Arbejder ...

loading

Silkeborg Klubmesterskab 2019  

Vis Gruppe : Parringer
Basis 1 Direkte link
#NavnRating1234567PoPlWeRn
1David Glasscock
Silkeborg Skakklub Af 1930
1835
8
1
2
1
3
0
4
 
5
 
6
 
7
 
224,31766
2John Christopher Højstrup Christensen
Silkeborg Skakklub Af 1930
1688
7
0
1
0
8
½
3
1
4
 
5
 
6
 
52,751651
3Per Sønderskov
Silkeborg Skakklub Af 1930
1829
6
 
7
1
1
1
2
0
8
 
4
 
5
 
234,251762
4Jesper Fuglsig Andresen
Silkeborg Skakklub Af 1930
1818
5
 
6
1
7
1
1
 
2
 
3
 
8
 
244,151754
5Lars Bøgedal Mæhle
Silkeborg Skakklub Af 1930
1891
4
 
8
0
6
0
7
1
1
 
2
 
3
 
17 - 84,851776
6Niels Jørgen Jakobsen
Silkeborg Skakklub Af 1930
1647
3
 
4
0
5
1
8
0
7
 
1
 
2
 
17 - 82,351607
7Søren Westergaard
Silkeborg Skakklub Af 1930
1628
2
1
3
0
4
0
5
0
6
 
8
 
1
 
162,151591
8Johnny Koust Rasmussen
Silkeborg Skakklub Af 1930
1738
1
0
5
1
2
½
6
1
3
 
7
 
4
 
13,31738

Basis 2 Direkte link
#NavnRating1234567PoPlWeRn
1Carsten Mogensen
Silkeborg Skakklub Af 1930
1583
8
1
2
0
3
0
4
½
5
 
6
 
7
 
5 - 64,051468
2Philip Uhre Knudsen
Silkeborg Skakklub Af 1930
1497
7
0
1
1
8
1
3
1
4
 
5
 
6
 
313,11497
3Stig Nørregaard
Silkeborg Skakklub Af 1930
1433
6
1
7
0
1
1
2
0
8
 
4
 
5
 
242,41415
4Nikolaj Aggerbeck-Lauritzen
Silkeborg Skakklub Af 1930
1550
5
1
6
1
7
 
1
½
2
 
3
 
8
 
33,651498
5Stig Abildgaard Holten
Silkeborg Skakklub Af 1930
1604
4
0
8
1
6
0
7
½
1
 
2
 
3
 
5 - 64,251483
6Ove Jelling
Silkeborg Skakklub Af 1930
1434
3
0
4
0
5
1
8
 
7
 
1
 
2
 
172,451369
7Peter Sehested
Silkeborg Skakklub Af 1930
1555
2
1
3
1
4
 
5
½
6
 
8
 
1
 
23,71501
8Steen Konradsen
Silkeborg Skakklub Af 1930
1617
1
0
5
0
2
0
6
 
3
 
7
 
4
 
084,41428

Basis 3 Direkte link
#NavnRating1234567PoPlWeRn
1Kurt Nielsen
Silkeborg Skakklub Af 1930
1295
8
1
2
½
3
½
4
1
5
 
6
 
7
 
313,81295
2Knud Mogens Jacobsen
Silkeborg Skakklub Af 1930
1222
7
1
1
½
8
0
3
1
4
 
5
 
6
 
331200
3Jørn Henning Andreasen
Silkeborg Skakklub Af 1930
1284
6
1
7
1
1
½
2
0
8
 
4
 
5
 
43,651232
4Kent Uhre Knudsen
Silkeborg Skakklub Af 1930
1223
5
0
6
½
7
1
1
0
2
 
3
 
8
 
631156
5Mogens Højgaard Jensen
Silkeborg Skakklub Af 1930
1227
4
1
8
0
6
1
7
1
1
 
2
 
3
 
323,051227
6Tim Halvorsen
Silkeborg Skakklub Af 1930
1233
3
0
4
½
5
0
8
 
7
 
1
 
2
 
½73,11116
7Iver Liin
Silkeborg Skakklub Af 1930
1258
2
0
3
0
4
0
5
0
6
 
8
 
1
 
083,41105
8Niels Tjellden
Silkeborg Skakklub Af 1930
1406
1
0
5
1
2
1
6
 
3
 
7
 
4
 
254,951273

Basis 4 Direkte link
#NavnRating1234567PoPlWeRn
1Flemming Harregaard Jepsen
Silkeborg Skakklub Af 1930
1070
2
1
4
½
6
1
11
1
10
 
  12,851099
2Ole Boye-Hansen
Silkeborg Skakklub Af 1930
1002
1
0
3
0
10
0
5
0
12
 
  0112,9872
3Erik Søe Kristensen
Silkeborg Skakklub Af 1930
855
4
0
2
1
8
1
10
0
7
 
  271,55875
4Artem Reyzvikh
Silkeborg Skakklub Af 1930
1018
3
1
1
½
9
1
7
1
11
 
  22,351077
5Henrik Wang-Holm
Silkeborg Skakklub Af 1930
1128
6
0
8
0
12
+
2
1
9
 
  292,651054
6Lars Peter Levin Olsen
Silkeborg Skakklub Af 1930
1066
5
1
7
0
1
0
9
0
8
 
  1102,5999
7Niels Christian Munch
Silkeborg Skakklub Af 1930
1144
8
1
6
1
11
0
4
0
3
 
  263,351083
8Alice Kaltoft
Silkeborg Skakklub Af 1930
981
7
0
5
1
3
0
12
+
6
 
  281,65952
9Per Kjær
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
1000
10
1
11
0
4
0
6
1
5
 
  252,2991
10Karl Nielsen
Silkeborg Skakklub Af 1930
863
9
0
12
+
2
1
3
1
1
 
  341,35892
11Nicolai Hess Jakobsen
Silkeborg Skakklub Af 1930
1144
12
1
9
1
7
1
1
0
4
 
  332,451124
12Hr. Oversidder
Ingen klub
800
11
0
10
-
5
-
8
-
2
 
  0120800
Indbydelse

Silkeborg Skakklub indbyder til klubmesterskab følgende torsdage:
31-01, 21-02, 07-03, 21-03, 04-04, 11-04 og 02-05.
 
Spilletidspunkt: 19:00 - 24:00
 
Indskud: 30 kr
 
Betænkningstid: 
90 minutter til 40 træk plus 30 minutter samt opsparet tid til resten af partiet.
Derudover tillægges 30 sekunder pr. træk hele partiet igennem.
 
Tilmelding senest 29-01:
Via turneringssystemet på www.skak.dk
Via e-mail til formand@silkeborgskakklub.dk
På opslag i klubben.
Kontakt til Johnny Rasmussen på 51 56 10 61.

Periode 2019-01-31 .. 2019-05-02
Dansk ratet Ja
Elo ratet Nej
Kørestols adgang Der er ikke kørestols adgang
Turnerings komite
Hoveddommer Johnny Koust Rasmussen
Dommere

Tilmeldings muligheder til Silkeborg Klubmesterskab 2019

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Basis 1 8 2019-01-31 2019-01-29
Basis 2 8 2019-01-31 2019-01-29
Basis 3 8 2019-01-31 2019-01-29
Basis 4 12 2019-01-31 2019-01-29
Totalt antal tilmeldte 36
Deltagere i gruppen Basis 1
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100602274 1428977 1. David Glasscock Silkeborg Skakklub Af 1930 1835 1909 2019-01-18
100602575 1453947 2. John Christopher Højstrup Christensen Silkeborg Skakklub Af 1930 1688 1770 2019-01-04
100602554 1451790 3. Per Sønderskov Silkeborg Skakklub Af 1930 1829 1720 2019-01-09
100602597 1461370 4. Jesper Fuglsig Andresen Silkeborg Skakklub Af 1930 1818 1858 2019-01-14
100600227 1451731 5. Lars Bøgedal Mæhle Silkeborg Skakklub Af 1930 1891 1874 2019-01-15
100800702 1450450 6. Niels Jørgen Jakobsen Silkeborg Skakklub Af 1930 1647 1716 2019-01-15
100601461 1422960 7. Søren Westergaard Silkeborg Skakklub Af 1930 1628 1739 2019-01-27
100900509 1422383 8. Johnny Koust Rasmussen Silkeborg Skakklub Af 1930 1738 1841 2019-01-14
Deltagere i gruppen Basis 2
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100601752 1421794 1. Carsten Mogensen Silkeborg Skakklub Af 1930 1583 1434 2019-01-27
101095943 1467018 2. Philip Uhre Knudsen Silkeborg Skakklub Af 1930 1497 1394 2019-01-19
100602535 1451774 3. Stig Nørregaard Silkeborg Skakklub Af 1930 1433 1582 2019-01-16
100602402 1459945 4. Nikolaj Aggerbeck-Lauritzen Silkeborg Skakklub Af 1930 1550 1402 2019-01-24
100600074 1421018 5. Stig Abildgaard Holten Silkeborg Skakklub Af 1930 1604 1594 2019-01-20
100600388 1421115 6. Ove Jelling Silkeborg Skakklub Af 1930 1434 2019-01-07
100600546 1462237 7. Peter Sehested Silkeborg Skakklub Af 1930 1555 1609 2019-01-11
100602137 1421417 8. Steen Konradsen Silkeborg Skakklub Af 1930 1617 1525 2019-01-05
Deltagere i gruppen Basis 3
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100200879 1421964 1. Kurt Nielsen Silkeborg Skakklub Af 1930 1295 2019-01-24
100600231 1421069 2. Knud Mogens Jacobsen Silkeborg Skakklub Af 1930 1222 1459 2019-01-10
100602534 1454080 3. Jørn Henning Andreasen Silkeborg Skakklub Af 1930 1284 1432 2019-01-08
100602673 1467000 4. Kent Uhre Knudsen Silkeborg Skakklub Af 1930 1223 1153 2019-01-19
100601230 1421182 5. Mogens Højgaard Jensen Silkeborg Skakklub Af 1930 1227 2019-01-14
100600245 1420810 6. Tim Halvorsen Silkeborg Skakklub Af 1930 1233 2019-01-24
103104318 1421697 7. Iver Liin Silkeborg Skakklub Af 1930 1258 1323 2019-01-10
100601815 1422804 8. Niels Tjellden Silkeborg Skakklub Af 1930 1406 1234 2019-01-10
Deltagere i gruppen Basis 4
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100602678 1468359 1. Flemming Harregaard Jepsen Silkeborg Skakklub Af 1930 1070 2019-01-06
100600226 1428896 2. Ole Boye-Hansen Silkeborg Skakklub Af 1930 1002 2019-01-27
100600392 1429078 3. Erik Søe Kristensen Silkeborg Skakklub Af 1930 855 2019-01-29
100602607 - 4. Artem Reyzvikh Silkeborg Skakklub Af 1930 1018 2019-01-19
100900257 1434640 5. Henrik Wang-Holm Silkeborg Skakklub Af 1930 1128 1410 2019-01-24
100602519 1454102 6. Lars Peter Levin Olsen Silkeborg Skakklub Af 1930 1066 1140 2019-01-08
100602697 - 7. Niels Christian Munch Silkeborg Skakklub Af 1930 1144 2019-01-24
100602503 1454110 8. Alice Kaltoft Silkeborg Skakklub Af 1930 981 2019-01-27
101096717 - 9. Per Kjær Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 1000 2019-01-27
100600400 1454129 10. Karl Nielsen Silkeborg Skakklub Af 1930 863 2019-01-09
100602696 1468367 11. Nicolai Hess Jakobsen Silkeborg Skakklub Af 1930 1144 2019-01-15
- 12. Hr. Oversidder Ingen klub 800 1000 2019-01-30