Arbejder ...

loading

Finale grupper i Lyn 2019  

Vis Gruppe : Parringer
Finale Gruppe 1 Direkte link
#NavnRatingElo1234567PoPlWeRn
1IM Jakob Aabling-Thomsen
Brønshøj Skakforening
23012358
8
0
2
1
3
1
4
0
5
0
6
1
7
½
4 - 63,92293
2Jan Kuntz
Frem Skakklub
20022011
7
0
1
0
8
0
3
0
4
0
5
0
6
0
081,21967
3FM Filip Boe Olsen
Skanderborg Skakklub
23652414
6
1
7
½
1
0
2
1
8
0
4
1
5
0
4 - 64,52345
4Jackie Andersen
2300
5
1
6
1
7
0
1
1
2
1
3
0
8
1
52 - 302300
5GM Allan Stig Rasmussen
Jetsmark Skakklub
25132541
4
0
8
1
6
1
7
1
1
1
2
1
3
1
615,752516
6Jan Mose Nielsen
Tåstrup Skakforening
20762044
3
0
4
0
5
0
8
0
7
½
1
0
2
1
71,82070
7FM Søren Bech Hansen
Skakforeningen ØBRO
22332243
2
1
3
½
4
1
5
0
6
½
8
0
1
½
4 - 63,252238
8IM Mads Hansen
Skanderborg Skakklub
22802410
1
1
5
0
2
1
6
1
3
1
7
1
4
0
52 - 33,72306

Finale Gruppe 2 Direkte link
#NavnRatingElo1234567PoPlWeRn
1FM Andreas Wiwe
Jetsmark Skakklub
23362304
8
1
2
½
3
0
4
1
5
1
6
1
7
1
1 - 33,552384
2IM Rasmus Skytte
Århus Skakklub/Skolerne
23952379
7
1
1
½
8
1
3
½
4
½
5
1
6
1
1 - 34,12412
3GM Lars Schandorff
Hillerød Skakklub
25272496
6
1
7
1
1
1
2
½
8
1
4
0
5
1
1 - 35,32529
4FM Brian Jørgensen
Nørrebro Skakklub
22492252
5
1
6
0
7
1
1
0
2
½
3
1
8
½
442,752274
5Thomas Sandbeck Christensen
Nr.Åby Juniorskakklub
20011889
4
0
8
0
6
0
7
½
1
0
2
0
3
0
½7 - 80,851991
6IM Tobias Bent Christensen
Århus Skakklub/Skolerne
24152348
3
0
4
1
5
1
8
0
7
1
1
0
2
0
364,32402
7Jan Nordenbæk Pedersen
Hillerød Skakklub
21342214
2
0
3
0
4
0
5
½
6
0
8
0
1
0
½7 - 81,752109
8GM Boris Chatalbashev
Køge Skakklub
25342521
1
0
5
1
2
0
6
1
3
0
7
1
4
½
55,352516

Finale Gruppe 3 Direkte link
#NavnRatingElo1234567PoPlWeRn
1CM Henrik Mølvig
Køge Skakklub
21902099
8
+
2
1
3
1
4
1
5
0
6
0
7
1
52 - 342190
2Casper Yukun Liu
BMS Skak
19092174
7
1
1
0
8
+
3
1
4
½
5
0
6
½
44 - 51,51954
3Sander Stage-Steffensen
BMS Skak
20131986
6
0
7
0
1
0
2
0
8
+
4
½
5
0
72,41963
4Jesper Knudsen
Læseforeningens Skakklub
20242073
5
1
6
0
7
0
1
0
2
½
3
½
8
+
362,52014
5Peter Thorsbro
Furesø Skakklub
21472131
4
0
8
+
6
0
7
1
1
1
2
1
3
1
52 - 33,62155
6Pelle Rødkjær Bank
Skakklubben af 1968
22242303
3
1
4
1
5
1
8
+
7
0
1
1
2
½
14,32228
7Niels Skou
Caïssa Gladsaxe
20412045
2
0
3
1
4
1
5
0
6
1
8
+
1
0
44 - 52,652048
8Hr. Oversidder
Ingen klub
8001000
1
-
5
-
2
-
6
-
3
-
7
-
4
-
080800

Finale Gruppe 4 Direkte link
#NavnRatingElo1234567PoPlWeRn
1Thomas Søndergaard Thybo
Skive Skakklub
21062136
8
1
2
0
3
1
4
0
5
1
6
0
7
0
35 - 63,62094
2FM Kristoffer Dyrgaard
Frem Skakklub
22332306
7
1
1
1
8
1
3
½
4
1
5
1
6
1
14,92267
3CM Janus Christensen
Skakforeningen ØBRO
21272109
6
1
7
0
1
0
2
½
8
1
4
1
5
½
43 - 43,82131
4Martin Lee Lauritsen
Tåstrup Skakforening
20972118
5
1
6
1
7
1
1
1
2
0
3
0
8
1
523,52127
5Alexander Jessen
Herning Skakklub
19042070
4
0
8
½
6
0
7
0
1
0
2
0
3
½
181,61886
6Ole Helmer Mikkelsen
Herning Skakklub
21852198
3
0
4
0
5
1
8
0
7
1
1
1
2
0
35 - 64,42157
7Thomas K. Christensen
Skakklubben af 1968
21042197
2
0
3
1
4
0
5
1
6
0
8
1
1
1
43 - 43,62112
8Gert Aagaard
Springeren Kolding
20152049
1
0
5
½
2
0
6
1
3
0
7
0
4
0
72,651988

Finale Gruppe 5 Direkte link
#NavnRatingElo1234567PoPlWeRn
1kim Hjorth Poulsen
1975
8
0
2
0
3
0
4
0
5
½
6
0
7
1
6 - 701975
2FM Mads Boe
Skanderborg Skakklub
23712295
7
1
1
1
8
1
3
1
4
1
5
1
6
1
716,22387
3Paulius Meskenas
Køge Skakklub
18011828
6
0
7
0
1
1
2
0
8
0
4
0
5
0
181,251794
4Michael Jakobsen
Springeren Kolding
20582021
5
1
6
0
7
1
1
1
2
0
3
1
8
0
443,552067
5Tom Nicolaj Skovgaard
BMS Skak
20361971
4
0
8
0
6
0
7
0
1
½
2
0
3
1
6 - 73,351999
6Leif Møller
Nordre Skakklub
20422093
3
1
4
1
5
1
8
1
7
½
1
1
2
0
23,42096
7FM Peter Jakobsen
Skakklubben Nordkalotten
21692237
2
0
3
1
4
0
5
1
6
½
8
0
1
0
54,62127
8Mads Bilde Svendsen
Nr.Åby Juniorskakklub
19962148
1
1
5
1
2
0
6
0
3
1
7
1
4
1
532,952049

Finale Gruppe 6 Direkte link
#NavnRatingElo1234567PoPlWeRn
1Jakob Petersen
Middelfart Skakklub
18911909
8
1
2
1
3
1
4
½
5
1
6
1
7
½
6141966
2Chresten Anker Nielsen
Ejby Skakklub
17231802
7
1
1
0
8
½
3
1
4
0
5
1
6
0
4 - 52,41756
3Thomas Bøker Lund
Valby Skakklub
19242063
6
0
7
0
1
0
2
0
8
1
4
0
5
1
274,351854
4Thomas Bo Thomsen
Middelfart Skakklub
19101842
5
1
6
1
7
0
1
½
2
1
3
1
8
0
34,21919
5Kasper Larsen
Nr.Åby Juniorskakklub
17761841
4
0
8
0
6
0
7
0
1
0
2
0
3
0
082,91689
6Michael René Christensen
THY Skakklub
15221673
3
1
4
0
5
1
8
0
7
0
1
0
2
1
360,851632
7Jakob Bjerre Jensen
Århus Skakklub/Skolerne
21312189
2
0
3
1
4
1
5
1
6
1
8
1
1
½
262121
8Mark Kirkebække
Tåstrup Skakforening
18171873
1
0
5
1
2
½
6
1
3
0
7
0
4
1
4 - 53,31823

Finale Gruppe 7 Direkte link
#NavnRatingElo1234567PoPlWeRn
1Dennis Hemdorff
Nordre Skakklub
18722031
8
1
2
1
3
1
4
0
5
1
6
1
7
1
6141947
2Simon Ehrenreich
Skakklubben af 1968
18271758
7
1
1
0
8
1
3
0
4
0
5
1
6
1
443,51842
3Svend Kjems Hove
Skakforeningen ØBRO
18611915
6
1
7
0
1
0
2
1
8
1
4
1
5
1
523,851896
4Kurt Hollesen
Tårnet Svendborg
17751913
5
½
6
1
7
1
1
1
2
1
3
0
8
0
331820
5Jacob Woge Nielsen
Enkeltmedlem - Indland
20862123
4
½
8
1
6
½
7
1
1
0
2
0
3
0
355,852029
6Ulrik Thomassen
Nordre Skakklub
17401918
3
0
4
0
5
½
8
0
7
1
1
0
2
0
82,651706
7Ib Skovgaard
BMS Skak
18871972
2
0
3
1
4
0
5
0
6
0
8
1
1
0
26 - 74,11824
8Mikkel Bruun-Jensen
Frem Skakklub
15381718
1
0
5
0
2
0
6
1
3
0
7
0
4
1
26 - 711583

Finale Gruppe 8 Direkte link
#NavnRatingElo1234567PoPlWeRn
1Steen Kopperberg
Frederiksværk Skakklub
18331849
8
1
2
0
3
0
4
0
5
0
6
0
7
0
17 - 83,81749
2Henrik Svane
Skakklubben Evans
20632046
7
1
1
1
8
1
3
0
4
1
5
1
6
½
1 - 25,82063
3Palle Skov
Valby Skakklub
18861966
6
0
7
1
1
1
2
1
8
0
4
0
5
1
44 - 54,31877
4Erik Olsgård Hansen
Præstø Skakklub
18521904
5
½
6
1
7
1
1
1
2
0
3
1
8
1
1 - 241897
5Oscar Koch-Müller
Præstø Skakklub
18761814
4
½
8
1
6
0
7
0
1
1
2
0
3
0
64,21825
6Palle Halkier Jørgensen
Hvidovre Skakklub
16771786
3
1
4
0
5
1
8
1
7
0
1
1
2
½
32,351761
7Birger Olsen
Sydøstfyn
17661920
2
0
3
0
4
0
5
1
6
1
8
1
1
1
44 - 53,151792
8Matthias Rasmussen
Maribo Skakklub
13741567
1
0
5
0
2
0
6
0
3
1
7
0
4
0
17 - 80,41401

Finale Gruppe 9 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRn
1Thomas Christensen
Kjellerup Skakklub
17841915
6
+
2
0
3
1
4
1
5
1
41 - 23,31784
2Simon Bjørk Haarh
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
1200
5
0
1
1
6
+
3
1
4
1
41 - 201200
3Theo Stage-Steffensen
BMS Skak
15651618
4
1
5
1
1
0
2
0
6
+
33 - 42,251554
4Oliver Gabrielsen
Skakforeningen ØBRO
13001434
3
0
6
+
5
0
1
0
2
0
150,951257
5Aksel Hansen
Holstebro Skakklub
17181814
2
1
3
0
4
1
6
+
1
0
33 - 431688
6Hr. Oversidder
Ingen klub
8001000
1
-
4
-
2
-
5
-
3
-
060800

Finale Gruppe 10 Direkte link
#NavnRatingElo1234567PoPlWeRn
1Pia Nielsen
Nørresundby Skakklub
11421327
8
1
2
0
3
1
4
0
5
1
6
0
7
0
351,11246
2Bo F. Sørensen
Frem Skakklub
13961655
7
1
1
1
8
1
3
1
4
1
5
1
6
0
622,951602
3Victor Nordstjerne
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
1200
6
0
7
0
1
0
2
0
8
0
4
0
5
0
0801200
4Egon Rysgaard Madsen
THY Skakklub
17301743
5
1
6
0
7
0
1
1
2
0
3
1
8
1
445,61682
5Hans Jørgen Clausen
Gråsten Skakklub
15431653
4
0
8
0
6
0
7
0
1
0
2
0
3
1
174,21399
6Vitus Bondo Medhus
Skakklubben Evans
17151749
3
1
4
1
5
1
8
1
7
1
1
1
2
1
715,51760
7Klaus Mosegaard
Enkeltmedlem - Indland
16901761
2
0
3
1
4
1
5
1
6
0
8
½
1
1
35,351665
8Linda Lepse
Tåstrup Skakforening
12551355
1
0
5
1
2
0
6
0
3
1
7
½
4
0
61,851284
Indbydelse
Periode 2019-04-19 .. 2019-04-19
Dansk ratet Ja
Elo ratet Nej
Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Turnerings komite
Hoveddommer Brian Lorenzen
Dommere

Tilmeldings muligheder til Finale grupper i Lyn 2019

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Finale Gruppe 1 8 2019-04-19 2019-04-19
Finale Gruppe 2 8 2019-04-19 2019-04-19
Finale Gruppe 3 8 2019-04-19 2019-04-19
Finale Gruppe 4 8 2019-04-19 2019-04-19
Finale Gruppe 5 8 2019-04-19 2019-04-19
Finale Gruppe 6 8 2019-04-19 2019-04-19
Finale Gruppe 7 8 2019-04-19 2019-04-19
Finale Gruppe 8 8 2019-04-19 2019-04-19
Finale Gruppe 9 6 2019-04-19 2019-04-19
Finale Gruppe 10 8 2019-04-19 2019-04-19
- 7 2019-04-19 2019-04-19
Totalt antal tilmeldte 85
Deltagere i gruppen Finale Gruppe 1
DSU Fide Navn Klubber Rating (Lyn) Elo Tilmeldt
100102653 1407589 1. IM Jakob Aabling-Thomsen Brønshøj Skakforening 2301 2358 2019-04-16
100300208 1401688 2. Jan Kuntz Frem Skakklub 2002 2011 2019-04-10
100602308 1440640 3. FM Filip Boe Olsen Skanderborg Skakklub 2365 2414 2019-04-06
- 4. Jackie Andersen 2300 2019-04-19
100700431 1406000 5. GM Allan Stig Rasmussen Jetsmark Skakklub 2513 2541 2019-04-06
100800945 1405306 6. Jan Mose Nielsen Tåstrup Skakforening 2076 2044 2019-04-19
100100440 1400681 7. FM Søren Bech Hansen Skakforeningen ØBRO 2233 2243 2019-04-19
100301631 1401610 8. IM Mads Hansen Skanderborg Skakklub 2280 2410 2019-04-13
Deltagere i gruppen Finale Gruppe 2
DSU Fide Navn Klubber Rating (Lyn) Elo Tilmeldt
100901015 1407937 1. FM Andreas Wiwe Jetsmark Skakklub 2336 2304 2019-04-19
100601031 1404210 2. IM Rasmus Skytte Århus Skakklub/Skolerne 2395 2379 2019-04-10
100102040 1400070 3. GM Lars Schandorff Hillerød Skakklub 2527 2496 2019-04-16
100200355 1401599 4. FM Brian Jørgensen Nørrebro Skakklub 2249 2252 2019-03-24
100300126 1418505 5. Thomas Sandbeck Christensen Nr.Åby Juniorskakklub 2001 1889 2019-04-12
100800086 1400673 6. IM Tobias Bent Christensen Århus Skakklub/Skolerne 2415 2348 2019-04-06
100300620 1401475 7. Jan Nordenbæk Pedersen Hillerød Skakklub 2134 2214 2019-04-19
100202460 2900440 8. GM Boris Chatalbashev Køge Skakklub 2534 2521 2019-04-19
Deltagere i gruppen Finale Gruppe 3
DSU Fide Navn Klubber Rating (Lyn) Elo Tilmeldt
100800890 1402625 1. CM Henrik Mølvig Køge Skakklub 2190 2099 2019-03-25
100104150 1454153 2. Casper Yukun Liu BMS Skak 1909 2174 2019-04-06
100202292 1455796 3. Sander Stage-Steffensen BMS Skak 2013 1986 2019-03-24
100102955 1410750 4. Jesper Knudsen Læseforeningens Skakklub 2024 2073 2019-04-16
100800259 1406671 5. Peter Thorsbro Furesø Skakklub 2147 2131 2019-03-24
100600595 1402889 6. Pelle Rødkjær Bank Skakklubben af 1968 2224 2303 2019-04-19
100500545 1413155 7. Niels Skou Caïssa Gladsaxe 2041 2045 2019-04-19
- 8. Hr. Oversidder Ingen klub 800 1000 2019-04-20
Deltagere i gruppen Finale Gruppe 4
DSU Fide Navn Klubber Rating (Lyn) Elo Tilmeldt
100901673 1441299 1. Thomas Søndergaard Thybo Skive Skakklub 2106 2136 2019-04-19
103104861 1410938 2. FM Kristoffer Dyrgaard Frem Skakklub 2233 2306 2019-04-19
100300692 1408402 3. CM Janus Christensen Skakforeningen ØBRO 2127 2109 2019-04-16
100102729 1408658 4. Martin Lee Lauritsen Tåstrup Skakforening 2097 2118 2019-04-19
100901612 1437917 5. Alexander Jessen Herning Skakklub 1904 2070 2019-04-19
100900102 1409573 6. Ole Helmer Mikkelsen Herning Skakklub 2185 2198 2019-04-16
100600786 1403532 7. Thomas K. Christensen Skakklubben af 1968 2104 2197 2019-04-13
100300075 1427024 8. Gert Aagaard Springeren Kolding 2015 2049 2019-03-10
Deltagere i gruppen Finale Gruppe 5
DSU Fide Navn Klubber Rating (Lyn) Elo Tilmeldt
- 1. kim Hjorth Poulsen 1975 2019-04-19
100600675 1401408 2. FM Mads Boe Skanderborg Skakklub 2371 2295 2019-03-24
100202444 12809969 3. Paulius Meskenas Køge Skakklub 1801 1828 2019-03-24
100300072 1404237 4. Michael Jakobsen Springeren Kolding 2058 2021 2019-04-19
100100197 1406337 5. Tom Nicolaj Skovgaard BMS Skak 2036 1971 2019-03-24
100601378 1409905 6. Leif Møller Nordre Skakklub 2042 2093 2019-04-06
100101265 1401440 7. FM Peter Jakobsen Skakklubben Nordkalotten 2169 2237 2019-03-10
100300190 1406558 8. Mads Bilde Svendsen Nr.Åby Juniorskakklub 1996 2148 2019-04-19
Deltagere i gruppen Finale Gruppe 6
DSU Fide Navn Klubber Rating (Lyn) Elo Tilmeldt
100300348 1443852 1. Jakob Petersen Middelfart Skakklub 1891 1909 2019-04-12
100301307 1428039 2. Chresten Anker Nielsen Ejby Skakklub 1723 1802 2019-04-06
100102120 1415280 3. Thomas Bøker Lund Valby Skakklub 1924 2063 2019-04-19
103108884 1444140 4. Thomas Bo Thomsen Middelfart Skakklub 1910 1842 2019-04-12
100301100 1438026 5. Kasper Larsen Nr.Åby Juniorskakklub 1776 1841 2019-03-24
100901011 1415972 6. Michael René Christensen THY Skakklub 1522 1673 2019-04-20
100600963 1401513 7. Jakob Bjerre Jensen Århus Skakklub/Skolerne 2131 2189 2019-04-19
100103576 1414917 8. Mark Kirkebække Tåstrup Skakforening 1817 1873 2019-04-16
Deltagere i gruppen Finale Gruppe 7
DSU Fide Navn Klubber Rating (Lyn) Elo Tilmeldt
100600930 1409506 1. Dennis Hemdorff Nordre Skakklub 1872 2031 2019-04-12
101095138 1457292 2. Simon Ehrenreich Skakklubben af 1968 1827 1758 2019-03-24
100400597 1408194 3. Svend Kjems Hove Skakforeningen ØBRO 1861 1915 2019-04-19
100102004 1406817 4. Kurt Hollesen Tårnet Svendborg 1775 1913 2019-04-16
100100739 1402900 5. Jacob Woge Nielsen Enkeltmedlem - Indland 2086 2123 2019-04-10
100600368 1446053 6. Ulrik Thomassen Nordre Skakklub 1740 1918 2019-04-19
100100198 1406760 7. Ib Skovgaard BMS Skak 1887 1972 2019-03-24
100301390 1467204 8. Mikkel Bruun-Jensen Frem Skakklub 1538 1718 2019-03-24
Deltagere i gruppen Finale Gruppe 8
DSU Fide Navn Klubber Rating (Lyn) Elo Tilmeldt
100102012 1433768 1. Steen Kopperberg Frederiksværk Skakklub 1833 1849 2019-03-25
100500652 1403192 2. Henrik Svane Skakklubben Evans 2063 2046 2019-04-16
100100743 1403419 3. Palle Skov Valby Skakklub 1886 1966 2019-04-06
100200841 1416170 4. Erik Olsgård Hansen Præstø Skakklub 1852 1904 2019-04-19
100202092 1447955 5. Oscar Koch-Müller Præstø Skakklub 1876 1814 2019-04-16
100301074 1440276 6. Palle Halkier Jørgensen Hvidovre Skakklub 1677 1786 2019-04-19
100301904 1450344 7. Birger Olsen Sydøstfyn 1766 1920 2019-04-16
100202262 1447890 8. Matthias Rasmussen Maribo Skakklub 1374 1567 2019-04-19
Deltagere i gruppen Finale Gruppe 9
DSU Fide Navn Klubber Rating (Lyn) Elo Tilmeldt
100900246 1447963 1. Thomas Christensen Kjellerup Skakklub 1784 1915 2019-03-10
- 2. Simon Bjørk Haarh Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 1200 2019-04-13
100202293 1455818 3. Theo Stage-Steffensen BMS Skak 1565 1618 2019-04-16
101096383 1467085 4. Oliver Gabrielsen Skakforeningen ØBRO 1300 1434 2019-04-19
100900167 1412213 5. Aksel Hansen Holstebro Skakklub 1718 1814 2019-04-20
- 6. Hr. Oversidder Ingen klub 800 1000 2019-04-20
Deltagere i gruppen Finale Gruppe 10
DSU Fide Navn Klubber Rating (Lyn) Elo Tilmeldt
100201715 1409700 1. Pia Nielsen Nørresundby Skakklub 1142 1327 2019-04-16
103102089 1444026 2. Bo F. Sørensen Frem Skakklub 1396 1655 2019-03-25
- 3. Victor Nordstjerne Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 1200 2019-04-13
100900449 1419838 4. Egon Rysgaard Madsen THY Skakklub 1730 1743 2019-04-20
100400163 1409425 5. Hans Jørgen Clausen Gråsten Skakklub 1543 1653 2019-04-19
101095855 1462547 6. Vitus Bondo Medhus Skakklubben Evans 1715 1749 2019-04-19
100100736 1441710 7. Klaus Mosegaard Enkeltmedlem - Indland 1690 1761 2019-04-19
101096433 1466534 8. Linda Lepse Tåstrup Skakforening 1255 1355 2019-04-19
Deltagere i gruppen -
DSU Fide Navn Klubber Rating (Lyn) Elo Tilmeldt
100400282 1418661 Carsten Hansen Haderslev Skakklub 2034 2078 2019-04-16
100104090 1454188 Hannibal Valeur Jaques Nørrebro Skakklub 1740 1749 2019-03-10
100800065 1400312 IM Nikolaj Borge Hillerød Skakklub 2363 2372 2019-04-19
100700918 1404903 Johan Holmström Dansk Skak Akademi 1840 1917 2019-03-24
100300210 1403699 Kim Henrik Skaanning-Pedersen Sydøstfyn 2226 2207 2019-04-16
100800194 1418637 Per Hagerup Furesø Skakklub 1463 1617 2019-04-19
100900070 1410253 Steen Vitus Bering Herning Skakklub 1978 2095 2019-04-16