Arbejder ...

loading

5 tirsdage i træk  

Vis Gruppe : Parringer
Gruppe 1 Direkte link
#NavnRating12345PoPlWeRn
1Jens Nielsen
Jerne Skakklub
1811
6
1
2
½
3
0
4
0
5
0
5 - 62,71775
2Lars Husum
Esbjerg Skakforening
1877
5
½
1
½
6
1
3
½
4
0
3 - 43,251855
3Niels Peter Nissen
Varde Skakklub
1705
4
½
5
0
1
1
2
½
6
½
3 - 41,851725
4Jesper Lahn Rasmussen
Esbjerg Skakforening
1888
3
½
6
1
5
½
1
1
2
1
413,351908
5Michael Tranberg Rozenfeldt
Esbjerg Skakforening
1750
2
½
3
1
4
½
6
0
1
1
322,21774
6René Poulsen
Jerne Skakklub
1675
1
0
4
0
2
0
5
1
3
½
5 - 61,651671

Gruppe 2 Direkte link
#NavnRating12345PoPlWeRn
1Niels Aage Kristensen
Varde Skakklub
1406
6
1
2
1
3
0
4
0
5
½
3 - 41,61447
2Benny Christensen
Jerne Skakklub
1530
5
1
1
0
6
1
3
½
4
0
3 - 42,51530
3Carsten Klint Sørensen
Jerne Skakklub
1638
4
1
5
½
1
1
2
½
6
1
41 - 23,351658
4Henrik Krüger
Esbjerg Skakforening
1657
3
0
6
1
5
1
1
1
2
1
41 - 23,451674
5Claus Rasmussen
Esbjerg Skakforening
1329
2
0
3
½
4
0
6
0
1
½
15 - 61,11325
6Jørgen Tranberg Jensen
Esbjerg Skakforening
1592
1
0
4
0
2
0
5
1
3
0
15 - 631502
Indbydelse

3 klubber, der alle har klubaften på tirsdage, forlænger sæsonen i stedet for at holde sommerferie og indbyder derfor til EMT på 5 tirsdage i træk. Deltagerantallet begrænses til 30, hvorfor hurtig tilmelding anbefales!
7. maj                    1. runde hos Varde Skakklub
14. og 21. maj       2. og 3. runde hos Jerne Skakklub
28.maj og 4.juni    4. og 5. runde hos Esbjerg Skakforening

Spilletid                 kl. 19:00
Der spilles med 90 minutter pr. spiller og 30 sekunder pr. træk i den udstrækning, hvor der findes elektroniske ure på spillestedet, øvrige partier spilles med 120 minutter til hver spiller til hele partiet. Der spilles i 6-mandsgrupper efter DSU-rating og evt. en Monrad-gruppe nederst
Indskud                 130 kr.
30 kr. går til ratingafgift, idet turneringen rates efter DSU-rating. Resten af indskuddet går til præmier, der i 6-mandsgrupper bliver:
Præmier                350 kr. og 250 kr.
Tilmelding på turnering.skak.dk senest lørdag den 4.maj

Eventuel henvendelse til Jesper Lahn Rasmussen, JR@varde-gym.dk

Periode 2019-05-07 .. 2019-06-04
Dansk ratet Ja
Elo ratet Nej
Kørestols adgang Der er ikke kørestols adgang
Turnerings komite
Hoveddommer Jesper Lahn Rasmussen
Dommere
Gruppe 1:  Jesper Lahn Rasmussen
Gruppe 2:  Jesper Lahn Rasmussen

Tilmeldings muligheder til 5 tirsdage i træk

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Gruppe 1 6 2019-05-07 2019-05-04
Gruppe 2 6 2019-05-07 2019-05-04
Totalt antal tilmeldte 12
Deltagere i gruppen Gruppe 1
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100500105 1409310 1. Jens Nielsen Jerne Skakklub 1811 1882 2019-05-04
100500143 1416324 2. Lars Husum Esbjerg Skakforening 1877 1809 2019-04-02
100500942 1439855 3. Niels Peter Nissen Varde Skakklub 1705 1745 2019-04-29
100500167 1405209 4. Jesper Lahn Rasmussen Esbjerg Skakforening 1888 1961 2019-05-05
101095843 1463608 5. Michael Tranberg Rozenfeldt Esbjerg Skakforening 1750 1782 2019-04-02
100500157 1449508 6. René Poulsen Jerne Skakklub 1675 1761 2019-03-18
Deltagere i gruppen Gruppe 2
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100501384 1444786 1. Niels Aage Kristensen Varde Skakklub 1406 1522 2019-03-20
100500847 1441558 2. Benny Christensen Jerne Skakklub 1530 1587 2019-04-03
100500283 1468936 3. Carsten Klint Sørensen Jerne Skakklub 1638 1747 2019-03-18
100500137 1468596 4. Henrik Krüger Esbjerg Skakforening 1657 1709 2019-04-23
101095844 1463616 5. Claus Rasmussen Esbjerg Skakforening 1329 1465 2019-03-21
100500146 1431650 6. Jørgen Tranberg Jensen Esbjerg Skakforening 1592 1612 2019-04-02