Arbejder ...

loading

Kjellerup EMT 2019  

Vis Gruppe : Parringer
Mesterklassen Direkte link
#NavnRatingElo123456PoPlWeRnEoEn
1Niels Kristian Almtoft
Kjellerup Skakklub
20682099
4
0
2
0
3
0
4
1
3
½
2
 
43,420301,802073
2Claus Rossen
Viborg Skakklub
20952125
3
½
1
1
4
1
3
0
4
0
1
 
2 - 33,720712,022115
3Søren Ladegaard
Kjellerup Skakklub
21232143
2
½
4
½
1
1
2
1
1
½
4
 
1421232,182159
4Oleh Sivachenko
Skive Skakklub
1800
1
1
3
½
2
0
1
0
2
1
3
 
2 - 30,9185101000

Basis 1 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Lars Jensen
Viborg Skakklub
15961581
6
½
2
½
3
0
4
1
5
 
23 - 53,115472,571570
2Erik Ruskjær
Kjellerup Skakklub
16051712
5
½
1
½
6
½
3
1
4
 
1 - 23,216053,581690
3Bent Bro Miltersen
Viborg Skakklub
12301426
4
0
5
0
1
1
2
0
6
 
160,6512461,381411
4Birgit Dithlevsen
Herning Skakklub
14911488
3
1
6
½
5
½
1
0
2
 
23 - 52,3514751,841491
5Jacob Kindt Nielsen
Kjellerup Skakklub
16031635
2
½
3
1
4
½
6
½
1
 
1 - 23,1516033,011615
6Sebastian Ladegaard
Kjellerup Skakklub
15201588
1
½
4
½
2
½
5
½
3
 
23 - 52,5514952,621563

Basis 2 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Artem Reyzvikh
Silkeborg Skakklub Af 1930
1018
2
½
9
1
4
1
3
½
 31 - 21,9107201000
2Emil Zander
Kjellerup Skakklub
1044
1
½
7
1
5
1
4
0
 3 - 41,75107801000
3Jan Tastesen
Kjellerup Skakklub
11221321
4
0
8
1
9
1
1
½
 3 - 42,3511290,661335
4Alexander Ryge Larsen
Kjellerup Skakklub
962
3
1
5
1
1
0
2
1
 31 - 21,3107001000
5Hans Jensen
Herning Skakklub
12181323
6
1
4
0
2
0
8
1
 25 - 72,7511840,661337
6Søren Schmidt
Kjellerup Skakklub
1041
5
0
10
+
7
0
9
 
 18 - 91,199201000
7Erik Munk
Kjellerup Skakklub
11671370
8
0
2
0
6
1
10
+
 25 - 71,7511330,721341
8Frede Hvam
Kjellerup Skakklub
12281203
7
1
3
0
10
+
5
0
 25 - 71,7511940,961205
9Per Bøhme
Kjellerup Skakklub
1024
10
+
1
0
3
0
6
 
 18 - 91,3596301000
10Hr. Oversidder
Ingen klub
8001000
9
-
6
-
8
-
7
-
 010080001000
Indbydelse

Kjellerup Skakklub indbyder til 5 runders koordineret EMT, som spilles på følgende 5 onsdage: 23/1, 30/1, 6/2, 20/2 og 27/2 med start kl. 19.00. (Mulighed for opsamling d. 13/2). Der accepteres maks. 60 minutters for sent fremmøde. Turneringen bliver både dansk ratet og Elo ratet.

Spillested: Kjellerup Skole, Tinghusvej 16, 8620 Kjellerup.

Gode adgangsforhold, også for kørestolsbrugere.

Grupper: Der spilles i 6-mandsgrupper. Nederste gruppe evt. monrad.

Hvis du er ked af at spille i øverste gruppe, så kontakt Søren Ladegaard på nedenstående mobil/mail.

Betænkningstid: 90 min. til 40 træk, derefter 30 min. plus opsparet tid til resten af partiet med 30 sek. tillæg pr. træk startende fra træk 1.

Indskud: 150 kr. (Juniorer født år 2003 eller senere: 100 kr.).

Præmier: 1. præmie: 500 kr. 2. præmie: 300 kr.

Tilmelding: senest lørdag d. 19. januar til Søren Ladegaard, mobil 2195 6875 / E-mail: a.s.ladegaard@outlook.dk eller online-tilmelding.

 

Periode 2019-01-23 .. 2019-02-27
Dansk ratet Ja
Elo ratet Ja
Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Turnerings komite
Hoveddommer Søren Ladegaard
Dommere
Mesterklassen:  Søren Ladegaard , Erik Ruskjær
Basis 1:  Søren Ladegaard , Erik Ruskjær
Basis 2:  Søren Ladegaard , Erik Ruskjær

Tilmeldings muligheder til Kjellerup EMT 2019

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Mesterklassen 4 2019-01-23 2019-01-19
Basis 1 6 2019-01-23 2019-01-19
Basis 2 10 2019-01-23 2019-01-19
Totalt antal tilmeldte 20
Deltagere i gruppen Mesterklassen
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100900283 1416871 1. Niels Kristian Almtoft Kjellerup Skakklub 2068 2099 2018-11-29
100300084 1403222 2. Claus Rossen Viborg Skakklub 2095 2125 2018-12-08
100900269 1403761 3. Søren Ladegaard Kjellerup Skakklub 2123 2143 2018-11-29
100901830 1468545 4. Oleh Sivachenko Skive Skakklub 1800 2019-01-19
Deltagere i gruppen Basis 1
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100901773 1453378 1. Lars Jensen Viborg Skakklub 1596 1581 2019-01-18
100900299 1409107 2. Erik Ruskjær Kjellerup Skakklub 1605 1712 2019-01-18
100602497 1467190 3. Bent Bro Miltersen Viborg Skakklub 1230 1426 2019-01-19
100900771 1413201 4. Birgit Dithlevsen Herning Skakklub 1491 1488 2019-01-20
100901686 1457195 5. Jacob Kindt Nielsen Kjellerup Skakklub 1603 1635 2019-01-05
100901687 1452738 6. Sebastian Ladegaard Kjellerup Skakklub 1520 1588 2018-11-29
Deltagere i gruppen Basis 2
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100602607 - 1. Artem Reyzvikh Silkeborg Skakklub Af 1930 1018 2019-01-19
100901809 1467123 2. Emil Zander Kjellerup Skakklub 1044 2019-01-18
100901514 1431404 3. Jan Tastesen Kjellerup Skakklub 1122 1321 2018-12-13
100901711 1459384 4. Alexander Ryge Larsen Kjellerup Skakklub 962 2019-01-03
100900805 1430300 5. Hans Jensen Herning Skakklub 1218 1323 2019-01-20
100901741 1457985 6. Søren Schmidt Kjellerup Skakklub 1041 2019-01-10
100900277 1430904 7. Erik Munk Kjellerup Skakklub 1167 1370 2018-11-29
100900940 1430238 8. Frede Hvam Kjellerup Skakklub 1228 1203 2019-01-10
100900963 1439464 9. Per Bøhme Kjellerup Skakklub 1024 2019-01-24
- 10. Hr. Oversidder Ingen klub 800 1000 2019-01-24