Arbejder ...

loading

Midtjysk Sommer EMT 2019  

Vis Gruppe : Parringer
Gruppe1 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Lars Wisler Pedersen
Grindsted Skakklub
17871848
6
0
9
1
5
1
4
0
3
0
283,317483,331821
2John Engstrøm
Nr. Snede Skakklub
17751844
7
1
6
0
3
1
8
½
4
1
13,217843,181850
3Leif Hamborg
Herning Skakklub
17251800
8
½
5
½
2
0
10
1
1
1
352,8517302,911802
4Knud Erik Andersen
Nr. Snede Skakklub
16941770
9
½
8
1
6
½
1
1
2
0
332,617062,681776
5Søren Grymer-Hansen
Horsens Skakforening
16851717
10
1
3
½
1
0
6
½
9
1
362,7516932,541726
6Jesper Hegaard Thomsen
Nr. Snede Skakklub
16751729
1
1
2
1
4
½
5
½
7
½
22,217232,151756
7Helge Nielsen
Skakklubben Evans
16461725
2
0
10
1
8
½
9
1
6
½
342,716552,751730
8Vagn Skov Andersen
Horsens Skakforening
16131691
3
½
4
0
7
½
2
½
10
1
72,1516242,141698
9Benny Terndrup
Nr. Snede Skakklub
15511601
4
½
1
0
10
0
7
0
5
0
½101,814931,671578
10Birgit Dithlevsen
Herning Skakklub
14901578
5
0
7
0
9
1
3
0
8
0
191,514681,651565

Gruppe2 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Aage Andersen
Skanderborg Skakklub
13561443
5
0
8
1
7
1
2
0
3
0
253,5512862,331416
2Bent Christensen
Skakklubben Evans
13431472
6
1
7
1
4
1
1
1
5
0
423,4513683,231487
3Knud Mogens Jacobsen
Silkeborg Skakklub Af 1930
12591452
7
0
6
1
5
0
4
½
1
1
42,9512393,101440
4Bjarne Sonberg
Nr. Snede Skakklub
11991444
8
1
5
1
2
0
3
½
6
1
32,612402,211450
5Anders Dithlevsen
Vorgod Skakklub
11931378
1
1
4
0
3
1
8
1
2
1
412,213101,591434
6Hans Jensen
Herning Skakklub
11101321
2
0
3
0
8
0
7
1
4
0
172,0510631,601309
7Aage Valdemar Madsen
Nr. Snede Skakklub
10941213
3
1
2
0
1
0
6
0
8
1
261,7511050,941214
8Lars Hinge Jensen
Nr. Snede Skakklub
1016
4
0
1
0
6
1
5
0
7
0
181,499701000
Indbydelse

Midtjysk Sommer EMT 2019 i Nr. Snede

 

 

Spillested                            Bavnehøjcentret, Bavnehøj 19 Nr. Snede

 

Spilledage                           Mandage, udsatte partier kan spilles den 3/6 eller privat

                                            Efter aftale med turneringslederen.

Udsatte kampe til en af de første 3 runder skal være afviklet senest den 3/6.

 

Spilledatoer                        13/5, 20/5, 27/5, 17/6, 24/6

 

Spilletider                           Kl. 19.00 – 23.30  1,5 timer til hele partiet + 30 sec pr træk.

                                           

Turneringsform                   5 runder dansk sweizer i 2 grupper

 

Indskud                              150 kr. pr person.

 

Tilladt forsinkelse               Som hidtil 1 time

 

Rating                                 Turneringen Rates i henhold til dsu regler, desuden Elo rates turneringen

                                            også efter reglerne for Elo rating.

 

Tilmelding                          Via skak.dk under turneringer  Midtjysk sommer Emt eller til John Engstrøm tlf.  20 87 40 25 eller Benny Terndrup 20 91 54 06

                                            Senest 10/5 2019

.

 

Præmier                              Afhængig af deltagerantallet.  Dog minimum i hver gruppe.

                                            1.Præmie       300 kr

                                            2.Præmie       200 kr.

Periode 2019-05-13 .. 2019-06-24
Dansk ratet Ja
Elo ratet Ja
Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Turneringens egen hjemmeside http://https://www.bricksite.com/nrsnedeskakklub
Turnerings komite
Hoveddommer John Engstrøm
Dommere

Tilmeldings muligheder til Midtjysk Sommer EMT 2019

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

http://https://www.bricksite.com/nrsnedeskakklub

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Gruppe1 10 2019-05-13 2019-05-10
Gruppe2 8 2019-05-13 2019-05-10
Totalt antal tilmeldte 18
Deltagere i gruppen Gruppe1
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100500219 1417045 1. Lars Wisler Pedersen Grindsted Skakklub 1787 1848 2019-05-05
100500727 1410512 2. John Engstrøm Nr. Snede Skakklub 1775 1844 2019-04-07
100900773 1402838 3. Leif Hamborg Herning Skakklub 1725 1800 2019-05-06
100900045 1408160 4. Knud Erik Andersen Nr. Snede Skakklub 1694 1770 2019-04-29
100500752 1428543 5. Søren Grymer-Hansen Horsens Skakforening 1685 1717 2019-04-29
103103878 1444751 6. Jesper Hegaard Thomsen Nr. Snede Skakklub 1675 1729 2019-04-09
100500525 1403460 7. Helge Nielsen Skakklubben Evans 1646 1725 2019-05-04
100500606 1413180 8. Vagn Skov Andersen Horsens Skakforening 1613 1691 2019-05-04
100500744 1444743 9. Benny Terndrup Nr. Snede Skakklub 1551 1601 2019-04-29
100900771 1413201 10. Birgit Dithlevsen Herning Skakklub 1490 1578 2019-05-06
Deltagere i gruppen Gruppe2
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
101095198 1452401 1. Aage Andersen Skanderborg Skakklub 1356 1443 2019-05-10
100501185 1434268 2. Bent Christensen Skakklubben Evans 1343 1472 2019-05-09
100600231 1421069 3. Knud Mogens Jacobsen Silkeborg Skakklub Af 1930 1259 1452 2019-05-05
100500889 1444727 4. Bjarne Sonberg Nr. Snede Skakklub 1199 1444 2019-04-29
100901621 1439529 5. Anders Dithlevsen Vorgod Skakklub 1193 1378 2019-05-10
100900805 1430300 6. Hans Jensen Herning Skakklub 1110 1321 2019-05-09
100501568 1449249 7. Aage Valdemar Madsen Nr. Snede Skakklub 1094 1213 2019-04-26
101200088 1468952 8. Lars Hinge Jensen Nr. Snede Skakklub 1016 2019-04-29