Arbejder ...

loading

KSU Junior Grand Prix i Søborg  

Indbydelse

Indbydelse til Junior Grand Prix-turnering i Søborg

Alle skoleskakspillere og juniorklubspillere er velkomne til årets sidste KSU Junior Grand Prix turnering som afholdes i samarbejde med Københavns Skak Union.

Tid: Søndag den 24. marts 2019 kl. 10 – ca. 15

Sted Turneringen afholdes Frødings Allé 8A i Søborg - tæt på Søborg Kirke.

Tilmelding: Senest onsdag den 20. marts på DSU’s turneringsside turnering.skak.dk eller på mail til undertegnede. Husk at opgive navn, fødselsdag og klub/skole og husk også mailadresse. 

Sæt gerne fødselsåret i rubrikken ELO. 

Indskud: kr. 40 betales ved i lige penge ved ankomst (senest kl. 9.45).

Ved Grand Prix turneringerne får man også point for at deltage, så jo flere turneringer, du er med i, jo bedre bliver det samlede resultat.

Efter denne turnering udregnes point i de forskellige aldersgrupper for sæsonen 2018/19, og der er præmier til vinderne i hver gruppe.

Du kan følge med i din placering på www.ksu.dk under juniorskak.

 

Venlig hilsen

Skakforeningen Odysseus

ved Jens Hornsgaard, hornsgaard@gmail.com, telefon41779399

Periode 2019-03-24 .. 2019-03-24
Dansk ratet Nej
Elo ratet Nej
Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Turnerings komite
Hoveddommer
Dommere

Tilmeldings muligheder til KSU Junior Grand Prix i Søborg

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Gruppe B+C+D 18 2019-03-24 2019-03-20
Gruppe E 12 2019-03-24 2019-03-20
Gruppe F 16 2019-03-24 2019-03-20
Totalt antal tilmeldte 46
Deltagere i gruppen Gruppe B+C+D
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100104155 1467310 1. William Pihl Skakforeningen Odysseus 1320 2007 2019-01-27
45059730 2. Vedant Kumar Saravana 1744 2007 2019-02-16
100104399 1457349 3. Noah Krug Wahlgreen BMS Skak 1549 2007 2019-01-31
100104139 1452797 4. Karl-Emil Elmer Nielsen-Refs Amager Skakforening 1432 2007 2019-01-31
101096372 - 5. Hella Kronow Dianalund Skakklub 956 2005 2019-03-22
100802943 1458272 6. Magni Cederholm Hillerød Skakklub 947 2007 2019-01-23
100104545 - 7. Ferdinand Haug Skak for sjov 1000 2007 2019-01-20
100104372 1464345 8. Chafik Ghillassi Brønshøj Skakforening 1000 2002 2019-01-13
100104542 - 9. Thore Creve-Fræmohs Skak for sjov 1000 2006 2019-02-02
100104307 1463225 10. Laurits Bønsvig Wehding Amager Skakforening 1282 2007 2019-02-02
100104574 - 11. Oscar Veiergang Skak for sjov 1000 2006 2019-02-25
100104306 1463217 12. Anton Bønsvig Wehding Amager Skakforening 1206 2007 2019-02-02
100104365 1465619 13. Marcus Holmberg, Amager Skakforening 1000 2007 2019-03-15
100104157 1455907 14. Ingrid Elmer Nielsen-Refs Amager Skakforening 1103 2005 2019-01-31
100104290 1463896 15. Daniel Tuk Hartsø Jarlskov Nørrebro Skakklub 1330 2006 2018-12-20
100202444 12809969 16. Paulius Meskenas Køge Skakklub 1742 2005 2019-01-01
100104236 1458280 17. Robert Gramkow Sveistrup Nørrebro Skakklub 1210 2006 2019-01-06
- 18. Hr. Oversidder Ingen klub 800 1000 2019-03-23
Deltagere i gruppen Gruppe E
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
101096549 - 1. Asbjørn Vesterkær Slavensky Skak for sjov 1108 2008 2019-01-11
100104548 - 2. Simon Tilsted Bundgaard Skak for sjov 1000 2009 2019-03-20
101095984 1468839 3. Zeeshan Kustagi BMS Skak 1371 2008 2019-01-19
100202462 1467816 4. Bertram Wester Køge Skakklub 1032 2008 2019-03-11
101096089 1464981 5. Jeppe Hald Falkesgaard Brønshøj Skakforening 1748 2008 2019-02-03
101096373 - 6. Christian Derlich Nørrebro Skakklub 912 2008 2019-02-02
101096421 1467727 7. Tunav Chand Penki Nørrebro Skakklub 1120 2009 2018-12-19
101096086 - 8. William Grønn Jensen Køge Skakklub 882 2008 2019-01-15
100202445 12824429 9. Vaidas Meskenas Køge Skakklub 1189 2008 2019-01-01
100104540 - 10. Ole Zeuthen Skak for sjov 1000 2008 2019-03-05
101096196 1467808 11. Isak Babi Brintlev Køge Skakklub 955 2008 2019-03-17
- 12. Jonas Ishøj 500 2008 2019-03-23
Deltagere i gruppen Gruppe F
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
101096517 - 1. Jay Vadera Skak for sjov 936 2010 2019-02-28
100104573 - 2. Bastian Rynkjøb Skak for sjov 1000 2012 2019-02-16
- 3. Kalle Wester 800 2010 2019-03-11
100104570 - 4. Johannes Smedegaard Nielsen Amager Skakforening 1000 2011 2019-03-03
100104445 - 5. Bianca Krug Wahlgreen BMS Skak 1000 2011 2019-01-31
100104481 - 6. Sarah Sima Derlich Nørrebro Skakklub 1000 2010 2019-02-02
100104552 - 7. Charlie Birch Bohr Brønshøj Skakforening 1000 2011 2019-03-20
- 8. Frida Bjerregaard Hagen 800 2014 2019-02-02
101095989 - 9. Peter Vedel Brønshøj Skakforening 907 2010 2019-01-06
- 10. Amager, Jonas Botting 800 2010 2019-03-06
100202408 - 11. Mallie Stage-Steffensen BMS Skak 892 2010 2019-01-31
100104572 - 12. Anker Müller Skak for sjov 1000 2011 2019-02-11
- 13. Diya Shekar 800 2010 2019-03-20
- 14. August Jalving 800 2012 2019-02-02
- 15. YI-PEI LIU 800 2010 2019-03-20
- 16. Thea Ishøj 500 2011 2019-03-23