Arbejder ...

loading

Copenhagen Chess Challenge 2019  

Vis Gruppe : Parringer
Copenhagen Chess Challenge 2019 Direkte link
#NavnRatingElo123456789PoPlWeRnEoEn
1GM Vladimir Burmakin
25192519
32
1
16
1
12
½
4
1
2
½
8
1
6
½
3
½
18
1
73025196,332526
2GM Boris Chatalbashev
Køge Skakklub
25142514
33
1
20
1
11
½
5
1
1
½
3
1
9
1
6
½
8
1
1025146,212527
3IM Benjamin Haldorsen
24372437
34
1
18
1
14
1
10
1
8
½
2
0
7
1
1
½
6
1
72024375,322454
4IM Mikkel Djernæs Antonsen
Køge Skakklub
24222423
35
½
17
1
21
1
1
0
26
½
22
1
13
0
11
1
15
½
12 - 136,2524156,242416
5GM Stellan Brynell
24062406
36
1
21
½
29
1
2
0
14
1
18
1
8
½
12
½
7
½
65 - 7024065,792408
6GM Thorsten Michael Haub
23982398
37
1
22
0
36
1
20
1
25
1
35
1
1
½
2
½
3
0
65 - 7023986,192396
7IM Tor Fredrik Kaasen
23982398
38
1
24
1
25
0
22
1
12
½
31
1
3
0
13
1
5
½
65 - 7023986,292395
8FM Can Ertan
23912391
39
1
26
1
15
1
25
1
3
½
1
0
5
½
21
1
2
0
64023915,472396
9FM Jonas Hacker
23862386
40
1
25
0
38
1
24
1
16
1
12
1
2
0
18
0
22
½
15023866,392368
10IM Martin Haubro
BMS Skak
23742380
41
1
28
1
22
1
3
0
35
0
26
0
38
1
43
1
21
1
6107,1523517,202356
11FM Mikkel Strange
Næstved Skakklub
23412368
42
1
27
1
2
½
12
0
31
0
53
1
30
1
4
0
 27 - 295,5523205,602357
12GM Vladimir Okhotnik
23472347
43
1
30
1
1
½
11
1
7
½
9
0
26
1
5
½
13
0
11023475,072351
13FM Aref Vasli
Brønshøj Skakforening
23462346
44
1
29
0
40
1
31
½
21
½
25
1
4
1
7
0
12
1
69023466,232341
14GM Carsten Høi
Brønshøj Skakforening
23102341
45
1
53
1
3
0
26
½
5
0
24
½
39
1
22
0
31
½
27 - 296,4522716,602320
15FM Mikkel Manosri Jacobsen
BMS Skak
23292319
46
1
31
1
8
0
29
1
18
0
21
0
28
1
23
1
4
½
12 - 136,1523166,002309
16FM Hilmir Freyr Heimisson
Køge Skakklub
23222311
47
1
1
0
37
1
28
1
9
0
30
½
21
0
40
1
20
0
27 - 296,322866,082279
17FM Viktor Haarmark Nielsen
Skakforeningen ØBRO
22652279
48
½
4
0
32
½
44
½
52
1
29
1
23
½
31
½
26
1
166,722416,692255
18Jens Albert Ramsdal
Skakklubben af 1968
22242245
49
1
3
0
39
1
30
1
15
1
5
0
35
1
9
1
1
0
684,522544,652272
19Elham Abdrlauf
22312231         0610223102231
20Casper Yukun Liu
BMS Skak
21442228
50
1
2
0
42
1
6
0
33
1
28
½
31
½
26
½
16
1
174,6521615,342234
21FM Tim Jaksland
Hillerød Skakklub
22192213
51
1
5
½
4
0
43
1
13
½
15
1
16
1
8
0
10
0
5183,8522423,802237
22Max French
21782178
52
1
6
1
10
0
7
0
36
1
4
0
48
1
14
1
9
½
14021783,862244
23Christian Altenburg Eriksson
Caïssa Gladsaxe
21322146
53
0
46
1
43
½
35
0
51
1
37
1
17
½
15
0
57
1
5256,1521096,192122
24Lars Laustsen
Sjælsø Skakklub
21262140
54
1
7
0
45
1
9
0
37
½
14
½
53
½
35
1
30
½
522 - 235,121245,142137
25FM Mogens Moe
Sjælsø Skakklub
21392136
55
1
9
1
7
1
8
0
6
0
13
0
43
0
52
1
35
1
5194,2521544,192152
26Peter Thorsbro
Furesø Skakklub
21092116
56
1
8
0
44
1
14
½
4
½
10
1
12
0
20
½
17
0
263,3521323,212142
27Sigfred Haubro
BMS Skak
20842109
57
1
11
0
49
1
  
39
½
40
0
45
½
48
½
474,820584,742084
28CM Svein Rishovd
21052105
58
1
10
0
48
1
16
0
34
1
20
½
15
0
37
½
43
1
522 - 23021054,612113
29Richard Lilja
Skørping Skakklub
20822103
59
1
13
1
5
0
15
0
39
½
17
0
45
1
41
½
37
1
5214,3520954,452114
30Souhardo Basak
20822082
60
1
12
0
50
1
18
0
38
1
16
½
11
0
53
1
24
½
524020824,442104
31Aleksander Fossan
20752075
61
1
15
0
53
1
13
½
11
1
7
0
20
½
17
½
14
½
520020753,162149
32Mads Overgaard Svendsen
Holstebro Skakklub
20412062
1
0
47
½
17
½
45
1
53
0
41
½
52
0
46
1
40
1
315,2520265,322046
33Per Settergren Sørensen
Allerød Skakklub
20312030
2
0
50
0
47
1
46
1
20
0
43
0
51
½
49
½
45
0
3525,5519705,021990
34Martin Saltvedt
20182018
3
0
49
0
55
1
48
1
28
0
45
½
41
0
51
½
42
½
48020185,181984
35Shazil Shehzad
20162016
4
½
48
½
56
1
23
1
10
1
6
0
18
0
24
0
25
0
432020163,022055
36Mathias Unneland
20092009
5
0
51
1
6
0
50
1
22
0
48
0
46
1
57
0
49
1
437 - 38020094,721980
37Kim Nyvang Andersen
BMS Skak
20192004
6
0
52
1
16
0
54
1
24
½
23
0
44
1
28
½
29
0
4334,0520183,802008
38Rune Hvalsoe
20042004
7
0
55
1
9
0
49
1
30
0
57
1
10
0
47
½
52
0
45020044,511984
39Michael Tandrup
Herlev Skakklub
19511982
8
0
54
1
18
0
56
1
29
½
27
½
14
0
48
½
53
½
437 - 384,0519504,121980
40Jacob Joensson
19701970
9
0
57
1
13
0
51
½
43
½
52
½
27
1
16
0
32
0
46019703,801958
41Andreas Tenold
19691969
10
0
56
0
57
1
52
0
44
1
32
½
34
1
29
½
 436019694,261959
42Daniel Bendixen
Holbæk Skakklub
18861957
11
0
59
1
20
0
53
0
55
½
51
½
57
0
58
1
34
½
49 - 505,218355,591915
43Elias Hulleberg Sidali
19531953
12
0
58
1
23
½
21
0
40
½
33
1
25
1
10
0
28
0
435019532,911997
44Svend Steenstrup
Nordsjællands Skakklub
19221936
13
0
61
1
26
0
17
½
41
0
55
1
37
0
54
1
47
½
4404,419104,331929
45Thomas Nielsen
Nordsjællands Skakklub
19131933
14
0
60
1
24
0
32
0
50
1
34
½
29
0
27
½
33
1
4413,619253,461944
46Jan Slettebo
19201920
15
0
23
0
58
1
33
0
54
½
59
1
36
0
32
0
61
1
49 - 50019204,771895
47Oscar Koch-Müller
Præstø Skakklub
18481919
16
0
32
½
33
0
57
0
58
1
54
½
56
1
38
½
44
½
4444,418364,901883
48Urs Egli
19061906
17
½
35
½
28
0
34
0
56
1
36
1
22
0
39
½
27
½
439019063,031925
49Jeppe Hald Falkesgaard
BMS Skak
17801878
18
0
34
1
27
0
38
0
57
0
50
1
54
½
33
½
36
0
354 - 552,917833,601854
50FM Daniel Andersen
Frederikssund Skakklub
17331862
20
0
33
1
30
0
36
0
45
0
49
0
61
0
60
1
58
1
354 - 553,6517144,381834
51Vedant Kumar Saravana
Skakforeningen ØBRO
17421845
21
0
36
0
60
1
40
½
23
0
42
½
33
½
34
½
59
1
4432,817783,441867
52David Nesse
17641764
22
0
37
0
59
1
41
1
17
0
40
½
32
1
25
0
38
1
30017642,041862
53Sverre Lye
17491749
23
1
14
0
31
0
42
1
32
1
11
0
24
½
30
0
39
½
434017491,161863
54Noah Krug Wahlgreen
BMS Skak
16821721
24
0
39
0
61
1
37
0
46
½
47
½
49
½
44
0
55
½
3532,7516902,751731
55Jakob Werner
Allerød Skakklub
16711686
25
0
38
0
34
0
60
1
42
½
44
0
59
½
61
½
54
½
356 - 573,4516583,251681
56Uffe Kallenbach
THY Skakklub
15671644
26
0
41
1
35
0
39
0
48
0
58
1
47
0
59
0
60
0
2582,2515562,601632
57Eivind Grunt Kreken
16341634
27
0
40
0
41
0
47
1
49
1
38
0
42
1
36
1
23
0
442016341,081751
58Jan Engelund Knudsen
Allerød Skakklub
15981600
28
0
43
0
46
0
59
½
47
0
56
0
60
1
42
0
50
0
602,815402,321584
59Sigurd Lye
15741574
29
0
42
0
52
0
58
½
61
1
46
0
55
½
56
1
51
0
356 - 57015742,521593
60Darryl Hentley
13851529
30
0
45
0
51
0
55
0
62
+
61
0
58
0
50
0
56
1
259013851,991509
61William Pihl
BMS Skak
14191496
31
0
44
0
54
0
62
+
59
0
60
1
50
1
55
½
46
0
511,4514661,651530
62Hr. Oversidder
Ingen klub
8001000   
61
-
60
-
    062080001000
Indbydelse

Copenhagen Chess Challenge 2019
15. - 19. maj 2019

Indbydelse, tilmelding og information på turneringens hjemmeside her:
www.copenhagenchesschallenge.dk 

Turneringen arrangeres af BMS Skak.

Periode 2019-05-15 .. 2019-05-19
Dansk ratet Ja
Elo ratet Ja
Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Turneringens egen hjemmeside http://www.copenhagenchesschallenge.dk
Turnerings komite
Hoveddommer Lars-Henrik Bech Hansen
Dommere Alle grupper:  Tom Nicolaj Skovgaard , Peter Erik Olsen , Poul Jacobsen

Tilmeldings muligheder til Copenhagen Chess Challenge 2019

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

http://www.copenhagenchesschallenge.dk

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Copenhagen Chess Challenge 2019 62 2019-05-15 2019-05-15
Totalt antal tilmeldte 62
Deltagere i gruppen Copenhagen Chess Challenge 2019
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
4105109 1. GM Vladimir Burmakin 2519 2519 2019-05-15
100202460 2900440 2. GM Boris Chatalbashev Køge Skakklub 2514 2514 2019-05-15
1512633 3. IM Benjamin Haldorsen 2437 2437 2019-05-15
100801531 1401378 4. IM Mikkel Djernæs Antonsen Køge Skakklub 2422 2423 2019-05-15
1700219 5. GM Stellan Brynell 2406 2406 2019-05-15
4610776 6. GM Thorsten Michael Haub 2398 2398 2019-05-15
1516647 7. IM Tor Fredrik Kaasen 2398 2398 2019-05-15
6306330 8. FM Can Ertan 2391 2391 2019-05-15
1270968 9. FM Jonas Hacker 2386 2386 2019-05-15
100103015 1414291 10. IM Martin Haubro BMS Skak 2374 2380 2019-05-15
100800222 1402765 11. FM Mikkel Strange Næstved Skakklub 2341 2368 2019-05-15
14101289 12. GM Vladimir Okhotnik 2347 2347 2019-05-15
101095662 417521 13. FM Aref Vasli Brønshøj Skakforening 2346 2346 2019-05-15
100101540 1400100 14. GM Carsten Høi Brønshøj Skakforening 2310 2341 2019-05-15
100103912 1444514 15. FM Mikkel Manosri Jacobsen BMS Skak 2329 2319 2019-05-15
101095209 2309998 16. FM Hilmir Freyr Heimisson Køge Skakklub 2322 2311 2019-05-15
100103864 1444492 17. FM Viktor Haarmark Nielsen Skakforeningen ØBRO 2265 2279 2019-05-15
100602240 1429221 18. Jens Albert Ramsdal Skakklubben af 1968 2224 2245 2019-05-15
1533533 19. Elham Abdrlauf 2231 2231 2019-05-15
100104150 1454153 20. Casper Yukun Liu BMS Skak 2144 2228 2019-05-15
100800081 1401084 21. FM Tim Jaksland Hillerød Skakklub 2219 2213 2019-05-15
426652 22. Max French 2178 2178 2019-05-15
100802438 1412159 23. Christian Altenburg Eriksson Caïssa Gladsaxe 2132 2146 2019-05-15
100800040 1407554 24. Lars Laustsen Sjælsø Skakklub 2126 2140 2019-05-15
100800106 1400550 25. FM Mogens Moe Sjælsø Skakklub 2139 2136 2019-05-15
100800259 1406671 26. Peter Thorsbro Furesø Skakklub 2109 2116 2019-05-15
100101331 1405420 27. Sigfred Haubro BMS Skak 2084 2109 2019-05-15
1513060 28. CM Svein Rishovd 2105 2105 2019-05-15
100800709 1403109 29. Richard Lilja Skørping Skakklub 2082 2103 2019-05-15
35092910 30. Souhardo Basak 2082 2082 2019-05-15
1519794 31. Aleksander Fossan 2075 2075 2019-05-15
100601820 1411780 32. Mads Overgaard Svendsen Holstebro Skakklub 2041 2062 2019-05-15
100802258 1413872 33. Per Settergren Sørensen Allerød Skakklub 2031 2030 2019-05-15
1518500 34. Martin Saltvedt 2018 2018 2019-05-15
1521942 35. Shazil Shehzad 2016 2016 2019-05-15
1525581 36. Mathias Unneland 2009 2009 2019-05-15
100801520 1415743 37. Kim Nyvang Andersen BMS Skak 2019 2004 2019-05-15
1710052 38. Rune Hvalsoe 2004 2004 2019-05-15
100800660 1408356 39. Michael Tandrup Herlev Skakklub 1951 1982 2019-05-15
1726315 40. Jacob Joensson 1970 1970 2019-05-15
1525840 41. Andreas Tenold 1969 1969 2019-05-15
100201390 1433709 42. Daniel Bendixen Holbæk Skakklub 1886 1957 2019-05-15
1530518 43. Elias Hulleberg Sidali 1953 1953 2019-05-15
100800374 1409182 44. Svend Steenstrup Nordsjællands Skakklub 1922 1936 2019-05-15
100200107 1407147 45. Thomas Nielsen Nordsjællands Skakklub 1913 1933 2019-05-15
1704958 46. Jan Slettebo 1920 1920 2019-05-15
100202092 1447955 47. Oscar Koch-Müller Præstø Skakklub 1848 1919 2019-05-15
1306685 48. Urs Egli 1906 1906 2019-05-15
101096089 1464981 49. Jeppe Hald Falkesgaard BMS Skak 1780 1878 2019-05-15
100802146 1402714 50. FM Daniel Andersen Frederikssund Skakklub 1733 1862 2019-05-15
100104462 45059730 51. Vedant Kumar Saravana Skakforeningen ØBRO 1742 1845 2019-05-15
1519875 52. David Nesse 1764 1764 2019-05-15
1539353 53. Sverre Lye 1749 1749 2019-05-15
100104399 1457349 54. Noah Krug Wahlgreen BMS Skak 1682 1721 2019-05-15
100100643 1426850 55. Jakob Werner Allerød Skakklub 1671 1686 2019-05-15
100900653 1411292 56. Uffe Kallenbach THY Skakklub 1567 1644 2019-05-15
1532359 57. Eivind Grunt Kreken 1634 1634 2019-05-15
100802963 1460803 58. Jan Engelund Knudsen Allerød Skakklub 1598 1600 2019-05-15
1539345 59. Sigurd Lye 1574 1574 2019-05-15
16205650 60. Darryl Hentley 1385 1529 2019-05-15
100104155 1467310 61. William Pihl BMS Skak 1419 1496 2019-05-15
- 62. Hr. Oversidder Ingen klub 800 1000 2019-05-15