1
7
1
9
½
2
0
13
½
4
1
55
6Magnus Andersen
5
½
13
0
10
1
7
0
8
0
3
0
11
½
4
0
14
0
212
7Felix Dall
8
1
9
0
4
½
6
1
5
0
2
0
14
½
1
0
13
½
8
8Elin Bondo Medhus
7
0
3
½
12
1
5
0
6
1
4
0
13
0
11
1
9
0
10
9Mathias Tychsen
10
1
7
1
2
1
13
1
1
½
5
½
4
½
3
1
8
1
2
10Simone Hestlund Jørgensen
9
0
12
1
6
0
3
0
     113
11Alberte Pedersen
12
1
5
½
13
0
2
0
3
½
14
0
6
½
8
0
1
½
311
12Linus Jørgensen
11
0
10
0
8
0
14
0
     014
13Naida Hadziahmetovic
14
½
6
1
11
1
9
0
2
0
1
0
8
1
5
½
7
½
7
14Majse Petersen
13
½
1
0
3
½
12
1
4
½
11
1
7
½
2
0
6
1
56
Indbydelse
Vejlekredsens  EMT   2018.
Så er tiden inde til årets Kredsmesterskab. I år foregår det i Fredericia d. 3. november 2018.
 
Der spilles som altid i følgende klasser :
A:  Deltagere, der går på en formel uddannelse for unge og fylder 17, 18, 19 eller 20 år i kalenderåret. 
B: Deltagere, der går i 9. og 10. klasse samt deltagere, der går på en formel uddannelse for unge og fylder 16 år i kalenderåret. 
C: Deltagere, der går i 7. og 8. klasse. 
D: Deltagere, der går i 5. og 6. klasse. 
E:  Deltagere, der går i 3. og 4. klasse. 
F:  Deltagere, der er førskolebørn eller går i 0., 1. eller 2. klasse.
Å: Åben gruppe for nybegyndere der har lyst til at prøve en turnering uden det er alt for alvorligt.
 
Og som altid spilles der om at kvalificere sig til Skoleskak DM d. 23. – 25. november i Ollerup i grupperne A-F. Antallet der går videre afhænger af deltagerantallet i dette stævne.

Spillested : Fredericia Realskole
Købmagergade 72
7000 Fredericia
Tidspunkt : 3. november 2017 kl. 10.00 – ca. 15.00
Indskud : 30 kr.
Betænkningstid : Betænkningstid, runder og grupper tilpasses deltagerantal, hvor afvikling tættest muligt på DM-betænkningstider tilstræbes.
Præmier : Udover Vandrepokal til kredsmestrene vil der være pokaler til de bedste. Alle får præmie ??
Kantine : Der vil på spillestedet være kantine med mulighed for køb at kaffe, the, sodavand og slik.
Tilmelding : Til din skoleskak leder eller på mail vejle_emt@fredericia-skakforening.dk senest d. 1. november.
 
Periode 2018-11-03 .. 2018-11-03
Dansk ratet Nej
Elo ratet Nej
Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Turnerings komite
Hoveddommer
Dommere

Tilmeldings muligheder til Vejlekredsens EMT 2018.

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Gruppe C + D 8 2018-11-03 2018-11-01
Gruppe E 18 2018-11-03 2018-11-01
Gruppe F 14 2018-11-03 2018-11-01
Totalt antal tilmeldte 40
Deltagere i gruppen Gruppe C + D
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
- 1. Mousa Shtiwi 500 2018-10-31
- 2. Janosh Easwaralingam 500 2018-11-01
- 3. Anosh Easwaralingam 500 2018-11-01
- 4. Hr. Oversidder 500 2018-11-03
- 5. Anders Bach Lauridsen 500 2018-10-31
- 6. Daniel Zhu 500 2018-10-31
- 7. Tobias Lassen 500 2018-10-31
- 8. Nikolaj Dahl Thomsen 500 2018-11-01
Deltagere i gruppen Gruppe E
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
- 1. Tobias Jespersen 500 2018-11-01
- 2. Emil Møller Andersen 500 2018-11-01
- 3. Vitus Bondo Medhus 500 2018-10-31
- 4. Pelle D. Brandt 500 2018-10-31
- 5. Oliver Olsen 500 2018-11-01
- 6. Anton Bjerre 500 2018-11-01
- 7. Liam Nielsen 500 2018-11-01
- 8. Silke Maj Padkjær Gejl 500 2018-10-31
- 9. Charlotte Ingemann 500 2018-11-01
- 10. Hr. Oversidder 500 2018-11-03
- 11. Louie Lindberg 500 2018-11-01
- 12. Columbus Krogh 500 2018-11-01
- 13. August Hansen 500 2018-11-01
- 14. Linus Padkjær Gejl 500 2018-10-31
- 15. Johannes Bøndergaard 500 2018-10-31
- 16. Malthe Petersen 500 2018-11-01
- 17. Benjamin W. Thomsen 500 2018-10-31
- 18. Nicolai Zhu 500 2018-10-31
Deltagere i gruppen Gruppe F
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
- 1. Mathias Birk Nielsen 500 2018-10-31
- 2. Ludvig Tandrup 500 2018-11-01
- 3. Artem Chetaikin 500 2018-10-31
- 4. Ludvig Gaasvig 500 2018-11-01
- 5. Oliver Jespersen 500 2018-11-01
- 6. Magnus Andersen 500 2018-11-01
- 7. Felix Dall 500 2018-11-01
- 8. Elin Bondo Medhus 500 2018-10-31
- 9. Mathias Tychsen 500 2018-11-02
- 10. Simone Hestlund Jørgensen 500 2018-11-01
- 11. Alberte Pedersen 500 2018-11-02
- 12. Linus Jørgensen 500 2018-11-01
- 13. Naida Hadziahmetovic 500 2018-11-01
- 14. Majse Petersen 500 2018-11-01