Arbejder ...

loading

Amager forår 2019  

Vis Gruppe : Parringer
gruppe 1 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Torben Grafmøller
Enkeltmedlem - Indland
17141750
6
0
2
½
3
0
4
½
5
½
4 - 51,8517041,601748
2Christian Skibsted Petersen
Amager Skakforening
17391806
5
0
1
½
6
0
3
0
4
0
½6216942,021776
3Nils Petersen Skakforeningen Øbro
Skakforeningen ØBRO
18961983
4
1
5
1
1
1
2
1
6
½
1 - 23,219443,332006
4Niklas Hansen
Amager Skakforening
17231793
3
0
6
0
5
0
1
½
2
1
4 - 51,917111,911785
5Marianne Izaura Nielsen
Allerød Skakklub
17161805
2
1
3
0
4
1
6
0
1
½
31,8517362,021815
6Michael Nielsen
Amager Skakforening
20472105
1
1
4
1
2
1
5
1
3
½
1 - 24,220534,122111

gruppe 2 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Thomas Haugaard
Frederiksberg Skakforening
16221710
6
0
2
½
3
1
4
0
5
½
24 - 62,316132,331703
2Dmitrii Ivashkin
Skakforeningen ØBRO
16291452
5
1
1
½
6
1
3
½
4
0
31 - 32,3516490,901536
3Michael Leerberg Madsen
Amager Skakforening
16461708
4
0
5
½
1
0
2
½
6
1
24 - 62,516312,751693
4Sven Løntoft
Amager Skakforening
16901755
3
1
6
0
5
0
1
1
2
1
31 - 32,8516953,121753
5Kim Michael Pedersen
Amager Skakforening
16361658
2
0
3
½
4
1
6
0
1
½
24 - 62,416242,361651
6Gert Werner
Nørrebro Skakklub
16511754
1
1
4
1
2
0
5
1
3
0
31 - 32,5516652,541743

gruppe 3 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1 Michele Melega
15691631
6
0
2
0
3
1
4
1
5
0
252,415511,821615
2Richard Nielsen
Amager Skakforening
15021585
5
1
1
1
6
0
3
0
4
½
3 - 41,8515311,841611
3Martin Ulrik Sdun
Skakforeningen ØBRO
16101719
4
0
5
-
1
0
2
1
6
0
162,215611,801703
4Hans Haagen Larsen
Enkeltmedlem - Indland
16081660
3
1
6
0
5
1
1
0
2
½
3 - 42,716022,441661
5Angelo Nielsen
Amager Skakforening
15971720
2
0
3
+
4
0
6
1
1
1
322,1515902,421712
6Allan Ankjær
Skovbo Skakklub
16111690
1
1
4
1
2
1
5
0
3
1
412,7516562,681716

gruppe 4 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Oleg Dudnyk
Skakforeningen ØBRO
14001602
6
½
2
½
3
0
4
+
5
1
33 - 42,0513982,171595
2Peter Andersen
Amager Skakforening
13621524
5
1
1
½
6
0
3
½
4
+
33 - 41,813711,631531
3John Michael Svensson
Amager Skakforening
13901604
4
1
5
0
1
1
2
½
6
1
1 - 22,4514402,781618
4Esben Filtenborg
Amager Skakforening
14061534
3
0
6
0
5
-
1
-
2
-
06113610,751519
5Jens Gade
Amager Skakforening
14151512
2
0
3
1
4
+
6
0
1
0
252,1513631,551501
6Bjarne Mielow
Tårnby Skakklub
14041646
1
½
4
1
2
1
5
1
3
0
1 - 22,5514473,121654

gruppe 5 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Kurt Flyvholm
Amager Skakforening
10401377
6
0
2
1
3
0
4
½
5
0
41,510401,391361
2Bjørn Nielsen
Nørrebro Skakklub
10711238
5
0
1
0
6
0
3
0
4
½
½61,710170,691224
3Kristian Brorsen
BMS Skak
12731480
4
1
5
0
1
1
2
1
6
+
422,7512841,911482
4Fergal O'Byrne
Amager Skakforening
1100
3
0
6
0
5
0
1
½
2
½
151,9106001000
5Michael Kim Dupont
Amager Skakforening
12831498
2
1
3
1
4
1
6
1
1
1
513,313912,011518
6Mehdi Ghavamabadi
Amager Skakforening
1291
1
1
4
1
2
1
5
0
3
-
332,85129801000
Indbydelse


 

 

VELKOMMEN TIL AMAGER SKAKFORENINGS

FORÅRSTURNERING 2019

Turneringsform: Turneringen afvikles i 6-mands grupper efter rating, dog evt. Monrad i nederste gruppe. 

Turneringen ELO-rates, hvis det er muligt.

 Indskud: Indskuddet er 100 kr.

 Præmier: Der er følgende præmier i 6-mands grupperne: 1. præmie på 300 kr. 2. præmie på 120 kr. Endvidere er der gratis kaffe og småkager under turneringen.

 Spillested: Idræts- og Kulturhuset PRISMEN, Holmbladsgade 71, 2300 København S. Røgfri lokaler, mobiler skal være slukkede.

 Spilledatoer: 30/04 (1. runde) 07/05 (2. runde) 14/05 (3. runde) 21/05 (4. runde) 28/05 (udsatte partier) 04/06 (5. runde)

Præmieuddeling og grill-afslutning er d. 11/06. Det foregår i festlokalet/gården på Kongelundsvej 52 2300 Kbh S. Efter maden og uddeling af præmier er der lynskak.

Udsatte partier skal være afviklet inden sidste runde.

 Betænkningstid: Runderne begynder kl. 19.00, og der spilles med 2 timer til hele partiet.

 Tab uden kamp: Partiet tabes uden kamp, hvis man kommer mere end 30 minutter for sent.

 Tilmelding: På www.dsu.dk eller til Jens Gade, mail: jens.gade@atina.dk, tlf. 29899949. Ved tilmeldingen oplyses: Navn, fødselsdato, klub, rating, tlf. og email adresse om muligt.

 Tilmeldingsfrist: 23/04-2018, men eftertilmeldinger kan accepteres efter klubbens skøn.

Periode 2019-04-30 .. 2019-06-04
Dansk ratet Ja
Elo ratet Ja
Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Turneringens egen hjemmeside http://www.amsf.dk
Turnerings komite
Hoveddommer Ole Pedersen
Dommere

Tilmeldings muligheder til Amager forår 2019

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

http://www.amsf.dk

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
gruppe 1 6 2019-04-30 2019-04-23
gruppe 2 6 2019-04-30 2019-04-23
gruppe 3 6 2019-04-30 2019-04-23
gruppe 4 6 2019-04-30 2019-04-23
gruppe 5 6 2019-04-30 2019-04-23
Totalt antal tilmeldte 30
Deltagere i gruppen gruppe 1
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
102101000 1441493 1. Torben Grafmøller Enkeltmedlem - Indland 1714 1750 2019-04-22
100103973 1442597 2. Christian Skibsted Petersen Amager Skakforening 1739 1806 2019-02-28
100100497 1403346 3. Nils Petersen Skakforeningen Øbro Skakforeningen ØBRO 1896 1983 2019-04-03
100104468 1466518 4. Niklas Hansen Amager Skakforening 1723 1793 2019-04-11
100800163 1413040 5. Marianne Izaura Nielsen Allerød Skakklub 1716 1805 2019-04-22
100102082 1406183 6. Michael Nielsen Amager Skakforening 2047 2105 2019-04-24
Deltagere i gruppen gruppe 2
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100102246 1414330 1. Thomas Haugaard Frederiksberg Skakforening 1622 1710 2019-04-24
101096417 1465473 2. Dmitrii Ivashkin Skakforeningen ØBRO 1629 1452 2019-04-12
100104047 1447637 3. Michael Leerberg Madsen Amager Skakforening 1646 1708 2019-04-07
100700567 1441523 4. Sven Løntoft Amager Skakforening 1690 1755 2019-02-07
100103837 1441400 5. Kim Michael Pedersen Amager Skakforening 1636 1658 2019-04-23
100100865 1408208 6. Gert Werner Nørrebro Skakklub 1651 1754 2019-04-17
Deltagere i gruppen gruppe 3
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
101095266 857742 1. Michele Melega 1569 1631 2019-04-28
100104489 1467379 2. Richard Nielsen Amager Skakforening 1502 1585 2019-04-18
100104143 1450751 3. Martin Ulrik Sdun Skakforeningen ØBRO 1610 1719 2019-04-21
100800414 1409557 4. Hans Haagen Larsen Enkeltmedlem - Indland 1608 1660 2019-03-31
100103836 1442589 5. Angelo Nielsen Amager Skakforening 1597 1720 2019-04-23
100100093 1461273 6. Allan Ankjær Skovbo Skakklub 1611 1690 2019-04-23
Deltagere i gruppen gruppe 4
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
101096416 1465465 1. Oleg Dudnyk Skakforeningen ØBRO 1400 1602 2019-04-12
102101051 1445189 2. Peter Andersen Amager Skakforening 1362 1524 2019-02-28
100102228 1417231 3. John Michael Svensson Amager Skakforening 1390 1604 2019-04-22
100104364 1462938 4. Esben Filtenborg Amager Skakforening 1406 1534 2019-04-23
100100104 1416111 5. Jens Gade Amager Skakforening 1415 1512 2019-02-07
100101289 1415484 6. Bjarne Mielow Tårnby Skakklub 1404 1646 2019-04-09
Deltagere i gruppen gruppe 5
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100104470 1466500 1. Kurt Flyvholm Amager Skakforening 1040 1377 2019-04-23
100100846 1416839 2. Bjørn Nielsen Nørrebro Skakklub 1071 1238 2019-04-22
103110842 1440381 3. Kristian Brorsen BMS Skak 1273 1480 2019-04-23
100104611 - 4. Fergal O'Byrne Amager Skakforening 1100 2019-04-24
103107624 1438913 5. Michael Kim Dupont Amager Skakforening 1283 1498 2019-04-17
100103701 1435841 6. Mehdi Ghavamabadi Amager Skakforening 1291 2019-04-22