Arbejder ...

loading

DSU 2HK UNGDOMSGRANDPRIX FINALE  

Vis Gruppe : Parringer
GRUPPE E 2007-2009 Direkte link
#NavnRatingElo123456PoPlWeRn
1Ole Zeuthen
Skak for sjov
1000
2
½
9
0
10
1
13
1
11
1
3
1
22,91077
2Isak Babi Brintlev
Køge Skakklub
9371117
1
½
11
0
14
+
4
1
9
1
12
0
71,9964
3Zeeshan Kustagi
BMS Skak
1371
4
1
13
1
8
1
9
1
12
1
1
0
515,351371
4William Grønn Jensen
Køge Skakklub
8822008
3
0
6
1
5
0
2
0
13
1
7
1
382,8891
5Christian Derlich
Nørrebro Skakklub
957
6
1
8
0
4
1
11
0
7
1
9
1
442,751013
6Mathilde Bartels Fagan
Køge Skakklub
1000
5
0
4
0
7
0
10
0
14
+
13
1
2123,5888
7Steffani Henriksen
Dianalund Skakklub
742
8
0
10
0
6
1
14
+
5
0
4
0
2110,95744
8Vaidas Meskenas
Køge Skakklub
11401298
7
1
5
1
3
0
12
0
10
1
11
½
63,61136
9Tunav Chand Penki
Nørrebro Skakklub
10261275
10
1
1
1
11
½
3
0
2
0
5
0
102,751015
10Storm Gjerpe Lahrmann Sørensen
Maribo Skakklub
1014
9
0
7
1
1
0
6
1
8
0
14
+
392,7983
11Bertram Wester
Køge Skakklub
11221322
12
½
2
1
9
½
5
1
1
0
8
½
53,751111
12Asbjørn Vesterkær Slavensky
Skak for sjov
1108
11
½
14
+
13
1
8
1
3
0
2
1
32,851137
13kohilan Sriramajayam
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
500
14
+
3
0
12
0
1
0
4
0
6
0
1130,2500
14Hr. Oversidder
Ingen klub
8001000
13
-
12
-
2
-
7
-
6
-
10
-
0140800

Gruppe C + D Direkte link
#NavnRatingElo123456PoPlWeRn
1Konrad Volder
Køge Skakklub
10751076
2
0
12
1
3
0
6
1
9
1
4
1
442,351156
2Daniel Sandberg Jensen
Maribo Skakklub
12721443
1
1
11
0
8
0
10
1
7
0
9
1
373,051270
3Matthias Rasmussen
Maribo Skakklub
13581529
4
0
6
1
1
1
5
1
11
0
8
0
353,951315
4Hella Kronow
Dianalund Skakklub
956
3
1
5
0
10
1
7
0
6
1
1
0
361,351037
5Mathias Frej Gyring-Nielsen
Køge Skakklub
13441308
6
1
4
1
11
0
3
0
8
0
12
0
293,41281
6Parimalan Sriramajayam
Næstved Skakklub
10111146
5
0
3
0
9
1
1
0
4
0
10
1
2102,251000
7Paulius Meskenas
Køge Skakklub
18711828
8
0
9
1
12
1
4
1
2
1
11
1
525,751871
8Aryan Mollasoltani
Nykøbing F. Skakklub
13071358
7
1
10
1
2
1
11
0
5
1
3
1
532,51465
9Mille Neumann Pedersen
Dianalund Skakklub
1000
10
0
7
0
6
0
12
0
1
0
2
0
0121,6928
10Monique Larsen
Dianalund Skakklub
1000
9
1
8
0
4
0
2
0
12
0
6
0
1111,9960
11Rasmus Emil Ryder Tønnesen
Køge Skakklub
15691653
12
1
2
1
5
1
8
1
3
1
7
0
514,051608
12Nicolai Ryder Tønnesen
Køge Skakklub
14311596
11
0
1
0
7
0
9
1
10
1
5
1
383,751397
Indbydelse

DSU 2.hovedkreds og Køge Skakklub inviterer til UGP FINALE

Regler for U-GP 2018/19 i 2.hovedkreds er gældende: http://www.2-hk.dk/pdf2018/UGP_1819.pdf

Turneringen er åben for alle ungdomsspillere født 2002 eller senere.

Der spilles i fire aldersgrupper C: 2002-04, D: 2005-06, E: 2007-09, F: 2010 eller yngre. Ved få deltagere kan grupper blive slået sammen.

Der tildeles U-GP point efter flg. skala: 20 -16 - 14 - 12 - 10 - 8 - 6 -4 - alle andre placeringer udløser 2 point.

Tidspunkt: Lørdag den 30. marts 2018 kl. 10.00 - ca. 15.30.

Spillested: Asgård Skole Norsvej  24600 Køge

Indtegning: Fra kl. 9.30

Turneringen spilles som hurtigskak  i Monradgrupper for hver aldersrække.

Betænkningstid 20 min. pr. spiller. Der spilles 6 runder.

Der spilles efter DSUs regler for hurtigskak, med den undtagelse at udlovligt træk først fører til tab ved det 2. ulovlige træk af spilleren i et parti.

Alle grupper rates i DSU med dansk hurtigskak rating.

Indskud på 50 kr. betales ved ankomst. (hele indskuddet anvendes til præmier).

Ved hvert stævne trækkes lod blandt alle deltagere om en større præmie.

Tilmelding sker i aldersgrupperne efter fødselsår i DSUs turneringssystem senest 29. marts

Tilmeldingen skal indeholde navn, evt. klub eller by, telefonnummer og email-adresse.

For nærmere oplysninger om turneringen så kontakt venligst Finn Stuhr koegeskakklub@gmail.com

Vi glæder os til at se jer alle sammen - i topform!

Der vil på spillestedet være mulighed for at købe sodavand, Kage, slik, kaffe m.m.

Der må medbringes madpakke.

 

Periode 2019-03-30 .. 2019-03-30
Dansk ratet Ja
Elo ratet Nej
Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Turnerings komite
Hoveddommer Erik Carlsen
Dommere Alle grupper:  Finn Stuhr

Tilmeldings muligheder til DSU 2HK UNGDOMSGRANDPRIX FINALE

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
GRUPPE E 2007-2009 14 2019-03-30 2019-03-29
Gruppe C + D 12 2019-03-30 2019-03-29
Totalt antal tilmeldte 26
Deltagere i gruppen GRUPPE E 2007-2009
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100104540 - 1. Ole Zeuthen Skak for sjov 1000 2019-03-24
101096196 1467808 2. Isak Babi Brintlev Køge Skakklub 937 1117 2019-03-17
101095984 1468839 3. Zeeshan Kustagi BMS Skak 1371 2019-03-03
101096086 - 4. William Grønn Jensen Køge Skakklub 882 2008 2019-03-21
101096373 - 5. Christian Derlich Nørrebro Skakklub 957 2019-03-25
100202501 1469320 6. Mathilde Bartels Fagan Køge Skakklub 1000 2019-03-28
100202474 - 7. Steffani Henriksen Dianalund Skakklub 742 2019-03-25
100202445 12824429 8. Vaidas Meskenas Køge Skakklub 1140 1298 2018-12-10
101096421 1467727 9. Tunav Chand Penki Nørrebro Skakklub 1026 1275 2019-03-11
100202511 1467840 10. Storm Gjerpe Lahrmann Sørensen Maribo Skakklub 1014 2019-03-01
100202462 1467816 11. Bertram Wester Køge Skakklub 1122 1322 2019-03-17
101096549 - 12. Asbjørn Vesterkær Slavensky Skak for sjov 1108 2019-01-11
101096777 - 13. kohilan Sriramajayam Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 500 2019-03-30
- 14. Hr. Oversidder Ingen klub 800 1000 2019-03-30
Deltagere i gruppen Gruppe C + D
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
101095904 1467794 1. Konrad Volder Køge Skakklub 1075 1076 2019-03-14
101095725 1464663 2. Daniel Sandberg Jensen Maribo Skakklub 1272 1443 2019-02-08
100202262 1447890 3. Matthias Rasmussen Maribo Skakklub 1358 1529 2019-02-20
101096372 - 4. Hella Kronow Dianalund Skakklub 956 2019-01-08
100202398 1464949 5. Mathias Frej Gyring-Nielsen Køge Skakklub 1344 1308 2019-03-26
100202358 1461745 6. Parimalan Sriramajayam Næstved Skakklub 1011 1146 2019-03-18
100202444 12809969 7. Paulius Meskenas Køge Skakklub 1871 1828 2019-01-10
100202448 1465716 8. Aryan Mollasoltani Nykøbing F. Skakklub 1307 1358 2019-03-09
100202421 - 9. Mille Neumann Pedersen Dianalund Skakklub 1000 2019-03-25
100202424 - 10. Monique Larsen Dianalund Skakklub 1000 2019-03-25
100202329 1457535 11. Rasmus Emil Ryder Tønnesen Køge Skakklub 1569 1653 2019-03-30
100202338 1458361 12. Nicolai Ryder Tønnesen Køge Skakklub 1431 1596 2019-03-30