Arbejder ...

loading

U-DM 2019  

Vis Gruppe : Parringer
U-DM 2019 Direkte link
#NavnRating1234567PoPlWeRn
1Elin Wu
Nørrebro Skakklub
1124
49
1
11
1
27
1
5
1
97
1
57
1
50
1
71 - 24,91246
2Jeppe Hald Falkesgaard
BMS Skak
1826
70
1
30
1
12
1
13
1
6
1
22
1
29
1
71 - 24,951904
3Vitus Bondo Medhus
Skakklubben Evans
1650
56
1
80
1
18
1
4
½
14
1
8
1
17
1
3 - 46,51650
4Andreas Philip Cort Maleeva Hansen
BMS Skak
1461
16
1
17
1
8
1
3
½
35
1
18
1
26
1
3 - 45,81493
5Anker Müller
Skak for sjov
1041
98
1
85
1
66
1
1
0
11
1
27
1
52
1
653,81172
6Noah Krug Wahlgreen
BMS Skak
1727
43
1
19
1
22
1
29
1
2
0
13
1
12
½
64,11769
7Casper Yukun Liu
BMS Skak
2111
48
1
68
1
41
1
44
1
47
1
  57 - 134,52121
8Tunav Chand Penki
BMS Skak
1143
42
1
39
1
4
0
14
1
56
1
3
0
38
1
57 - 133,41220
9Sander Stage-Steffensen
BMS Skak
1991
93
1
75
1
34
1
23
1
55
1
  57 - 133,42038
10Bjarke Hautop Kristensen
Skakklubben Evans
2209
61
1
45
1
64
1
28
1
54
1
  57 - 134,42221
11August Jalving
Skak for sjov
1000
52
1
1
0
57
1
50
1
5
0
85
1
27
1
57 - 133,651061
12Philip Uhre Knudsen
Silkeborg Skakklub Af 1930
1715
21
1
63
1
2
0
30
1
22
½
15
1
6
½
57 - 134,751723
13Vedant Kumar Saravana
Skakforeningen ØBRO
1810
87
1
72
1
29
1
2
0
19
1
6
0
30
1
57 - 135,651791
14Emil Zander
Kjellerup Skakklub
1322
20
1
37
1
73
1
8
0
3
0
16
½
35
1
14 - 195,451279
15Karl-Emil Elmer Nielsen-Refs
Amager Skakforening
1493
36
1
22
0
63
1
72
1
24
½
12
0
62
1
14 - 193,851522
16Gustav Biel
Skakforeningen ØBRO
1000
4
0
89
1
80
1
18
0
42
1
14
½
39
1
14 - 192,91077
17Caroline Lindegaard Bruntse
Læseforeningens Skakklub
1000
89
1
4
0
37
1
39
1
18
½
56
1
3
0
14 - 192,91077
18Leia Andries
Frem Skakklub
1144
95
1
25
1
3
0
16
1
17
½
4
0
42
1
14 - 193,81176
19Laurits Bønsvig Wehding
Amager Skakforening
1380
100
1
6
0
21
1
83
1
13
0
62
1
22
½
14 - 193,051445
20Kathrine Lindegaard Bruntse
Læseforeningens Skakklub
1000
14
0
35
0
86
1
74
1
73
1
26
0
56
1
420 - 303,61018
21Julius Mygind Møllegaard
Frem Skakklub
1077
12
0
76
1
19
0
70
1
72
1
30
0
63
1
420 - 301,91199
22Albert Mechlenburg Møller
Frem Skakklub
1864
32
1
15
1
6
0
87
1
12
½
2
0
19
½
420 - 305,751812
23Adesh Easwaralingam
Fredericia Skakforening
2064
82
1
55
1
59
1
9
0
53
1
  420 - 304,152061
24Noa Sinding
Syddjurs Skakklub
1230
78
½
62
0
36
1
32
1
15
½
29
0
87
1
420 - 303,151268
25Mallie Stage-Steffensen
BMS Skak
845
105
1
18
0
56
0
80
1
26
0
74
1
73
1
420 - 302,2971
26Zofia Izabella Marzec
Skak for sjov
1046
86
1
 
95
1
42
0
25
1
20
1
4
0
420 - 303,151084
27Leonard Samoilenko
Skak for sjov
1000
50
1
98
1
1
0
66
1
52
1
5
0
11
0
420 - 303,51023
28Nicolai Kistrup
Caïssa Gladsaxe
2134
104
1
51
1
81
1
10
0
60
1
  420 - 304,352127
29Zeeshan Kustagi
BMS Skak
1635
107
1
99
1
13
0
6
0
63
1
24
1
2
0
420 - 304,751613
30Anton Bønsvig Wehding
Amager Skakforening
1400
76
1
2
0
43
1
12
0
87
1
21
1
13
0
420 - 303,751411
31Paulius Meskenas
Køge Skakklub
1895
88
1
40
½
44
0
90
1
84
1
  31 - 433,951882
32Bertram Wester
Køge Skakklub
1209
22
0
78
1
83
½
24
0
36
1
72
½
43
½
31 - 434,11182
33Elias Kongaard
Køge Skakklub
1000
106
½
74
0
38
0
86
1
37
0
95
1
105
1
31 - 433,95973
34Martin Sandor
Køge Skakklub
1954
91
1
53
1
9
0
59
1
69
½
  31 - 4301954
35Peter Vedel
Brønshøj Skakforening
889
80
0
20
1
105
1
95
1
4
0
42
½
14
0
31 - 431,85997
36Noah Skælbæk
Læseforeningens Skakklub
1000
15
0
70
½
24
0
99
1
32
0
78
1
72
1
31 - 432,41050
37Augustas Bloze
Læseforeningens Skakklub
908
74
1
14
0
17
0
38
½
33
1
39
0
89
1
31 - 432,7956
38Emilie Frølund Andersen
Læseforeningens Skakklub
1000
73
0
42
0
33
1
37
½
106
1
89
1
8
0
31 - 434,25955
39Sif Vengel Andersen
Hillerød Skakklub
803
108
1
8
0
106
1
17
0
89
½
37
1
16
0
31 - 432,15884
40Daniel Tuk Hartsø Jarlskov
Nørrebro Skakklub
1711
71
1
31
½
65
0
92
1
68
1
  31 - 432,951728
41Hannibal Valeur Jaques
Nørrebro Skakklub
1671
109
1
47
1
7
0
84
1
65
½
  31 - 432,21719
42Pavan Venkatraman
Skak for sjov
1000
8
0
38
1
74
1
26
1
16
0
35
½
18
0
31 - 433,21014
43Oliver Wu
Nørrebro Skakklub
1087
6
0
100
1
30
0
76
1
62
0
99
1
32
½
31 - 432,751121
44Mikkel Strandby Hansen
Læseforeningens Skakklub
1732
92
1
110
1
31
1
7
0
58
0
  344 - 663,151728
45Jenith Easwaralingam
Fredericia Skakforening
1708
79
1
10
0
60
0
104
1
81
1
  344 - 663,351698
46Johan Holst
Læseforeningens Skakklub
1227
53
0
91
1
55
0
82
1
93
1
  344 - 660,951367
47Simon Ehrenreich
Skakklubben af 1968
1869
90
1
41
0
92
1
71
1
7
0
  344 - 663,71848
48Mikkel Vinh Løftgaard
Læseforeningens Skakklub
1632
7
0
67
1
58
0
109
1
88
1
  344 - 663,11629
49Ludvig Skælbæk
Læseforeningens Skakklub
1000
1
0
52
0
50
0
94
1
98
1
66
1
57
0
344 - 663,7959
50Johannes Smedegaard Nielsen
Amager Skakforening
874
27
0
94
1
49
1
11
0
57
0
97
1
1
0
344 - 662,3916
51Victor Koch-Müller
Præstø Skakklub
1610
102
1
28
0
96
1
54
0
64
1
  344 - 662,61622
52Elli-Sofie Munkegaard
Læseforeningens Skakklub
966
11
0
49
1
97
1
57
0
27
0
94
1
5
0
344 - 663,25951
53Mikkel Mejlvang
Bornholms Skakklub
1696
46
1
34
0
75
1
77
1
23
0
  344 - 662,81702
54Christian Ringsmose
Læseforeningens Skakklub
1575
101
1
64
0
102
1
51
1
10
0
  344 - 662,41601
55Andreas Skovgaard
Skak for sjov
1946
77
1
23
0
46
1
69
1
9
0
  344 - 663,351936
56Enes Gürel
1000
3
0
86
1
25
1
73
1
8
0
17
0
20
0
344 - 663,4976
57Frida Bjerregaard Hagen
Enkeltmedlem - Indland
895
85
0
 
11
0
52
1
50
1
1
0
49
1
344 - 662,2943
58Oscar Veiergang
Skak for sjov
1043
84
0
 
48
1
65
1
44
1
  344 - 660,051264
59Aryan Mollasoltani
Nykøbing F. Skakklub
1248
69
1
93
1
23
0
34
0
75
1
  344 - 660,51428
60Birgitte Brunsgaard Jacobsen
Skive Skakklub
1427
64
0
101
1
45
1
96
1
28
0
  344 - 661,91481
61Nicklas Alexander Winther-Jørgensen
Maribo Skakklub
1450
10
0
81
0
79
1
102
1
104
1
  344 - 662,31482
62John Christopher Højstrup Christensen
Silkeborg Skakklub Af 1930
1848
63
0
24
1
87
0
78
1
43
1
19
0
15
0
344 - 666,81734
63Asbjørn Vesterkær Slavensky
Skak for sjov
1176
62
1
12
0
15
0
100
1
29
0
76
1
21
0
344 - 662,451201
64Filip Martin Kierulf Hou Holm
Nordre Skakklub
1914
60
1
54
1
10
0
81
1
51
0
  344 - 663,81890
65Ture Jungberg Nielsen
Aalborg Skakforening af 1889
1732
67
½
84
1
40
1
58
0
41
½
  344 - 663,451719
66Ali Rana
Skak for sjov
1000
94
1
97
1
5
0
27
0
85
0
49
0
98
1
344 - 663,45973
67Alf Andries
Frem Skakklub
1557
65
½
48
0
71
0
110
1
109
1
  67 - 723,451514
68Lukas Iskos
BMS Skak
1724
103
1
7
0
90
½
88
1
40
0
  67 - 722,851714
69Oscar Koch-Müller
Præstø Skakklub
1878
59
0
111
1
82
1
55
0
34
½
  67 - 723,71842
70Vaidas Meskenas
Køge Skakklub
1163
2
0
36
½
78
½
21
0
83
½
 
100
1
67 - 723,91100
71Andrea Kongskov
Syddjurs Skakklub
1199
40
0
88
½
67
1
47
0
90
1
  67 - 720,31352
72Johannes Frank Jensen
Præstø Skakklub
1289
83
1
13
0
99
1
15
0
21
0
32
½
36
0
67 - 724,41204
73Emma Nielsen
Skive Skakklub
719
38
1
 
14
0
56
0
20
0
80
1
25
0
273 - 871779
74Adina Saravana Kumar
Skakforeningen ØBRO
1020
37
0
33
1
42
0
20
0
105
1
25
0
86
0
273 - 874,1901
75Jakob Brendstrup Hansen
Tåstrup Skakforening
1596
111
1
9
0
53
0
93
1
59
0
  273 - 873,151544
76Liv Frølund
Syddjurs Skakklub
971
30
0
21
0
107
1
43
0
 
63
0
99
1
273 - 872,2959
77Jens-Corneliu Nikolaj Cazacu Hansen
Nørrebro Skakklub
1252
55
0
82
0
91
1
53
0
111
1
  273 - 871,551272
78Isak Babi Brintlev
Køge Skakklub
822
24
½
32
0
70
½
62
0
100
1
36
0
 273 - 870,95885
79Matthias Rasmussen
Maribo Skakklub
1381
45
0
96
0
61
0
101
1
102
1
  273 - 872,851343
80Anna Sofie Li
Køge Skakklub
1000
35
1
3
0
16
0
25
0
95
1
73
0
 273 - 873,2928
81Marcus Juul Nielsen
Holbæk Skakklub
1499
96
1
61
1
28
0
64
0
45
0
  273 - 871,81508
82Theo Stage-Steffensen
BMS Skak
1474
23
0
77
1
69
0
46
0
91
1
  273 - 872,351458
83Nikolaj Li
Køge Skakklub
865
72
0
 
32
½
19
0
70
½
87
0
107
1
273 - 870,85934
84Nikolaj Aggerbeck-Lauritzen
Silkeborg Skakklub Af 1930
1661
58
1
65
0
110
1
41
0
31
0
  273 - 873,051630
85Bastian Rynkjøb
Skak for sjov
1000
57
1
5
0
  
66
1
11
0
 273 - 872,1995
86Johannes Knudsen
Læseforeningens Skakklub
962
26
0
56
0
20
0
33
0
 
106
1
74
1
273 - 872,9908
87Mathias Wallin Nielsen
Randers Skakklub
1146
13
0
 
62
1
22
0
30
0
83
1
24
0
273 - 871,451171
88Philip Nielsen
Skive Skakklub
1609
31
0
71
½
103
1
68
0
48
0
  88 - 902,751558
89Jonathan Østlund
Hillerød Skakklub
888
17
0
16
0
 
105
1
39
½
38
0
37
0
88 - 902,5828
90Rasmus Emil Ryder Tønnesen
Køge Skakklub
1587
47
0
103
1
68
½
31
0
71
0
  88 - 902,351549
91Nicolai Ryder Tønnesen
Køge Skakklub
1339
34
0
46
0
77
0
111
1
82
0
  191 - 1052,51272
92Ingrid Elmer Nielsen-Refs
Amager Skakforening
1477
44
0
109
1
47
0
40
0
   191 - 1051,351461
93Mathias Frej Gyring-Nielsen
Køge Skakklub
1344
9
0
59
0
111
1
75
0
46
0
  191 - 1052,41281
94Shang Tan
1000
66
0
50
0
98
0
49
0
 
52
0
97
1
191 - 1053,2868
95Mark Zhao Germer
Køge Skakklub
1000
18
0
 
26
0
35
0
80
0
33
0
106
1
191 - 1053,2868
96Oliver Gabrielsen
Skakforeningen ØBRO
1106
81
0
79
1
51
0
60
0
101
0
  191 - 1050,851113
97Vedanth Kathiravan
1000 
66
0
52
0
98
1
1
0
50
0
94
0
191 - 1053,05877
98Marius Bernhardt Petersen
Haslev Skakklub
1000
5
0
27
0
94
1
97
0
49
0
 
66
0
191 - 1052,95883
99William Grønn Jensen
Køge Skakklub
793 
29
0
72
0
36
0
107
1
43
0
76
0
191 - 1050,9799
100Mille Østoft Gaardland
Randers Skakklub
904
19
0
43
0
 
63
0
78
0
107
1
70
0
191 - 1051,65865
101Vahid Mohammed Jusufi
Køge Skakklub
1159
54
0
60
0
104
0
79
0
96
1
  191 - 1051,21150
102Mikkel Kvist Jepsen
Læseforeningens Skakklub
1243
51
0
104
1
54
0
61
0
79
0
  191 - 10511243
103Clara Heiberg
Frem Skakklub
1329
68
0
90
0
88
0
 
110
1
  191 - 1051,31316
104Signe Sofie Bøss Sørensen
Skive Skakklub
1435
28
0
102
0
101
1
45
0
61
0
  191 - 1052,251379
105Christian Kiilerich Andresen
Læseforeningens Skakklub
1000
25
0
106
1
35
0
89
0
74
0
 
33
0
191 - 1053,8832
106Sara Trier
Hillerød Skakklub
764
33
½
105
0
39
0
 
38
0
86
0
95
0
½1061,5704
107Dakshayini Manoghna Potluri
Skakklubben K41
1000
29
0
 
76
0
 
99
0
100
0
83
0
0107 - 1112,65841
108Diya Shekar
Skak for sjov
1000
39
0
      0107 - 1110,75955
109Janosh Easwaralingam
Fredericia Skakforening
1164
41
0
92
0
 
48
0
67
0
  0107 - 1110,31151
110Konrad Volder
Køge Skakklub
999 
44
0
84
0
67
0
103
0
  0107 - 1110,15990
111Silas Smed Iversen
Møn Skakklub
948
75
0
69
0
93
0
91
0
77
0
  0107 - 1110,3930

Importeret turnering

Indbydelse

U-DM 2019

Dansk Skak Union inviterer sammen med Køge Skakklub til U-DM 2019.
U-DM 2019 afholdes 4. oktober til 6. oktober 2019
Spillestedet er Asgård Skole, Norsvej 2, 4600 Køge og ligger i godt ti minutters gåafstand fra Ølby Station.
U-DM 2019 fungerer som kvalifikation til Ungdoms-NM 2020 den 13..-17. februar i Danmark.
TILMELDING sker via Dansk Skak Unions turneringssystem på skak.dk

Rundelægningerne, når de foreligger, vil kunne ses på turneringssiden udm2019.dk

TILMELDINGSFRIST: Fredag den 27. september 2019.
Prisen for at deltage i U-DM 2019 er 100,00 kr.

I forbindelse med U-DM 2019 kan Køge Skakklub tilbyde bespisning af deltagerne og deres familier således:
Fredag
let anretning: 17.30-18.00  (65 kr.)
Lørdag
morgenmad: 07.30-10.00 (30 kr.)
frokost: 12.00-14.30 (50 kr.)
aftensmad: 17.00-20.00 (75 kr.)

Søndag
morgenmad: 07.30-10.00 (30 kr.)
frokost: 12.00-14.30 (50 kr.)
Til alle måltider serveres der saftevand.

Ved bestilling af de samlede måltider betales kun 250 kr

For overnatning henvises der til Danhostel Køge, der ligger tæt på spillestedet (gratis sengelinned).

https://danhostel-koege.dk/ 

eller

Hotel Niels Juel

https://hotelnielsjuel.dk

 
Derudover kan man købe kaffe, te, sodavand og diverse former for frugt m.m.
Tilmelding til bespisning foretages til Finn Stuhr på mail: koegeskakklub@gmail.com

Deltagergebyr og forplejning indbetales på turneringens konto: 2360 - 6285 314 613 eller på MobilePay: 927683 senest 27. september 2019

Husk at skrive deltagernavne i bemærkningsfelt.

Evt. spørgsmål kan også sendes til Arild Rimestad, DSU's Ungdomsansvarlige: udvikling@skak.dk
 

Grupper og DM-titler
Der spilles i åben række (Uxx).
Der kåres en Danmarksmester i hver gruppe med mindst tre deltagere.
Der vil være pokaler og medaljer til de tre højest placerede i hver gruppe, erindringsmønter og diplomer til alle.

Desuden er der en såkaldt øremærket rejse-, trænings- og turneringspræmie til gruppevinderne på 2.000 kr..

 Præcisering af regler for tilmelding:
Efter samråd med Dansk Skak Union ønsker arrangørerne at tilføje følgende omkring tilmelding.
En spiller kan tilmelde sig den gruppe spillerens alder berettiger til eller i en højere aldersgruppe.
Vinder spilleren den tilmeldte gruppe erhverves titlen Danmarksmester i den pågældende gruppe.

DM-titlerne og NM-kvalifikationerne kan kun tildeles medlemmer af Dansk Skak Union med bopæl i Rigsfællesskabet eller værende danske statsborgere og er man Fide-registreret, skal det være igennem Rigsfællesskabet.
 De to øverste i hver gruppe, på nær 08-gruppen, kvalificerer sig til Ungdoms-NM den 13.-16. feb. 2020 i Danmark.
 
Grupper:
U19 (født 00 eller senere)
U16 (født 03 eller senere)
U14 (født 05 eller senere)
U12 (født 07 eller senere)
U10 (født 09 eller senere)
U08 (født 11 eller senere)
 

alle grupper er der en øremærket trænings-/turneringspræmie på 2000,- til vinderen. Bemærk at denne præmie udbetales mod indsendelse af dokumentation for udgifter, der svarer til formålet, fx rejse, ophold eller trænerhonorar.

Turneringsform:
Turneringen spilles som en koordineret turnering under Dansk Skak Union og der spilles i de nævnte grupper efter schweizersystemet, evt. i alle mod alle-grupper. Det benyttede program til rundelægningen er "Winswiss, version 9.05"  og ved evt. ligestilling i point afgøres placeringer efter følgende korrektionsmetode anbefalet af Fide:

1) Buchholz reduceret med en           2) Buchholz           3) Sonnenborn-Berger           4) Indbyrdes kamp           5) Flest gevinster inkl. oversidderpoint           6) Flest partier spillet med sort (ikke-spillede partier tæller som spillet med hvid).

Turneringen DSU-rates og de grupper der opfylder betingelserne for Fide-rating, Fide-rates.
U-08, U-10 og U-12 spiller syv runder med 45 minutter til hele partiet + 30 sekunder pr. træk.
U-14, U-16 og U-19 spiller fem runder med 90 minutter til hele partiet + 30 sekunder pr. træk.

Arrangørerne kan, efter aftale med den ungdomsansvarlige i Dansk Skak Union, lave ændringer af antal runder og betænkningstid, hvis dette måtte blive nødvendigt.
Der spilles efter Fides regler for skak således som disse findes oversat i Skakhåndbogen. Der er noteringspligt bortset fra i U-08, hvor spillerne dog gerne må notere alligevel.
Det tilstræbes at grupper ikke slås sammen på tværs af alderstrinene. Titler, præmier, placeringer og kvalifikationer i hver gruppe afgøres uafhængigt af om grupper spiller sammen eller hver for sig.
Det er tilladt at komme op til 15 minutter for sent frem til partierne.
Turneringen er åben for alle ungdomsspillere, der er medlemmer af DSU, minimum som prøvemedlemmer og som ellers opfylder alderskriterierne for at deltage og som kan deltage iht. dette reglement, herunder reglementet for koordinerede turneringer.
Officiel åbning: Fredag den 4. oktober 2019 kl. 17.45.
Der er adgang til skolen fra kl. 16.00, men ikke til selve spillesalen!

Afviklingsplan for aldersgrupperne 08, 10 og 12
1. runde: fredag d. 4. oktober 2019 kl. 18:00
2. runde: lørdag d. 5. oktober 2019 kl. 09:00
3. runde: lørdag d. 5. oktober 2019 kl. 12:00
4. runde: lørdag d. 5. oktober 2019 kl. 15:00
5. runde: søndag d. 6. oktober 2019 kl. 09:00
6. runde: søndag d. 6. oktober 2019 kl. 12:00
7. runde: søndag d. 6. oktober 2019 kl. 15:00
Betænkningstid: 45 minutter + 30 sekunder pr. træk.

Afviklingsplan for aldersgrupperne 14, 16 og 19
 1. runde: fredag d. 4. oktober 2019 kl. 18:00.
 2. runde: lørdag d. 5. oktober 2019 kl. 09:00.
 3. runde: lørdag d. 5. oktober 2019 kl. 14:00.
 4. runde: søndag d. 6. oktober 2019 kl. 09:00.
 5. runde: søndag d. 6. oktober 2019 kl. 14:00.
Betænkningstid: 90 minutter + 30 sekunder pr. træk.

Præmieoverrækkelse: Foregår i forbindelse med den enkelte gruppes afslutning.

 

 

Følgende reglement for tilskuere, herunder forældre og ungdomstrænere, vil være slået op og være synligt i spilleområdet:

  • Det er forbudt at blande sig i partierne på nogen måde; også fx ved overtrædelse af regler som ”rørt brik” eller ”ved tidsoverskridelse”.
  • Kun stævnets dommere må blande sig i partierne.
  • Tilskuere, trænere og forældre bør opholde sig på "tilskuerområder", svarende til at spillebordene var bag en indhegning.
  • Det er således forbudt at gå ind imellem bordene eller opholde sig tæt på spillerne (inden for ca. 2 m).
  • Arrangørerne kan evt. lave fysiske afspærringer til spillebordene fra tilskuerområderne.
  • Det er forbudt at drøfte partierne, ej heller med spillerne, mens partierne er i gang.
  • Det er forbudt at fotografere (og optage video) bortset fra de første ti minutter af hver runde; ellers sker dette efter aftale med chefdommeren.
  • I spillelokalerne skal alt elektronisk udstyr (pc’ere, tablets og mobiltelefoner mv.) være slukket (mobiltelefoner evt. indstillet på lydløs).
Periode 2019-10-04 .. 2019-10-06
Dansk ratet Ja
Elo ratet Ja
Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Turnerings komite
Hoveddommer Arild Rimestad
Dommere Alle grupper:  Verner Christensen

Tilmeldings muligheder til U-DM 2019

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
U-DM 2019 111 2019-10-04 2019-10-04
Totalt antal tilmeldte 111
Deltagere i gruppen U-DM 2019
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100104423 1469185 1. Elin Wu Nørrebro Skakklub 1124 2019-10-16
101096089 1464981 2. Jeppe Hald Falkesgaard BMS Skak 1826 1774 2019-10-16
101095855 1462547 3. Vitus Bondo Medhus Skakklubben Evans 1650 1653 2019-10-16
100104343 1462636 4. Andreas Philip Cort Maleeva Hansen BMS Skak 1461 1509 2019-10-16
100104572 - 5. Anker Müller Skak for sjov 1041 2019-10-16
100104399 1457349 6. Noah Krug Wahlgreen BMS Skak 1727 1749 2019-10-16
100104150 1454153 7. Casper Yukun Liu BMS Skak 2111 2093 2019-10-16
101096421 1467727 8. Tunav Chand Penki BMS Skak 1143 1272 2019-10-16
100202292 1455796 9. Sander Stage-Steffensen BMS Skak 1991 2017 2019-10-16
103110001 1437747 10. Bjarke Hautop Kristensen Skakklubben Evans 2209 2223 2019-10-16
100104605 - 11. August Jalving Skak for sjov 1000 2019-10-16
101095943 1467018 12. Philip Uhre Knudsen Silkeborg Skakklub Af 1930 1715 1723 2019-10-16
100104462 45059730 13. Vedant Kumar Saravana Skakforeningen ØBRO 1810 1822 2019-10-16
100901809 1467123 14. Emil Zander Kjellerup Skakklub 1322 1418 2019-10-16
100104139 1452797 15. Karl-Emil Elmer Nielsen-Refs Amager Skakforening 1493 1502 2019-10-16
100104182 1460153 16. Gustav Biel Skakforeningen ØBRO 1000 2019-10-16
100302043 - 17. Caroline Lindegaard Bruntse Læseforeningens Skakklub 1000 2019-10-16
100302033 1469207 18. Leia Andries Frem Skakklub 1144 2019-10-16
100104307 1463225 19. Laurits Bønsvig Wehding Amager Skakforening 1380 1497 2019-10-16
100302044 - 20. Kathrine Lindegaard Bruntse Læseforeningens Skakklub 1000 2019-10-16
100302038 1469720 21. Julius Mygind Møllegaard Frem Skakklub 1077 1221 2019-10-16
100301886 1447947 22. Albert Mechlenburg Møller Frem Skakklub 1864 1899 2019-10-16
100501746 1448552 23. Adesh Easwaralingam Fredericia Skakforening 2064 2042 2019-10-16
100602596 1467549 24. Noa Sinding Syddjurs Skakklub 1230 1413 2019-10-16
100202408 1469649 25. Mallie Stage-Steffensen BMS Skak 845 2019-10-16
100104543 1469312 26. Zofia Izabella Marzec Skak for sjov 1046 2019-10-16
100104539 - 27. Leonard Samoilenko Skak for sjov 1000 2019-10-16
100103773 1444816 28. Nicolai Kistrup Caïssa Gladsaxe 2134 2159 2019-10-16
101095984 1468839 29. Zeeshan Kustagi BMS Skak 1635 1685 2019-10-16
100104306 1463217 30. Anton Bønsvig Wehding Amager Skakforening 1400 1402 2019-10-16
100202444 12809969 31. Paulius Meskenas Køge Skakklub 1895 1896 2019-10-16
100202462 1467816 32. Bertram Wester Køge Skakklub 1209 1364 2019-10-16
100202544 - 33. Elias Kongaard Køge Skakklub 1000 2019-10-16
100202552 14939789 34. Martin Sandor Køge Skakklub 1954 1954 2019-10-16
101095989 - 35. Peter Vedel Brønshøj Skakforening 889 2019-10-16
100302047 - 36. Noah Skælbæk Læseforeningens Skakklub 1000 2019-10-16
100302023 1470035 37. Augustas Bloze Læseforeningens Skakklub 908 2019-10-16
101096886 - 38. Emilie Frølund Andersen Læseforeningens Skakklub 1000 2019-10-16
100803193 1470205 39. Sif Vengel Andersen Hillerød Skakklub 803 2019-10-16
100104290 1463896 40. Daniel Tuk Hartsø Jarlskov Nørrebro Skakklub 1711 1788 2019-10-16
100104090 1454188 41. Hannibal Valeur Jaques Nørrebro Skakklub 1671 1693 2019-10-16
100104652 - 42. Pavan Venkatraman Skak for sjov 1000 2019-10-16
100104348 1467182 43. Oliver Wu Nørrebro Skakklub 1087 2019-10-16
100301932 1452533 44. Mikkel Strandby Hansen Læseforeningens Skakklub 1732 1744 2019-10-16
100501747 1448560 45. Jenith Easwaralingam Fredericia Skakforening 1708 1747 2019-10-16
100302002 1467212 46. Johan Holst Læseforeningens Skakklub 1227 1307 2019-10-16
101095138 1457292 47. Simon Ehrenreich Skakklubben af 1968 1869 1937 2019-10-16
100302026 1468480 48. Mikkel Vinh Løftgaard Læseforeningens Skakklub 1632 1544 2019-10-16
100302056 - 49. Ludvig Skælbæk Læseforeningens Skakklub 1000 2019-10-16
100104570 - 50. Johannes Smedegaard Nielsen Amager Skakforening 874 2019-10-16
100202091 1444808 51. Victor Koch-Müller Præstø Skakklub 1610 1613 2019-10-16
100302042 1469339 52. Elli-Sofie Munkegaard Læseforeningens Skakklub 966 2019-10-16
103110504 1445677 53. Mikkel Mejlvang Bornholms Skakklub 1696 1748 2019-10-16
100301927 1451669 54. Christian Ringsmose Læseforeningens Skakklub 1575 1572 2019-10-16
103111054 1450760 55. Andreas Skovgaard Skak for sjov 1946 1929 2019-10-16
101096925 - 56. Enes Gürel 1000 2019-10-16
101096723 - 57. Frida Bjerregaard Hagen Enkeltmedlem - Indland 895 2019-10-16
100104574 1470183 58. Oscar Veiergang Skak for sjov 1043 2019-10-16
100202448 1465716 59. Aryan Mollasoltani Nykøbing F. Skakklub 1248 1358 2019-10-16
100901731 1457012 60. Birgitte Brunsgaard Jacobsen Skive Skakklub 1427 1469 2019-10-16
100202497 1467352 61. Nicklas Alexander Winther-Jørgensen Maribo Skakklub 1450 1568 2019-10-16
100602575 1453947 62. John Christopher Højstrup Christensen Silkeborg Skakklub Af 1930 1848 1879 2019-10-16
101096549 - 63. Asbjørn Vesterkær Slavensky Skak for sjov 1176 2019-10-16
100602410 1444824 64. Filip Martin Kierulf Hou Holm Nordre Skakklub 1914 1954 2019-10-16
101095048 1454200 65. Ture Jungberg Nielsen Aalborg Skakforening af 1889 1732 1782 2019-10-16
100104666 - 66. Ali Rana Skak for sjov 1000 2019-10-16
100301969 1463373 67. Alf Andries Frem Skakklub 1557 1612 2019-10-16
101095257 1461613 68. Lukas Iskos BMS Skak 1724 1769 2019-10-16
100202092 1447955 69. Oscar Koch-Müller Præstø Skakklub 1878 1913 2019-10-16
100202445 12824429 70. Vaidas Meskenas Køge Skakklub 1163 1235 2019-10-16
100602664 1467972 71. Andrea Kongskov Syddjurs Skakklub 1199 1406 2019-10-16
100202278 1457942 72. Johannes Frank Jensen Præstø Skakklub 1289 1377 2019-10-16
101096689 - 73. Emma Nielsen Skive Skakklub 719 2019-10-16
101096621 1467956 74. Adina Saravana Kumar Skakforeningen ØBRO 1020 2019-10-16
100104165 1451375 75. Jakob Brendstrup Hansen Tåstrup Skakforening 1596 1636 2019-10-16
100104319 1467735 76. Liv Frølund Syddjurs Skakklub 971 1106 2019-10-16
100104511 1468138 77. Jens-Corneliu Nikolaj Cazacu Hansen Nørrebro Skakklub 1252 2019-10-16
101096196 1467808 78. Isak Babi Brintlev Køge Skakklub 822 1114 2019-10-16
100202262 1447890 79. Matthias Rasmussen Maribo Skakklub 1381 1495 2019-10-16
100202550 - 80. Anna Sofie Li Køge Skakklub 1000 2019-10-16
100202102 1446576 81. Marcus Juul Nielsen Holbæk Skakklub 1499 1578 2019-10-16
100202293 1455818 82. Theo Stage-Steffensen BMS Skak 1474 1590 2019-10-16
100202374 1464957 83. Nikolaj Li Køge Skakklub 865 1099 2019-10-16
100602402 1459945 84. Nikolaj Aggerbeck-Lauritzen Silkeborg Skakklub Af 1930 1661 1596 2019-10-16
100104573 - 85. Bastian Rynkjøb Skak for sjov 1000 2019-10-16
100302009 1470027 86. Johannes Knudsen Læseforeningens Skakklub 962 2019-10-16
100602627 1467743 87. Mathias Wallin Nielsen Randers Skakklub 1146 1449 2019-10-16
101095973 1466062 88. Philip Nielsen Skive Skakklub 1609 1700 2019-10-16
100803159 - 89. Jonathan Østlund Hillerød Skakklub 888 2019-10-16
100202329 1457535 90. Rasmus Emil Ryder Tønnesen Køge Skakklub 1587 1653 2019-10-16
100202338 1458361 91. Nicolai Ryder Tønnesen Køge Skakklub 1339 1604 2019-10-16
100104157 1455907 92. Ingrid Elmer Nielsen-Refs Amager Skakforening 1477 1468 2019-10-16
100202398 1464949 93. Mathias Frej Gyring-Nielsen Køge Skakklub 1344 1307 2019-10-16
101096926 - 94. Shang Tan 1000 2019-10-16
100202554 - 95. Mark Zhao Germer Køge Skakklub 1000 2019-10-16
101096383 1467085 96. Oliver Gabrielsen Skakforeningen ØBRO 1106 1460 2019-10-16
101096927 - 97. Vedanth Kathiravan 1000 2019-10-16
100202555 - 98. Marius Bernhardt Petersen Haslev Skakklub 1000 2019-10-16
101096086 - 99. William Grønn Jensen Køge Skakklub 793 2019-10-16
100602706 1469282 100. Mille Østoft Gaardland Randers Skakklub 904 2019-10-16
100202387 1462652 101. Vahid Mohammed Jusufi Køge Skakklub 1159 1295 2019-10-16
100302028 1468790 102. Mikkel Kvist Jepsen Læseforeningens Skakklub 1243 1310 2019-10-16
100302032 1469193 103. Clara Heiberg Frem Skakklub 1329 1546 2019-10-16
100901730 1456750 104. Signe Sofie Bøss Sørensen Skive Skakklub 1435 1357 2019-10-16
100302041 - 105. Christian Kiilerich Andresen Læseforeningens Skakklub 1000 2019-10-16
100803094 - 106. Sara Trier Hillerød Skakklub 764 2019-10-16
100104585 - 107. Dakshayini Manoghna Potluri Skakklubben K41 1000 2019-10-16
100104604 - 108. Diya Shekar Skak for sjov 1000 2019-10-16
101095616 1463640 109. Janosh Easwaralingam Fredericia Skakforening 1164 1265 2019-10-16
101095904 1467794 110. Konrad Volder Køge Skakklub 999 1076 2019-10-16
100202213 1470175 111. Silas Smed Iversen Møn Skakklub 948 2019-10-16