Arbejder ...

loading

Hillerød Brohus 3. dag-EMT 2019  

Vis Gruppe : Parringer
Gruppe 1 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Henrik Damm
Allerød Skakklub
16581615
6
0
2
0
3
0
4
 
5
 
062,4515782,041574
2Aksel Gasbjerg
Hillerød Skakklub
17431751
5
½
1
1
6
1
3
 
4
 
23,1517243,121726
3Torben Winther Jensen
Hillerød Skakklub
15811640
4
0
5
1
1
1
2
 
6
 
231,8515882,241635
4Klaus Højsholm Kristensen
Frederiksværk Skakklub
17481802
3
1
6
1
5
1
1
 
2
 
313,1517483,501782
5Ole Rasmussen
Hillerød Skakklub
15761590
2
½
3
0
4
0
6
 
1
 
½51,815181,851563
6Niels Bryde Nyvanggård
Espergærde Skakklub
16811641
1
1
4
0
2
0
5
 
3
 
142,6516322,251591

Gruppe 2 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Hans Henrik Hviid
Hillerød Skakklub
9881184
2
0
4
0
8
½
6
 
 ½71,059411,201160
2Erik Holm
Hillerød Skakklub
12051363
1
1
5
0
4
1
3
 
 232,511832,581351
3Finn Eldor
Gribskov Skakklub
12981342
4
½
7
1
5
1
2
 
 13,0512981,731337
4Leif Sørensen
Skakklubben Nordkalotten
10911264
3
½
1
1
2
0
8
 
 41,8510751,361267
5Benny Nielsen
Hillerød Skakklub
10711230
6
1
2
1
3
0
7
 
 221,710851,281244
6Steffen Schwalbe
Espergærde Skakklub
10141152
5
0
8
½
7
1
1
 
 51,59920,851135
7Lennart Andersen
Hillerød Skakklub
1000
8
½
3
0
6
0
5
 
 ½61,0595301000
8Ove Oversidder
Hillerød Skakklub
1000
7
0
6
0
1
0
4
 
 080100001000
Indbydelse

Hillerød Skakklub indbyder hermed til den 3. dagturning i Brohuset over 5 runder.

Spillested: Brohuset, Østervang 103, 3400 Hillerød.  

Spilledage og tider: 5 onsdage: 23/1, 30/1, 6/2, 13/2 (til udsatte partier), 20/2 og 27/2 fra kl. 12.30.

Betænkningstid: 90 minutter til hele partiet + 30 sekunders tillæg pr. træk fra træk 1.

Turneringsform: Fortrinsvis 6 mandsgrupper ellers monrad.

Præmier: En flaske rødvin/hvidvin fra Skjold Burne Hillerød til gruppevinderen.

Turneringen bliver ELO-ratet hvis det er muligt.

Indskud: 50,- kr. Til dækning af EMT afgift og gratis kaffe/the under alle runderne.

Tilmelding: Senest 22. januar 2019

Periode 2019-01-23 .. 2019-02-27
Dansk ratet Ja
Elo ratet Ja
Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Turneringens egen hjemmeside http://www.hillerodskakklub.dk
Turnerings komite
Hoveddommer Hans Endrup Jacobsen
Dommere
Gruppe 1:  Ole Rasmussen
Gruppe 2:  Ole Rasmussen

Tilmeldings muligheder til Hillerød Brohus 3. dag-EMT 2019

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

http://www.hillerodskakklub.dk

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Gruppe 1 6 2019-01-23 2019-01-22
Gruppe 2 8 2019-01-23 2019-01-22
Totalt antal tilmeldte 14
Deltagere i gruppen Gruppe 1
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100100593 1425013 1. Henrik Damm Allerød Skakklub 1658 1615 2018-12-07
100800452 1425170 2. Aksel Gasbjerg Hillerød Skakklub 1743 1751 2019-01-16
100803123 1515942 3. Torben Winther Jensen Hillerød Skakklub 1581 1640 2019-01-09
100803142 1467905 4. Klaus Højsholm Kristensen Frederiksværk Skakklub 1748 1802 2018-12-07
100800478 1417118 5. Ole Rasmussen Hillerød Skakklub 1576 1590 2019-01-23
100800680 1467530 6. Niels Bryde Nyvanggård Espergærde Skakklub 1681 1641 2019-01-05
Deltagere i gruppen Gruppe 2
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100800460 1425374 1. Hans Henrik Hviid Hillerød Skakklub 988 1184 2019-01-16
100802809 1445103 2. Erik Holm Hillerød Skakklub 1205 1363 2019-01-22
100802947 1453700 3. Finn Eldor Gribskov Skakklub 1298 1342 2019-01-16
100803040 1463578 4. Leif Sørensen Skakklubben Nordkalotten 1091 1264 2019-01-19
100802816 1445111 5. Benny Nielsen Hillerød Skakklub 1071 1230 2019-01-16
100800683 1439421 6. Steffen Schwalbe Espergærde Skakklub 1014 1152 2019-01-22
100803156 1468650 7. Lennart Andersen Hillerød Skakklub 1000 2019-01-20
- 8. Ove Oversidder Hillerød Skakklub 1000 2019-01-23