Arbejder ...

loading

DanPumps/Kolding Bymesterskab  

Vis Gruppe : Parringer
IM-gruppen/Mester 1 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1IM Bjørn Møller Ochsner
Skanderborg Skakklub
24862478
6
1
2
½
3
0
4
1
5
1
2324912,982483
2IM Mikkel Djernæs Antonsen
Køge Skakklub
24212423
5
½
1
½
6
1
3
0
4
½
32,4524222,502423
3IM Jonas Buhl Bjerre
Skanderborg Skakklub
25022494
4
½
5
1
1
1
2
1
6
½
413,125113,102503
4IM Jens Ove Fries Nielsen
Fredericia Skakforening
23772364
3
½
6
0
5
½
1
0
2
½
52,123652,022359
5IM Rasmus Skytte
Århus Skakklub/Skolerne
23752379
2
½
3
0
4
½
6
½
1
0
62,123632,142373
6FM Filip Boe Olsen
Skanderborg Skakklub
23922394
1
0
4
1
2
0
5
½
3
½
242,223882,262391

Mester 2 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1IM Steffen Pedersen
Sydøstfyn
22852328
6
1
2
½
3
0
4
½
5
½
42,6522822,922324
2FM Peter Jakobsen
Skakklubben Nordkalotten
22552233
5
½
1
½
6
1
3
½
4
1
1 - 22,422791,662250
3Erik Søbjerg
Århus Skakklub/Skolerne
22592280
4
½
5
½
1
1
2
½
6
½
332,4522702,532289
4FM Martin Matthiesen
Skakklubben af 1968
22472255
3
½
6
0
5
0
1
½
2
0
162,3522202,322229
5FM Mikkel Manosri Jacobsen
BMS Skak
23172319
2
½
3
½
4
1
6
1
1
½
1 - 22,923292,852332
6Jens Albert Ramsdal
Skakklubben af 1968
22392245
1
0
4
1
2
0
5
0
3
½
52,2522242,252230

Mester 3 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Claus Rossen
Viborg Skakklub
21212153
6
1
2
1
3
½
4
1
5
½
412,221732,332186
2FM Halvard Hagesather
22362233
5
1
1
0
6
0
3
1
4
0
24022362,982213
3Rune Andersen
Bornholms Skakklub
21132133
4
0
5
0
1
½
2
0
6
1
52,1521002,152120
4Bjarne Light
Fredericia Skakforening
21952204
3
1
6
1
5
1
1
0
2
1
422,822232,742229
5Thomas Søndergaard Thybo
Skive Skakklub
21082099
2
0
3
1
4
0
6
½
1
½
232,121061,882104
6Casper Yukun Liu
BMS Skak
21652228
1
0
4
0
2
1
5
½
3
0
62,5521442,922171

Mester 4 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Thomas Stausholm Jepsen
Sydøstfyn
21072126
6
0
2
1
3
1
4
1
5
½
12,6521242,682142
2Alexander Jessen
Herning Skakklub
20872084
5
1
1
0
6
1
3
½
4
½
32 - 32,4520982,342097
3WIM Nina Høiberg
Nordre Skakklub
20762094
4
1
5
1
1
0
2
½
6
½
32 - 32,3520892,422106
4Per Hansen
Haderslev Skakklub
20862092
3
0
6
1
5
0
1
0
2
½
62,4520672,402074
5Adesh Easwaralingam
Fredericia Skakforening
21032123
2
0
3
0
4
1
6
1
1
½
42,621012,662117
6Jens Olaf Svanholm Fogh
Viby Skakklub
20952104
1
1
4
0
2
0
5
0
3
½
52,520752,502084

Mester 5 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Allan Hye
Haderslev Skakklub
20322085
6
½
2
1
3
1
4
0
5
1
12,4520542,702101
2Peter Kristensen
Silkeborg Skakklub Af 1930
20592073
5
0
1
0
6
1
3
1
4
1
322,720652,592081
3Gert Aagaard
Springeren Kolding
20132034
4
½
5
½
1
0
2
0
6
1
262,320072,272029
4Peter Graves
Viborg Skakklub
20662088
3
½
6
½
5
0
1
1
2
0
242,7520512,722074
5Kasper Skaarup
Aalborg Skakforening af 1889
20342054
2
1
3
½
4
1
6
0
1
0
32,520342,442055
6Torben Bødskov Andersen
Silkeborg Skakklub Af 1930
20142036
1
½
4
½
2
0
5
1
3
0
252,320082,282030

Mester 6 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Poul Erik Nielsen
Sydøstfyn
19351967
6
1
2
½
3
½
4
1
5
1
412,2520072,252002
2Johan Hardlei
Skakklubben af 1968
19731979
5
1
1
½
6
0
3
0
4
½
232,5519572,371972
3Kim Burnæs
Springeren Kolding
19511979
4
½
5
½
1
½
2
1
6
1
22,419872,372002
4Aage Søndergaard Nielsen
Springeren Kolding
19491942
3
½
6
½
5
0
1
0
2
½
62,419222,071931
5Thomas Højbjerg Suarez
Viborg Skakklub
19802032
2
0
3
½
4
1
6
½
1
0
242,619622,792016
6Sebastian Sterup
Faaborg Skakklub
20022075
1
0
4
½
2
1
5
½
3
0
252,819793,152029

Mester 7 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Jørgen Stald
Enkeltmedlem - Indland
18471884
6
1
2
1
3
½
4
½
5
0
31 - 22,3518672,511894
2Albert Mechlenburg Møller
Frem Skakklub
18431877
5
½
1
0
6
½
3
1
4
1
31 - 22,318642,451899
3John Christopher Højstrup Christensen
Silkeborg Skakklub Af 1930
18481857
4
0
5
1
1
½
2
0
6
1
42,3518532,271866
4Bent Rømer Radoor
Esbjerg Skakforening
18461830
3
1
6
1
5
½
1
½
2
0
332,318672,041868
5Finn Bonnez
Nørrebro Skakklub
19271935
2
½
3
0
4
½
6
0
1
1
25318972,921917
6Gert C. Jøhnk
Haderslev Skakklub
18961922
1
0
4
0
2
½
5
1
3
0
62,7518592,811896

Basis 1 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Børge Schrøder
Haderslev Skakklub
18211871
6
0
2
1
3
1
4
0
5
1
322,6518322,791875
2Graham Christopher Taylor
Skakklubben af 1968
17981870
5
0
1
0
6
½
3
1
4
½
252,4517852,791854
3Guido Heinemann
Gråsten Skakklub
17921858
4
1
5
½
1
0
2
0
6
0
62,417652,681834
4Vitus Bondo Medhus
Skakklubben Evans
18031720
3
0
6
1
5
0
1
1
2
½
32,518031,571757
5Simon Ehrenreich
Skakklubben af 1968
17931821
2
1
3
½
4
1
6
0
1
0
42,417962,381826
6Henning Brøgger Jensen
Fredericia Skakforening
18261870
1
1
4
0
2
½
5
1
3
1
12,718502,791884

Basis 2 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Jacob Bjørnskov
Skakklubben af 1968
17711804
6
0
2
1
3
0
4
½
5
0
62,517412,411786
2Allan Toftegaard Christensen
Skørping Skakklub
17571819
5
0
1
0
6
0
3
1
4
½
52,417302,531798
3Preben Justesen
Springeren Kolding
17711823
4
1
5
0
1
1
2
0
6
½
42,517712,571822
4Bjarne Reiner Rye Nielsen
Viborg Skakklub
17761791
3
0
6
1
5
1
1
½
2
½
322,5517902,301805
5Ove Matras
Faaborg Skakklub
17851847
2
1
3
1
4
0
6
0
1
1
332,617972,771852
6Andreas Nørby Sørensen
17661807
1
1
4
0
2
1
5
1
3
½
12,4517992,421829

Basis 3 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Stephan Millgramm
17341734
6
1
2
0
3
0
4
0
5
½
5017342,261719
2Claus Marcussen
Fredericia Skakforening
17061710
5
½
1
1
6
½
3
1
4
0
322,2517292,081728
3Knud Poulsen
Syddjurs Skakklub
17571761
4
0
5
½
1
1
2
0
6
1
32,717512,501761
4Keld Johnny Olsen
Holstebro Skakklub
17411865
3
1
6
1
5
1
1
1
2
1
512,5518583,341898
5Jonathan Roed Gundorf Jacobsen
Frem Skakklub
17481762
2
½
3
½
4
0
6
½
1
½
242,617302,501742
6Phong van Nguyen
Skakklubben af 1968
17221740
1
0
4
0
2
½
5
½
3
0
162,416802,321714

Basis 4 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Erik Pontoppidan
Skakklubben Evans
16581737
6
½
2
½
3
½
4
1
5
0
3 - 42,3516632,731732
2Eldis Mahmutovic
Skakklubben Evans
16881720
5
½
1
½
6
1
3
½
4
½
322,617002,591728
3Ruben Jepsen
Sydøstfyn
16611665
4
0
5
0
1
½
2
½
6
½
62,3516362,131652
4Thor Wind Andersen
Fredericia Skakforening
16661690
3
1
6
½
5
½
1
0
2
½
3 - 42,416692,321694
5Sebastian Gråbæk
Viby Skakklub
16961696
2
½
3
1
4
½
6
½
1
1
12,6517222,381718
6Arne Walther Larsen
Hvidovre Skakklub
16941752
1
½
4
½
2
0
5
½
3
½
252,6516752,851735

Basis 5 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Allan Erik Schmidt Andersen
Skanderborg Skakklub
16411715
6
0
2
1
3
½
4
½
5
0
242,4516282,361708
2Steen Jacobsen
Læseforeningens Skakklub
16491705
5
0
1
0
6
½
3
1
4
0
5 - 62,516192,281689
3Kim Broksø
Springeren Kolding
16391719
4
1
5
0
1
½
2
0
6
0
5 - 62,4516112,401701
4Jan Robert Ambirk
Vordingborg Skakklub
16491755
3
0
6
½
5
0
1
½
2
1
232,516342,701741
5Poul Hempler
Skive Skakklub
16451768
2
1
3
1
4
1
6
1
1
1
512,517652,811856
6Mikkel Ramsdal
16581724
1
1
4
½
2
½
5
0
3
1
322,616702,451735

Basis 6 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Nikolaj Aggerbeck-Lauritzen
Silkeborg Skakklub Af 1930
15501468
6
0
2
1
3
½
4
0
5
0
52,315141,581465
2Philip Uhre Knudsen
Silkeborg Skakklub Af 1930
15621521
5
0
1
0
6
0
3
½
4
0
½62,414771,981462
3Jan Kargaard Jensen
Tåstrup Skakforening
16261694
4
½
5
1
1
½
2
½
6
1
22,9516433,381696
4Lukas Iskos
Nørrebro Skakklub
15191601
3
½
6
0
5
1
1
1
2
1
32,0516032,631636
5Lars Jensen
Viborg Skakklub
15921580
2
1
3
0
4
0
6
0
1
1
242,6515632,451571
6Joshua Kehlet Hansen
Skakklubben af 1968
15801644
1
1
4
1
2
1
5
1
3
0
412,5516442,981685

Basis 7 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Per Jacobsen
Aalborg Skakforening af 1889
13911521
6
1
2
0
3
½
4
1
5
0
42,214052,451522
2Birgit Dithlevsen
Herning Skakklub
14901578
5
½
1
1
6
1
3
0
4
0
33,0514652,921570
3Jacob Graves
Viborg Skakklub
14921577
4
1
5
0
1
½
2
1
6
1
23,0515122,921600
4Mattias Skærved
Fredericia Skakforening
13641428
3
0
6
1
5
0
1
0
2
1
25213641,691434
5Alf Andries
Frem Skakklub
14171535
2
½
3
1
4
1
6
1
1
1
12,4515572,571612
6Niels Aage Kristensen
Varde Skakklub
14061522
1
0
4
0
2
0
5
0
3
0
062,313032,451473

Basis 8 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Claus Rasmussen
Esbjerg Skakforening
13291465
6
0
2
1
3
½
4
0
5
½
252,5513042,071454
2Jacob Hein
Espergærde Skakklub
13111429
5
0
1
0
6
½
3
1
4
0
62,412711,821423
3Christian Anker Møller
Springeren Kolding
13301450
4
0
5
1
1
½
2
0
6
½
232,5513051,971431
4Mathias Bogø
Vordingborg Skakklub
13531458
3
1
6
½
5
1
1
1
2
1
12,7514662,021488
5Ertugrul Ayhan
Skakklubben af 1968
1296
2
1
3
0
4
0
6
½
1
½
242,25128501000
6Bent Bro Miltersen
Viborg Skakklub
13271473
1
1
4
½
2
½
5
½
3
½
322,513502,121488

Basis 9 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Emil Zander
Kjellerup Skakklub
12271384
2
0
10
0
7
1
9
+
4
1
33212272,471365
2Carsten Wagner Sørensen
Fredericia Skakforening
11161301
1
1
3
1
10
0
6
1
8
½
22,111972,361324
3Linus Roed Gundorf Jacobsen
Frem Skakklub
9871225
4
1
2
0
6
1
5
0
7
½
61,4510372,291233
4Kent Uhre Knudsen
Silkeborg Skakklub Af 1930
12481153
3
0
5
0
9
+
7
½
1
0
92,611541,161127
5Wadie al-Chemali
Skakklubben af 1968
9971307
6
0
4
1
8
½
3
1
10
0
51,3510562,711299
6Lars Peter Levin Olsen
Silkeborg Skakklub Af 1930
11311182
5
1
8
½
3
0
2
0
9
+
72,211001,301186
7Steen Roed Gundorf Henriksen
Frem Skakklub
12941339
8
0
9
+
1
0
4
½
3
½
282,512272,211315
8Flemming Andersen
Enkeltmedlem - Indland
12861437
7
1
6
½
5
½
10
0
2
½
43,312503,381419
9Mr. XX
500
10
-
7
-
4
-
1
-
6
-
010050001000
10Elias Roed Gundorf Jacobsen
Frem Skakklub
12481378
9
+
1
1
2
1
8
1
5
1
512,4513432,121453
Indbydelse

DanPumps/Kolding Bymesterskab 2019

 

13. WEEKENDTURNERING!

Tilmeldingsfristen er rykket til den 30. april

Skakklubben Springeren indbyder til 5 runders koordineret turnering

 

Spilledage/tidspunkt: fredag den 3. maj kl.19.00-24.00, lørdag den 4. maj kl. 10.00-15.00 og 16.00-21.00, søndag den 5. maj kl. 10.00-15.00 og 16.00-21.00

 

Spillested:

Kolding Uddannelse Center

Ågade 27, 6000 Kolding

 

I hyggeligt miljø ved åen.

Ekstra god plads til alle spillere.

Handicapvenlige lokaler.

 

10 minutters gang fra banegården.

Gratis parkering ved spillestedet.

 

Grupper: Der spilles i 6-mandsgrupper sidste gruppe evt. som monrad.

 

Betænkningstid: 90 min. til 40 træk, derefter 30 min. plus opsparet tid til resten af partiet med 30 sek. tillæg pr. træk startende fra træk 1. Mødetid senest 1 time efter rundens start. NB. I øverste gruppe kan der ikke aftales remis før træk 30 (p.g.a. livetransmission).

 

Indskud 250 kr. indbetales til Spar Nord 9277-4579858139 eller mobilepay 51803298 senest 30. april 2019. Ved senere betaling tillægges 50 kr.

 

Maks. 144 deltagere, så skynd dig at tilmelde dig.

 

Præmier:

Øverste gruppe: 1: præmie 3.000 kr., vandrepokal og titlen Kolding Bymester. 2. præmie 1500 kr.

Gruppe 2: 1. præmie 1.500 kr. 2. præmie 700 kr.

 

I alle øvrige grupper er 1. præmien 700 kr. og 2. præmien 400 kr.

 

NB: Vinderen af gruppe 2 har ret til at spille i øverste gruppe næste år.

Turneringen er Elo-ratet.

 

Gratis deltagelse/forplejning for alle GM'ere og IM'ere.

Gratis overnatning på centralt beliggende hotel for alle GM’ere og de 6 første IM’ere.

 

Gratis overnatning til de første 20 spillere, der ønsker overnatning i 5-sengsværelser, 20 minutters gang fra spillestedet. 

 

Husk: Tilmelding direkte til undertegnede, hvis der ønskes gratis overnatning.

                     

Ryge- og mobilforbud på spillestedet.

 

Kantine: Dejlig buffet, kaffe, vand, øl, brød m.m.

 

Ved tilmelding med navn, fødselsdato, rating og telefon-nr. senest den 30. april 2019 skal du benytte onlinetilmelding via www.skak.dk eller www.skakklubbenspringeren.dk. Du kan også tilmelde dig via Michael Jakobsen tlf. 40 14 44 66, e-mail formandspringeren@gmail.com.

Periode 2019-05-03 .. 2019-05-05
Dansk ratet Ja
Elo ratet Ja
Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Turnerings komite

Vagn Lauritsen

Richardt Ebbesen

Jens I. Madsen

Michael Jakobsen

Hoveddommer Richardt Ebbesen
Dommere Alle grupper:  Hans Nørgaard Paulsen , Tommy Hansen , Jan Rosenberg , Jens Ingemann Madsen

Tilmeldings muligheder til DanPumps/Kolding Bymesterskab

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
IM-gruppen/Mester 1 6 2019-05-03 2019-04-30
Mester 2 6 2019-05-03 2019-04-30
Mester 3 6 2019-05-03 2019-04-30
Mester 4 6 2019-05-03 2019-04-30
Mester 5 6 2019-05-03 2019-04-30
Mester 6 6 2019-05-03 2019-04-30
Mester 7 6 2019-05-03 2019-04-30
Basis 1 6 2019-05-03 2019-04-30
Basis 2 6 2019-05-03 2019-04-30
Basis 3 6 2019-05-03 2019-04-30
Basis 4 6 2019-05-03 2019-04-30
Basis 5 6 2019-05-03 2019-04-30
Basis 6 6 2019-05-03 2019-04-30
Basis 7 6 2019-05-03 2019-04-30
Basis 8 6 2019-05-03 2019-04-30
Basis 9 10 2019-05-03 2019-04-30
Totalt antal tilmeldte 100
Deltagere i gruppen IM-gruppen/Mester 1
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
103107144 1416928 1. IM Bjørn Møller Ochsner Skanderborg Skakklub 2486 2478 2019-01-12
100801531 1401378 2. IM Mikkel Djernæs Antonsen Køge Skakklub 2421 2423 2019-01-30
103110502 1444948 3. IM Jonas Buhl Bjerre Skanderborg Skakklub 2502 2494 2019-01-30
100700286 1400142 4. IM Jens Ove Fries Nielsen Fredericia Skakforening 2377 2364 2019-01-14
100601031 1404210 5. IM Rasmus Skytte Århus Skakklub/Skolerne 2375 2379 2019-01-23
100602308 1440640 6. FM Filip Boe Olsen Skanderborg Skakklub 2392 2394 2019-01-29
Deltagere i gruppen Mester 2
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100300606 1401491 1. IM Steffen Pedersen Sydøstfyn 2285 2328 2019-03-23
100101265 1401440 2. FM Peter Jakobsen Skakklubben Nordkalotten 2255 2233 2019-01-26
100600662 1401866 3. Erik Søbjerg Århus Skakklub/Skolerne 2259 2280 2019-04-26
100400392 1404067 4. FM Martin Matthiesen Skakklubben af 1968 2247 2255 2019-04-09
100103912 1444514 5. FM Mikkel Manosri Jacobsen BMS Skak 2317 2319 2019-04-21
100602240 1429221 6. Jens Albert Ramsdal Skakklubben af 1968 2239 2245 2019-02-13
Deltagere i gruppen Mester 3
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100300084 1403222 1. Claus Rossen Viborg Skakklub 2121 2153 2018-12-11
1501755 2. FM Halvard Hagesather 2236 2233 2019-02-24
100801207 1405683 3. Rune Andersen Bornholms Skakklub 2113 2133 2019-03-16
100400293 1401360 4. Bjarne Light Fredericia Skakforening 2195 2204 2019-03-23
100901673 1441299 5. Thomas Søndergaard Thybo Skive Skakklub 2108 2099 2019-04-26
100104150 1454153 6. Casper Yukun Liu BMS Skak 2165 2228 2019-01-13
Deltagere i gruppen Mester 4
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100300623 1403273 1. Thomas Stausholm Jepsen Sydøstfyn 2107 2126 2019-04-27
100901612 1437917 2. Alexander Jessen Herning Skakklub 2087 2084 2019-02-20
100600339 1400720 3. WIM Nina Høiberg Nordre Skakklub 2076 2094 2019-04-17
100600333 1407520 4. Per Hansen Haderslev Skakklub 2086 2092 2019-03-11
100501746 1448552 5. Adesh Easwaralingam Fredericia Skakforening 2103 2123 2019-04-27
100601670 1409476 6. Jens Olaf Svanholm Fogh Viby Skakklub 2095 2104 2019-04-27
Deltagere i gruppen Mester 5
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100400286 1410067 1. Allan Hye Haderslev Skakklub 2032 2085 2019-03-12
100601911 1436341 2. Peter Kristensen Silkeborg Skakklub Af 1930 2059 2073 2019-02-17
100300075 1427024 3. Gert Aagaard Springeren Kolding 2013 2034 2018-11-16
100900841 1410490 4. Peter Graves Viborg Skakklub 2066 2088 2019-03-04
100602425 1446045 5. Kasper Skaarup Aalborg Skakforening af 1889 2034 2054 2019-02-18
100900241 1406086 6. Torben Bødskov Andersen Silkeborg Skakklub Af 1930 2014 2036 2019-02-12
Deltagere i gruppen Mester 6
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100900189 1406892 1. Poul Erik Nielsen Sydøstfyn 1935 1967 2019-04-27
100602311 1440489 2. Johan Hardlei Skakklubben af 1968 1973 1979 2019-04-06
100500765 1418483 3. Kim Burnæs Springeren Kolding 1951 1979 2019-01-14
100500692 1409859 4. Aage Søndergaard Nielsen Springeren Kolding 1949 1942 2019-03-15
100900714 1419242 5. Thomas Højbjerg Suarez Viborg Skakklub 1980 2032 2019-03-14
100301972 1463969 6. Sebastian Sterup Faaborg Skakklub 2002 2075 2019-03-23
Deltagere i gruppen Mester 7
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100500698 1434489 1. Jørgen Stald Enkeltmedlem - Indland 1847 1884 2019-04-02
100301886 1447947 2. Albert Mechlenburg Møller Frem Skakklub 1843 1877 2018-11-18
100602575 1453947 3. John Christopher Højstrup Christensen Silkeborg Skakklub Af 1930 1848 1857 2018-11-15
100500322 1427954 4. Bent Rømer Radoor Esbjerg Skakforening 1846 1830 2019-03-17
100100817 1403800 5. Finn Bonnez Nørrebro Skakklub 1927 1935 2019-04-21
100400289 1416499 6. Gert C. Jøhnk Haderslev Skakklub 1896 1922 2019-04-30
Deltagere i gruppen Basis 1
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100400304 1419358 1. Børge Schrøder Haderslev Skakklub 1821 1871 2019-04-02
100601239 1438093 2. Graham Christopher Taylor Skakklubben af 1968 1798 1870 2019-01-30
100401598 24658359 3. Guido Heinemann Gråsten Skakklub 1792 1858 2018-12-25
101095855 1462547 4. Vitus Bondo Medhus Skakklubben Evans 1803 1720 2019-03-23
101095138 1457292 5. Simon Ehrenreich Skakklubben af 1968 1793 1821 2019-04-21
100700821 1416413 6. Henning Brøgger Jensen Fredericia Skakforening 1826 1870 2018-12-25
Deltagere i gruppen Basis 2
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100602431 1445820 1. Jacob Bjørnskov Skakklubben af 1968 1771 1804 2019-02-24
100700196 1440373 2. Allan Toftegaard Christensen Skørping Skakklub 1757 1819 2019-05-01
101200079 1467565 3. Preben Justesen Springeren Kolding 1771 1823 2018-11-15
100900581 1430947 4. Bjarne Reiner Rye Nielsen Viborg Skakklub 1776 1791 2018-12-14
100300258 1416790 5. Ove Matras Faaborg Skakklub 1785 1847 2019-04-24
101095712 1462342 6. Andreas Nørby Sørensen 1766 1807 2019-04-21
Deltagere i gruppen Basis 3
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
24672084 1. Stephan Millgramm 1734 1734 2018-12-24
100500481 1506021 2. Claus Marcussen Fredericia Skakforening 1706 1710 2018-11-25
100600764 1422324 3. Knud Poulsen Syddjurs Skakklub 1757 1761 2019-02-20
100901160 1439677 4. Keld Johnny Olsen Holstebro Skakklub 1741 1865 2019-04-04
100301938 1461044 5. Jonathan Roed Gundorf Jacobsen Frem Skakklub 1748 1762 2018-11-18
100602426 1445987 6. Phong van Nguyen Skakklubben af 1968 1722 1740 2019-04-03
Deltagere i gruppen Basis 4
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100500538 1403478 1. Erik Pontoppidan Skakklubben Evans 1658 1737 2019-02-24
103111506 1447130 2. Eldis Mahmutovic Skakklubben Evans 1688 1720 2019-03-27
100301979 1464361 3. Ruben Jepsen Sydøstfyn 1661 1665 2019-04-27
101096192 1464744 4. Thor Wind Andersen Fredericia Skakforening 1666 1690 2019-04-24
100401436 1436627 5. Sebastian Gråbæk Viby Skakklub 1696 1696 2019-02-17
100101939 1411357 6. Arne Walther Larsen Hvidovre Skakklub 1694 1752 2019-02-22
Deltagere i gruppen Basis 5
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100602312 1435655 1. Allan Erik Schmidt Andersen Skanderborg Skakklub 1641 1715 2019-04-13
100301879 1447009 2. Steen Jacobsen Læseforeningens Skakklub 1649 1705 2019-02-01
100101905 1441477 3. Kim Broksø Springeren Kolding 1639 1719 2019-04-06
100200288 1428403 4. Jan Robert Ambirk Vordingborg Skakklub 1649 1755 2018-11-14
100901821 1468464 5. Poul Hempler Skive Skakklub 1645 1768 2019-04-29
100602368 1438484 6. Mikkel Ramsdal 1658 1724 2019-03-18
Deltagere i gruppen Basis 6
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100602402 1459945 1. Nikolaj Aggerbeck-Lauritzen Silkeborg Skakklub Af 1930 1550 1468 2019-04-20
101095943 1467018 2. Philip Uhre Knudsen Silkeborg Skakklub Af 1930 1562 1521 2019-02-25
100100016 1411098 3. Jan Kargaard Jensen Tåstrup Skakforening 1626 1694 2019-02-21
101095257 1461613 4. Lukas Iskos Nørrebro Skakklub 1519 1601 2019-02-24
100901773 1453378 5. Lars Jensen Viborg Skakklub 1592 1580 2018-12-11
103110503 1444859 6. Joshua Kehlet Hansen Skakklubben af 1968 1580 1644 2019-04-15
Deltagere i gruppen Basis 7
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100700690 1413856 1. Per Jacobsen Aalborg Skakforening af 1889 1391 1521 2018-11-20
100900771 1413201 2. Birgit Dithlevsen Herning Skakklub 1490 1578 2019-01-30
100901694 1447300 3. Jacob Graves Viborg Skakklub 1492 1577 2019-03-04
101095461 1461958 4. Mattias Skærved Fredericia Skakforening 1364 1428 2018-11-21
100301969 1463373 5. Alf Andries Frem Skakklub 1417 1535 2019-03-21
100501384 1444786 6. Niels Aage Kristensen Varde Skakklub 1406 1522 2019-04-30
Deltagere i gruppen Basis 8
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
101095844 1463616 1. Claus Rasmussen Esbjerg Skakforening 1329 1465 2019-02-01
100801513 1402870 2. Jacob Hein Espergærde Skakklub 1311 1429 2019-01-10
100500691 1444620 3. Christian Anker Møller Springeren Kolding 1330 1450 2019-04-24
100202123 1440039 4. Mathias Bogø Vordingborg Skakklub 1353 1458 2018-11-19
100602427 1445804 5. Ertugrul Ayhan Skakklubben af 1968 1296 2019-04-15
100602497 1467190 6. Bent Bro Miltersen Viborg Skakklub 1327 1473 2019-03-13
Deltagere i gruppen Basis 9
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100901809 1467123 1. Emil Zander Kjellerup Skakklub 1227 1384 2019-03-14
100501635 1446975 2. Carsten Wagner Sørensen Fredericia Skakforening 1116 1301 2019-02-22
100302011 1467220 3. Linus Roed Gundorf Jacobsen Frem Skakklub 987 1225 2018-11-18
100602673 1467000 4. Kent Uhre Knudsen Silkeborg Skakklub Af 1930 1248 1153 2019-02-25
100602676 1467654 5. Wadie al-Chemali Skakklubben af 1968 997 1307 2019-04-15
100602519 1454102 6. Lars Peter Levin Olsen Silkeborg Skakklub Af 1930 1131 1182 2019-02-22
100301937 1461036 7. Steen Roed Gundorf Henriksen Frem Skakklub 1294 1339 2018-11-18
100803118 1467522 8. Flemming Andersen Enkeltmedlem - Indland 1286 1437 2019-03-16
- 9. Mr. XX 500 2019-05-03
100301965 1462440 10. Elias Roed Gundorf Jacobsen Frem Skakklub 1248 1378 2018-11-18