Arbejder ...

loading

Hjallerup GP  

Vis Gruppe : Parringer
Gruppe 1 Direkte link
#NavnRating1234567PoPlWe
1Henning Larsen
Aars Nibe Skakklub
1693
8
½
2
0
3
½
4
½
5
0
6
½
7
0
272,5
2Ture Jungberg Nielsen
Aalborg Skakforening af 1889
1641
7
0
1
1
8
1
3
0
4
½
5
0
6
1
5 - 62,05
3Jens Jørgen Christiansen
Nørresundby Skakklub
2067
6
½
7
0
1
½
2
1
8
1
4
1
5
0
43 - 45,85
4Aage Kristian Andersen
Aars Nibe Skakklub
1662
5
1
6
0
7
1
1
½
2
½
3
0
8
1
43 - 42,2
5Kasper Skaarup
Aalborg Skakforening af 1889
1988
4
0
8
½
6
½
7
1
1
1
2
1
3
1
51 - 25,25
6Børge Pedersen
Nørresundby Skakklub
1895
3
½
4
1
5
½
8
1
7
0
1
½
2
0
5 - 64,4
7Christian Gottschalck
Nørresundby Skakklub
1802
2
1
3
1
4
0
5
0
6
1
8
1
1
1
51 - 23,55
8Jesper Dahl Hansen
Aalborg Skakforening af 1889
1661
1
½
5
½
2
0
6
0
3
0
7
0
4
0
182,2

Gruppe 2 Direkte link
#NavnRating1234567PoPlWe
1Allan Badsbjerg
Nørresundby Skakklub
1351
8
0
2
½
3
0
4
0
5
0
6
1
7
1
63,7
2Aage Langballe Sørensen
Aalborg Skakforening af 1889
1318
7
1
1
½
8
0
3
½
4
1
5
1
6
1
523,35
3Jens Riis
Sæby Skakklub
1369
6
1
7
1
1
1
2
½
8
1
4
1
5
1
13,9
4Jens Ole van de Weerd
Aalborg Skakforening af 1889
1286
5
0
6
1
7
1
1
1
2
0
3
0
8
0
353
5Lars Erik Lytzen
Aalborg Skakforening af 1889
1340
4
1
8
0
6
1
7
1
1
1
2
0
3
0
443,6
6Pia Nielsen
Nørresundby Skakklub
1251
3
0
4
0
5
0
8
1
7
1
1
0
2
0
272,65
7Bent H. Christensen
Nørresundby Skakklub
1312
2
0
3
0
4
0
5
0
6
0
8
½
1
0
½83,3
8Jesper Christian Pedersen
Hjallerup Skakklub
1430
1
1
5
1
2
1
6
0
3
0
7
½
4
1
34,55

Gruppe3 Direkte link
#NavnRating1234567PoPlWe
1Hr. Oversidder
Ingen klub
800
8
0
2
0
3
0
4
0
5
0
6
0
7
0
080
2Martin Drastrup
Hjallerup Skakklub
1214
7
1
1
1
8
1
3
½
4
1
5
1
6
½
61 - 24,65
3Axel Kristensen
Aalborg Skakforening af 1889
1095
6
0
7
1
1
1
2
½
8
0
4
1
5
0
53,45
4Svend Aage Sørensen
Nørresundby Skakklub
1043
5
0
6
½
7
0
1
1
2
0
3
0
8
0
72,9
5Jens Chr. Hæsum
Sæby Skakklub
1088
4
1
8
0
6
0
7
0
1
1
2
0
3
1
363,35
6Rune Nielsen
Dansk Skak Akademi
1145
3
1
4
½
5
1
8
0
7
0
1
1
2
½
43 - 43,95
7Peter Duun Kristensen
Nørresundby Skakklub
1155
2
0
3
0
4
1
5
1
6
1
8
0
1
1
43 - 44,05
8Gunner Poulsen
Tranum Skakklub
1227
1
1
5
1
2
0
6
1
3
1
7
1
4
1
61 - 24,75
Indbydelse

Hjallerup Skakklub er vært ved et af årets GP´er. Vi forsøger at lave 8 mands alle mod alle, ellers deles der efter ratingtal så alle har mulighed for en gevinst.

Der vil være mulighed for at købe kaffe(hele dagen) og rundstykker om morgen og sandwich til middag. Forventet spilletid er kl. 10 - 16, vi forsøger dog at afvikle turneringen så hurtigt som muligt.

Periode 2019-02-16 .. 2019-02-16
Dansk ratet Ja
Elo ratet Nej
Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Turnerings komite
Hoveddommer Jesper Christian Pedersen
Dommere

Tilmeldings muligheder til Hjallerup GP

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Gruppe 1 8 2019-02-16 2019-02-14
Gruppe 2 8 2019-02-16 2019-02-14
Gruppe3 8 2019-02-16 2019-02-14
Totalt antal tilmeldte 24
Deltagere i gruppen Gruppe 1
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100700759 1404172 1. Henning Larsen Aars Nibe Skakklub 1693 1896 2018-11-23
101095048 1454200 2. Ture Jungberg Nielsen Aalborg Skakforening af 1889 1641 1693 2019-02-12
100700367 1401670 3. Jens Jørgen Christiansen Nørresundby Skakklub 2067 2036 2019-01-05
100700340 1440799 4. Aage Kristian Andersen Aars Nibe Skakklub 1662 1691 2019-02-09
100602425 1446045 5. Kasper Skaarup Aalborg Skakforening af 1889 1988 2066 2019-02-14
100700393 1403257 6. Børge Pedersen Nørresundby Skakklub 1895 1968 2019-02-08
100700369 1428357 7. Christian Gottschalck Nørresundby Skakklub 1802 1695 2018-11-17
100701787 1465031 8. Jesper Dahl Hansen Aalborg Skakforening af 1889 1661 1713 2019-02-08
Deltagere i gruppen Gruppe 2
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100700228 1444905 1. Allan Badsbjerg Nørresundby Skakklub 1351 1483 2019-02-03
100700850 1444921 2. Aage Langballe Sørensen Aalborg Skakforening af 1889 1318 1560 2019-02-07
100700477 1444425 3. Jens Riis Sæby Skakklub 1369 1641 2018-11-16
100700601 1453521 4. Jens Ole van de Weerd Aalborg Skakforening af 1889 1286 1468 2018-12-06
100701631 1450549 5. Lars Erik Lytzen Aalborg Skakforening af 1889 1340 1433 2019-01-05
100201715 1409700 6. Pia Nielsen Nørresundby Skakklub 1251 1331 2018-11-23
100700523 1435159 7. Bent H. Christensen Nørresundby Skakklub 1312 1491 2019-02-14
100701612 1450557 8. Jesper Christian Pedersen Hjallerup Skakklub 1430 1658 2019-02-15
Deltagere i gruppen Gruppe3
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
- 1. Hr. Oversidder Ingen klub 800 1000 2019-02-15
100701687 1456970 2. Martin Drastrup Hjallerup Skakklub 1214 1307 2019-02-15
100701763 1463748 3. Axel Kristensen Aalborg Skakforening af 1889 1095 1364 2019-02-01
100701127 1409115 4. Svend Aage Sørensen Nørresundby Skakklub 1043 1247 2018-12-03
100700487 1453793 5. Jens Chr. Hæsum Sæby Skakklub 1088 1569 2019-02-14
100701752 1462458 6. Rune Nielsen Dansk Skak Akademi 1145 1305 2019-02-14
100701176 1435167 7. Peter Duun Kristensen Nørresundby Skakklub 1155 1196 2019-01-04
100701497 1444913 8. Gunner Poulsen Tranum Skakklub 1227 1326 2019-02-14