Arbejder ...

loading

KSU Junior Grand Prix i Søborg  

Vis Gruppe : Parringer
Gruppe B+C+D Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPl
1William Pihl
Skakforeningen Odysseus
14601479
2
 
    01 - 18
2Vedant Kumar Saravana
17441750
1
 
    01 - 18
3Noah Krug Wahlgreen
BMS Skak
15491628
4
 
    01 - 18
4Karl-Emil Elmer Nielsen-Refs
Amager Skakforening
14321517
3
 
    01 - 18
5Hella Kronow
Dianalund Skakklub
9562005
6
 
    01 - 18
6Magni Cederholm
Hillerød Skakklub
9472007
5
 
    01 - 18
7Ferdinand Haug
Skak for sjov
10002007
8
 
    01 - 18
8Chafik Ghillassi
Brønshøj Skakforening
10002002
7
 
    01 - 18
9Thore Creve-Fræmohs
Skak for sjov
10002006
10
 
    01 - 18
10Laurits Bønsvig Wehding
Amager Skakforening
12821454
9
 
    01 - 18
11Oscar Veiergang
Skak for sjov
10002006
12
 
    01 - 18
12Anton Bønsvig Wehding
Amager Skakforening
12061378
11
 
    01 - 18
13Marcus Holmberg,
Amager Skakforening
10002007
14
 
    01 - 18
14Ingrid Elmer Nielsen-Refs
Amager Skakforening
15001428
13
 
    01 - 18
15Daniel Tuk Hartsø Jarlskov
Nørrebro Skakklub
15281642
16
 
    01 - 18
16Paulius Meskenas
Køge Skakklub
17421828
15
 
    01 - 18
17Robert Gramkow Sveistrup
Nørrebro Skakklub
12102006
18
 
    01 - 18
18Hr. Oversidder
Ingen klub
8001000
17
 
    01 - 18

Gruppe E Direkte link
#NavnRatingElo1234567PoPl
1Asbjørn Vesterkær Slavensky
Skak for sjov
11082008       01 - 12
2Simon Tilsted Bundgaard
Skak for sjov
10002009       01 - 12
3Zeeshan Kustagi
BMS Skak
13712008       01 - 12
4Bertram Wester
Køge Skakklub
10321322       01 - 12
5Jeppe Hald Falkesgaard
Brønshøj Skakforening
17481766       01 - 12
6Christian Derlich
Nørrebro Skakklub
9122008       01 - 12
7Tunav Chand Penki
Nørrebro Skakklub
11001275       01 - 12
8William Grønn Jensen
Køge Skakklub
8822008       01 - 12
9Vaidas Meskenas
Køge Skakklub
11891298       01 - 12
10Ole Zeuthen
Skak for sjov
10002008       01 - 12
11Isak Babi Brintlev
Køge Skakklub
9551117       01 - 12
12Jonas Ishøj
5002008       01 - 12

Gruppe F Direkte link
#NavnRatingElo123456789PoPl
1Jay Vadera
Skak for sjov
9362010         01 - 16
2Bastian Rynkjøb
Skak for sjov
10002012         01 - 16
3Kalle Wester
8002010         01 - 16
4Johannes Smedegaard Nielsen
Amager Skakforening
10002011         01 - 16
5Bianca Krug Wahlgreen
BMS Skak
10002011         01 - 16
6Sarah Sima Derlich
Nørrebro Skakklub
10002010         01 - 16
7Charlie Birch Bohr
Brønshøj Skakforening
10002011         01 - 16
8Frida Bjerregaard Hagen
8002014         01 - 16
9Peter Vedel
Brønshøj Skakforening
9072010         01 - 16
10Amager, Jonas Botting
8002010         01 - 16
11Mallie Stage-Steffensen
BMS Skak
8922010         01 - 16
12Anker Müller
Skak for sjov
10002011         01 - 16
13Diya Shekar
8002010         01 - 16
14August Jalving
8002012         01 - 16
15YI-PEI LIU
8002010         01 - 16
16Thea Ishøj
5002011         01 - 16
Indbydelse

Indbydelse til Junior Grand Prix-turnering i Søborg

Alle skoleskakspillere og juniorklubspillere er velkomne til årets sidste KSU Junior Grand Prix turnering som afholdes i samarbejde med Københavns Skak Union.

Tid: Søndag den 24. marts 2019 kl. 10 – ca. 15

Sted Turneringen afholdes Frødings Allé 8A i Søborg - tæt på Søborg Kirke.

Tilmelding: Senest onsdag den 20. marts på DSU’s turneringsside turnering.skak.dk eller på mail til undertegnede. Husk at opgive navn, fødselsdag og klub/skole og husk også mailadresse. 

Sæt gerne fødselsåret i rubrikken ELO. 

Indskud: kr. 40 betales ved i lige penge ved ankomst (senest kl. 9.45).

Ved Grand Prix turneringerne får man også point for at deltage, så jo flere turneringer, du er med i, jo bedre bliver det samlede resultat.

Efter denne turnering udregnes point i de forskellige aldersgrupper for sæsonen 2018/19, og der er præmier til vinderne i hver gruppe.

Du kan følge med i din placering på www.ksu.dk under juniorskak.

 

Venlig hilsen

Skakforeningen Odysseus

ved Jens Hornsgaard, hornsgaard@gmail.com, telefon41779399

Periode 2019-03-24 .. 2019-03-24
Dansk ratet Nej
Elo ratet Nej
Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Turnerings komite
Hoveddommer
Dommere

Tilmeldings muligheder til KSU Junior Grand Prix i Søborg

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Gruppe B+C+D 18 2019-03-24 2019-03-20
Gruppe E 12 2019-03-24 2019-03-20
Gruppe F 16 2019-03-24 2019-03-20
Totalt antal tilmeldte 46
Deltagere i gruppen Gruppe B+C+D
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100104155 1467310 1. William Pihl Skakforeningen Odysseus 1460 1479 2019-01-27
45059730 2. Vedant Kumar Saravana 1744 1750 2019-02-16
100104399 1457349 3. Noah Krug Wahlgreen BMS Skak 1549 1628 2019-01-31
100104139 1452797 4. Karl-Emil Elmer Nielsen-Refs Amager Skakforening 1432 1517 2019-01-31
101096372 - 5. Hella Kronow Dianalund Skakklub 956 2005 2019-03-22
100802943 1458272 6. Magni Cederholm Hillerød Skakklub 947 2007 2019-01-23
100104545 - 7. Ferdinand Haug Skak for sjov 1000 2007 2019-01-20
100104372 1464345 8. Chafik Ghillassi Brønshøj Skakforening 1000 2002 2019-01-13
100104542 - 9. Thore Creve-Fræmohs Skak for sjov 1000 2006 2019-02-02
100104307 1463225 10. Laurits Bønsvig Wehding Amager Skakforening 1282 1454 2019-02-02
100104574 - 11. Oscar Veiergang Skak for sjov 1000 2006 2019-02-25
100104306 1463217 12. Anton Bønsvig Wehding Amager Skakforening 1206 1378 2019-02-02
100104365 1465619 13. Marcus Holmberg, Amager Skakforening 1000 2007 2019-03-15
100104157 1455907 14. Ingrid Elmer Nielsen-Refs Amager Skakforening 1500 1428 2019-01-31
100104290 1463896 15. Daniel Tuk Hartsø Jarlskov Nørrebro Skakklub 1528 1642 2018-12-20
100202444 12809969 16. Paulius Meskenas Køge Skakklub 1742 1828 2019-01-01
100104236 1458280 17. Robert Gramkow Sveistrup Nørrebro Skakklub 1210 2006 2019-01-06
- 18. Hr. Oversidder Ingen klub 800 1000 2019-03-23
Deltagere i gruppen Gruppe E
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
101096549 - 1. Asbjørn Vesterkær Slavensky Skak for sjov 1108 2008 2019-01-11
100104548 - 2. Simon Tilsted Bundgaard Skak for sjov 1000 2009 2019-03-20
101095984 1468839 3. Zeeshan Kustagi BMS Skak 1371 2008 2019-01-19
100202462 1467816 4. Bertram Wester Køge Skakklub 1032 1322 2019-03-11
101096089 1464981 5. Jeppe Hald Falkesgaard Brønshøj Skakforening 1748 1766 2019-02-03
101096373 - 6. Christian Derlich Nørrebro Skakklub 912 2008 2019-02-02
101096421 1467727 7. Tunav Chand Penki Nørrebro Skakklub 1100 1275 2018-12-19
101096086 - 8. William Grønn Jensen Køge Skakklub 882 2008 2019-01-15
100202445 12824429 9. Vaidas Meskenas Køge Skakklub 1189 1298 2019-01-01
100104540 - 10. Ole Zeuthen Skak for sjov 1000 2008 2019-03-05
101096196 1467808 11. Isak Babi Brintlev Køge Skakklub 955 1117 2019-03-17
- 12. Jonas Ishøj 500 2008 2019-03-23
Deltagere i gruppen Gruppe F
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
101096517 - 1. Jay Vadera Skak for sjov 936 2010 2019-02-28
100104573 - 2. Bastian Rynkjøb Skak for sjov 1000 2012 2019-02-16
- 3. Kalle Wester 800 2010 2019-03-11
100104570 - 4. Johannes Smedegaard Nielsen Amager Skakforening 1000 2011 2019-03-03
100104445 - 5. Bianca Krug Wahlgreen BMS Skak 1000 2011 2019-01-31
100104481 - 6. Sarah Sima Derlich Nørrebro Skakklub 1000 2010 2019-02-02
100104552 - 7. Charlie Birch Bohr Brønshøj Skakforening 1000 2011 2019-03-20
- 8. Frida Bjerregaard Hagen 800 2014 2019-02-02
101095989 - 9. Peter Vedel Brønshøj Skakforening 907 2010 2019-01-06
- 10. Amager, Jonas Botting 800 2010 2019-03-06
100202408 - 11. Mallie Stage-Steffensen BMS Skak 892 2010 2019-01-31
100104572 - 12. Anker Müller Skak for sjov 1000 2011 2019-02-11
- 13. Diya Shekar 800 2010 2019-03-20
- 14. August Jalving 800 2012 2019-02-02
- 15. YI-PEI LIU 800 2010 2019-03-20
- 16. Thea Ishøj 500 2011 2019-03-23