Arbejder ...

loading

Læseforeningen Weekend I 2019  

Vis Gruppe : Parringer
Gruppe 1 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Jakob Jensen
Læseforeningens Skakklub
16701760
6
0
2
1
3
0
4
1
5
½
22,316762,541759
2Alex Sørensen
Enkeltmedlem - Indland
18181896
5
1
1
0
6
1
3
1
4
1
413,518333,551905
3Jens Rasmussen
Læseforeningens Skakklub
15991606
4
0
5
0
1
1
2
0
6
½
61,7515881,351609
4Peter Frank Jørgensen
Læseforeningens Skakklub
16171708
3
1
6
1
5
½
1
0
2
0
41,916352,121716
5Andrew Velarde
Ejby Skakklub
16571706
2
0
3
1
4
½
6
½
1
½
32,216662,101714
6Lars Linnemann
Springeren Kolding
17981866
1
1
4
0
2
0
5
½
3
½
253,3517583,341839

Gruppe 2 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Mikkel Kvist Jepsen
Læseforeningens Skakklub
1000
6
0
2
0
3
0
4
1
5
0
161,498201000
2Kristian Gade Burgaard
Læseforeningens Skakklub
1000
5
1
1
1
6
½
3
1
4
½
411,4118901000
3Mr.Sahutsawat Thongchok
10001000
4
1
5
1
1
1
2
0
6
½
3010000,241034
4Mikkel Vinh Løftgaard
Læseforeningens Skakklub
12031444
3
0
6
0
5
1
1
0
2
½
42,7511471,571421
5Christian Ringsmose
Frem Skakklub
12981499
2
0
3
0
4
0
6
½
1
1
53,3512151,791447
6Per Andersen
Læseforeningens Skakklub
15931657
1
1
4
1
2
½
5
½
3
½
24,715392,401649
Indbydelse

Weekendturnering i LF 15.-17 marts

Læseforeningen indbyder hermed til rated 5-runders Weekendturnering.

Spillested: Bolbro Brugerhus, Stadionvej 50, Indgang L, 5200 Odense V.

Spilletidspunkt: 1. runde, fredag d. 15. marts kl. 18.00, 2. runde lørdag d. 16. marts kl. 10.00-15.00,
3. runde lørdag d. 16. marts kl. 15.00-20.00, 4. runde søndag d. 17 marts kl. 10.00-15.00 og
5. runde søndag d. 17. marts kl. 15.00-20.00

Format: 6-mandsgrupper

Betænkningstid: 90 min. + 30 sek. pr. træk.

Indskud: 50 kr.

Præmier: Indskud (ekskl. EMT-afgift) går til præmier.

Tilmelding via email til Jesper Knudsen eller oppe til højre senest onsdag d. 13. marts.

Periode 2019-03-15 .. 2019-03-17
Dansk ratet Ja
Elo ratet Ja
Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Turnerings komite
Hoveddommer Ken L. Rasmussen
Dommere

Tilmeldings muligheder til Læseforeningen Weekend I 2019

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Gruppe 1 6 2019-03-15 2019-03-13
Gruppe 2 6 2019-03-15 2019-03-13
Totalt antal tilmeldte 12
Deltagere i gruppen Gruppe 1
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100300925 1408577 1. Jakob Jensen Læseforeningens Skakklub 1670 1760 2019-03-14
100301569 1410881 2. Alex Sørensen Enkeltmedlem - Indland 1818 1896 2019-03-06
100300096 1408100 3. Jens Rasmussen Læseforeningens Skakklub 1599 1606 2019-03-07
100300059 1416529 4. Peter Frank Jørgensen Læseforeningens Skakklub 1617 1708 2019-03-13
100300351 1435132 5. Andrew Velarde Ejby Skakklub 1657 1706 2019-03-13
103108608 1407856 6. Lars Linnemann Springeren Kolding 1798 1866 2019-03-11
Deltagere i gruppen Gruppe 2
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100302028 1468790 1. Mikkel Kvist Jepsen Læseforeningens Skakklub 1000 2019-03-13
100302007 1468260 2. Kristian Gade Burgaard Læseforeningens Skakklub 1000 2019-02-27
- 3. Mr.Sahutsawat Thongchok 1000 1000 2019-03-04
100302026 1468480 4. Mikkel Vinh Løftgaard Læseforeningens Skakklub 1203 1444 2019-02-27
100301927 1451669 5. Christian Ringsmose Frem Skakklub 1298 1499 2019-03-05
100300920 1445081 6. Per Andersen Læseforeningens Skakklub 1593 1657 2019-03-07