Arbejder ...

loading

Brønshøj Mesterskabet 2019  

Vis Gruppe : Parringer
5 Direkte link
#NavnRatingElo123456789PoPlWeRnEoEn
1Klavs Vedel
Brønshøj Skakforening
1114
10
1
2
½
3
1
4
1
5
½
6
0
7
1
8
 
9
 
52 - 33,6117701000
2Morten Sigvart Dyremose
Brøndby Skakklub
11491385
9
1
1
½
10
0
3
0
4
0
5
½
6
0
7
 
8
 
294,0510573,461346
3Mark Nevers
1200
8
0
9
0
1
0
2
1
10
1
4
0
5
1
6
 
7
 
35 - 60120001000
4Frank Laursen
Herlev Skakklub
11491393
7
1
8
½
9
½
1
0
2
1
3
1
10
1
5
 
6
 
52 - 34,0511923,091391
5Alex Christian Oksenbøl Larsen
Enkeltmedlem - Indland
11241368
6
0
7
½
8
½
9
1
1
½
2
½
3
0
4
 
10
 
35 - 63,710933,281352
6Ken Nørtoft Sørensen
Brønshøj Skakforening
13981554
5
1
10
1
7
1
8
½
9
1
1
1
2
1
3
 
4
 
17,113985,111562
7Oliver Gabrielsen
Skakforeningen ØBRO
12211438
4
0
5
½
6
0
10
1
8
1
9
0
1
0
2
 
3
 
7 - 8511092,581435
8Bo V. Pedersen
Brønshøj Skakforening
12961521
3
1
4
½
5
½
6
½
7
0
10
½
9
1
1
 
2
 
445,9512084,791485
9John Schjølin
Enkeltmedlem - Indland
10291139
2
0
3
1
4
½
5
0
6
0
7
1
8
0
10
 
1
 
7 - 82,5510271,041128
10Henning Søgaard Nielsen
Greve Skakklub
11711308
1
0
6
0
2
1
7
0
3
0
8
½
4
0
9
 
5
 
104,3510432,651285

Afbud 8. runde Henning Søgaard Nielsen

Telefonliste

2088 8530   Ken N. Sørensen

6127 4252   Bo V. Pedersen

2036 4797   Oliver Gabrielsen

5072 0216   Mark Nevers

2214 6123   Henning Søgaard Nielsen

4013 4684   Frank Laursen

2843 8682   Morten S. Dyremose

5073 1797   Alex C. O. Larsen

2275 3442   Klavs Vedel

4068 2390   John Schjølin

Partier i turneringen Brønshøj Mesterskabet 2019

Hvid:
Sort:
Event:
Resultat:
Runde:

Træk:
Indbydelse

Brønshøj Mesterskabet 2019

Hermed inviteres til det åbne Brønshøj Mesterskab 2019 fra 7/3 - 6/6.

En 9-runders koordineret turnering med mulighed for op til to afbud.

Deltagerne indplaceres i 10-mands grupper efter rating, den nederste gruppe kan blive Monrad. Max 50 deltagere.

Turneringen bliver ELO ratet.

Spilledage 7/3 - 14/3 - 21/3 - 4/4 - 11/4 - 2/5 - 9/5 - 23/5 - 6/6

Udsatte partier 28/3 - 25/4 - 16/5

Spilletid Alle grupper starter kl. 19.00.

Tab uden kamp: Partiet tabes uden kamp, hvis man kommer mere end 30 minutter for sent.

Betænkningstiden er FIDEs med 90 min. + 30 sekunder pr. træk og 15 min. tillæg ved træk 40.

Bemærk Der er totalt rygeforbud i lokalerne. Mobil telefoner skal være slukkede.

Spillested Frederikssundsvej 118 A, 2700 Brønshøj

Indskud 200,- kr., som betales 7/3 inden 1. rundes start.

Præmier

Gruppe 1: 1250,- kr. - 625,- kr.

Gruppe 2-5: 1050,- kr. - 525,- kr.

Ved ligestilling deles præmierne

Sidste tilmeldingsfrist 28. februar

 

Tilmelding:

Kun via SKAK.dk.

Spørgsmål kan rettes til

Carsten Petersen mobil 2965 3505, E-mail: b.s.f@post.tele.dk

Niels Erik Andersen tlf. 2224 3028

Periode 2019-03-07 .. 2019-06-06
Dansk ratet Ja
Elo ratet Ja
Kørestols adgang Der er ikke kørestols adgang
Turnerings komite
Hoveddommer Carsten Petersen
Dommere

Tilmeldings muligheder til Brønshøj Mesterskabet 2019

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
1 10 2019-03-07 2019-02-28
2 10 2019-03-07 2019-02-28
3 10 2019-03-07 2019-02-28
4 10 2019-03-07 2019-02-28
5 10 2019-03-07 2019-02-28
Totalt antal tilmeldte 50
Deltagere i gruppen 1
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100103912 1444514 1. FM Mikkel Manosri Jacobsen BMS Skak 2264 2285 2019-02-25
100800374 1409182 2. Svend Steenstrup Nordsjællands Skakklub 1966 1973 2019-02-05
100101426 1402773 3. Morten Meyling Brønshøj Skakforening 2149 2318 2019-02-16
100100371 1406256 4. John Holm Nielsen Enkeltmedlem - Indland 2006 2017 2018-11-09
100101578 1402706 5. Steen Brustrup Petersen Brønshøj Skakforening 2101 2082 2018-11-26
100801054 1402307 6. Esben Christensen Brønshøj Skakforening 1965 1991 2018-11-09
100200060 1407449 7. Michael Ole Madsen Caïssa Gladsaxe 2005 2050 2019-02-27
100800660 1408356 8. Michael Tandrup Herlev Skakklub 1973 1992 2018-11-08
100300620 1401475 9. Jan Nordenbæk Pedersen Hillerød Skakklub 2159 2188 2019-02-28
103106963 1409360 10. Thomas Struch Herlev Skakklub 2186 2220 2019-02-19
Deltagere i gruppen 2
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100200107 1407147 1. Thomas Nielsen Nordsjællands Skakklub 1898 1950 2018-11-28
100100857 1417215 2. Christian C. Strachan Nørrebro Skakklub 1823 1885 2018-11-10
100100138 1406175 3. Arne Vagn Møller Amager Skakforening 1822 1862 2019-02-28
100100136 1409778 4. Jan Mouritsen Brønshøj Skakforening 1830 1875 2018-11-07
100200232 1411187 5. Mikkel Jørgensen Brønshøj Skakforening 1849 1868 2018-12-11
100800205 1408372 6. Søren Holm Jensen Brønshøj Skakforening 1836 1926 2018-11-09
100102002 1416308 7. Klaus Hestehauge Køge Skakklub 1812 1910 2019-02-07
100800674 1414925 8. Jakob Kjær Skakklubben Seksløberen 1919 1960 2019-01-18
100104008 1444778 9. Magnus Gustafsson Brønshøj Skakforening 1829 1951 2018-11-11
100201725 1423401 10. Bjarke Gregor Præstø Skakklub 1835 1872 2019-02-16
Deltagere i gruppen 3
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100100951 1418351 1. Lars Erik Zwisler Nørrebro Skakklub 1753 1825 2019-02-25
100102100 1414852 2. Olav Kallenbach Nørrebro Skakklub 1664 1751 2019-03-02
100103431 1402463 3. Emil Koldill Brønshøj Skakforening 1704 1801 2018-11-07
100100387 1410865 4. Morten Rasmussen Enkeltmedlem - Indland 1767 1822 2018-11-19
100103389 1446762 5. Troels Barington Valby Skakklub 1698 1792 2019-02-28
101096089 1464981 6. Jeppe Hald Falkesgaard Brønshøj Skakforening 1687 1766 2018-11-07
100100279 1432249 7. Jan Torp Nielsen Nørrebro Skakklub 1762 1817 2019-02-28
100103593 1417673 8. Petruli Petrovski Brøndby Skakklub 1784 1861 2018-11-17
100104090 1454188 9. Hannibal Valeur Jaques Nørrebro Skakklub 1740 1749 2019-02-28
100101538 1407457 10. Benny Howe Brønshøj Skakforening 1673 1765 2018-11-07
Deltagere i gruppen 4
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100104474 1467409 1. Brian Kalhøj Brønshøj Skakforening 1478 1634 2018-11-07
100100104 1416111 2. Jens Gade Amager Skakforening 1431 1529 2018-11-25
100500498 1413481 3. Ole Gjelstrup Skakklubben K41 1514 1528 2019-02-27
102100985 1438727 4. Jesper Thorsen Enkeltmedlem - Indland 1504 1627 2018-11-30
100100667 1416073 5. Flemming Dyremose Brøndby Skakklub 1473 1643 2018-11-17
100801614 1438719 6. Stig Svensson Herlev Skakklub 1469 1566 2018-11-30
100103681 1432206 7. Aksel Mortensgaard Brønshøj Skakforening 1461 1573 2018-11-07
101096436 1466267 8. Tonny Czajkowski Brønshøj Skakforening 1400 1535 2018-11-09
100301891 1447467 9. Peter Sørensen Skakforeningen ØBRO 1457 1525 2018-12-28
100102246 1414330 10. Thomas Haugaard Frederiksberg Skakforening 1544 1695 2018-11-12
Deltagere i gruppen 5
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
101096674 1468669 1. Klavs Vedel Brønshøj Skakforening 1114 2018-11-30
100102386 1412922 2. Morten Sigvart Dyremose Brøndby Skakklub 1149 1385 2018-11-17
1469444 3. Mark Nevers 1200 2018-11-17
103106794 1426966 4. Frank Laursen Herlev Skakklub 1149 1393 2018-12-03
100802375 1416669 5. Alex Christian Oksenbøl Larsen Enkeltmedlem - Indland 1124 1368 2018-11-30
100103072 1418092 6. Ken Nørtoft Sørensen Brønshøj Skakforening 1398 1554 2018-12-05
101096383 1467085 7. Oliver Gabrielsen Skakforeningen ØBRO 1221 1438 2018-11-20
100103691 1436040 8. Bo V. Pedersen Brønshøj Skakforening 1296 1521 2018-11-07
100802696 1439413 9. John Schjølin Enkeltmedlem - Indland 1029 1139 2018-11-19
100802027 1435485 10. Henning Søgaard Nielsen Greve Skakklub 1171 1308 2019-02-28