Arbejder ...

loading

ØBRO Soleng  

Vis Gruppe : Parringer
Gruppe 1 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Martin Reib Petersen
Skakforeningen ØBRO
19812022
6
1
2
0
3
½
4
1
5
½
31 - 21,9520092,252037
2Niels Chr. Schjødt
Skakforeningen ØBRO
20291917
5
0
1
1
6
0
3
1
4
0
25 - 62,3520221,441928
3Thomas Tange Jepsen
Skakforeningen ØBRO
20622115
4
½
5
½
1
½
2
0
6
1
3 - 42,6520593,022105
4Peter Bjørntoft
Skakklubben Seksløberen
21212136
3
½
6
½
5
1
1
0
2
1
31 - 23,121213,182132
5Niels Skou
Skakforeningen ØBRO
20642045
2
1
3
½
4
0
6
0
1
½
25 - 62,6520512,442036
6Lars Pedersen
Allerød Skakklub
20232073
1
0
4
½
2
1
5
1
3
0
3 - 42,320272,672070

Gruppe 2 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Holger Rønnow Lodahl
Skakforeningen ØBRO
17851859
6
1
2
½
3
0
4
½
5
0
23 - 61,617972,011859
2Mathias Frost Torp-Hansen
Skakforeningen ØBRO
19601947
5
1
1
½
6
½
3
0
4
0
23 - 6319302,731932
3Morten Renneberg
Skakforeningen ØBRO
19622005
4
0
5
0
1
1
2
1
6
0
23 - 6319323,201981
4Bjarke Gregor
Præstø Skakklub
19641912
3
1
6
½
5
1
1
½
2
1
41319942,441943
5Svend Kjems Hove
Skakforeningen ØBRO
19041915
2
0
3
1
4
0
6
1
1
1
322,5519182,471926
6Hans Henrik Jacobsen
Skakforeningen ØBRO
18261876
1
0
4
½
2
½
5
0
3
1
23 - 61,918292,151873

Gruppe 3 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Peter Koefoed
Skakforeningen ØBRO
17251780
6
1
2
0
3
½
4
½
5
0
23 - 52,6517062,721766
2Cornelius Maigaard Rubin
Skakklubben K41
17841831
5
1
1
1
6
1
3
1
4
1
513,118683,121869
3Daniel Tuk Hartsø Jarlskov
Nørrebro Skakklub
16691644
4
1
5
0
1
½
2
0
6
0
62,1516501,631639
4Hannibal Valeur Jaques
Nørrebro Skakklub
16761751
3
0
6
1
5
1
1
½
2
0
22,216852,481752
5Steen Nielsen
Skakklubben K41
16851726
2
0
3
1
4
0
6
0
1
1
23 - 52,316762,281720
6Daniel Peulicke Hansen
Skakforeningen ØBRO
17221786
1
0
4
0
2
0
5
1
3
1
23 - 52,617042,771771

Gruppe 4 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Kristian A. Coff
Skakforeningen ØBRO
16271610
6
1
2
1
3
1
4
0
5
1
412,916632,071647
2Morten Maate
Skakforeningen ØBRO
15391624
5
1
1
0
6
1
3
0
4
½
2 - 42,215532,171597
3Sophus Ostenfeldt Hasselby
Skakforeningen ØBRO
16191676
4
1
5
0
1
0
2
1
6
0
252,8515912,501666
4Dmitrii Ivashkin
Skakforeningen ØBRO
16291452
3
0
6
½
5
½
1
1
2
½
2 - 42,916171,051490
5Henrik Schoubye
Skakforeningen ØBRO
1484
2
0
3
1
4
½
6
0
1
0
61,75147301000
6 Michele Melega
15691631
1
0
4
½
2
0
5
1
3
1
2 - 42,4515712,211617

Gruppe 5 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Oleg Dudnyk
Skakforeningen ØBRO
14001602
2
0
3
1
8
1
7
1
4
+
41 - 23,414000,721613
2Ulrik Andersen
Skakforeningen ØBRO
854
1
1
4
1
7
0
6
0
8
1
340,55103001000
3Viktor Høst-Madsen
Skakforeningen ØBRO
1032
4
0
1
0
5
0
8
1
6
0
16 - 81,15102501000
4Jens Christoffersen
Skakforeningen ØBRO
10591414
3
1
2
0
6
½
5
1
1
-
51,710950,651448
5Jens Evald Larsen
Enkeltmedlem - Indland
11991451
6
0
8
0
3
1
4
0
7
0
16 - 82,6511251,301425
6Kim Foss
Frederiksberg Skakforening
14161659
5
1
7
0
4
½
2
1
3
1
34,4513731,571658
7Jakob Kjær-Andersen
Skakforeningen ØBRO
1100
8
1
6
1
2
1
1
0
5
1
41 - 21,7126201000
8Oliver Gabrielsen
Skakforeningen ØBRO
12751434
7
0
5
1
1
0
3
0
2
0
16 - 83,411670,761444
Indbydelse
Se, det summer af sol over engen,

og Caïssas løve vil fylde sit gab

med fjendernes konger, som tages på sengen,

og ingenting aner før de står til tab.

Kom alle venner, kom og vær med!

Kom, ja kom til majløvens trup!

Kom alle venner på forsommerfjed!

Der er ingen vår som en maj i vor klub!

---

Turneringen spilles 5 mandage fra 29/4-19 - 3/6-19, og ELO-rates naturligvis.

Gruppeinddeling: Fortrinsvis 6-mandsgrupper, nederste gruppe evt. monrad.

Spillested: Rosenvængets Allé 31,kld. 2100 Kbh Ø.

Spilledage og tid: Følgende mandage 29/4, 6/5, 13/5, 20/5 og 3/6. Alle dage kl. 19.00.

Tab uden kamp: Partiet tabes uden kamp, hvis man kommer mere end 30 minutter for sent.

Betænkningstid: 90 min + 15 minutter ved træk 40 + 30 sekunder pr. træk fra træk 1 og partiet ud.

Indskud: 150,- kr. betales 29/4 inden 1. rundes start. Alt indskud, minus EMT-afgift, går til præmier.

Mobiltelefoner og andet elektronik: Skal være helt slukket, og må ikke bæres under partiet (i taske eller lign. er ok).

Tilmelding: Senest 26/4 og kun via DSUs turneringssystem.

Yderligere oplysninger: Claus E. Mikkelsen, cem@cxu.dk

Periode 2019-04-29 .. 2019-06-03
Dansk ratet Ja
Elo ratet Ja
Kørestols adgang Der er ikke kørestols adgang
Turnerings komite
Hoveddommer Martin Reib Petersen
Dommere Alle grupper:  Claus Ejner Mikkelsen

Tilmeldings muligheder til ØBRO Soleng

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Gruppe 1 6 2019-04-29 2019-04-26
Gruppe 2 6 2019-04-29 2019-04-26
Gruppe 3 6 2019-04-29 2019-04-26
Gruppe 4 6 2019-04-29 2019-04-26
Gruppe 5 8 2019-04-29 2019-04-26
Totalt antal tilmeldte 32
Deltagere i gruppen Gruppe 1
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100100496 1412000 1. Martin Reib Petersen Skakforeningen ØBRO 1981 2022 2019-03-19
100100512 1407430 2. Niels Chr. Schjødt Skakforeningen ØBRO 2029 1917 2019-04-26
100104187 1405357 3. Thomas Tange Jepsen Skakforeningen ØBRO 2062 2115 2019-04-26
100801208 1406299 4. Peter Bjørntoft Skakklubben Seksløberen 2121 2136 2019-04-26
100500545 1413155 5. Niels Skou Skakforeningen ØBRO 2064 2045 2019-04-13
100802873 1448242 6. Lars Pedersen Allerød Skakklub 2023 2073 2019-04-17
Deltagere i gruppen Gruppe 2
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100101176 1427342 1. Holger Rønnow Lodahl Skakforeningen ØBRO 1785 1859 2019-04-21
100103718 1433857 2. Mathias Frost Torp-Hansen Skakforeningen ØBRO 1960 1947 2019-04-26
103110074 1438700 3. Morten Renneberg Skakforeningen ØBRO 1962 2005 2019-04-03
100201725 1423401 4. Bjarke Gregor Præstø Skakklub 1964 1912 2019-04-23
100400597 1408194 5. Svend Kjems Hove Skakforeningen ØBRO 1904 1915 2019-04-02
100104413 1464639 6. Hans Henrik Jacobsen Skakforeningen ØBRO 1826 1876 2019-04-25
Deltagere i gruppen Gruppe 3
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100101089 1414968 1. Peter Koefoed Skakforeningen ØBRO 1725 1780 2019-04-25
101095364 1461028 2. Cornelius Maigaard Rubin Skakklubben K41 1784 1831 2019-04-26
100104290 1463896 3. Daniel Tuk Hartsø Jarlskov Nørrebro Skakklub 1669 1644 2019-04-24
100104090 1454188 4. Hannibal Valeur Jaques Nørrebro Skakklub 1676 1751 2019-04-23
103105778 1402498 5. Steen Nielsen Skakklubben K41 1685 1726 2019-04-28
100104373 1463233 6. Daniel Peulicke Hansen Skakforeningen ØBRO 1722 1786 2019-04-08
Deltagere i gruppen Gruppe 4
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100104514 1468189 1. Kristian A. Coff Skakforeningen ØBRO 1627 1610 2019-04-22
100104264 1460064 2. Morten Maate Skakforeningen ØBRO 1539 1624 2019-03-31
100103308 1414275 3. Sophus Ostenfeldt Hasselby Skakforeningen ØBRO 1619 1676 2019-04-17
101096417 1465473 4. Dmitrii Ivashkin Skakforeningen ØBRO 1629 1452 2019-04-21
101096647 1468286 5. Henrik Schoubye Skakforeningen ØBRO 1484 2019-04-05
101095266 857742 6. Michele Melega 1569 1631 2019-04-04
Deltagere i gruppen Gruppe 5
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
101096416 1465465 1. Oleg Dudnyk Skakforeningen ØBRO 1400 1602 2019-04-08
100104580 1469592 2. Ulrik Andersen Skakforeningen ØBRO 854 2019-04-28
100104529 1468154 3. Viktor Høst-Madsen Skakforeningen ØBRO 1032 2019-04-23
100104472 1467093 4. Jens Christoffersen Skakforeningen ØBRO 1059 1414 2019-04-28
100100471 1409603 5. Jens Evald Larsen Enkeltmedlem - Indland 1199 1451 2019-04-02
100100964 1413929 6. Kim Foss Frederiksberg Skakforening 1416 1659 2019-04-28
100104596 - 7. Jakob Kjær-Andersen Skakforeningen ØBRO 1100 2019-04-28
101096383 1467085 8. Oliver Gabrielsen Skakforeningen ØBRO 1275 1434 2019-04-21