Arbejder ...

loading

Ejby Skakklubs VII DR-EMT  

Vis Gruppe : Parringer
Gruppe 1 Direkte link
#NavnRating123456PoPlWeRn
1Dennis Jespersen
Ejby Skakklub
1559
4
½
2
½
3
1
4
½
2
0
3
0
31,91586
2Martin Brøndum
Middelfart Skakklub
1741
3
½
1
½
4
½
3
½
1
1
4
1
413,91744
3Arne Bech Madsen
Nr.Åby Juniorskakklub
1699
2
½
4
0
1
0
2
½
4
0
1
1
243,41657
4Andrew Velarde
Ejby Skakklub
1639
1
½
3
1
2
½
1
½
3
1
2
0
22,81660

Gruppe 2 Direkte link
#NavnRating123456PoPlWeRn
1Ib Cyrill Brix Juhl
Assens Skakklub
1532
4
1
2
½
3
1
4
1
2
1
3
0
13,61573
2Davit Grigorian
Nr.Åby Juniorskakklub
1360
3
1
1
½
4
½
3
0
1
0
4
1
331,81414
3Bent Bertram
Ejby Skakklub
1556
2
0
4
½
1
0
2
1
4
1
1
1
23,851540
4Ronn Rasmussen
Ejby Skakklub
1451
1
0
3
½
2
½
1
0
3
0
2
0
142,751372

Gruppe 3 Direkte link
#NavnRating123456PoPlWeRn
1Poul E. Pedersen
Ejby Skakklub
1079
4
1
2
0
3
1
4
1
2
0
3
1
422,451151
2Ardak Grigorian
Nr.Åby Juniorskakklub
1117
3
1
1
1
4
1
3
0
1
1
4
1
512,91239
3Ernst Kristiansen
Ejby Skakklub
1141
2
0
4
0
1
0
2
1
4
1
1
0
233,151089
4Børge Hansen
Ejby Skakklub
1174
1
0
3
1
2
0
1
0
3
0
2
0
143,51062
Indbydelse

Spillested:
Egebo Plejecenter, Anlægsvej 9, 5592 Ejby
Turneringen spilles i røgfri lokaler

Turneringsform:
Der spilles DOBBELTRUNDIGT i 4-mands alle-mod-alle grupper, evt. en monradgruppe nederst

Spilletid: 
kl. 19.00 - 23.00

Betænkningstid:
90 min. til hele partiet - med tillæg af 30 sek. pr. træk fra første træk
Max. forsinkelse på 60 min. fra officiel spilletids begyndelse tillades

Indskud:
150,- DKK

Præmier i hver gruppe:
1. Præmie 300 - 2.Præmie 150
Ved ligestilling deles præmierne

Øvrigt:
Elektronisk kommunikationsudstyr må ikke bæres på spillestedet i spilletiden.
En overtrædelse heraf medfører som minimum en advarsel til den pågældende spiller.
Dommeren kan dispensere fra disse regler i særlige tilfælde (vagtordninger, afhentning, sygdom etc.) Der tilbydes opbevaring efter aftale.

Kantine:
Der kan købes kaffe, the, øl, vand og brød

Tilmelding:
Senest søndag d. 7/4 2019
Online her på siden
Pr. mail: t-jacobsen@mail.tele.dk
Tlf.: 28 93 09 32

 

Periode 2019-04-09 .. 2019-05-14
Dansk ratet Ja
Elo ratet Nej
Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Turnerings komite
Hoveddommer Andrew Velarde
Dommere
Gruppe 1:  Andrew Velarde
Gruppe 2:  Andrew Velarde
Gruppe 3:  Andrew Velarde

Tilmeldings muligheder til Ejby Skakklubs VII DR-EMT

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Gruppe 1 4 2019-04-09 2019-04-07
Gruppe 2 4 2019-04-09 2019-04-07
Gruppe 3 4 2019-04-09 2019-04-07
Totalt antal tilmeldte 12
Deltagere i gruppen Gruppe 1
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100300357 1437500 1. Dennis Jespersen Ejby Skakklub 1559 1731 2019-04-02
100301992 1465791 2. Martin Brøndum Middelfart Skakklub 1741 1872 2019-04-05
100300354 1416766 3. Arne Bech Madsen Nr.Åby Juniorskakklub 1699 1781 2019-03-28
100300351 1435132 4. Andrew Velarde Ejby Skakklub 1639 1713 2019-03-27
Deltagere i gruppen Gruppe 2
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100301014 1443275 1. Ib Cyrill Brix Juhl Assens Skakklub 1532 1715 2019-04-08
101095285 1463810 2. Davit Grigorian Nr.Åby Juniorskakklub 1360 1537 2019-04-04
103109717 1437488 3. Bent Bertram Ejby Skakklub 1556 2019-04-02
100301664 1434411 4. Ronn Rasmussen Ejby Skakklub 1451 2019-03-27
Deltagere i gruppen Gruppe 3
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100301254 1443771 1. Poul E. Pedersen Ejby Skakklub 1079 2019-04-02
100301940 1461222 2. Ardak Grigorian Nr.Åby Juniorskakklub 1117 1324 2019-04-04
100301911 1443372 3. Ernst Kristiansen Ejby Skakklub 1141 2019-04-02
100301372 1443020 4. Børge Hansen Ejby Skakklub 1174 1420 2019-04-02