Arbejder ...

loading

Junior GP i ØBRO  

Indbydelse

Så er det blevet tid til Junior Grand Prix turnering i Skakforeningen ØBRO.

Turneringen spilles i ØBROs hyggelige lokaler på Rosenvængets Allé 31, 2100 Østerbro, lørdag d. 9. marts 2019.

Turneringen er en del af Junior-GP serien i KSU, og aldersgrupperne er derfor som følger:

A-gruppen: Født 1998-2001
B-gruppen: Født 2002-2003
C-gruppen: Født 2004-2005
D-gruppen: Født 2006-2007
E-gruppen: Født 2008-2009
F-gruppen: Født 2010 eller senere

Indskud: 40 kr.

Klubben - og dermed indskrivningen - åbner kl. 9.15. Der vil være velkomst kl. 10.00, og første runde starter kl. 10.15. Vi forventer at være færdige senest kl. 16.00.


Antal runder og betænkningstid vil blive afgjort på spilledagen, da begge dele afhænger af deltagerantallet i de enkelte grupper. Det kan blive nødvendigt at lægge to eller flere grupper sammen, hvis der er for få deltagere i en eller flere grupper.

Af pladshensyn vil der være deltagerloft på 48 deltagere.

I klubbens bar vil det være muligt at købe frugt, slik, kage, toast, sodavand, te, kaffe, o.a.

Tilmelding sker på denne side. Eventuelle spørgsmål kan rettes til Martin Reib Petersen på juniorleder@oebroskak.dk

Vel mødt i ØBRO!

Periode 2019-03-09 .. 2019-03-09
Dansk ratet Nej
Elo ratet Nej
Kørestols adgang Der er ikke kørestols adgang
Turneringens egen hjemmeside http://www.oebroskak.dk
Turnerings komite
Hoveddommer Martin Reib Petersen
Dommere

Tilmeldings muligheder til Junior GP i ØBRO

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

http://www.oebroskak.dk

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Gruppe A (1998-2001) 0 2019-03-09 2019-03-06
Gruppe B (2002-2003) 0 2019-03-09 2019-03-06
Gruppe C (2004-2005) 2 2019-03-09 2019-03-06
Gruppe D (2006-2007) 8 2019-03-09 2019-03-06
Gruppe E (2008-2009) 11 2019-03-09 2019-03-06
Gruppe F (2010- ) 15 2019-03-09 2019-03-06
Totalt antal tilmeldte 36
Deltagere i gruppen Gruppe A (1998-2001)
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
Deltagere i gruppen Gruppe B (2002-2003)
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
Deltagere i gruppen Gruppe C (2004-2005)
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100104511 1468138 Jens-Corneliu Nikolaj Cazacu Hansen Nørrebro Skakklub 1000 2019-03-05
100202444 12809969 Paulius Meskenas Køge Skakklub 1742 1832 2019-02-20
Deltagere i gruppen Gruppe D (2006-2007)
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100104306 1463217 Anton Bønsvig Wehding Amager Skakforening 1206 1378 2019-02-20
100104290 1463896 Daniel Tuk Hartsø Jarlskov Nørrebro Skakklub 1528 1659 2019-02-19
100104307 1463225 Laurits Bønsvig Wehding Amager Skakforening 1282 1454 2019-02-20
100104399 1457349 Noah Krug Wahlgreen BMS Skak 1549 2007 2019-02-24
100104574 - Oscar Veiergang Skak for sjov 1000 2006 2019-02-23
100104236 1458280 Robert Gramkow Sveistrup Nørrebro Skakklub 1210 2019-02-17
100104542 - Thore Creve-Fræmohs Skak for sjov 1000 2019-02-25
100104155 1467310 William Pihl Skakforeningen Odysseus 1460 1400 2019-02-22
Deltagere i gruppen Gruppe E (2008-2009)
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
101096549 - Asbjørn Vesterkær Slavensky Skak for sjov 1108 2019-02-16
100202462 1467816 Bertram Wester Køge Skakklub 1032 1322 2019-03-06
- Gustav Biel 1000 1000 2019-03-03
- Jonas Herborn 1000 2008 2019-02-24
100104448 - Noah Fræmohs Skakforeningen ØBRO 1000 2019-02-19
100104540 - Ole Zeuthen Skak for sjov 1000 2008 2019-02-25
100104348 1467182 Oliver Wu Nørrebro Skakklub 1170 2019-02-23
- Shervin Pinto 500 2019-03-07
101096421 1467727 Tunav Chand Penki Nørrebro Skakklub 1100 1275 2019-02-17
100202445 12824429 Vaidas Meskenas Køge Skakklub 1189 1298 2019-02-20
101095984 1468839 Zeeshan Kustagi BMS Skak 1371 2019-02-22
Deltagere i gruppen Gruppe F (2010- )
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100104572 - Anker Müller Skak for sjov 1000 2011 2019-02-18
- August Jalving 800 2012 2019-02-23
100104573 - Bastian Rynkjøb Skak for sjov 1000 2019-02-16
100104445 - Bianca Krug Wahlgreen BMS Skak 1000 2011 2019-02-24
- Diya Shekar 800 2019-03-04
- Frida Bjerregaard Hagen 800 2014 2019-03-01
101096517 - Jay Vadera Skak for sjov 936 2019-02-28
100104570 - Johannes Smedegaard Nielsen Amager Skakforening 1000 2019-02-23
- Jonas Mølgaard Botting 800 2010 2019-02-25
100202408 - Mallie Stage-Steffensen BMS Skak 892 2019-02-16
101095989 - Peter Vedel Brønshøj Skakforening 907 2019-02-17
- Sherin Pinto 500 2019-03-07
- Thea Herbom 1000 2011 2019-02-24
100104569 - Thor Hoffmann Amager Skakforening 1000 2019-02-26
- YI-PEI LIU 800 1000 2019-03-06