Arbejder ...

loading

Junior Kronborg Master 2019  

Vis Gruppe : Parringer
Gruppe 2 - For let øvet juniorer Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRn
1Christian Derlich
Nørrebro Skakklub
856
2
1
4
1
10
0
7
0
16
1
342,05899
2Jay Vadera
Skak for sjov
940
1
0
3
1
8
1
13
1
6
½
22,7976
3Frederik Kragh Schlichter
Prøvemedlemmer
800
4
0
2
0
5
1
12
1
15
1
381,25913
4Bastian Rynkjøb
Skak for sjov
1000
3
1
1
0
7
0
15
1
11
0
2103,05953
5Dakshayini Manoghna Potluri
Skakforeningen Odysseus
1000
6
0
8
0
3
0
14
1
12
0
114 - 163910
6Anker Müller
Skak for sjov
1041
5
1
7
½
13
1
10
0
2
½
352,71055
7Oscar Veiergang
Skak for sjov
1043
8
1
6
½
4
1
1
1
10
0
32,951068
8Johannes Smedegaard Nielsen
Amager Skakforening
874
7
0
5
1
2
0
11
0
14
0
114 - 162829
9August Jalving
Skak for sjov
1000
10
0
12
1
15
½
16
½
13
0
2112,85962
10 Luke Lyngsjo
Sverige
10931093
9
1
11
1
1
1
6
1
7
1
5101093
11Nikolaj Li
Køge Skakklub
8651099
12
1
10
0
16
0
8
1
4
1
372,25899
12Victor de Blécourt Dalsberg
Prøvemedlemmer
1000
11
0
9
0
14
1
3
0
5
1
2123,1951
13Matthew Lee
Sverige
10001000
14
1
16
1
6
0
2
0
9
1
3601000
14Saanika Dodagatta
Sverige
9001000
13
0
15
0
12
0
5
0
8
1
114 - 160900
15Debasman Koley
Sverige
10001000
16
0
14
1
9
½
4
0
3
0
1301000
16Rishit Bhargava
500
15
1
13
0
11
1
9
½
1
0
90500

Gruppe 2 er for let øvet spillere, der har været med i enkelte turneringer dog uden at vinde det helt store

Indbydelse

JUNIOR KRONBORG MASTER 2019

FREDAG DEN 31. MAJ 10 – 14

Tilmeld dig til Junior Kronborgmesterskabet i hurtig skak, som vil afvikles for 4. gang i forbindelse med  den traditionsrige Kronborg Chess Open. Turneringen vil blive ratet som hurtig skak i Dansk Skak Unions regi og vinderen bliver kåret som Junior Kronborg Master 2019.

Der er præmier til 1. – 3. plads. Der inddeles i grupper efter niveau:

Niveau I - Øvet der har spillet med en del turneringer og sluttet i top 3 en eller flere gange

Niveau II - Let øvet der har været med i enkelte turneringer dog uden at vinde det helt store

Niveau III - Nybegyndere der er med i deres første turnering

SPILLESTED

Strandhotel Marienlyst, Ndr. Strandvej 2, 3000 Helsingør

Indskrivning & indskud 50 kr. Betales ved indskrivning fra kl. 9.30

TURNERINGSFORM

Fortrinsvis 6 mandsgrupper (alle mod alle) hvis muligt og opdelt efter alder og rating niveau ellers Monrad grupper

Betænkningstid 20 minutter pr. spiller til hele partiet

Turneringsplan Runde 1: kl. 10.00 – 10.40 Runde 2:

kl. 10.50 – 11.30 Runde 3: kl. 11.40 – 12.20 Runde 4: kl. 12.30 – 13.10

Runde 5: kl. 13.20 – 14.00

TILMELDING

Senest tirsdag den 28. maj 2019. Anvend tilmelding online her på siden eller alternativt til René Weichel e-mail: rene@hskak.dk eller tlf. +45 29 200 457. Oplys venligst ved tilmeldingen: navn, fødselsår, rating, klub og gruppeønske

ØVRIGE FORHOLD

Turneringen er åben for alle juniorer og ungdomsspillere op til 15 år. Det er ikke tilladt at spise og drikke medbragte mad- og drikkevarer på hotellet. Der vil være kantine med mulighed for at købe kaffe, te, øl, vand, chokolade m.m.

Turneringen afvikles i ikke-ryger lokaler på Strandhotel Marienlyst i Helsingør

Periode 2019-05-31 .. 2019-05-31
Dansk ratet Ja
Elo ratet Nej
Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Turneringens egen hjemmeside http://hskak.dk/tilmelding%20junior%20master-2.html
Turnerings komite
Hoveddommer Ole Bøgh Larsen
Dommere Alle grupper:  René Fabricius Weichel

Tilmeldings muligheder til Junior Kronborg Master 2019

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

http://hskak.dk/tilmelding%20junior%20master-2.html

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Gruppe 1 - For øvet juniorer 6 2019-05-31 2019-05-28
Gruppe 2 - For let øvet juniorer 16 2019-05-31 2019-05-28
Gruppe 3 - for nybegyndere 20 2019-05-31 2019-05-28
Totalt antal tilmeldte 42
Deltagere i gruppen Gruppe 1 - For øvet juniorer
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
101095984 1468839 1. Zeeshan Kustagi BMS Skak 1447 2019-02-19
101096383 1467085 2. Oliver Gabrielsen Skakforeningen ØBRO 1275 1471 2019-04-02
100104236 1458280 3. Robert Gramkow Sveistrup Nørrebro Skakklub 1332 2019-04-21
101096549 - 4. Asbjørn Vesterkær Slavensky Skak for sjov 1176 2019-05-27
1745140 5. Samuel Larsson Sverige 1200 1200 2019-05-28
1744984 6. Emil Duus Sverige 1200 1200 2019-05-29
Deltagere i gruppen Gruppe 2 - For let øvet juniorer
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
101096373 - 1. Christian Derlich Nørrebro Skakklub 856 2019-04-09
101096517 - 2. Jay Vadera Skak for sjov 940 2019-05-04
101096857 - 3. Frederik Kragh Schlichter Prøvemedlemmer 800 2019-05-08
100104573 - 4. Bastian Rynkjøb Skak for sjov 1000 2019-05-10
100104585 - 5. Dakshayini Manoghna Potluri Skakforeningen Odysseus 1000 2019-05-13
100104572 - 6. Anker Müller Skak for sjov 1041 2019-05-15
100104574 - 7. Oscar Veiergang Skak for sjov 1043 2019-05-15
100104570 - 8. Johannes Smedegaard Nielsen Amager Skakforening 874 2019-05-19
100104605 - 9. August Jalving Skak for sjov 1000 2019-05-23
0 1755811 10. Luke Lyngsjo Sverige 1093 1093 2019-05-25
100202374 1464957 11. Nikolaj Li Køge Skakklub 865 1099 2019-05-27
101096860 - 12. Victor de Blécourt Dalsberg Prøvemedlemmer 1000 2019-05-28
1757415 13. Matthew Lee Sverige 1000 1000 2019-05-29
- 14. Saanika Dodagatta Sverige 900 1000 2019-05-29
- 15. Debasman Koley Sverige 1000 1000 2019-05-29
- 16. Rishit Bhargava 500 2019-05-30
Deltagere i gruppen Gruppe 3 - for nybegyndere
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100803046 - 1. Hugo Løvenstjerne Helsingør Skakklub 1090 2019-03-03
100104481 1469290 2. Sarah Sima Derlich Nørrebro Skakklub 881 2019-04-09
100803134 - 3. Oskar Vinter Helsingør Skakklub 910 2019-04-10
100803159 - 4. Jonathan Østlund Hillerød Skakklub 888 2019-05-03
100104604 - 5. Diya Shekar Skak for sjov 1000 2019-05-06
100104577 - 6. Zakarias Zobel Skakforeningen Odysseus 1000 2019-05-07
101096858 - 7. Sif Vengel Andersen Prøvemedlemmer 800 2019-05-10
100803182 - 8. Frederik Karl Mortensen Hillerød Skakklub 1000 2019-05-22
100803191 - 9. Simon Marcel Ziegler-Carlsen Hillerød Skakklub 1000 2019-05-26
100803151 - 10. Noah Hede Helsingør Skakklub 955 2019-05-26
101096859 - 11. Anna Sofie Li Prøvemedlemmer 800 2019-05-27
100803138 - 12. Lucas Hansen Hillerød Skakklub 1000 2019-05-29
100803139 - 13. August Hansen Hillerød Skakklub 800 800 2019-05-29
- 14. Tanav Dodagatta Sverige 900 1000 2019-05-29
- 15. Rangeet Chakraborty Sverige 800 800 2019-05-29
- 16. Sarreshwar Deenadayalan Sverige 800 800 2019-05-29
- 17. Adarsh Chand Sverige 800 800 2019-05-29
- 18. Shishira Panabakam Sverige 800 800 2019-05-29
- 19. Pratyush Padhi Sverige 800 800 2019-05-29
- 20. Saadhana Sakthive Sverige 800 800 2019-05-29