Arbejder ...

loading

8. Absalonturnering  

Indbydelse

I weekenden 1. - 3. marts 2019 indbyder Sorø Skakklub til EMT, den 8. Absalonturnering over 5 runder.

Turneringssystem: Der spilles fortrinsvis i 6-mandsgrupper - evt. resten som Monrad.

Sted: Turneringen afvikles i Sorø Kultur- og fritidscenter, Frederiksvej 27, 4180 Sorø

Spilletidspunkter

Fredag (Runde 1) kl. 19.00-23.30

Lørdag og søndag (Runde 2-5) kl. 10.00-14.30; kl. 15.30-20.00

Ved mere end 1 times forsinkelse, tabes partiet.

Betænkningstid: 90 minutter med et tillæg på 30 sekunder fra træk 1

Indskud: I alle klasser kr. 175,-. Al indskud går til præmier.

Præmier: Garanteret 1. præmie i alle klasser 800,-. 2. præmie 400,-

Kontakt: soroeskak@gmail.com

Periode 2019-03-01 .. 2019-03-03
Dansk ratet Ja
Elo ratet Ja
Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Turnerings komite

Turneringskomite

1. Søren Dyberg Larsen, Slagelse Skakklub

2. Erik Carlsen, Køge Skakklub

3. Verner Christensen, Solrød Skakklub

Hoveddommer Finn Stuhr
Dommere

Tilmeldings muligheder til 8. Absalonturnering English enrolment form

Medlem af Dansk Skak Union

Hvis du er medlem af Dansk Skak Union, så benyt denne mulighed for at tilmelde dig: Vælg denne mulighed

Medlem af FIDE

Er du IKKE medlem af Dansk Skak Union, men medlem af Fide, så benyt denne mulighed for at tilmelde dig: Vælg denne mulighed

Ikke medlem af Dansk Skak Union

Er du IKKE medlem af Dansk Skak Union, så benyt denne mulighed for at tilmelde dig: Vælg denne mulighed

FIDE member (english)

If you are a member of FIDE and prefers an english enrolment form, then use this option to register: Choose this option
Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
- 21 2019-03-01 2019-02-27
Totalt antal tilmeldte 21
Deltagere i gruppen -
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100100093 1461273 Allan Ankjær Skovbo Skakklub 1660 1703 2019-02-09
100201481 1428144 Curt Bay Christensen Sorø Skakklub 1413 1547 2019-01-16
100201716 1432532 Dan Christensen Sorø Skakklub 1403 1552 2018-12-11
100200377 1400789 Finn Stuhr Køge Skakklub 1494 1647 2018-11-19
100803118 1467522 Flemming Andersen Enkeltmedlem - Indland 1266 1361 2019-01-29
100201798 1435329 Jan Gregor Enkeltmedlem - Indland 1566 1665 2019-02-09
100800945 1405306 Jan Mose Nielsen Tåstrup Skakforening 2059 2110 2019-01-31
100200288 1428403 Jan Robert Ambirk Vordingborg Skakklub 1654 1746 2018-11-23
100202467 1465651 Jeppe Høj Sorø Skakklub 1299 1550 2019-02-15
100301707 1441868 Mathias Nielsen Sydøstfyn 1803 1856 2019-02-05
100201054 1465660 Michael Bohn Christensen Korsør Skakklub 1490 1580 2019-01-08
100400059 1454749 Michael Volstrup Nielsen Sydøstlollands Skakklub 1847 1897 2019-02-19
100301932 1452533 Mikkel Strandby Hansen Sydøstfyn 1487 1605 2019-01-23
100104149 1452568 Nienke van den Brink Caïssa Gladsaxe 1801 1840 2019-02-18
100202092 1447955 Oscar Koch-Müller Præstø Skakklub 1919 1925 2019-02-18
100202444 12809969 Paulius Meskenas Køge Skakklub 1707 1708 2019-01-07
100800259 1406671 Peter Thorsbro Furesø Skakklub 2104 2100 2019-02-19
100900653 1411292 Uffe Kallenbach THY Skakklub 1548 1640 2019-01-11
100202445 12824429 Vaidas Meskenas Køge Skakklub 1117 1219 2019-01-07
45059730 Vedant Kumar Saravana 1744 1756 2019-02-19
100202461 12816990 Virginija Meskeniene Køge Skakklub 1616 1641 2019-01-07