Arbejder ...

loading

Allerød Forårs EMT 2019  

Vis Gruppe : Parringer
ASK FORÅR GRUPPE 1 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Jesper Schultz-Pedersen
Allerød Skakklub
20432080
6
0
2
1
3
½
4
1
5
0
4 - 53,7520183,752055
2Frode Benedikt Nielsen
Allerød Skakklub
19401957
5
1
1
0
6
½
3
0
4
1
4 - 52,9519272,811951
3Albert Emil Lyng Petersen
Allerød Skakklub
18551929
4
1
5
0
1
½
2
1
6
1
12,318972,601965
4Klaus Højsholm Kristensen
Hillerød Skakklub
18191852
3
0
6
½
5
½
1
0
2
0
16217891,971813
5Hans Samuelsen
Allerød Skakklub
18141852
2
0
3
1
4
½
6
½
1
1
321,9518471,971873
6Claus Andersen
Allerød Skakklub
18271842
1
1
4
½
2
½
5
½
3
0
32,0518411,901866

ASK FORÅR GRUPPE 2 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Ejgild Nielsen
Allerød Skakklub
17421789
6
½
2
1
3
½
4
1
5
½
23,417453,371792
2Birger Hagstrøm
Allerød Skakklub
17361769
5
1
1
0
6
1
3
1
4
1
413,3517563,221785
3Troels Jacobsen
Allerød Skakklub
16191584
4
½
5
0
1
½
2
0
6
1
242,4516061,751589
4Ole Rasmussen
Hillerød Skakklub
15551623
3
½
6
1
5
½
1
0
2
0
251,9515572,051622
5Jesper Scherling Fris
Allerød Skakklub
15931684
2
0
3
1
4
½
6
0
1
½
231,616071,961685
6Henrik Damm
Allerød Skakklub
15091625
1
½
4
0
2
0
5
1
3
0
61,214781,651602

ASK FORÅR GRUPPE 3 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Erik Andersen
Allerød Skakklub
14601538
5
0
8
1
7
1
4
1
2
½
34,114333,641535
2Svend Aage Rand
Allerød Skakklub
14161480
6
1
7
1
5
1
3
½
1
½
413,7514273,081498
3John Sø
Allerød Skakklub
12571469
7
½
6
1
4
1
2
½
8
1
423,212933,281483
4Johannes Jensen
Allerød Skakklub
11801383
8
1
5
½
3
0
1
0
6
0
72,4511372,331366
5Finn Hoffmann
Allerød Skakklub
11671377
1
1
4
½
2
0
6
1
7
0
42,111852,391381
6Rudy Neergaard Hansen
Allerød Skakklub
10691338
2
0
3
0
8
1
5
0
4
1
251,710832,051337
7Benny Nielsen
Hillerød Skakklub
10691226
3
½
2
0
1
0
8
0
5
1
61,4510711,211232
8Jan Arrhenius
Allerød Skakklub
9981316
4
0
1
0
6
0
7
1
3
0
181,39852,021275
Indbydelse

 Allerød Forårs EMT 2019
Allerød Skakklub indbyder til 5 runders koordineret, ELO-ratet EMT.

Der spilles alle-mod-alle i 6-mandsgrupper, inddelt efter dansk rating. Nederste gruppe eventuelt schweizer.


Betænkningstid: Hver spiller har 90 minutter til hele partiet med et tillæg af 30 sekunder pr. træk.
Spilletidspunkter: Torsdag kl. 19.30 på følgende datoer: 11/4 25/4 2/5 9/5 23/5 Udsatte partier og varme hveder 16/5
Spillested: Allerød Skakklub, Skovensvej 4, 3450 Allerød (få minutters gang fra S-toget). Klubbens lokaler byder på gode spilleforhold og en velassorteret kantine med kaffe, te, øl, vand, ostemadder og søde sager.
Indskud og tilmelding: 150 kr., som betales samtidig med tilmeldingen på https://skak.nemtilmeld.dk Tilmeldingsfrist: 4/4  kl 20:00 Præmier: 100 % af indskuddet minus ratingafgifter går til præmier.
Yderligere oplysninger: Jesper Fris, T: 28 89 09 97 E: jesperfris@hotmail.com

Periode 2019-04-11 .. 2019-05-23
Dansk ratet Ja
Elo ratet Ja
Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Turneringens egen hjemmeside http://ask-skak.dk/
Turnerings komite

Jesper Scherlng Fris 

Jakob Werner

Steen Hagstrøm

Hoveddommer Anders Rossen-Jørgensen
Dommere Alle grupper:  Lars K. Johansen , Frode Benedikt Nielsen , Niels Højtved
ASK FORÅR GRUPPE 1:  Anders Rossen-Jørgensen
ASK FORÅR GRUPPE 2:  Frode Benedikt Nielsen
ASK FORÅR GRUPPE 3:  Niels Højtved

Tilmeldings muligheder til Allerød Forårs EMT 2019

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

http://ask-skak.dk/

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
ASK FORÅR GRUPPE 1 6 2019-04-11 2019-04-04
ASK FORÅR GRUPPE 2 6 2019-04-11 2019-04-04
ASK FORÅR GRUPPE 3 8 2019-04-11 2019-04-04
Totalt antal tilmeldte 20
Deltagere i gruppen ASK FORÅR GRUPPE 1
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100100629 1404482 1. Jesper Schultz-Pedersen Allerød Skakklub 2043 2080 2019-03-31
100101187 1405721 2. Frode Benedikt Nielsen Allerød Skakklub 1940 1957 2019-03-31
100103833 1438999 3. Albert Emil Lyng Petersen Allerød Skakklub 1855 1929 2019-04-04
100803142 1467905 4. Klaus Højsholm Kristensen Hillerød Skakklub 1819 1852 2019-02-11
100101852 1426532 5. Hans Samuelsen Allerød Skakklub 1814 1852 2019-04-04
100803131 1467786 6. Claus Andersen Allerød Skakklub 1827 1842 2019-04-04
Deltagere i gruppen ASK FORÅR GRUPPE 2
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100102064 1412639 1. Ejgild Nielsen Allerød Skakklub 1742 1789 2019-03-31
100100599 1416154 2. Birger Hagstrøm Allerød Skakklub 1736 1769 2019-02-21
100100604 1425382 3. Troels Jacobsen Allerød Skakklub 1619 1584 2019-02-28
100800478 1417118 4. Ole Rasmussen Hillerød Skakklub 1555 1623 2019-04-04
100100597 1425137 5. Jesper Scherling Fris Allerød Skakklub 1593 1684 2019-04-04
100100593 1425013 6. Henrik Damm Allerød Skakklub 1509 1625 2019-04-04
Deltagere i gruppen ASK FORÅR GRUPPE 3
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100100588 1429361 1. Erik Andersen Allerød Skakklub 1460 1538 2019-04-04
100100632 1426400 2. Svend Aage Rand Allerød Skakklub 1416 1480 2019-02-10
100100640 1426613 3. John Sø Allerød Skakklub 1257 1469 2019-03-31
100100606 1425463 4. Johannes Jensen Allerød Skakklub 1180 1383 2019-02-10
100803107 1467328 5. Finn Hoffmann Allerød Skakklub 1167 1377 2019-03-31
100100600 1434713 6. Rudy Neergaard Hansen Allerød Skakklub 1069 1338 2019-02-10
100802816 1445111 7. Benny Nielsen Hillerød Skakklub 1069 1226 2019-03-31
100803096 1465414 8. Jan Arrhenius Allerød Skakklub 998 1316 2019-02-10