Arbejder ...

loading

Pokalturneringen 2019 6hk - eliterækken  

Vis Gruppe : Parringer
Pokalkvalifikation 2019 6hk Direkte link
#NavnRating12345PoPlWeRn
1Jakob Bjerre Jensen
Århus Skakklub/Skolerne
2118
9
0
17
0
5
0
13
1
21
0
122 - 231,12116
2Vagn Jensen
Århus Skakklub/Skolerne
2048
10
0
18
1
6
0
14
½
22
1
12 - 141,22080
3Henrik Ochsner
Århus Skakklub/Skolerne
1808
12
0
20
1
25
0
16
0
24
0
122 - 230,651819
4Michael Tettinek
Århus Skakklub/Skolerne
2048
11
1
19
1
8
0
15
1
23
0
38 - 111,652082
5GM Mads Andersen
Skanderborg Skakklub
2488
21
1
13
½
1
1
26
-
17
1
3 - 73,22491
6IM Bjørn Møller Ochsner
Skanderborg Skakklub
2396
22
1
14
1
2
1
9
½
26
-
3 - 72,652407
7IM Jonas Buhl Bjerre
Skanderborg Skakklub
2353
23
1
15
1
26
-
10
1
18
1
41 - 22,92377
8FM Filip Boe Olsen
Skanderborg Skakklub
2277
24
1
26
-
4
1
11
½
19
1
3 - 72,82291
9IM Rasmus Skytte
Århus Skakklub/Skolerne
2420
1
1
21
1
17
½
6
½
13
½
3 - 73,452421
10IM Uffe Vinther-Schou
Århus Skakklub/Skolerne
2363
2
1
22
0
18
1
7
0
14
1
38 - 113,452354
11Thomas Ochsner
Århus Skakklub/Skolerne
2325
4
0
23
0
19
1
8
½
15
0
19 - 213,72281
12Erik Søbjerg
Århus Skakklub/Skolerne
2233
3
1
24
1
20
½
25
0
16
0
12 - 143,32217
13FM Tom Petri Petersen
Nordre Skakklub
2303
17
½
5
½
21
0
1
0
9
½
19 - 212,452284
14FM Martin Bækgaard
Nordre Skakklub
2329
18
1
6
0
22
0
2
½
10
0
19 - 213,152296
15Jan Schleicher Christensen
Nordre Skakklub
2145
19
0
7
0
23
1
4
0
11
1
215 - 182,252140
16Thomas Klitgård Andersen
Nordre Skakklub
2188
20
1
25
0
24
½
3
1
12
1
3 - 732198
17Poul Erik Nielsen
Nordre Skakklub
2225
13
½
1
1
9
½
21
0
5
0
215 - 181,852228
18Per Holst
Nordre Skakklub
2022
14
0
2
0
10
0
22
0
7
0
025 - 261,052001
19Leif Møller
Nordre Skakklub
2010
15
1
4
0
11
0
23
1
8
0
215 - 181,42022
20Lars Noe
Nordre Skakklub
1930
16
0
3
0
12
½
24
0
25
0
½241,31906
21Pelle Rødkjær Bank
Skakklubben af 1968
2301
5
0
9
0
13
1
17
1
1
1
38 - 112,452312
22FM Martin Matthiesen
Skakklubben af 1968
2259
6
0
10
1
14
1
18
1
2
0
38 - 112,652266
23Lars Hansen
Skakklubben af 1968
2172
7
0
11
1
15
0
19
0
4
1
215 - 182,52162
24Jens Albert Ramsdal
Skakklubben af 1968
2093
8
0
12
0
16
½
20
1
3
1
12 - 142,52093
25FM Mads Boe
Skanderborg Skakklub
2404
26
-
16
1
3
1
12
1
20
1
41 - 23,452410
26Mr X X
500
25
-
8
-
7
-
5
-
6
-
025 - 260500
Indbydelse

Kvalifikation til pokalturneringen

Periode 2019-04-02 .. 2019-04-02
Dansk ratet Ja
Elo ratet Nej
Kørestols adgang Der er ikke kørestols adgang
Turnerings komite
Hoveddommer Jesper Mygind
Dommere

Tilmeldings muligheder til Pokalturneringen 2019 6hk - eliterækken

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Pokalkvalifikation 2019 6hk 26 2019-04-02 2019-04-02
Totalt antal tilmeldte 26
Deltagere i gruppen Pokalkvalifikation 2019 6hk
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100600963 1401513 1. Jakob Bjerre Jensen Århus Skakklub/Skolerne 2118 2189 2019-04-03
100600965 1400851 2. Vagn Jensen Århus Skakklub/Skolerne 2048 2142 2019-04-03
100600708 1419170 3. Henrik Ochsner Århus Skakklub/Skolerne 1808 1889 2019-04-03
100600938 1404059 4. Michael Tettinek Århus Skakklub/Skolerne 2048 2032 2019-04-03
100602057 1413864 5. GM Mads Andersen Skanderborg Skakklub 2488 2595 2019-04-03
103107144 1416928 6. IM Bjørn Møller Ochsner Skanderborg Skakklub 2396 2486 2019-04-03
103110502 1444948 7. IM Jonas Buhl Bjerre Skanderborg Skakklub 2353 2470 2019-04-03
100602308 1440640 8. FM Filip Boe Olsen Skanderborg Skakklub 2277 2414 2019-04-03
100601031 1404210 9. IM Rasmus Skytte Århus Skakklub/Skolerne 2420 2379 2019-04-03
100600709 1400568 10. IM Uffe Vinther-Schou Århus Skakklub/Skolerne 2363 2363 2019-04-03
100600710 1400711 11. Thomas Ochsner Århus Skakklub/Skolerne 2325 2265 2019-04-03
100600662 1401866 12. Erik Søbjerg Århus Skakklub/Skolerne 2233 2280 2019-04-03
100601053 1403486 13. FM Tom Petri Petersen Nordre Skakklub 2303 2332 2019-04-03
100900047 1405586 14. FM Martin Bækgaard Nordre Skakklub 2329 2299 2019-04-03
100600689 1400916 15. Jan Schleicher Christensen Nordre Skakklub 2145 2220 2019-04-03
100600583 1408267 16. Thomas Klitgård Andersen Nordre Skakklub 2188 2173 2019-04-03
100600350 1400800 17. Poul Erik Nielsen Nordre Skakklub 2225 2192 2019-04-03
100600338 1405411 18. Per Holst Nordre Skakklub 2022 2150 2019-04-03
100601378 1409905 19. Leif Møller Nordre Skakklub 2010 2093 2019-04-03
100900192 1422022 20. Lars Noe Nordre Skakklub 1930 2025 2019-04-03
100600595 1402889 21. Pelle Rødkjær Bank Skakklubben af 1968 2301 2303 2019-04-03
100400392 1404067 22. FM Martin Matthiesen Skakklubben af 1968 2259 2255 2019-04-03
100600616 1402528 23. Lars Hansen Skakklubben af 1968 2172 2196 2019-04-03
100602240 1429221 24. Jens Albert Ramsdal Skakklubben af 1968 2093 2245 2019-04-03
100600675 1401408 25. FM Mads Boe Skanderborg Skakklub 2404 2303 2019-04-03
- 26. Mr X X 500 2019-04-03