Arbejder ...

loading

ESF 2018/19 - 4  

Vis Gruppe : Parringer
Mester Direkte link
#NavnRating12345PoPlWeRn
1Lars Husum
Esbjerg Skakforening
1874
6
½
2
1
3
0
4
0
5
 
42,351849
2Torsten Lindestrøm
Esbjerg Skakforening
2127
5
1
1
0
6
1
3
½
4
 
2 - 34,12095
3Ole Bønnelykke
Esbjerg Skakforening
1971
4
0
5
1
1
1
2
½
6
 
2 - 33,051955
4Michael Tranberg Rozenfeldt
Esbjerg Skakforening
1796
3
1
6
1
5
1
1
1
2
 
411,751901
5Jesper Lahn Rasmussen
Esbjerg Skakforening
1850
2
0
3
0
4
0
6
½
1
 
½62,151801
6Hans Viborg
Esbjerg Skakforening
1775
1
½
4
0
2
0
5
½
3
 
151,61757

Basis 1 Direkte link
#NavnRating12345PoPlWeRn
1Joel Nødskov Christensen
Esbjerg Skakforening
1415
6
0
2
0
3
 
4
0
5
 
060,851377
2Ricardo De La Calle Aramburu
Esbjerg Skakforening
1782
5
1
1
1
6
1
3
½
4
 
13,51782
3Thomas Jøker
Esbjerg Skakforening
1684
4
½
5
0
1
 
2
½
6
 
152,81630
4Andreas Kinch
Esbjerg Skakforening
1710
3
½
6
½
5
1
1
1
2
 
3231710
5Henrik Krüger
Esbjerg Skakforening
1603
2
0
3
1
4
0
6
½
1
 
42,151576
6Jens Kristian Pedersen
Esbjerg Skakforening
1674
1
1
4
½
2
0
5
½
3
 
232,71653

Basis 2 Direkte link
#NavnRating12345PoPlWeRn
1Flemming Langtved Larsen
Esbjerg Skakforening
1243
6
0
2
½
3
0
4
 
5
 
½52,251164
2Karl Carlsen
Esbjerg Skakforening
1340
5
0
1
½
6
½
3
0
4
 
142,951252
3Jørgen Tranberg Jensen
Esbjerg Skakforening
1590
4
1
5
1
1
1
2
1
6
 
414,451590
4Tolga Us
Esbjerg Skakforening
1206
3
0
6
0
5
 
1
 
2
 
0621116
5Nikolaj Slaeimann Jensen
Esbjerg Skakforening
1014
2
1
3
0
4
 
6
½
1
 
30,81046
6Finn Overgaard
Esbjerg Skakforening
1289
1
1
4
1
2
½
5
½
3
 
322,61307
Indbydelse
Periode 2019-03-19 .. 2019-04-30
Dansk ratet Ja
Elo ratet Nej
Kørestols adgang Der er ikke kørestols adgang
Turnerings komite
Hoveddommer Jesper Lahn Rasmussen
Dommere

Tilmeldings muligheder til ESF 2018/19 - 4

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Mester 6 2019-03-19 2019-03-19
Basis 1 6 2019-03-19 2019-03-19
Basis 2 6 2019-03-19 2019-03-19
Totalt antal tilmeldte 18
Deltagere i gruppen Mester
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100500143 1416324 1. Lars Husum Esbjerg Skakforening 1874 1796 2019-03-18
100600891 1403150 2. Torsten Lindestrøm Esbjerg Skakforening 2127 2180 2019-03-18
100500063 1407287 3. Ole Bønnelykke Esbjerg Skakforening 1971 2045 2019-03-18
101095843 1463608 4. Michael Tranberg Rozenfeldt Esbjerg Skakforening 1796 1767 2019-03-18
100500167 1405209 5. Jesper Lahn Rasmussen Esbjerg Skakforening 1850 1966 2019-03-18
103109615 1445626 6. Hans Viborg Esbjerg Skakforening 1775 1808 2019-03-18
Deltagere i gruppen Basis 1
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100500899 1448471 1. Joel Nødskov Christensen Esbjerg Skakforening 1415 2019-03-18
100201713 1409280 2. Ricardo De La Calle Aramburu Esbjerg Skakforening 1782 1851 2019-03-18
100500150 1427814 3. Thomas Jøker Esbjerg Skakforening 1684 1861 2019-03-18
100500090 1427830 4. Andreas Kinch Esbjerg Skakforening 1710 1822 2019-03-18
100500137 1468596 5. Henrik Krüger Esbjerg Skakforening 1603 2019-03-18
100500164 1419226 6. Jens Kristian Pedersen Esbjerg Skakforening 1674 1764 2019-03-18
Deltagere i gruppen Basis 2
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
101200061 1465341 1. Flemming Langtved Larsen Esbjerg Skakforening 1243 1369 2019-03-18
100501476 1448463 2. Karl Carlsen Esbjerg Skakforening 1340 1499 2019-03-18
100500146 1431650 3. Jørgen Tranberg Jensen Esbjerg Skakforening 1590 1612 2019-03-18
101096451 1468944 4. Tolga Us Esbjerg Skakforening 1206 2019-03-18
101200070 - 5. Nikolaj Slaeimann Jensen Esbjerg Skakforening 1014 2019-03-18
100500317 1456806 6. Finn Overgaard Esbjerg Skakforening 1289 2019-03-18