Arbejder ...

loading

Aarhus Mesterskabet i LYN  

Vis Gruppe : Parringer
Gruppe 1 Direkte link
#NavnRatingElo123456789PoPlWeRn
1IM Martin Percivaldi
Køge Skakklub
22532389
10
+
2
0
3
1
4
1
5
1
6
0
7
1
8
1
9
1
735,752258
2GM Arthur Kogan
25492542
9
1
1
1
10
+
3
1
4
1
5
1
6
1
7
1
8
½
102549
3Rasmus Keibel
Prøvemedlemmer
1500
8
0
9
0
1
0
2
0
10
+
4
0
5
0
6
0
7
0
190,81464
4Simon Ehrenreich
Skakklubben af 1968
16891758
7
1
8
0
9
1
1
0
2
0
3
1
10
+
5
1
6
0
551,91755
5Adesh Easwaralingam
Fredericia Skakforening
19812100
6
0
7
1
8
0
9
1
1
0
2
0
3
1
4
0
10
+
463,91954
6IM Bjørn Møller Ochsner
Skanderborg Skakklub
23592483
5
1
10
+
7
1
8
1
9
1
1
1
2
0
3
1
4
1
826,42371
7John Christopher Højstrup Christensen
Silkeborg Skakklub Af 1930
18031824
4
0
5
0
6
0
10
+
8
0
9
1
1
0
2
0
3
1
372,71782
8Pelle Rødkjær Bank
Skakklubben af 1968
22642298
3
1
4
1
5
1
6
0
7
1
10
+
9
1
1
0
2
½
45,82258
9Albert Mechlenburg Møller
Frem Skakklub
15951867
2
0
3
1
4
0
5
0
6
0
7
0
8
0
10
+
1
0
281,351579
10Hr. Oversidder
Ingen klub
8001000
1
-
6
-
2
-
7
-
3
-
8
-
4
-
9
-
5
-
0100800

Gruppe 2 Direkte link
#NavnRatingElo123456789PoPlWeRn
1FM Martin Matthiesen
Skakklubben af 1968
22492251
10
+
2
0
3
1
4
1
5
1
6
0
7
1
8
½
9
1
45,72245
2GM Allan Stig Rasmussen
Jetsmark Skakklub
25222547
9
1
1
1
10
+
3
1
4
1
5
0
6
0
7
1
8
1
72 - 37,32509
3Jonas Nielsen
Nordre Skakklub
14921710
8
0
9
0
1
0
2
0
10
+
4
0
5
0
6
0
7
0
190,71461
4Jenith Easwaralingam
Fredericia Skakforening
16801738
7
0
8
0
9
0
1
0
2
0
3
1
10
+
5
1
6
1
45 - 81,751718
5Dennis Hemdorff
Nordre Skakklub
19862024
6
0
7
1
8
0
9
0
1
0
2
1
3
1
4
0
10
+
45 - 83,851961
6IM Uffe Vinther-Schou
Århus Skakklub/Skolerne
23702357
5
1
10
+
7
1
8
0
9
1
1
1
2
1
3
1
4
0
72 - 36,452361
7Jeppe Hald Falkesgaard
BMS Skak
18001766
4
1
5
0
6
0
10
+
8
0
9
1
1
0
2
0
3
1
45 - 82,551814
8FM Finn Pedersen
Herning Skakklub
22872299
3
1
4
1
5
1
6
1
7
1
10
+
9
1
1
½
2
0
15,92299
9Knud Poulsen
Syddjurs Skakklub
16801728
2
0
3
1
4
1
5
1
6
0
7
0
8
0
10
+
1
0
45 - 81,751718
10Hr. Oversidder
Ingen klub
8001000
1
-
6
-
2
-
7
-
3
-
8
-
4
-
9
-
5
-
0100800

Gruppe 3 Direkte link
#NavnRatingElo123456789PoPlWeRn
1Ellen Fredericia Nilssen
Skakforeningen ØBRO
20672048
10
1
2
0
3
1
4
1
5
1
6
0
7
1
8
0
9
1
645,652074
2GM Mads Andersen
Skanderborg Skakklub
25132599
9
1
1
1
10
1
3
1
4
1
5
1
6
½
7
1
8
½
828,32510
3Jakob Mortensen
Skakklubben af 1968
13161558
8
0
9
1
1
0
2
0
10
0
4
0
5
0
6
0
7
0
18 - 101,151309
4Vitus Bondo Medhus
Skakklubben Evans
17761759
7
0
8
0
9
1
1
0
2
0
3
1
10
1
5
0
6
0
373,651757
5Johan Hardlei
Skakklubben af 1968
18811977
6
0
7
1
8
0
9
1
1
0
2
0
3
1
4
1
10
1
554,351901
6IM Rasmus Skytte
Århus Skakklub/Skolerne
23842372
5
1
10
1
7
1
8
0
9
1
1
1
2
½
3
1
4
1
37,652381
7Mikkel Hansen
Nordre Skakklub
18811955
4
1
5
0
6
0
10
1
8
0
9
1
1
0
2
0
3
1
464,351871
8FM Filip Boe Olsen
Skanderborg Skakklub
23522423
3
1
4
1
5
1
6
1
7
1
10
1
9
1
1
1
2
½
17,452373
9Emil Zander
Kjellerup Skakklub
1035
2
0
3
0
4
0
5
0
6
0
7
0
8
0
10
1
1
0
18 - 100,21071
10Ture Jungberg Nielsen
Aalborg Skakforening af 1889
15351693
1
0
6
0
2
0
7
0
3
1
8
0
4
0
9
0
5
0
18 - 102,21481

Gruppe 4 Direkte link
#NavnRatingElo123456789PoPlWeRn
1Nicolai Kvist Brondt Pedersen
Skanderborg Skakklub
21402298
10
1
2
½
3
1
4
0
5
0
6
0
7
1
8
0
9
1
66,12108
2IM Jesper Søndergård Thybo
Jetsmark Skakklub
24572525
9
1
1
½
10
1
3
1
4
1
5
1
6
0
7
1
8
½
738,12446
3Philip Uhre Knudsen
Silkeborg Skakklub Af 1930
12861414
8
0
9
1
1
0
2
0
10
1
4
0
5
0
6
0
7
0
280,91336
4Casper Yukun Liu
BMS Skak
17922174
7
1
8
0
9
1
1
1
2
0
3
1
10
1
5
1
6
0
643,71870
5Steen Farup Christensen
Nordre Skakklub
19201934
6
0
7
1
8
0
9
1
1
1
2
0
3
1
4
0
10
1
554,551934
6IM Jonas Buhl Bjerre
Skanderborg Skakklub
23852463
5
1
10
1
7
1
8
1
9
1
1
1
2
1
3
1
4
1
917,72406
7Oleh Sivachenko
Skive Skakklub
1842
4
0
5
0
6
0
10
1
8
0
9
1
1
0
2
0
3
1
374,051811
8Rasmus Thøgersen
Jetsmark Skakklub
23172298
3
1
4
1
5
1
6
0
7
1
10
1
9
1
1
1
2
½
27,32321
9Søren Rud Ottesen
Silkeborg Skakklub Af 1930
15111603
2
0
3
0
4
0
5
0
6
0
7
0
8
0
10
½
1
0
½9 - 1021444
10Kim Pors
Aalborg Skakforening af 1889
12001418
1
0
6
0
2
0
7
0
3
0
8
0
4
0
9
½
5
0
½9 - 100,551198

Finale A Direkte link
#NavnRatingElo1234567PoPlWeRn
1GM Allan Stig Rasmussen
Jetsmark Skakklub
25222547
8
½
2
1
3
0
4
½
5
1
6
1
7
1
51 - 24,652526
2FM Filip Boe Olsen
Skanderborg Skakklub
23522423
7
½
1
0
8
0
3
0
4
1
5
0
6
1
62,92344
3IM Bjørn Møller Ochsner
Skanderborg Skakklub
23592483
6
1
7
½
1
1
2
1
8
0
4
1
5
½
51 - 22,952406
4GM Arthur Kogan
25422542
5
1
6
1
7
1
1
½
2
0
3
0
8
1
3 - 402542
5IM Jonas Buhl Bjerre
Skanderborg Skakklub
23852463
4
0
8
0
6
1
7
1
1
0
2
1
3
½
53,252390
6Rasmus Thøgersen
Jetsmark Skakklub
23172298
3
0
4
0
5
0
8
0
7
1
1
0
2
0
182,552286
7FM Finn Pedersen
Herning Skakklub
22872299
2
½
3
½
4
0
5
0
6
0
8
1
1
0
272,252282
8GM Mads Andersen
Skanderborg Skakklub
25132599
1
½
5
1
2
1
6
1
3
1
7
0
4
0
3 - 44,62512

Finale B Direkte link
#NavnRatingElo1234567PoPlWeRn
1FM Martin Matthiesen
Skakklubben af 1968
22492251
8
1
2
½
3
1
4
0
5
1
6
1
7
1
1 - 33,552297
2IM Rasmus Skytte
Århus Skakklub/Skolerne
23842372
7
1
1
½
8
1
3
1
4
0
5
1
6
1
1 - 34,82398
3Pelle Rødkjær Bank
Skakklubben af 1968
22642298
6
1
7
0
1
0
2
0
8
1
4
0
5
0
263,72230
4IM Martin Percivaldi
Køge Skakklub
22532389
5
0
6
1
7
½
1
1
2
1
3
1
8
1
1 - 33,62299
5IM Jesper Søndergård Thybo
Jetsmark Skakklub
24572525
4
1
8
1
6
1
7
0
1
0
2
0
3
1
455,42443
6Casper Yukun Liu
BMS Skak
17922174
3
0
4
0
5
0
8
1
7
0
1
0
2
0
170,351812
7IM Uffe Vinther-Schou
Århus Skakklub/Skolerne
23702357
2
0
3
1
4
½
5
1
6
1
8
1
1
0
44,652367
8Ellen Fredericia Nilssen
Skakforeningen ØBRO
20672048
1
0
5
0
2
0
6
0
3
0
7
0
4
0
081,952028

Finale C Direkte link
#NavnRatingElo1234567PoPlWeRn
1Knud Poulsen
Syddjurs Skakklub
16801728
8
0
2
1
3
0
4
0
5
1
6
0
7
0
27 - 81,71689
2Johan Hardlei
Skakklubben af 1968
18811977
7
0
1
0
8
1
3
0
4
1
5
0
6
½
63,61848
3Adesh Easwaralingam
Fredericia Skakforening
19812100
6
0
7
1
1
1
2
1
8
0
4
1
5
0
434,61963
4Simon Ehrenreich
Skakklubben af 1968
16891758
5
½
6
0
7
1
1
1
2
0
3
0
8
½
351,81725
5Steen Farup Christensen
Nordre Skakklub
19201934
4
½
8
0
6
0
7
1
1
0
2
1
3
1
441905
6Nicolai Kvist Brondt Pedersen
Skanderborg Skakklub
21402298
3
1
4
1
5
1
8
1
7
1
1
1
2
½
15,92152
7Jeppe Hald Falkesgaard
BMS Skak
18001766
2
1
3
0
4
0
5
0
6
0
8
0
1
1
27 - 82,81776
8Mikkel Hansen
Nordre Skakklub
18811955
1
1
5
1
2
0
6
0
3
1
7
1
4
½
23,61908

Finale D Direkte link
#NavnRatingElo1234567PoPlWeRn
1Jenith Easwaralingam
Fredericia Skakforening
16801738
8
0
2
1
3
½
4
0
5
0
6
½
7
0
283,551634
2Vitus Bondo Medhus
Skakklubben Evans
17761759
7
1
1
0
8
1
3
0
4
0
5
1
6
0
34 - 54,41734
3Albert Mechlenburg Møller
Frem Skakklub
15951867
6
1
7
0
1
½
2
1
8
½
4
½
5
1
22,851651
4John Christopher Højstrup Christensen
Silkeborg Skakklub Af 1930
18031824
5
1
6
1
7
1
1
1
2
1
3
½
8
1
14,61872
5Oleh Sivachenko
Skive Skakklub
1842
4
0
8
1
6
1
7
1
1
1
2
0
3
0
434,91815
6Philip Uhre Knudsen
Silkeborg Skakklub Af 1930
12861414
3
0
4
0
5
0
8
0
7
1
1
½
2
1
6 - 70,81372
7Dennis Hemdorff
Nordre Skakklub
19862024
2
0
3
1
4
0
5
0
6
0
8
1
1
1
34 - 55,951898
8Jakob Mortensen
Skakklubben af 1968
13161558
1
1
5
0
2
0
6
1
3
½
7
0
4
0
6 - 70,951388

Finale E Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRn
1Ture Jungberg Nielsen
Aalborg Skakforening af 1889
15351693
6
1
2
1
3
1
4
0
5
1
41 - 23,51558
2Rasmus Keibel
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
1500
5
0
1
0
6
0
3
½
4
1
4 - 53,251421
3Søren Rud Ottesen
Silkeborg Skakklub Af 1930
15111603
4
1
5
0
1
0
2
½
6
0
4 - 53,351428
4Kim Pors
Aalborg Skakforening af 1889
12001418
3
0
6
0
5
0
1
1
2
0
161,31187
5Jonas Nielsen
Nordre Skakklub
14921710
2
1
3
1
4
1
6
1
1
0
41 - 23,21528
6Emil Zander
Kjellerup Skakklub
1035
1
0
4
1
2
1
5
0
3
1
330,451220
Indbydelse

Aarhus Mesterskabet i LYN 8. marts

Lynhajer fra nær og fjern er hermed inviteret til at deltage i en af årets vildeste lynturneringer på dansk grund. En perlerække af de bedste danske skakspillere sætter både ære og rating på spil når det går løs. Tør du være med?

 

Program:

Kl. 18:15 Spisning

(ikke obligatorisk, men hyggeligt – og mon ikke der er brug for lidt opvarmning inden det går løs?)

Menuen: Mørbradgryde a la Chess House, med ris og flute

Mad kan forudbestilles og betales HER.

 

Kl. 19:00 Turnerings start

Først spilles indledende puljer, derefter finalepuljer, alt afhænger af antal deltagere. (Max. 40 deltagere!)

Der spilles efter FIDEs regler, tillæg B4 (OBS: andet ulovlige træk taber partiet), og turneringen rates udelukkende efter dansk rating.

 

Betænkningstid: 3 minutter + 2 sekunders tillægstid pr. træk.

Indskud: 100 kr. for medlemmer.
130 kr. incl. dagskort for ikke-medlemmer.

Præmier:

Øverste finalegruppe:

1. præmie: 2.500,- kr.
2. præmie: 1.000,- kr.

I tilfælde af ligestilling på førstepladsen spilles der omkamp.

Øvrige præmier afhænger af deltagerantallet, og ved ligestilling deles de. Præmier på 250.- kr eller derunder udbetales som gavekort, der kan bruges i Chess House.

Hele indskuddet (100 kr.) går til præmier.

Tilmelding: Ved fremmøde indtil 18:00 på dagen, såfremt der stadig er ledige pladser, eller (helst) nu online via Dansk Skak Unions Turneringssystem. Hvis der er tilmeldt 40 spillere, kan man evt. komme på venteliste. Kontakt i så fald Martin Matthiesen på 27 21 20 36 eller martinmatthiesen@yahoo.dk.

Betaling: Ved fremmøde eller (helst) online HER.

Spillested: Chess House, Katrinebjergvej 111A, 8200 Aarhus N.

Deltagelse kræver ikke medlemskab af Chess House eller DSU

Periode 2019-03-08 .. 2019-03-08
Dansk ratet Ja
Elo ratet Nej
Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Turnerings komite
Hoveddommer Poul Erik Nielsen
Dommere

Tilmeldings muligheder til Aarhus Mesterskabet i LYN

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Gruppe 1 10 2019-03-08 2019-03-08
Gruppe 2 10 2019-03-08 2019-03-08
Gruppe 3 10 2019-03-08 2019-03-08
Gruppe 4 10 2019-03-08 2019-03-08
Finale A 8 2019-03-08 2019-03-08
Finale B 8 2019-03-08 2019-03-08
Finale C 8 2019-03-08 2019-03-08
Finale D 8 2019-03-08 2019-03-08
Finale E 6 2019-03-08 2019-03-08
Totalt antal tilmeldte 78
Deltagere i gruppen Gruppe 1
DSU Fide Navn Klubber Rating (Lyn) Elo Tilmeldt
100802556 1508148 1. IM Martin Percivaldi Køge Skakklub 2253 2389 2019-02-23
2800802 2. GM Arthur Kogan 2549 2542 2019-02-23
101096762 - 3. Rasmus Keibel Prøvemedlemmer 1500 2019-03-08
101095138 1457292 4. Simon Ehrenreich Skakklubben af 1968 1689 1758 2019-02-26
100501746 1448552 5. Adesh Easwaralingam Fredericia Skakforening 1981 2100 2019-02-25
103107144 1416928 6. IM Bjørn Møller Ochsner Skanderborg Skakklub 2359 2483 2019-02-23
100602575 1453947 7. John Christopher Højstrup Christensen Silkeborg Skakklub Af 1930 1803 1824 2019-02-23
100600595 1402889 8. Pelle Rødkjær Bank Skakklubben af 1968 2264 2298 2019-02-26
100301886 1447947 9. Albert Mechlenburg Møller Frem Skakklub 1595 1867 2019-02-23
- 10. Hr. Oversidder Ingen klub 800 1000 2019-03-09
Deltagere i gruppen Gruppe 2
DSU Fide Navn Klubber Rating (Lyn) Elo Tilmeldt
100400392 1404067 1. FM Martin Matthiesen Skakklubben af 1968 2249 2251 2019-02-26
100700431 1406000 2. GM Allan Stig Rasmussen Jetsmark Skakklub 2522 2547 2019-02-23
100901460 1430971 3. Jonas Nielsen Nordre Skakklub 1492 1710 2019-02-23
100501747 1448560 4. Jenith Easwaralingam Fredericia Skakforening 1680 1738 2019-02-26
100600930 1409506 5. Dennis Hemdorff Nordre Skakklub 1986 2024 2019-02-23
100600709 1400568 6. IM Uffe Vinther-Schou Århus Skakklub/Skolerne 2370 2357 2019-02-24
101096089 1464981 7. Jeppe Hald Falkesgaard BMS Skak 1800 1766 2019-02-23
100600713 1400762 8. FM Finn Pedersen Herning Skakklub 2287 2299 2019-02-27
100600764 1422324 9. Knud Poulsen Syddjurs Skakklub 1680 1728 2019-02-26
- 10. Hr. Oversidder Ingen klub 800 1000 2019-03-09
Deltagere i gruppen Gruppe 3
DSU Fide Navn Klubber Rating (Lyn) Elo Tilmeldt
103111069 1441230 1. Ellen Fredericia Nilssen Skakforeningen ØBRO 2067 2048 2019-02-23
100602057 1413864 2. GM Mads Andersen Skanderborg Skakklub 2513 2599 2019-02-23
100602111 1436376 3. Jakob Mortensen Skakklubben af 1968 1316 1558 2019-02-26
101095855 1462547 4. Vitus Bondo Medhus Skakklubben Evans 1776 1759 2019-02-23
100602311 1440489 5. Johan Hardlei Skakklubben af 1968 1881 1977 2019-02-27
100601031 1404210 6. IM Rasmus Skytte Århus Skakklub/Skolerne 2384 2372 2019-02-23
100601513 1416219 7. Mikkel Hansen Nordre Skakklub 1881 1955 2019-02-24
100602308 1440640 8. FM Filip Boe Olsen Skanderborg Skakklub 2352 2423 2019-02-23
100901809 1467123 9. Emil Zander Kjellerup Skakklub 1035 2019-02-23
101095048 1454200 10. Ture Jungberg Nielsen Aalborg Skakforening af 1889 1535 1693 2019-02-24
Deltagere i gruppen Gruppe 4
DSU Fide Navn Klubber Rating (Lyn) Elo Tilmeldt
100103177 1413848 1. Nicolai Kvist Brondt Pedersen Skanderborg Skakklub 2140 2298 2019-02-23
100901592 1438832 2. IM Jesper Søndergård Thybo Jetsmark Skakklub 2457 2525 2019-02-23
101095943 1467018 3. Philip Uhre Knudsen Silkeborg Skakklub Af 1930 1286 1414 2019-02-25
100104150 1454153 4. Casper Yukun Liu BMS Skak 1792 2174 2019-02-23
100201202 1402064 5. Steen Farup Christensen Nordre Skakklub 1920 1934 2019-02-27
103110502 1444948 6. IM Jonas Buhl Bjerre Skanderborg Skakklub 2385 2463 2019-02-23
100901830 1468545 7. Oleh Sivachenko Skive Skakklub 1842 2019-02-25
100901527 1431412 8. Rasmus Thøgersen Jetsmark Skakklub 2317 2298 2019-02-23
100600405 1429183 9. Søren Rud Ottesen Silkeborg Skakklub Af 1930 1511 1603 2019-03-08
100701776 1464485 10. Kim Pors Aalborg Skakforening af 1889 1200 1418 2019-02-26
Deltagere i gruppen Finale A
DSU Fide Navn Klubber Rating (Lyn) Elo Tilmeldt
100700431 1406000 1. GM Allan Stig Rasmussen Jetsmark Skakklub 2522 2547 2019-03-09
100602308 1440640 2. FM Filip Boe Olsen Skanderborg Skakklub 2352 2423 2019-03-09
103107144 1416928 3. IM Bjørn Møller Ochsner Skanderborg Skakklub 2359 2483 2019-03-09
0 2800802 4. GM Arthur Kogan 2542 2542 2019-03-09
103110502 1444948 5. IM Jonas Buhl Bjerre Skanderborg Skakklub 2385 2463 2019-03-09
100901527 1431412 6. Rasmus Thøgersen Jetsmark Skakklub 2317 2298 2019-03-09
100600713 1400762 7. FM Finn Pedersen Herning Skakklub 2287 2299 2019-03-09
100602057 1413864 8. GM Mads Andersen Skanderborg Skakklub 2513 2599 2019-03-09
Deltagere i gruppen Finale B
DSU Fide Navn Klubber Rating (Lyn) Elo Tilmeldt
100400392 1404067 1. FM Martin Matthiesen Skakklubben af 1968 2249 2251 2019-03-09
100601031 1404210 2. IM Rasmus Skytte Århus Skakklub/Skolerne 2384 2372 2019-03-09
100600595 1402889 3. Pelle Rødkjær Bank Skakklubben af 1968 2264 2298 2019-03-09
100802556 1508148 4. IM Martin Percivaldi Køge Skakklub 2253 2389 2019-03-09
100901592 1438832 5. IM Jesper Søndergård Thybo Jetsmark Skakklub 2457 2525 2019-03-09
100104150 1454153 6. Casper Yukun Liu BMS Skak 1792 2174 2019-03-09
100600709 1400568 7. IM Uffe Vinther-Schou Århus Skakklub/Skolerne 2370 2357 2019-03-09
103111069 1441230 8. Ellen Fredericia Nilssen Skakforeningen ØBRO 2067 2048 2019-03-09
Deltagere i gruppen Finale C
DSU Fide Navn Klubber Rating (Lyn) Elo Tilmeldt
100600764 1422324 1. Knud Poulsen Syddjurs Skakklub 1680 1728 2019-03-09
100602311 1440489 2. Johan Hardlei Skakklubben af 1968 1881 1977 2019-03-09
100501746 1448552 3. Adesh Easwaralingam Fredericia Skakforening 1981 2100 2019-03-09
101095138 1457292 4. Simon Ehrenreich Skakklubben af 1968 1689 1758 2019-03-09
100201202 1402064 5. Steen Farup Christensen Nordre Skakklub 1920 1934 2019-03-09
100103177 1413848 6. Nicolai Kvist Brondt Pedersen Skanderborg Skakklub 2140 2298 2019-03-09
101096089 1464981 7. Jeppe Hald Falkesgaard BMS Skak 1800 1766 2019-03-09
100601513 1416219 8. Mikkel Hansen Nordre Skakklub 1881 1955 2019-03-09
Deltagere i gruppen Finale D
DSU Fide Navn Klubber Rating (Lyn) Elo Tilmeldt
100501747 1448560 1. Jenith Easwaralingam Fredericia Skakforening 1680 1738 2019-03-09
101095855 1462547 2. Vitus Bondo Medhus Skakklubben Evans 1776 1759 2019-03-09
100301886 1447947 3. Albert Mechlenburg Møller Frem Skakklub 1595 1867 2019-03-09
100602575 1453947 4. John Christopher Højstrup Christensen Silkeborg Skakklub Af 1930 1803 1824 2019-03-09
100901830 1468545 5. Oleh Sivachenko Skive Skakklub 1842 2019-03-09
101095943 1467018 6. Philip Uhre Knudsen Silkeborg Skakklub Af 1930 1286 1414 2019-03-09
100600930 1409506 7. Dennis Hemdorff Nordre Skakklub 1986 2024 2019-03-09
100602111 1436376 8. Jakob Mortensen Skakklubben af 1968 1316 1558 2019-03-09
Deltagere i gruppen Finale E
DSU Fide Navn Klubber Rating (Lyn) Elo Tilmeldt
101095048 1454200 1. Ture Jungberg Nielsen Aalborg Skakforening af 1889 1535 1693 2019-03-09
101096762 - 2. Rasmus Keibel Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 1500 2019-03-09
100600405 1429183 3. Søren Rud Ottesen Silkeborg Skakklub Af 1930 1511 1603 2019-03-09
100701776 1464485 4. Kim Pors Aalborg Skakforening af 1889 1200 1418 2019-03-09
100901460 1430971 5. Jonas Nielsen Nordre Skakklub 1492 1710 2019-03-09
100901809 1467123 6. Emil Zander Kjellerup Skakklub 1035 2019-03-09