Arbejder ...

loading

DM i Lyn 2019  

Vis Gruppe : Parringer
Gruppe 1 Direkte link
#NavnRatingElo123456789PoPlWeRn
1Egon Rysgaard Madsen
THY Skakklub
17301743
10
0
2
1
3
0
4
0
5
0
6
0
7
0
8
0
9
½
9 - 102,351705
2Steen Kopperberg
Frederiksværk Skakklub
18331886
9
1
1
0
10
0
3
1
4
0
5
0
6
0
7
0
8
0
283,31794
3Michael René Christensen
THY Skakklub
15221673
8
0
9
1
1
1
2
0
10
0
4
0
5
0
6
1
7
0
36 - 70,81620
4Thomas Søndergaard Thybo
Skive Skakklub
21062136
7
0
8
1
9
1
1
1
2
1
3
1
10
0
5
0
6
1
645,952107
5Niels Skou
Caïssa Gladsaxe
20412045
6
1
7
0
8
1
9
0
1
1
2
1
3
1
4
1
10
½
35,352064
6Ib Skovgaard
BMS Skak
18871912
5
0
10
0
7
0
8
0
9
1
1
1
2
1
3
0
4
0
36 - 73,851862
7GM Boris Chatalbashev
Køge Skakklub
25342521
4
1
5
1
6
1
10
1
8
1
9
1
1
1
2
1
3
1
918,62538
8Mads Bilde Svendsen
Nr.Åby Juniorskakklub
19962148
3
1
4
0
5
0
6
1
7
0
10
0
9
1
1
1
2
1
554,91999
9Aksel Hansen
Holstebro Skakklub
17181814
2
0
3
0
4
0
5
1
6
0
7
0
8
0
10
0
1
½
9 - 102,251696
10FM Andreas Wiwe
Jetsmark Skakklub
23362304
1
1
6
1
2
1
7
0
3
1
8
1
4
1
9
1
5
½
27,62334

Venteliste Direkte link
#NavnRatingElo123456789PoPlWeRn
4Kim Pedersen
Faxe Skakklub
16041661         01 - 401604
5Daniel Kokholm
Skakklubben K41
17951900         01 - 401795
6Jens Olaf Svanholm Fogh
Viby Skakklub
20772099         01 - 402077
7Mikkel Vinh Løftgaard
Læseforeningens Skakklub
12031470         01 - 401203

Lyn DM 2019 Direkte link
#NavnRatingElo123456789PoPlWeRn

Gruppe 2 Direkte link
#NavnRatingElo123456789PoPlWeRn
1Palle Skov
Valby Skakklub
18861966
10
½
2
0
3
0
4
½
5
0
6
0
7
½
8
0
9
1
83,351861
2Simon Ehrenreich
Skakklubben af 1968
18271769
9
0
1
1
10
1
3
0
4
0
5
1
6
0
7
0
8
0
372,851832
3Pelle Rødkjær Bank
Skakklubben af 1968
22242303
8
1
9
1
1
1
2
1
10
1
4
0
5
1
6
0
7
1
736,52234
4GM Lars Schandorff
Hillerød Skakklub
25272496
7
1
8
½
9
1
1
½
2
1
3
1
10
1
5
1
6
½
28,52517
5Steen Vitus Bering
Herning Skakklub
19782095
6
0
7
0
8
0
9
0
1
1
2
0
3
0
4
0
10
1
294,21912
6IM Jakob Aabling-Thomsen
Brønshøj Skakforening
23012358
5
1
10
1
7
1
8
1
9
1
1
1
2
1
3
1
4
½
17,12329
7Chresten Anker Nielsen
Ejby Skakklub
17231802
4
0
5
1
6
0
10
1
8
0
9
0
1
½
2
1
3
0
621768
8Thomas K. Christensen
Skakklubben af 1968
21042197
3
0
4
½
5
1
6
0
7
1
10
1
9
0
1
1
2
1
45,452105
9Tom Nicolaj Skovgaard
BMS Skak
20361968
2
1
3
0
4
0
5
1
6
0
7
1
8
1
10
1
1
0
554,82040
10Bo F. Sørensen
Frem Skakklub
13961664
1
½
6
0
2
0
7
0
3
0
8
0
4
0
9
0
5
0
½100,31405

Gruppe 3 Direkte link
#NavnRatingElo123456789PoPlRn
1Matthias Rasmussen
Maribo Skakklub
13741567
10
0
2
1
3
0
4
0
5
0
6
1
7
0
8
0
9
0
281451
2Carsten Hansen
Haderslev Skakklub
20342078
9
0
1
0
10
0
3
1
4
½
5
0
6
0
7
0
8
0
91946
3Vitus Bondo Medhus
Skakklubben Evans
17151749
8
0
9
0
1
1
2
0
10
0
4
0
5
0
6
0
7
0
1101679
4Ulrik Thomassen
Nordre Skakklub
17401918
7
0
8
0
9
0
1
1
2
½
3
1
10
0
5
0
6
0
71745
5Jackie Andersen
2300
6
1
7
0
8
1
9
½
1
1
2
1
3
1
4
1
10
1
22300
6Martin Lee Lauritsen
Tåstrup Skakforening
20972118
5
0
10
1
7
0
8
1
9
1
1
0
2
1
3
1
4
1
642106
7GM Allan Stig Rasmussen
Jetsmark Skakklub
25132541
4
1
5
1
6
1
10
1
8
1
9
1
1
1
2
1
3
1
912518
8Kim Hjorth Poulsen
19752088
3
1
4
1
5
0
6
0
7
0
10
1
9
0
1
1
2
1
551992
9CM Henrik Mølvig
Køge Skakklub
21902099
2
1
3
1
4
1
5
½
6
0
7
0
8
1
10
1
1
1
32192
10Mark Kirkebække
Tåstrup Skakforening
18171873
1
1
6
0
2
1
7
0
3
1
8
0
4
1
9
0
5
0
461847

Gruppe 4 Direkte link
#NavnRatingElo123456789PoPlWeRn
1Oliver Gabrielsen
Skakforeningen ØBRO
13001434
10
0
2
0
3
1
4
0
5
0
6
1
7
0
8
0
9
0
290,151383
2Jacob Woge Nielsen
Enkeltmedlem - Indland
20862123
9
0
1
1
10
½
3
1
4
0
5
0
6
0
7
0
8
1
75,552045
3Klaus Mosegaard
Enkeltmedlem - Indland
16901761
8
0
9
0
1
0
2
0
10
0
4
0
5
0
6
0
7
1
11021660
4IM Mads Hansen
Skanderborg Skakklub
22802410
7
0
8
1
9
½
1
1
2
1
3
1
10
1
5
1
6
1
27,252285
5Jesper Knudsen
Læseforeningens Skakklub
20242073
6
1
7
1
8
1
9
0
1
1
2
1
3
1
4
0
10
1
734,952066
6Oscar Koch-Müller
Præstø Skakklub
18761814
5
0
10
0
7
0
8
1
9
0
1
0
2
1
3
1
4
0
383,551860
7Paulius Meskenas
Køge Skakklub
18011925
4
1
5
0
6
1
10
0
8
0
9
0
1
1
2
1
3
0
45 - 62,91834
8Thomas Bøker Lund
Valby Skakklub
19242063
3
1
4
0
5
0
6
0
7
1
10
1
9
0
1
1
2
0
45 - 641924
9IM Tobias Bent Christensen
Århus Skakklub/Skolerne
24152348
2
1
3
1
4
½
5
1
6
1
7
1
8
1
10
1
1
1
18,152419
10Ole Helmer Mikkelsen
Herning Skakklub
21852198
1
1
6
1
2
½
7
1
3
1
8
0
4
0
9
0
5
0
46,52145

Gruppe 5 Direkte link
#NavnRatingElo123456789PoPlWeRn
1FM Peter Jakobsen
Skakklubben Nordkalotten
21692233
10
1
2
0
3
1
4
0
5
1
6
1
7
1
8
0
9
0
54 - 56,62137
2Peter Thorsbro
Furesø Skakklub
21472116
9
0
1
1
10
1
3
1
4
0
5
1
6
½
7
½
8
1
636,42139
3Linda Lepse
Tåstrup Skakforening
12551355
8
0
9
0
1
0
2
0
10
0
4
0
5
0
6
0
7
0
0100,151248
4IM Rasmus Skytte
Århus Skakklub/Skolerne
23952379
7
1
8
1
9
1
1
1
2
1
3
1
10
1
5
1
6
1
918,32405
5Thomas Christensen
Kjellerup Skakklub
17841914
6
½
7
0
8
0
9
0
1
0
2
0
3
1
4
0
10
0
92,91742
6Thomas Bo Thomsen
Middelfart Skakklub
19101842
5
½
10
1
7
1
8
0
9
0
1
0
2
½
3
1
4
0
464,051909
7Dennis Hemdorff
Nordre Skakklub
18722031
4
0
5
1
6
0
10
0
8
1
9
0
1
0
2
½
3
1
73,71866
8Gert Aagaard
Springeren Kolding
20152033
3
1
4
0
5
1
6
1
7
0
10
1
9
0
1
1
2
0
54 - 55,12013
9Jan Mose Nielsen
Tåstrup Skakforening
20762044
2
1
3
1
4
0
5
1
6
1
7
1
8
1
10
1
1
1
825,752126
10Palle Halkier Jørgensen
Hvidovre Skakklub
16771786
1
0
6
0
2
0
7
1
3
1
8
0
4
0
9
0
5
1
382,051706

Gruppe 6 Direkte link
#NavnRatingElo123456789PoPlWeRn
1FM Brian Jørgensen
Nørrebro Skakklub
22492255
10
1
2
½
3
1
4
1
5
1
6
1
7
1
8
1
9
½
817,252264
2FM Mads Boe
Skanderborg Skakklub
23712303
9
½
1
½
10
1
3
0
4
1
5
0
6
1
7
1
8
0
558,12309
3Svend Kjems Hove
Skakforeningen ØBRO
18611915
8
0
9
0
1
0
2
1
10
1
4
0
5
0
6
1
7
1
46 - 73,751869
4Kasper Larsen
Nr.Åby Juniorskakklub
17761835
7
½
8
0
9
0
1
0
2
0
3
1
10
1
5
½
6
1
46 - 731806
5Sander Stage-Steffensen
BMS Skak
20132004
6
1
7
½
8
1
9
0
1
0
2
1
3
1
4
½
10
1
63 - 45,152030
6Victor Nordstjerne
1200
5
0
10
0
7
0
8
0
9
0
1
0
2
0
3
0
4
0
01001200
7Henrik Svane
Skakklubben Evans
20632046
4
½
5
½
6
1
10
1
8
½
9
0
1
0
2
0
3
0
85,652020
8Alexander Jessen
Herning Skakklub
19042070
3
1
4
1
5
0
6
1
7
½
10
1
9
½
1
0
2
1
63 - 44,11961
9Jan Nordenbæk Pedersen
Hillerød Skakklub
21342214
2
½
3
1
4
1
5
1
6
1
7
1
8
½
10
1
1
½
26,32158
10Theo Stage-Steffensen
BMS Skak
15651618
1
0
6
1
2
0
7
0
3
0
8
0
4
0
9
0
5
0
191,551540

gruppe 7 Direkte link
#NavnRatingElo123456789PoPlWeRn
1Jan Kuntz
Frem Skakklub
20022011
10
0
2
1
3
1
4
1
5
1
6
1
7
1
8
1
9
0
72 - 35,152039
2Michael Jakobsen
Springeren Kolding
20582021
9
0
1
0
10
1
3
0
4
0
5
1
6
1
7
½
8
1
5 - 65,652035
3Kurt Hollesen
Tårnet Svendborg
17751913
8
1
9
0
1
0
2
1
10
1
4
0
5
1
6
0
7
0
473,051804
4Casper Yukun Liu
BMS Skak
19092174
7
1
8
1
9
0
1
0
2
1
3
1
10
1
5
1
6
1
72 - 34,252009
5Simon Bjørk Haarh
1200
6
0
7
0
8
1
9
0
1
0
2
0
3
0
4
0
10
0
1901200
6Erik Olsgård Hansen
Præstø Skakklub
18521904
5
1
10
0
7
0
8
1
9
0
1
0
2
0
3
1
4
0
383,71831
7Jakob Bjerre Jensen
Århus Skakklub/Skolerne
21312189
4
0
5
1
6
1
10
0
8
1
9
0
1
0
2
½
3
1
5 - 66,352094
8Hans Jørgen Clausen
Gråsten Skakklub
15431653
3
0
4
0
5
0
6
0
7
0
10
0
9
0
1
0
2
0
0101,451478
9FM Filip Boe Olsen
Skanderborg Skakklub
23652414
2
1
3
1
4
1
5
1
6
1
7
1
8
1
10
1
1
1
918,12383
10FM Kristoffer Dyrgaard
Frem Skakklub
22332306
1
1
6
1
2
0
7
1
3
0
8
1
4
0
9
0
5
1
547,22189

Gruppe 8 Direkte link
#NavnRatingElo123456789PoPlWeRn
1Leif Møller
Nordre Skakklub
20422093
10
1
2
1
3
0
4
1
5
1
6
0
7
1
8
0
9
0
55 - 65,552031
2Mikkel Bruun-Jensen
Frem Skakklub
15381714
9
0
1
0
10
1
3
0
4
½
5
0
6
0
7
1
8
1
71,51619
3IM Nikolaj Borge
Hillerød Skakklub
23632372
8
1
9
0
1
1
2
1
10
1
4
1
5
0
6
1
7
1
72 - 38,152340
4Birger Olsen
Sydøstfyn
17661920
7
1
8
0
9
½
1
0
2
½
3
0
10
1
5
0
6
0
383,051765
5CM Janus Christensen
Skakforeningen ØBRO
21272109
6
1
7
1
8
0
9
0
1
0
2
1
3
1
4
1
10
1
646,352120
6Jakob Petersen
Middelfart Skakklub
18911909
5
0
10
1
7
1
8
0
9
0
1
1
2
1
3
0
4
1
55 - 64,151917
7Pia Nielsen
Nørresundby Skakklub
11421327
4
0
5
0
6
0
10
0
8
0
9
0
1
0
2
0
3
0
0100,11138
8Thomas Sandbeck Christensen
Nr.Åby Juniorskakklub
20011889
3
0
4
1
5
1
6
1
7
1
10
1
9
1
1
1
2
0
72 - 35,22037
9FM Søren Bech Hansen
Skakforeningen ØBRO
22332243
2
1
3
1
4
½
5
1
6
1
7
1
8
0
10
1
1
1
17,252238
10Johan Holmström
Dansk Skak Akademi
18401913
1
0
6
0
2
0
7
1
3
0
8
0
4
0
9
0
5
0
193,651761
Indbydelse

Dansk skak union afholder DM i lynskak 2019.

  • Sted: Hotel Svendborg Centrumpladsen 1 5700 Svendborg
  • Hvornår: 19-4-2019 kl 19 30
  • Sidste timelding: 19-4-2019 kl 12.
  • Antal deltager: Max 80 deltager derefter venteliste.
  • Tilmelding til venteliste p mail dm2019@skak.dk eller på stævenekontor.
  • Indskud 100 kr.
  • Præmier oplyses senere.
  • Betaling: På stævnekontor eller Mobilepay 22485676 Jørgen Kiel.

Er der ikke registeret en indbetaling fra tilmeldte senest 19-4-2019 kl. 12, trækkes vedkommende ud af tilmeldingslisten.

Bestemmelser for DM i lynskak.
Turneringsformen tilpasses deltagerantallet med indledende grupper, mellemrunder, semifinaler og finale.
I indledende grupper og mellemrunde afgørres placeringer med sonnenborn-berger korrektion med antal af sorte gevinster som 2. korrektion.
I semifinaler og finale spilles 2 partier. Der spilles 1 parti med sort og 1 parti med hvid. Inden start trækkes lod om farven i 1. parti. Ved ligestilling spilles omkamp som armageddon med 5 minutter til hvid og 4 minutter til sort. Hvid skal vinde. Der trækkes lod og vinderen bestemmer hvilken farve han/hun vil spille med.
Der spilles efter FIDE’s regler for lynskak med en betænkningstid på 3 minutter + 2 sekunder pr. træk til hele partiet.
Turneringen er åben for alle.
Den bedst placerede spiller, der er registreret i FIDE som repræsenterende Danmark eller en del af rigsfællesskabet erhverver titlen ”Danmarksmester i Lynskak” Med titlen følger en særlig præmie, udsat af Dansk Skak Union.

Periode 2019-04-19 .. 2019-04-19
Dansk ratet Ja
Elo ratet Nej
Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Turnerings komite
Hoveddommer Brian Lorenzen
Dommere Alle grupper:  Michael Hansen

Tilmeldings muligheder til DM i Lyn 2019

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Gruppe 1 10 2019-04-19 2019-04-19
Venteliste 4 2019-04-19 2019-04-19
Lyn DM 2019 0 2019-04-19 2019-04-19
Gruppe 2 10 2019-04-19 2019-04-19
Gruppe 3 10 2019-04-19 2019-04-19
Gruppe 4 10 2019-04-19 2019-04-19
Gruppe 5 10 2019-04-19 2019-04-19
Gruppe 6 10 2019-04-19 2019-04-19
gruppe 7 10 2019-04-19 2019-04-19
Gruppe 8 10 2019-04-19 2019-04-19
Totalt antal tilmeldte 84
Deltagere i gruppen Gruppe 1
DSU Fide Navn Klubber Rating (Lyn) Elo Tilmeldt
100900449 1419838 1. Egon Rysgaard Madsen THY Skakklub 1730 1743 2019-04-19
100102012 1433768 2. Steen Kopperberg Frederiksværk Skakklub 1833 1886 2019-03-25
100901011 1415972 3. Michael René Christensen THY Skakklub 1522 1673 2019-04-19
100901673 1441299 4. Thomas Søndergaard Thybo Skive Skakklub 2106 2136 2019-04-18
100500545 1413155 5. Niels Skou Caïssa Gladsaxe 2041 2045 2019-04-18
100100198 1406760 6. Ib Skovgaard BMS Skak 1887 1912 2019-03-16
100202460 2900440 7. GM Boris Chatalbashev Køge Skakklub 2534 2521 2019-04-17
100300190 1406558 8. Mads Bilde Svendsen Nr.Åby Juniorskakklub 1996 2148 2019-04-18
100900167 1412213 9. Aksel Hansen Holstebro Skakklub 1718 1814 2019-04-19
100901015 1407937 10. FM Andreas Wiwe Jetsmark Skakklub 2336 2304 2019-04-18
Deltagere i gruppen Venteliste
DSU Fide Navn Klubber Rating (Lyn) Elo Tilmeldt
103107762 1452525 4. Kim Pedersen Faxe Skakklub 1604 1661 2019-04-19
100100124 1407155 5. Daniel Kokholm Skakklubben K41 1795 1900 2019-04-19
100601670 1409476 6. Jens Olaf Svanholm Fogh Viby Skakklub 2077 2099 2019-04-19
100302026 1468480 7. Mikkel Vinh Løftgaard Læseforeningens Skakklub 1203 1470 2019-04-19
Deltagere i gruppen Lyn DM 2019
DSU Fide Navn Klubber Rating (Lyn) Elo Tilmeldt
Deltagere i gruppen Gruppe 2
DSU Fide Navn Klubber Rating (Lyn) Elo Tilmeldt
100100743 1403419 1. Palle Skov Valby Skakklub 1886 1966 2019-04-01
101095138 1457292 2. Simon Ehrenreich Skakklubben af 1968 1827 1769 2019-03-22
100600595 1402889 3. Pelle Rødkjær Bank Skakklubben af 1968 2224 2303 2019-04-17
100102040 1400070 4. GM Lars Schandorff Hillerød Skakklub 2527 2496 2019-04-13
100900070 1410253 5. Steen Vitus Bering Herning Skakklub 1978 2095 2019-04-15
100102653 1407589 6. IM Jakob Aabling-Thomsen Brønshøj Skakforening 2301 2358 2019-04-14
100301307 1428039 7. Chresten Anker Nielsen Ejby Skakklub 1723 1802 2019-04-03
100600786 1403532 8. Thomas K. Christensen Skakklubben af 1968 2104 2197 2019-04-13
100100197 1406337 9. Tom Nicolaj Skovgaard BMS Skak 2036 1968 2019-03-10
103102089 1444026 10. Bo F. Sørensen Frem Skakklub 1396 1664 2019-03-25
Deltagere i gruppen Gruppe 3
DSU Fide Navn Klubber Rating (Lyn) Elo Tilmeldt
100202262 1447890 1. Matthias Rasmussen Maribo Skakklub 1374 1567 2019-04-18
100400282 1418661 2. Carsten Hansen Haderslev Skakklub 2034 2078 2019-04-15
101095855 1462547 3. Vitus Bondo Medhus Skakklubben Evans 1715 1749 2019-04-18
100600368 1446053 4. Ulrik Thomassen Nordre Skakklub 1740 1918 2019-04-16
- 5. Jackie Andersen 2300 2019-04-17
100102729 1408658 6. Martin Lee Lauritsen Tåstrup Skakforening 2097 2118 2019-04-17
100700431 1406000 7. GM Allan Stig Rasmussen Jetsmark Skakklub 2513 2541 2019-04-01
100600801 1405527 8. Kim Hjorth Poulsen 1975 2088 2019-04-17
100800890 1402625 9. CM Henrik Mølvig Køge Skakklub 2190 2099 2019-03-25
100103576 1414917 10. Mark Kirkebække Tåstrup Skakforening 1817 1873 2019-04-14
Deltagere i gruppen Gruppe 4
DSU Fide Navn Klubber Rating (Lyn) Elo Tilmeldt
101096383 1467085 1. Oliver Gabrielsen Skakforeningen ØBRO 1300 1434 2019-04-17
100100739 1402900 2. Jacob Woge Nielsen Enkeltmedlem - Indland 2086 2123 2019-04-09
100100736 1441710 3. Klaus Mosegaard Enkeltmedlem - Indland 1690 1761 2019-04-17
100301631 1401610 4. IM Mads Hansen Skanderborg Skakklub 2280 2410 2019-04-13
100102955 1410750 5. Jesper Knudsen Læseforeningens Skakklub 2024 2073 2019-04-14
100202092 1447955 6. Oscar Koch-Müller Præstø Skakklub 1876 1814 2019-04-15
100202444 12809969 7. Paulius Meskenas Køge Skakklub 1801 1925 2019-03-13
100102120 1415280 8. Thomas Bøker Lund Valby Skakklub 1924 2063 2019-04-17
100800086 1400673 9. IM Tobias Bent Christensen Århus Skakklub/Skolerne 2415 2348 2019-04-06
100900102 1409573 10. Ole Helmer Mikkelsen Herning Skakklub 2185 2198 2019-04-15
Deltagere i gruppen Gruppe 5
DSU Fide Navn Klubber Rating (Lyn) Elo Tilmeldt
100101265 1401440 1. FM Peter Jakobsen Skakklubben Nordkalotten 2169 2233 2019-03-04
100800259 1406671 2. Peter Thorsbro Furesø Skakklub 2147 2116 2019-03-20
101096433 1466534 3. Linda Lepse Tåstrup Skakforening 1255 1355 2019-04-17
100601031 1404210 4. IM Rasmus Skytte Århus Skakklub/Skolerne 2395 2379 2019-04-09
100900246 1447963 5. Thomas Christensen Kjellerup Skakklub 1784 1914 2019-03-09
103108884 1444140 6. Thomas Bo Thomsen Middelfart Skakklub 1910 1842 2019-04-12
100600930 1409506 7. Dennis Hemdorff Nordre Skakklub 1872 2031 2019-04-11
100300075 1427024 8. Gert Aagaard Springeren Kolding 2015 2033 2019-03-01
100800945 1405306 9. Jan Mose Nielsen Tåstrup Skakforening 2076 2044 2019-04-17
100301074 1440276 10. Palle Halkier Jørgensen Hvidovre Skakklub 1677 1786 2019-04-17
Deltagere i gruppen Gruppe 6
DSU Fide Navn Klubber Rating (Lyn) Elo Tilmeldt
100200355 1401599 1. FM Brian Jørgensen Nørrebro Skakklub 2249 2255 2019-03-21
100600675 1401408 2. FM Mads Boe Skanderborg Skakklub 2371 2303 2019-03-18
100400597 1408194 3. Svend Kjems Hove Skakforeningen ØBRO 1861 1915 2019-04-17
100301100 1438026 4. Kasper Larsen Nr.Åby Juniorskakklub 1776 1835 2019-03-12
100202292 1455796 5. Sander Stage-Steffensen BMS Skak 2013 2004 2019-03-18
- 6. Victor Nordstjerne 1200 2019-04-12
100500652 1403192 7. Henrik Svane Skakklubben Evans 2063 2046 2019-04-15
100901612 1437917 8. Alexander Jessen Herning Skakklub 1904 2070 2019-04-18
100300620 1401475 9. Jan Nordenbæk Pedersen Hillerød Skakklub 2134 2214 2019-04-18
100202293 1455818 10. Theo Stage-Steffensen BMS Skak 1565 1618 2019-04-15
Deltagere i gruppen gruppe 7
DSU Fide Navn Klubber Rating (Lyn) Elo Tilmeldt
100300208 1401688 1. Jan Kuntz Frem Skakklub 2002 2011 2019-04-09
100300072 1404237 2. Michael Jakobsen Springeren Kolding 2058 2021 2019-04-16
100102004 1406817 3. Kurt Hollesen Tårnet Svendborg 1775 1913 2019-04-14
100104150 1454153 4. Casper Yukun Liu BMS Skak 1909 2174 2019-04-01
- 5. Simon Bjørk Haarh 1200 2019-04-12
100200841 1416170 6. Erik Olsgård Hansen Præstø Skakklub 1852 1904 2019-04-17
100600963 1401513 7. Jakob Bjerre Jensen Århus Skakklub/Skolerne 2131 2189 2019-04-18
100400163 1409425 8. Hans Jørgen Clausen Gråsten Skakklub 1543 1653 2019-04-16
100602308 1440640 9. FM Filip Boe Olsen Skanderborg Skakklub 2365 2414 2019-04-19
103104861 1410938 10. FM Kristoffer Dyrgaard Frem Skakklub 2233 2306 2019-04-16
Deltagere i gruppen Gruppe 8
DSU Fide Navn Klubber Rating (Lyn) Elo Tilmeldt
100601378 1409905 1. Leif Møller Nordre Skakklub 2042 2093 2019-03-29
100301390 1467204 2. Mikkel Bruun-Jensen Frem Skakklub 1538 1714 2019-03-24
100800065 1400312 3. IM Nikolaj Borge Hillerød Skakklub 2363 2372 2019-04-18
100301904 1450344 4. Birger Olsen Sydøstfyn 1766 1920 2019-04-16
100300692 1408402 5. CM Janus Christensen Skakforeningen ØBRO 2127 2109 2019-04-15
100300348 1443852 6. Jakob Petersen Middelfart Skakklub 1891 1909 2019-04-12
100201715 1409700 7. Pia Nielsen Nørresundby Skakklub 1142 1327 2019-04-14
100300126 1418505 8. Thomas Sandbeck Christensen Nr.Åby Juniorskakklub 2001 1889 2019-04-11
100100440 1400681 9. FM Søren Bech Hansen Skakforeningen ØBRO 2233 2243 2019-04-19
100700918 1404903 10. Johan Holmström Dansk Skak Akademi 1840 1913 2019-03-12