Arbejder ...

loading

Skørping GP I Terndrup  

Vis Gruppe : Parringer
Skørpings afdeling af nordjydsk GP 1 Direkte link
#NavnRatingElo1234567PoPlWeRn
1Svend Pedersen
Nørresundby Skakklub
21912192
8
½
2
1
3
1
4
½
5
1
6
½
7
1
152201
2Børge Pedersen
Nørresundby Skakklub
18681989
7
0
1
0
8
½
3
1
4
0
5
½
6
1
371,851903
3Lars Breinholt Agger
Skive Skakklub
18541798
6
0
7
0
1
0
2
0
8
0
4
0
5
0
081,71803
4FM Jørgen Jørgensen
Nørresundby Skakklub
21112206
5
1
6
1
7
½
1
½
2
1
3
1
8
½
24,22137
5Peter Jørgen Dam Mikkelsen
Skørping Skakklub
21742074
4
0
8
1
6
½
7
0
1
0
2
½
3
1
364,852137
6Andreas Jakobsen
Nr.Åby Juniorskakklub
20031979
3
1
4
0
5
½
8
0
7
1
1
½
2
0
353,12001
7Tobias Breinholt Hoffmann
Jetsmark Skakklub
20832056
2
1
3
1
4
½
5
1
6
0
8
0
1
0
43,952074
8Jens Jørgen Christiansen
Nørresundby Skakklub
20302033
1
½
5
0
2
½
6
1
3
1
7
1
4
½
33,42052

Skørpings afdeling af nordjydsk GP 2 Direkte link
#NavnRatingElo1234567PoPlWeRn
1Aage Kristian Andersen
Aars Nibe Skakklub
17251691
8
0
2
0
3
0
4
1
5
0
6
½
7
0
83,41668
2Mark Torpegaard Jensen
Skørping Skakklub
17161898
7
1
1
1
8
½
3
½
4
1
5
½
6
1
13,31803
3Martin Møller
Aalborg Skakforening af 1889
17331759
6
0
7
1
1
1
2
½
8
1
4
0
5
½
433,51748
4Christian Gottschalck
Nørresundby Skakklub
18461686
5
0
6
0
7
0
1
0
2
0
3
1
8
1
274,71765
5Hugo Falberg
Aalborg Skakforening af 1889
17711872
4
1
8
0
6
0
7
1
1
1
2
½
3
½
453,91774
6Philip Uhre Knudsen
Silkeborg Skakklub Af 1930
17141414
3
1
4
1
5
1
8
0
7
½
1
½
2
0
443,31735
7Henning Larsen
Aars Nibe Skakklub
16341903
2
0
3
0
4
1
5
0
6
½
8
½
1
1
362,451651
8Arne Dan Fjordside
Aalborg Skakforening af 1889
17271890
1
1
5
1
2
½
6
1
3
0
7
½
4
0
423,451744

Skørpings afdeling af nordjydsk GP 3 Direkte link
#NavnRatingElo1234567PoPlWeRn
1Aage Langballe Sørensen
Aalborg Skakforening af 1889
13991559
8
0
2
0
3
0
4
0
5
0
6
0
7
½
½83,51264
2Kim Pors
Aalborg Skakforening af 1889
13001418
7
0
1
1
8
0
3
½
4
½
5
0
6
0
262,51278
3Jesper Dahl Hansen
Aalborg Skakforening af 1889
16251712
6
1
7
0
1
1
2
½
8
0
4
1
5
1
35,61588
4Lars Erik Lytzen
Aalborg Skakforening af 1889
13581433
5
1
6
0
7
0
1
1
2
½
3
0
8
1
53,11376
5Jens Ole van de Weerd
Aalborg Skakforening af 1889
12861468
4
0
8
0
6
0
7
0
1
1
2
1
3
0
272,351270
6Allan Badsbjerg
Nørresundby Skakklub
12971467
3
0
4
1
5
1
8
0
7
0
1
1
2
1
442,51365
7Artem Reyzvikh
Silkeborg Skakklub Af 1930
1410
2
1
3
1
4
1
5
1
6
1
8
1
1
½
13,61603
8Jens Riis
Sæby Skakklub
15361641
1
1
5
1
2
1
6
1
3
1
7
0
4
0
524,851543

Skørpings afdeling af nordjydsk GP 4 Direkte link
#NavnRatingElo1234567PoPlWeRn
1Kent Uhre Knudsen
Silkeborg Skakklub Af 1930
10961153
2
0
5
0
10
1
8
1
9
0
6
0
3
1
352,651112
2Lars Jørgensen
Skørping Skakklub
1250
1
1
3
1
7
1
5
0
6
1
4
1
8
1
624,61313
3Svend Aage Sørensen
Nørresundby Skakklub
9801245
4
1
2
0
5
0
9
0
7
1
10
0
1
0
291,8989
4Axel Kristensen
Aalborg Skakforening af 1889
10971364
3
0
6
0
9
1
10
1
5
0
2
0
7
1
362,81106
5Emil Zander
Kjellerup Skakklub
1248
6
½
1
1
3
1
2
1
4
1
8
1
9
1
14,51361
6Pia Nielsen
Nørresundby Skakklub
12221344
5
½
4
1
8
0
7
1
2
0
1
1
10
0
33,951202
7Jens Chr. Hæsum
Sæby Skakklub
10721569
8
1
10
1
2
0
6
0
3
0
9
0
4
0
2102,651043
8Bent H. Christensen
Nørresundby Skakklub
11861488
7
0
9
1
6
1
1
0
10
1
5
0
2
0
343,451166
9Peter Duun Kristensen
Nørresundby Skakklub
11531194
10
0
8
0
4
0
3
1
1
1
7
1
5
0
373,651124
10Gunner Poulsen
Tranum Skakklub
12831326
9
1
7
0
1
0
4
0
8
0
3
1
6
1
3851193
Indbydelse

Så er vi klar med den sidste GP afdeling i 18/19 .Lørdag d 23/3 på Terndrup Skole Halvej 1 i Terndrup(9575).Vi vil forsøge at dele op i 8 mands grupper ellers deles efter rating.der kan købes mad og drikke hele dagen og kaffe er gratis. start kl 10.00 så kom i god tid.

Periode 2019-03-23 .. 2019-03-23
Dansk ratet Ja
Elo ratet Nej
Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Turnerings komite
Hoveddommer Brian Pedersen
Dommere
Skørpings afdeling af nordjydsk GP 1:  Brian Pedersen
Skørpings afdeling af nordjydsk GP 4:  Brian Pedersen

Tilmeldings muligheder til Skørping GP I Terndrup

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Skørpings afdeling af nordjydsk GP 1 8 2019-03-23 2019-03-20
Skørpings afdeling af nordjydsk GP 2 8 2019-03-23 2019-03-20
Skørpings afdeling af nordjydsk GP 3 8 2019-03-23 2019-03-20
Skørpings afdeling af nordjydsk GP 4 10 2019-03-23 2019-03-20
Totalt antal tilmeldte 34
Deltagere i gruppen Skørpings afdeling af nordjydsk GP 1
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100700396 1401092 1. Svend Pedersen Nørresundby Skakklub 2191 2192 2019-03-12
100700393 1403257 2. Børge Pedersen Nørresundby Skakklub 1868 1989 2019-03-12
100900559 1413058 3. Lars Breinholt Agger Skive Skakklub 1854 1798 2019-03-20
100700375 1402820 4. FM Jørgen Jørgensen Nørresundby Skakklub 2111 2206 2019-03-14
100700185 1439847 5. Peter Jørgen Dam Mikkelsen Skørping Skakklub 2174 2074 2019-02-23
103107736 1418777 6. Andreas Jakobsen Nr.Åby Juniorskakklub 2003 1979 2019-03-19
100700293 1408569 7. Tobias Breinholt Hoffmann Jetsmark Skakklub 2083 2056 2019-03-20
100700367 1401670 8. Jens Jørgen Christiansen Nørresundby Skakklub 2030 2033 2019-02-25
Deltagere i gruppen Skørpings afdeling af nordjydsk GP 2
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100700340 1440799 1. Aage Kristian Andersen Aars Nibe Skakklub 1725 1691 2019-02-27
100701675 1453432 2. Mark Torpegaard Jensen Skørping Skakklub 1716 1898 2019-03-10
100401642 1457020 3. Martin Møller Aalborg Skakforening af 1889 1733 1759 2019-03-20
100700369 1428357 4. Christian Gottschalck Nørresundby Skakklub 1846 1686 2019-02-10
100700677 1406159 5. Hugo Falberg Aalborg Skakforening af 1889 1771 1872 2019-03-02
101095943 1467018 6. Philip Uhre Knudsen Silkeborg Skakklub Af 1930 1714 1414 2019-03-17
100700759 1404172 7. Henning Larsen Aars Nibe Skakklub 1634 1903 2019-03-19
100700678 1418580 8. Arne Dan Fjordside Aalborg Skakforening af 1889 1727 1890 2019-03-05
Deltagere i gruppen Skørpings afdeling af nordjydsk GP 3
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100700850 1444921 1. Aage Langballe Sørensen Aalborg Skakforening af 1889 1399 1559 2019-03-05
100701776 1464485 2. Kim Pors Aalborg Skakforening af 1889 1300 1418 2019-03-22
100701787 1465031 3. Jesper Dahl Hansen Aalborg Skakforening af 1889 1625 1712 2019-03-16
100701631 1450549 4. Lars Erik Lytzen Aalborg Skakforening af 1889 1358 1433 2019-03-15
100700601 1453521 5. Jens Ole van de Weerd Aalborg Skakforening af 1889 1286 1468 2019-02-17
100700228 1444905 6. Allan Badsbjerg Nørresundby Skakklub 1297 1467 2019-03-05
100602607 1469169 7. Artem Reyzvikh Silkeborg Skakklub Af 1930 1410 2019-03-17
100700477 1444425 8. Jens Riis Sæby Skakklub 1536 1641 2019-02-10
Deltagere i gruppen Skørpings afdeling af nordjydsk GP 4
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100602673 1467000 1. Kent Uhre Knudsen Silkeborg Skakklub Af 1930 1096 1153 2019-03-17
100701800 - 2. Lars Jørgensen Skørping Skakklub 1250 2019-02-16
100701127 1409115 3. Svend Aage Sørensen Nørresundby Skakklub 980 1245 2019-02-13
100701763 1463748 4. Axel Kristensen Aalborg Skakforening af 1889 1097 1364 2019-03-15
100901809 1467123 5. Emil Zander Kjellerup Skakklub 1248 2019-03-20
100201715 1409700 6. Pia Nielsen Nørresundby Skakklub 1222 1344 2019-03-22
100700487 1453793 7. Jens Chr. Hæsum Sæby Skakklub 1072 1569 2019-03-19
100700523 1435159 8. Bent H. Christensen Nørresundby Skakklub 1186 1488 2019-03-19
100701176 1435167 9. Peter Duun Kristensen Nørresundby Skakklub 1153 1194 2019-02-17
100701497 1444913 10. Gunner Poulsen Tranum Skakklub 1283 1326 2019-03-20