Arbejder ...

loading

K41s 2. Dags-EMT 2019  

Vis Gruppe : Parringer
K41s 2. Dags-EMT Direkte link
#NavnRatingElo1234567PoPlWeRnEoEn
1Orla Eilegaard Jørgensen
Allerød Skakklub
14381490
2
0
      09 - 140,114340,081488
2Dick Sørensen
Nordsjællands Skakklub
18481920
1
1
      11 - 60,918510,921922
3Michael R. W. Olsen
Allerød Skakklub
20242092
4
1
      11 - 60,9520250,922094
4Niels Møller Rendlev
Frederiksberg Skakforening
15511677
3
0
      09 - 140,0515490,081675
5Birger Birk
Skakklubben K41
13951544
6
1
      11 - 60,35142401544
6Sridev Humphreys
Skakklubben K41
1500
5
0
      09 - 140150001000
7Henning B. Sørensen
Skakklubben K41
18271880
8
0
      09 - 140,818030,781864
8Hans Haagen Larsen
Enkeltmedlem - Indland
16031660
7
1
      11 - 60,216270,221676
9Aage Niels Christensen
Nørrebro Skakklub
14401561
10
½
      ½7 - 80,2514510,271566
10Søren Skovsø Nielsen
Skakklubben K41
16451736
9
½
      ½7 - 80,7516380,731731
11FM Daniel Andersen
Frederikssund Skakklub
18401887
12
1
      11 - 60,7518480,731892
12Jais Nørgaard Nielsen
Skakklubben K41
16471708
11
0
      09 - 140,2516400,271703
13Søren Christian Krogh
Skakklubben K41
13061357
14
1
      11 - 60130601357
14Hr. Oversidder
Ingen klub
8001000
13
0
      09 - 14080001000
Indbydelse

K41s 2. Dags-EMT 2019

Hermed indbydes til K41s 2. Dags EMT 2019, der er åben for alle.

Turneringsform:

Fortrinsvis 8-mands alle-mod-alle-grupper, men Monrad-grupper kan også blive brugt for at få det til at gå op med

deltagerantallet, og for at få grupperne til at blive så lige som mulige.

Turneringen ELO rates, hvis betingelserne herfor er opfyldt.

Spilledage:

Torsdagene fra den 21/2 til 4/4 2019. I alt 7 runder.

Spillested & tid:

K41s lokaler, Mellemtoftevej 11, Valby, med start kl. 12.00. BEMÆRK ÆNDRET STARTTIDSPUNKT

Spillerne skal være ved brættet senest ½ time efter rundestart.

Betænkningstid:

90 minutter + 30 sekunder pr. træk. Der gives 30 minutters tillæg ved træk 40.

Indskud:

150kr., som inkluderer kaffe, te og hjemmebagt kage ved hver runde, men der er ingen præmier. Til en eller flere af runderne vil der også blive serveret hjemmelavede pandekager.

Mobiltelefoner:

Skal være slukkede og 'usynlige'.

Tilmelding:

Senest tirsdag 19/2 2019

Der er plads til 46-48 deltagere.

Turneringsledere:

Dommer: Peter Stuhr formand@skakklubbenk41.dk Tlf. 30969995

Assisterende dommer: Ole Gjelstrup

Periode 2019-02-21 .. 2019-04-04
Dansk ratet Ja
Elo ratet Ja
Kørestols adgang Der er ikke kørestols adgang
Turnerings komite
Hoveddommer Peter Sebastian Stuhr
Dommere
K41s 2. Dags-EMT:  Peter Sebastian Stuhr , Peter Sebastian Stuhr , Peter Sebastian Stuhr

Tilmeldings muligheder til K41s 2. Dags-EMT 2019

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
K41s 2. Dags-EMT 14 2019-02-21 2019-02-19
Totalt antal tilmeldte 14
Deltagere i gruppen K41s 2. Dags-EMT
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100101086 1413368 1. Orla Eilegaard Jørgensen Allerød Skakklub 1438 1490 2019-02-15
102100937 1427962 2. Dick Sørensen Nordsjællands Skakklub 1848 1920 2019-01-24
100103890 1440969 3. Michael R. W. Olsen Allerød Skakklub 2024 2092 2019-02-17
100101051 1409042 4. Niels Møller Rendlev Frederiksberg Skakforening 1551 1677 2019-02-18
100800841 1451553 5. Birger Birk Skakklubben K41 1395 1544 2019-01-23
- 6. Sridev Humphreys Skakklubben K41 1500 2019-02-21
100102046 1428799 7. Henning B. Sørensen Skakklubben K41 1827 1880 2019-02-18
100800414 1409557 8. Hans Haagen Larsen Enkeltmedlem - Indland 1603 1660 2019-02-13
100100217 1409980 9. Aage Niels Christensen Nørrebro Skakklub 1440 1561 2019-02-04
100102027 1410091 10. Søren Skovsø Nielsen Skakklubben K41 1645 1736 2019-01-30
100802146 1402714 11. FM Daniel Andersen Frederikssund Skakklub 1840 1887 2019-01-29
100103306 1407902 12. Jais Nørgaard Nielsen Skakklubben K41 1647 1708 2019-02-16
103108104 1407686 13. Søren Christian Krogh Skakklubben K41 1306 1357 2019-02-06
- 14. Hr. Oversidder Ingen klub 800 1000 2019-02-21