Arbejder ...

loading

Hillerød Brohus 4. dag-EMT 2019  

Vis Gruppe : Parringer
Gruppe 1 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Niels Bryde Nyvanggård
Espergærde Skakklub
16621641
6
1
2
1
3
1
4
1
5
0
422,2517371,981722
2Frands Winther Lavrsen
Hillerød Skakklub
18301813
5
0
1
0
6
1
3
0
4
½
4 - 53,517703,251778
3Viggo Sørensen
Skakklubben Nordkalotten
15631687
4
1
5
0
1
0
2
1
6
1
331,5516332,311701
4Aksel Gasbjerg
Hillerød Skakklub
17391751
3
0
6
1
5
0
1
0
2
½
4 - 52,8516992,781700
5Hans Endrup Jacobsen
Hillerød Skakklub
18651905
2
1
3
1
4
1
6
1
1
1
513,719133,861928
6Jacob Hein
Espergærde Skakklub
15111461
1
0
4
0
2
0
5
0
3
0
061,214570,821445

Gruppe 2 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Erik Holm
Hillerød Skakklub
12391363
7
1
3
0
6
1
5
1
4
0
33312391,891345
2Lennart Andersen
Hillerød Skakklub
975
8
-
8
-
8
-
8
-
8
-
08097501000
3Finn Eldor
Gribskov Skakklub
12661327
4
1
1
1
5
1
7
1
6
0
41 - 23,213021,701353
4Steffen Schwalbe
Espergærde Skakklub
10231188
3
0
5
½
7
1
6
0
1
1
41,410770,951199
5Leif Sørensen
Skakklubben Nordkalotten
12011284
6
0
4
½
3
0
1
0
7
1
52,711471,461265
6Lars Rahbek
Hillerød Skakklub
1300
5
1
7
1
1
0
4
1
3
1
41 - 23,45132501000
7Søren Brandt
Hillerød Skakklub
1000
1
0
6
0
4
0
3
0
5
0
061,2592501000
8Hr. Oversidder
Ingen klub
8001000
2
-
2
-
2
-
2
-
2
-
07080001000
Indbydelse

Hillerød Skakklub indbyder hermed til den 4. dagturning i Brohuset over 5 runder.

Spillested: Brohuset, Østervang 103, 3400 Hillerød.  

Spilledage og tider: 5 onsdage: 27/3, 3/4, 10/4, 24/4, 1/5 (til udsatte partier) og 8/5 fra kl. 12.30.

Betænkningstid: 90 minutter til hele partiet + 30 sekunders tillæg pr. træk fra træk 1.

Turneringsform: To ratinggrupper - en under 1500 i rating og en over 1500.  

Præmier: En flaske rødvin/hvidvin fra Skjold Burne Hillerød til gruppevinderen.

Turneringen bliver ELO-ratet hvis det er muligt.

Indskud: 50,- kr. Til dækning af EMT afgift og gratis kaffe/the under alle runderne.

Tilmelding: Senest 26. marts 2019

Periode 2019-03-27 .. 2019-05-08
Dansk ratet Ja
Elo ratet Ja
Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Turneringens egen hjemmeside http://www.hillerodskakklub.dk
Turnerings komite
Hoveddommer Hans Endrup Jacobsen
Dommere
Gruppe 1:  Hans Endrup Jacobsen
Gruppe 2:  Hans Endrup Jacobsen

Tilmeldings muligheder til Hillerød Brohus 4. dag-EMT 2019

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

http://www.hillerodskakklub.dk

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Gruppe 1 6 2019-03-27 2019-03-26
Gruppe 2 8 2019-03-27 2019-03-26
Totalt antal tilmeldte 14
Deltagere i gruppen Gruppe 1
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100800680 1467530 1. Niels Bryde Nyvanggård Espergærde Skakklub 1662 1641 2019-02-27
100800467 1411152 2. Frands Winther Lavrsen Hillerød Skakklub 1830 1813 2019-03-26
100802718 1437410 3. Viggo Sørensen Skakklubben Nordkalotten 1563 1687 2019-03-23
100800452 1425170 4. Aksel Gasbjerg Hillerød Skakklub 1739 1751 2019-03-06
100800462 1406841 5. Hans Endrup Jacobsen Hillerød Skakklub 1865 1905 2019-03-06
100801513 1402870 6. Jacob Hein Espergærde Skakklub 1511 1461 2019-03-26
Deltagere i gruppen Gruppe 2
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100802809 1445103 1. Erik Holm Hillerød Skakklub 1239 1363 2019-03-20
100803156 1468650 2. Lennart Andersen Hillerød Skakklub 975 2019-03-20
100802947 1453700 3. Finn Eldor Gribskov Skakklub 1266 1327 2019-03-20
100800683 1439421 4. Steffen Schwalbe Espergærde Skakklub 1023 1188 2019-03-25
100803040 1463578 5. Leif Sørensen Skakklubben Nordkalotten 1201 1284 2019-03-23
100803185 - 6. Lars Rahbek Hillerød Skakklub 1300 2019-03-26
100803165 - 7. Søren Brandt Hillerød Skakklub 1000 2019-03-20
- 8. Hr. Oversidder Ingen klub 800 1000 2019-03-27