Arbejder ...

loading

Taastrup Quick Weekend XXIX  

Vis Gruppe : Parringer
Mester I Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Mads Overgaard Svendsen
Holstebro Skakklub
20262062
6
 
2
 
3
 
4
 
5
 
01 - 62,920262,922004
2Allan Oksenbøl Larsen
Valby Skakklub
19401987
5
 
1
 
6
 
3
 
4
 
01 - 62,2519402,341940
3Thomas Mørkøre
Skakklubben K41
18811938
4
 
5
 
1
 
2
 
6
 
01 - 61,818811,941899
4John Laurids Hansen
Frederiksberg Skakforening
18641900
3
 
6
 
5
 
1
 
2
 
01 - 61,6518641,671867
5FM Sandi Stojanovski
Frederiksværk Skakklub
21792186
2
 
3
 
4
 
6
 
1
 
01 - 6421793,852109
6Bjarke Gregor
Præstø Skakklub
19641979
1
 
4
 
2
 
5
 
3
 
01 - 62,419642,281933

Basis 1 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Andrius Vaisvila
Tåstrup Skakforening
1794
6
 
2
 
3
 
4
 
5
 
01 - 62,3179401000
2Bjørn Olsen
Frederiksberg Skakforening
18171810
5
 
1
 
6
 
3
 
4
 
01 - 62,518171,841773
3Oscar Koch-Müller
Præstø Skakklub
18361919
4
 
5
 
1
 
2
 
6
 
01 - 62,6518362,581816
4Cornelius Maigaard Rubin
Skakklubben K41
17841815
3
 
6
 
5
 
1
 
2
 
01 - 62,2517841,891777
5Arne Vagn Møller
Amager Skakforening
18631898
2
 
3
 
4
 
6
 
1
 
01 - 62,918632,431849
6Vitus Bondo Medhus
Skakklubben Evans
18031720
1
 
4
 
2
 
5
 
3
 
01 - 62,418031,261670

Basis 2 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Allan Juul Stage
Hvidovre Skakklub
17681836
6
 
2
 
3
 
4
 
5
 
01 - 62,6517682,551785
2Jeppe Hald Falkesgaard
Brønshøj Skakforening
17831878
5
 
1
 
6
 
3
 
4
 
01 - 62,817832,901762
3Mark Kirkebække
Tåstrup Skakforening
17801857
4
 
5
 
1
 
2
 
6
 
01 - 62,7517802,731802
4Erik Løveid
Helsingør Skakklub
17271727
3
 
6
 
5
 
1
 
2
 
01 - 6017271,671694
5Christian C. Strachan
Nørrebro Skakklub
17151814
2
 
3
 
4
 
6
 
1
 
01 - 62,2517152,371767
6FM Daniel Andersen
Frederikssund Skakklub
17141862
1
 
4
 
2
 
5
 
3
 
01 - 62,217142,781806

Basis 3 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Bjarke Rosenborg Winther
Frederiksberg Skakforening
16751754
6
 
2
 
3
 
4
 
5
 
01 - 62,5516753,091692
2Henri Tolba
Hvidovre Skakklub
16451738
5
 
1
 
6
 
3
 
4
 
01 - 62,316452,971679
3Benjamin Jensen
Tåstrup Skakforening
16601520
4
 
5
 
1
 
2
 
6
 
01 - 62,416601,271495
4Noah Krug Wahlgreen
BMS Skak
16901721
3
 
6
 
5
 
1
 
2
 
01 - 62,6516902,841607
5Jes Lazo Danielsen
Skakforeningen ØBRO
17021709
2
 
3
 
4
 
6
 
1
 
01 - 62,7517022,741654
6William Østergaard-Nielsen
Nørrebro Skakklub
16531628
1
 
4
 
2
 
5
 
3
 
01 - 62,3516532,091544

Basis 4 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Jan Kargaard Jensen
Tåstrup Skakforening
16391694
6
 
2
 
3
 
4
 
5
 
01 - 62,7516392,611642
2Angelo Nielsen
Amager Skakforening
15971707
5
 
1
 
6
 
3
 
4
 
01 - 62,415972,721653
3Lukas Iskos
BMS Skak
16031601
4
 
5
 
1
 
2
 
6
 
01 - 62,4516031,851527
4Kim Michael Pedersen
Amager Skakforening
16361671
3
 
6
 
5
 
1
 
2
 
01 - 62,7516362,431622
5Daniel Tuk Hartsø Jarlskov
Nørrebro Skakklub
16441753
2
 
3
 
4
 
6
 
1
 
01 - 62,816443,081630
6Torben Autzen
Roskilde Skakklub
15151657
1
 
4
 
2
 
5
 
3
 
01 - 61,7515152,311611

Basis 5 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Zeeshan Kustagi
BMS Skak
1447
6
 
2
 
3
 
4
 
5
 
01 - 62,7144701000
2Jeppe Højland
Skakforeningen ØBRO
14341587
5
 
1
 
6
 
3
 
4
 
01 - 62,614342,471538
3Mattias Skærved
Fredericia Skakforening
13641428
4
 
5
 
1
 
2
 
6
 
01 - 6213641,421400
4Peter Meldal
Tåstrup Skakforening
13331446
3
 
6
 
5
 
1
 
2
 
01 - 61,813331,541415
5Bjarne Eiholt
Skakklubben K41
14861624
2
 
3
 
4
 
6
 
1
 
01 - 6314862,701570
6William Pihl
Skakforeningen Odysseus
14661496
1
 
4
 
2
 
5
 
3
 
01 - 62,8514661,871421

Basis 6 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Henning Jakobsen
Maribo Skakklub
12081394
6
 
2
 
3
 
4
 
5
 
01 - 63,212082,611342
2Flemming Høyer Hansen
Tåstrup Skakforening
11271293
5
 
1
 
6
 
3
 
4
 
01 - 62,5511271,931216
3Jesper Koch-Müller
Præstø Skakklub
10881184
4
 
5
 
1
 
2
 
6
 
01 - 62,2510881,211160
4Mads Bjørnslev
Tåstrup Skakforening
1038
3
 
6
 
5
 
1
 
2
 
01 - 61,8103801000
5Bertram Wester
Køge Skakklub
11101322
2
 
3
 
4
 
6
 
1
 
01 - 62,411102,131237
6Tunav Chand Penki
BMS Skak
11611321
1
 
4
 
2
 
5
 
3
 
01 - 62,811612,121236

Basis 7 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Lars H. Nielsen
Hvidovre Skakklub
10051323
6
 
2
 
3
 
4
 
5
 
01 - 63,310052,361229
2Sarah Sima Derlich
Nørrebro Skakklub
881
5
 
1
 
6
 
3
 
4
 
01 - 62,388101000
3Valdemar Østergaard-Nielsen
Nørrebro Skakklub
10241152
4
 
5
 
1
 
2
 
6
 
01 - 63,410241,521091
4Isak Babi Brintlev
Køge Skakklub
8741117
3
 
6
 
5
 
1
 
2
 
01 - 62,258741,351063
5Christian Derlich
Nørrebro Skakklub
856
2
 
3
 
4
 
6
 
1
 
01 - 62,185601000
6Hr. Oversidder
Ingen klub
8001000
1
 
4
 
2
 
5
 
3
 
01 - 608000,771000
Indbydelse

Taastrup Quick Weekend XXIII

Taastrup Skakforening indbyder til koordineret EMT i Taastrup Medborgerhus.

Spilledage: 24/05 - 26/05 2019

Tidspunkt: Fre. 18:00-23:00, lør/søn 09:30-14:30 & 15:00-20:00.
 
Betænkningstid: 2 timer til 40 træk herefter 30 minutter plus opsparet tid.
Ved fremmøde senere end 30 minutter efter partiets start dømmes man som taber.
 
Præmier: Garanteret 1. præmie på 1000 kr. i 2 grupper ved 5 grupper og 3 1. præmier på 1000 kr. ved 9 grupper - stadig ved lodtrækning. 
Præmier i øvrige grupper 700 kr. Dvs. mere end 100% af indskuddet minus EMT -afgift.
 
Spillested: Taastrup Medborgerhus, Taastrup Hovedgade 71, 2630 Taastrup (Røgfri spillelokaler)

Spilleform: 5 runder i 6-mands grupper, sidste gruppe evt. monrad, Elo-rates.
Indskud: 150 kr.
 
Overnatning: Mulighed for overnatning et stykke fra spillestedet for 75 kr. pr. overnatning. Transport mellem spillestedet og overnatningen kan klares med s-toget, hvor man kun skal et stop.
 
Tilmelding: Senest d. 16/05 (med overnatning senest 09/05 kontakt Jan Mose i god tid) foregår helst via denne side ellers til nedenstående person.

Jan Mose, Tlf. 22 18 61 20, Mail jan_mose@hotmail.com
Periode 2019-05-24 .. 2019-05-26
Dansk ratet Ja
Elo ratet Ja
Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Turnerings komite

Verner Christensen Alexander Rosenkilde Arild Rimestad

Hoveddommer Jan Mose Nielsen
Dommere

Tilmeldings muligheder til Taastrup Quick Weekend XXIX

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Mester I 6 2019-05-24 2019-05-20
Basis 1 6 2019-05-24 2019-05-20
Basis 2 6 2019-05-24 2019-05-20
Basis 3 6 2019-05-24 2019-05-20
Basis 4 6 2019-05-24 2019-05-20
Basis 5 6 2019-05-24 2019-05-20
Basis 6 6 2019-05-24 2019-05-20
Basis 7 6 2019-05-24 2019-05-20
Totalt antal tilmeldte 48
Deltagere i gruppen Mester I
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100601820 1411780 1. Mads Overgaard Svendsen Holstebro Skakklub 2026 2062 2019-02-20
100800816 1406469 2. Allan Oksenbøl Larsen Valby Skakklub 1940 1987 2019-03-10
100102026 1411900 3. Thomas Mørkøre Skakklubben K41 1881 1938 2019-05-11
103106047 1504940 4. John Laurids Hansen Frederiksberg Skakforening 1864 1900 2019-05-01
100102137 1403249 5. FM Sandi Stojanovski Frederiksværk Skakklub 2179 2186 2019-04-20
100201725 1423401 6. Bjarke Gregor Præstø Skakklub 1964 1979 2019-03-16
Deltagere i gruppen Basis 1
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
101096766 - 1. Andrius Vaisvila Tåstrup Skakforening 1794 2019-05-17
101095747 1462482 2. Bjørn Olsen Frederiksberg Skakforening 1817 1810 2019-05-10
100202092 1447955 3. Oscar Koch-Müller Præstø Skakklub 1836 1919 2019-05-16
101095364 1461028 4. Cornelius Maigaard Rubin Skakklubben K41 1784 1815 2019-05-19
100100138 1406175 5. Arne Vagn Møller Amager Skakforening 1863 1898 2019-05-16
101095855 1462547 6. Vitus Bondo Medhus Skakklubben Evans 1803 1720 2019-05-19
Deltagere i gruppen Basis 2
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100104193 1452371 1. Allan Juul Stage Hvidovre Skakklub 1768 1836 2019-05-20
101096089 1464981 2. Jeppe Hald Falkesgaard Brønshøj Skakforening 1783 1878 2019-04-16
100103576 1414917 3. Mark Kirkebække Tåstrup Skakforening 1780 1857 2019-05-12
100803186 1520067 4. Erik Løveid Helsingør Skakklub 1727 1727 2019-04-15
100100857 1417215 5. Christian C. Strachan Nørrebro Skakklub 1715 1814 2019-05-16
100802146 1402714 6. FM Daniel Andersen Frederikssund Skakklub 1714 1862 2019-01-29
Deltagere i gruppen Basis 3
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100104081 1447173 1. Bjarke Rosenborg Winther Frederiksberg Skakforening 1675 1754 2019-05-09
100101719 1418246 2. Henri Tolba Hvidovre Skakklub 1645 1738 2019-04-09
100104401 1445405 3. Benjamin Jensen Tåstrup Skakforening 1660 1520 2019-02-24
100104399 1457349 4. Noah Krug Wahlgreen BMS Skak 1690 1721 2019-05-20
100301935 1456571 5. Jes Lazo Danielsen Skakforeningen ØBRO 1702 1709 2019-05-16
100104248 1458442 6. William Østergaard-Nielsen Nørrebro Skakklub 1653 1628 2019-05-04
Deltagere i gruppen Basis 4
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100100016 1411098 1. Jan Kargaard Jensen Tåstrup Skakforening 1639 1694 2019-05-16
100103836 1442589 2. Angelo Nielsen Amager Skakforening 1597 1707 2019-05-11
101095257 1461613 3. Lukas Iskos BMS Skak 1603 1601 2019-05-09
100103837 1441400 4. Kim Michael Pedersen Amager Skakforening 1636 1671 2019-05-15
100104290 1463896 5. Daniel Tuk Hartsø Jarlskov Nørrebro Skakklub 1644 1753 2019-03-26
100800970 1424653 6. Torben Autzen Roskilde Skakklub 1515 1657 2019-05-15
Deltagere i gruppen Basis 5
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
101095984 1468839 1. Zeeshan Kustagi BMS Skak 1447 2019-03-14
100104326 1462172 2. Jeppe Højland Skakforeningen ØBRO 1434 1587 2019-05-13
101095461 1461958 3. Mattias Skærved Fredericia Skakforening 1364 1428 2019-05-14
100802044 1405713 4. Peter Meldal Tåstrup Skakforening 1333 1446 2019-05-12
100100322 1411225 5. Bjarne Eiholt Skakklubben K41 1486 1624 2019-02-22
100104155 1467310 6. William Pihl Skakforeningen Odysseus 1466 1496 2019-05-13
Deltagere i gruppen Basis 6
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100200857 1428160 1. Henning Jakobsen Maribo Skakklub 1208 1394 2019-01-24
101096616 1467930 2. Flemming Høyer Hansen Tåstrup Skakforening 1127 1293 2019-05-16
100202132 1442295 3. Jesper Koch-Müller Præstø Skakklub 1088 1184 2019-05-16
100104535 - 4. Mads Bjørnslev Tåstrup Skakforening 1038 2019-05-10
100202462 1467816 5. Bertram Wester Køge Skakklub 1110 1322 2019-04-22
101096421 1467727 6. Tunav Chand Penki BMS Skak 1161 1321 2019-04-29
Deltagere i gruppen Basis 7
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
101096615 1467824 1. Lars H. Nielsen Hvidovre Skakklub 1005 1323 2019-03-26
100104481 1469290 2. Sarah Sima Derlich Nørrebro Skakklub 881 2019-04-29
100104298 1463250 3. Valdemar Østergaard-Nielsen Nørrebro Skakklub 1024 1152 2019-05-04
101096196 1467808 4. Isak Babi Brintlev Køge Skakklub 874 1117 2019-04-23
101096373 - 5. Christian Derlich Nørrebro Skakklub 856 2019-04-29
- 6. Hr. Oversidder Ingen klub 800 1000 2019-05-23