Arbejder ...

loading

Smuk Skak Weekend EMT 2019  

Vis Gruppe : Parringer
Mester 1 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1IM Nicolai Vesterbæk Pedersen
Skanderborg Skakklub
23862389
6
1
2
0
3
½
4
1
5
1
2 - 32,5524032,712397
2IM Bjørn Møller Ochsner
Skanderborg Skakklub
24902483
5
1
1
1
6
1
3
1
4
½
13,425023,462493
3FM Mikkel Manosri Jacobsen
BMS Skak
23252269
4
1
5
1
1
½
2
0
6
1
2 - 32,0523631,752304
4IM Jens Ove Fries Nielsen
Fredericia Skakforening
23662351
3
0
6
1
5
1
1
0
2
½
42,423682,412352
5Rasmus Thøgersen
Jetsmark Skakklub
23062302
2
0
3
0
4
0
6
0
1
0
061,922682,012262
6FM Tobias Valentin Rostgaard
Skanderborg Skakklub
23972383
1
0
4
0
2
0
5
1
3
0
152,6523642,662366

Mester 2 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1WIM Nina Høiberg
Nordre Skakklub
21262146
6
0
2
0
3
½
4
½
5
½
5 - 62,0521152,062135
2Claus Rossen
Viborg Skakklub
21552168
5
0
1
1
6
1
3
0
4
0
242,2521502,232163
3IM Steffen Pedersen
Sydøstfyn
22822324
4
1
5
½
1
½
2
1
6
½
23,322863,482324
4Thomas Stausholm Jepsen
Sydøstfyn
21542167
3
0
6
0
5
0
1
½
2
1
5 - 62,2521392,232152
5FM Nicolai Kvist Brondt
Skanderborg Skakklub
22392245
2
1
3
½
4
1
6
1
1
½
412,9522612,872268
6Henning Lau Rasmussen
Jetsmark Skakklub
21402156
1
1
4
1
2
0
5
0
3
½
32,1521472,132163

Mester 3 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Jens Olaf Svanholm Fogh
Viby Skakklub
20792084
6
1
2
1
3
½
4
1
5
0
1 - 22,5520982,602102
2Lars René Andersen
Skakklubben af 1968
21082123
5
1
1
0
6
0
3
1
4
1
332,821122,922125
3Martin Knudsen
Skakklubben af 1968
20292017
4
½
5
0
1
½
2
0
6
½
52,120172,062006
4Peter Kristensen
Silkeborg Skakklub Af 1930
20792097
3
½
6
½
5
0
1
0
2
0
162,5520482,712063
5Johan Hardlei
Skakklubben af 1968
20391972
2
0
3
1
4
1
6
½
1
1
1 - 22,220711,712008
6Rune Andersen
Bornholms Skakklub
21172131
1
0
4
½
2
1
5
½
3
½
42,8521103,002121

Mester 4 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Kai S. Munk
Skanderborg Skakklub
19501948
6
1
2
0
3
1
4
½
5
½
332,3519702,571957
2John Hansen
Enkeltmedlem - Indland
19431784
5
1
1
1
6
1
3
1
4
0
41 - 22,320101,071861
3Claus Støvring
Skive Skakklub
20072022
4
0
5
1
1
0
2
0
6
+
24 - 52,319722,631989
4Stephen Joyce
19781944
3
1
6
1
5
½
1
½
2
1
41 - 2019782,521966
5Lars Schøning
Skive Skakklub
19321937
2
0
3
0
4
½
6
+
1
½
24 - 51,819082,051916
6Mads Overgaard Svendsen
Holstebro Skakklub
19912002
1
0
4
0
2
0
5
-
3
-
061,6519421,161979

Basis 1 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Flemming Pagh Iversen
Aros Skakklub
18431802
6
0
2
½
3
0
4
0
5
1
52,3518181,621800
2Per Oehlerich
Nordre Skakklub
18601918
5
1
1
½
6
½
3
1
4
0
32 - 42,518752,521928
3Casper Tvede Busk
Skakklubben af 1968
18752107
4
1
5
0
1
1
2
0
6
1
32 - 42,618873,912089
4Lars Foldager Pedersen
Skive Skakklub
19191971
3
0
6
½
5
1
1
1
2
1
12,9519362,931982
5Johnny Jensen
Aros Skakklub
18461844
2
0
3
1
4
0
6
0
1
0
162,3518061,941825
6Morten Fredsgaard Rasmussen
Skanderborg Skakklub
18321863
1
1
4
½
2
½
5
1
3
0
32 - 42,2518552,081881

Basis 2 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Vedant Kumar Saravana
Skakforeningen ØBRO
18171852
6
1
2
1
3
0
4
+
5
0
331,9518191,951854
2Lars Breinholt Agger
Skive Skakklub
18011836
5
0
1
0
6
½
3
1
4
+
41,8517911,841829
3Oscar Koch-Müller
Præstø Skakklub
18221832
4
1
5
1
1
1
2
0
6
½
22,5518512,361878
4Tobias Simon Lindgaard
Ribe Skakklub
18011793
3
0
6
1
5
0
1
-
2
-
15 - 61,417891,191789
5Simon Ehrenreich
Skakklubben af 1968
18311891
2
1
3
0
4
1
6
1
1
1
412,618852,851937
6Colin Watson
Skanderborg Skakklub
18311885
1
0
4
0
2
½
5
0
3
½
15 - 62,617832,811849

Basis 3 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Stephan Millgramm
16921719
6
0
2
0
3
1
4
+
5
1
33 - 4016921,851721
2Guido Heinemann
Gråsten Skakklub
17941848
5
1
1
1
6
0
3
1
4
+
412,4518112,701854
3Noah Krug Wahlgreen
BMS Skak
17271779
4
+
5
1
1
0
2
0
6
1
33 - 4217272,241769
4Allan Toftegaard Christensen
Skørping Skakklub
16871758
3
-
6
-
5
-
1
-
2
-
060168701758
5Jan Ambirk
Vordingborg Skakklub
17231770
2
0
3
0
4
+
6
½
1
0
51,9516802,191736
6Philip Uhre Knudsen
Silkeborg Skakklub Af 1930
16921590
1
1
4
+
2
1
5
½
3
0
21,7517151,021649

Basis 4 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Christian Gottschalck
Nørresundby Skakklub
16761712
6
½
2
½
3
1
4
1
5
½
12,5517052,631729
2Nikolaj Aggerbeck-Lauritzen
Silkeborg Skakklub Af 1930
16561551
5
0
1
½
6
1
3
0
4
1
3 - 42,3516611,371596
3Sebastian Gråbæk
Viby Skakklub
16671720
4
0
5
0
1
0
2
1
6
½
62,4516392,691696
4Steen Jacobsen
Læseforeningens Skakklub
16691713
3
1
6
0
5
1
1
0
2
0
252,4516562,631700
5Aksel Hansen
Holstebro Skakklub
16871753
2
1
3
1
4
0
6
0
1
½
3 - 42,6516832,971744
6Søren Grymer-Hansen
Horsens Skakforening
16771722
1
½
4
1
2
0
5
1
3
½
322,5516912,711728

Basis 5 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Ole Skadborg Villadsen
Vejlby-Risskov Skakklub
16291715
6
1
2
0
3
0
4
½
5
1
42,4516312,801709
2Knud Poulsen
Syddjurs Skakklub
16501699
5
1
1
1
6
1
3
1
4
0
412,6517012,671726
3Vitus Bondo Medhus
Skakklubben Evans
16361704
4
1
5
0
1
1
2
0
6
1
32 - 32,5516502,711716
4Poul Nørgaard
Skanderborg Skakklub
16231691
3
0
6
½
5
1
1
½
2
1
32 - 32,416412,601699
5Christian Ringsmose
Læseforeningens Skakklub
16251610
2
0
3
1
4
0
6
0
1
0
162,415751,941572
6Ruben Jepsen
Sydøstfyn
16361652
1
0
4
½
2
0
5
1
3
0
52,5516052,281636

Basis 6 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Erik Pontoppidan
Skakklubben Evans
15671671
6
0
2
0
3
0
4
1
5
0
162,515002,191627
2Lars Jensen
Viborg Skakklub
15631588
5
1
1
1
6
0
3
1
4
½
22,4516091,641615
3Leif Egholm
Nykøbing Sjælland Skakklub
16191684
4
½
5
1
1
1
2
0
6
0
32,9516062,291678
4Jes Sundien
Nørresundby Skakklub
1500
3
½
6
½
5
½
1
0
2
½
24 - 51,95150201000
5Torkild Salling
Skanderborg Skakklub
15811595
2
0
3
0
4
½
6
½
1
1
24 - 52,6515521,691587
6Vagn Skov Andersen
Horsens Skakforening
15681669
1
1
4
½
2
1
5
½
3
1
412,516392,191695

Basis 7 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Birgit Dithlevsen
Herning Skakklub
13891504
6
1
2
0
3
½
4
0
5
1
3 - 42,1514052,311508
2Hans Jørgen Mikkelsen
Vejlby-Risskov Skakklub
14441525
5
1
1
1
6
0
3
½
4
0
3 - 42,614402,481525
3Leo Starup
Randers Skakklub
14621535
4
0
5
0
1
½
2
½
6
½
62,814042,571514
4Mogens Engsig-Karup
Viby Skakklub
14551529
3
1
6
0
5
0
1
1
2
1
322,714692,521539
5Ole Gjelstrup
Skakklubben K41
13731517
2
0
3
1
4
1
6
0
1
0
252,0513712,411509
6Bjarne Berring Rasmussen
Skanderborg Skakklub
14501552
1
0
4
1
2
1
5
1
3
½
12,6514882,711568

Basis 8 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Slobodan Radovic
Holbæk Skakklub
13351499
6
1
2
½
3
+
4
1
5
1
12,0514212,311523
2Ramadan Mustafov Saliev
Horsens Skakforening
13241428
5
0
1
½
6
½
3
+
4
1
33 - 41,9513261,311422
3Arshak Ikilikian
Damhus Skakklub
13421521
4
-
5
-
1
-
2
-
6
-
060134201521
4Aage Andersen
Skanderborg Skakklub
12861416
3
+
6
0
5
0
1
0
2
0
151,2512301,271391
5Thomas Jose Brandt Hansen
Skanderborg Skakklub
13521482
2
1
3
+
4
1
6
½
1
0
22,1513682,211488
6Thor Kejser
Vejlby-Risskov Skakklub
13441438
1
0
4
1
2
½
5
½
3
+
33 - 42,113401,901442

Basis 9 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Lars Peter Levin Olsen
Silkeborg Skakklub Af 1930
11181208
2
0
4
½
5
+
8
0
7
0
61,6510661,261193
2Thomas Skjernaa Mygind
Århus Skakklub/Skolerne
1271
1
1
6
1
8
1
4
½
3
1
13,35133001000
3Carsten Wagner Sørensen
Fredericia Skakforening
11911307
4
½
8
0
7
1
5
+
2
0
52,0511661,641304
4Hedayatullah Akbari
Skanderborg Skakklub
11471211
3
½
1
½
6
1
2
½
5
+
32,0511671,401235
5Lars-Elias Arno Ørrild
Skanderborg Skakklub
12141417
6
0
7
-
1
-
3
-
4
-
080,8117801417
6Vibeke Grue
Skanderborg Skakklub
9741190
5
1
2
0
4
0
7
0
8
0
171,159651,191142
7Jesper Koch-Müller
Præstø Skakklub
10771186
8
0
5
+
3
0
6
1
1
1
341,710911,511196
8Flemming Andersen
Enkeltmedlem - Indland
12501419
7
1
3
1
2
0
1
1
6
1
423,312823,001439
Indbydelse
Skanderborg Skakklub indbyder til 5 runders koordineret weekend turnering med forhøjede præmier.
 
Spilledage/-tidspunkt:
Fredag, den 23. august kl. 18:30 - 23:30.
Lørdag, den 24. august kl. 10:00 - 15:00 og 15:30 - 20:30.
Søndag, den 25. august kl. 10:00 - 15:00 og 15:30 - 20:30.
 
Spillested:
Skanderborg Skakklubs lokaler: Skanderborg Sundhedscenter, Sygehusvej 7, 8660 Skanderborg
 
Grupper:
Der spilles i 6-mandsgrupper, sidste gruppe evt. som monrad.
 
Betænkningstid:
90 min. til 40 træk, derefter 30 min. plus opsparet tid til resten af partiet med 30 sek. tillæg pr. træk fra træk ét. Mødetid senest 1 time efter rundens start.
 
Indskud: 
250 kr. (Max.100 deltagere, så skynd dig at tilmelde dig).
 
Tilmelding:
Med navn, fødselsdato, rating og telefonnr. senest den 21. august 2019 til Bjarne Rasmussen, tlf. 61 72 59 79 eller online her. 
 
Præmier:
Mesterklasse 1: 1. præmie, 3.000 kr. 2. præmie, 800 kr.
Mesterklasse 2: 1. præmie, 1.500 kr. 2. præmie, 400 kr.
Øvrige grupper: 1. præmie, 800 kr. 2. præmie,  400 kr.
Præmier deles ved pointsmæssig ligestilling i alle-mod-alle grupper.
 
Rygning og mobiltelefoner:
Forbud mod rygning og mobiltelefoner på spillestedet.
 
Fortæring:
Skanderborg Skakklub sørger for fortæring, som kan købes på spillestedet til de sædvanlige rimelige priser.
Periode 2019-08-23 .. 2019-08-25
Dansk ratet Ja
Elo ratet Ja
Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Turnerings komite
Hoveddommer Bjarne Berring Rasmussen
Dommere
Mester 1:  Bjarne Berring Rasmussen , Bjarne Tornbjerg

Tilmeldings muligheder til Smuk Skak Weekend EMT 2019

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Mester 1 6 2019-08-23 2019-08-21
Mester 2 6 2019-08-23 2019-08-21
Mester 3 6 2019-08-23 2019-08-21
Mester 4 6 2019-08-23 2019-08-21
Basis 1 6 2019-08-23 2019-08-21
Basis 2 6 2019-08-23 2019-08-21
Basis 3 6 2019-08-23 2019-08-21
Basis 4 6 2019-08-23 2019-08-21
Basis 5 6 2019-08-23 2019-08-21
Basis 6 6 2019-08-23 2019-08-21
Basis 7 6 2019-08-23 2019-08-21
Basis 8 6 2019-08-23 2019-08-21
Basis 9 8 2019-08-23 2019-08-21
Totalt antal tilmeldte 80
Deltagere i gruppen Mester 1
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100701367 1402340 1. IM Nicolai Vesterbæk Pedersen Skanderborg Skakklub 2386 2389 2019-07-30
103107144 1416928 2. IM Bjørn Møller Ochsner Skanderborg Skakklub 2490 2483 2019-07-24
100103912 1444514 3. FM Mikkel Manosri Jacobsen BMS Skak 2325 2269 2019-08-18
100700286 1400142 4. IM Jens Ove Fries Nielsen Fredericia Skakforening 2366 2351 2019-07-15
100901527 1431412 5. Rasmus Thøgersen Jetsmark Skakklub 2306 2302 2019-08-21
100301633 1408801 6. FM Tobias Valentin Rostgaard Skanderborg Skakklub 2397 2383 2019-08-11
Deltagere i gruppen Mester 2
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100600339 1400720 1. WIM Nina Høiberg Nordre Skakklub 2126 2146 2019-04-15
100300084 1403222 2. Claus Rossen Viborg Skakklub 2155 2168 2019-08-03
100300606 1401491 3. IM Steffen Pedersen Sydøstfyn 2282 2324 2019-07-19
100300623 1403273 4. Thomas Stausholm Jepsen Sydøstfyn 2154 2167 2019-07-09
100103177 1413848 5. FM Nicolai Kvist Brondt Skanderborg Skakklub 2239 2245 2019-07-21
100700432 1407988 6. Henning Lau Rasmussen Jetsmark Skakklub 2140 2156 2019-08-18
Deltagere i gruppen Mester 3
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100601670 1409476 1. Jens Olaf Svanholm Fogh Viby Skakklub 2079 2084 2019-06-27
100602129 1404792 2. Lars René Andersen Skakklubben af 1968 2108 2123 2019-08-21
100602212 1406523 3. Martin Knudsen Skakklubben af 1968 2029 2017 2019-08-03
100601911 1436341 4. Peter Kristensen Silkeborg Skakklub Af 1930 2079 2097 2019-06-26
100602311 1440489 5. Johan Hardlei Skakklubben af 1968 2039 1972 2019-08-21
100801207 1405683 6. Rune Andersen Bornholms Skakklub 2117 2131 2019-07-01
Deltagere i gruppen Mester 4
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100600508 1406949 1. Kai S. Munk Skanderborg Skakklub 1950 1948 2019-04-16
101096805 1469827 2. John Hansen Enkeltmedlem - Indland 1943 1784 2019-06-09
100900381 1406914 3. Claus Støvring Skive Skakklub 2007 2022 2019-07-31
- 4. Stephen Joyce 1978 1944 2019-08-14
100900588 816124 5. Lars Schøning Skive Skakklub 1932 1937 2019-05-02
100601820 1411780 6. Mads Overgaard Svendsen Holstebro Skakklub 1991 2002 2019-08-13
Deltagere i gruppen Basis 1
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100600624 1428446 1. Flemming Pagh Iversen Aros Skakklub 1843 1802 2019-08-05
100600351 1408410 2. Per Oehlerich Nordre Skakklub 1860 1918 2019-08-21
100600732 1408348 3. Casper Tvede Busk Skakklubben af 1968 1875 2107 2019-08-21
100101194 1417649 4. Lars Foldager Pedersen Skive Skakklub 1919 1971 2019-08-02
100601893 1411438 5. Johnny Jensen Aros Skakklub 1846 1844 2019-06-29
100600528 1410636 6. Morten Fredsgaard Rasmussen Skanderborg Skakklub 1832 1863 2019-07-31
Deltagere i gruppen Basis 2
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100104462 45059730 1. Vedant Kumar Saravana Skakforeningen ØBRO 1817 1852 2019-08-15
100900559 1413058 2. Lars Breinholt Agger Skive Skakklub 1801 1836 2019-08-09
100202092 1447955 3. Oscar Koch-Müller Præstø Skakklub 1822 1832 2019-08-14
102100849 1419820 4. Tobias Simon Lindgaard Ribe Skakklub 1801 1793 2019-07-30
101095138 1457292 5. Simon Ehrenreich Skakklubben af 1968 1831 1891 2019-08-18
100700049 1422910 6. Colin Watson Skanderborg Skakklub 1831 1885 2019-08-11
Deltagere i gruppen Basis 3
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
- 1. Stephan Millgramm 1692 1719 2019-06-06
100401598 24658359 2. Guido Heinemann Gråsten Skakklub 1794 1848 2019-06-06
100104399 1457349 3. Noah Krug Wahlgreen BMS Skak 1727 1779 2019-08-22
100700196 1440373 4. Allan Toftegaard Christensen Skørping Skakklub 1687 1758 2019-06-03
100200288 1428403 5. Jan Ambirk Vordingborg Skakklub 1723 1770 2019-06-08
101095943 1467018 6. Philip Uhre Knudsen Silkeborg Skakklub Af 1930 1692 1590 2019-08-12
Deltagere i gruppen Basis 4
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100700369 1428357 1. Christian Gottschalck Nørresundby Skakklub 1676 1712 2019-08-04
100602402 1459945 2. Nikolaj Aggerbeck-Lauritzen Silkeborg Skakklub Af 1930 1656 1551 2019-08-14
100401436 1436627 3. Sebastian Gråbæk Viby Skakklub 1667 1720 2019-06-18
100301879 1447009 4. Steen Jacobsen Læseforeningens Skakklub 1669 1713 2019-07-18
100900167 1412213 5. Aksel Hansen Holstebro Skakklub 1687 1753 2019-07-31
100500752 1428543 6. Søren Grymer-Hansen Horsens Skakforening 1677 1722 2019-08-18
Deltagere i gruppen Basis 5
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100900347 1431536 1. Ole Skadborg Villadsen Vejlby-Risskov Skakklub 1629 1715 2019-08-16
100600764 1422324 2. Knud Poulsen Syddjurs Skakklub 1650 1699 2019-08-04
101095855 1462547 3. Vitus Bondo Medhus Skakklubben Evans 1636 1704 2019-08-17
100600234 1449885 4. Poul Nørgaard Skanderborg Skakklub 1623 1691 2019-08-11
100301927 1451669 5. Christian Ringsmose Læseforeningens Skakklub 1625 1610 2019-08-18
100301979 1464361 6. Ruben Jepsen Sydøstfyn 1636 1652 2019-07-24
Deltagere i gruppen Basis 6
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100500538 1403478 1. Erik Pontoppidan Skakklubben Evans 1567 1671 2019-07-15
100901773 1453378 2. Lars Jensen Viborg Skakklub 1563 1588 2019-08-19
100600495 1423320 3. Leif Egholm Nykøbing Sjælland Skakklub 1619 1684 2019-07-15
100701856 - 4. Jes Sundien Nørresundby Skakklub 1500 2019-08-21
100602687 1467964 5. Torkild Salling Skanderborg Skakklub 1581 1595 2019-04-24
100500606 1413180 6. Vagn Skov Andersen Horsens Skakforening 1568 1669 2019-08-10
Deltagere i gruppen Basis 7
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100900771 1413201 1. Birgit Dithlevsen Herning Skakklub 1389 1504 2019-08-11
100600537 1421760 2. Hans Jørgen Mikkelsen Vejlby-Risskov Skakklub 1444 1525 2019-08-04
100600833 1422669 3. Leo Starup Randers Skakklub 1462 1535 2019-07-29
100601082 1420658 4. Mogens Engsig-Karup Viby Skakklub 1455 1529 2019-06-10
100500498 1413481 5. Ole Gjelstrup Skakklubben K41 1373 1517 2019-08-11
100600519 1422375 6. Bjarne Berring Rasmussen Skanderborg Skakklub 1450 1552 2019-06-16
Deltagere i gruppen Basis 8
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100801036 1401920 1. Slobodan Radovic Holbæk Skakklub 1335 1499 2019-07-18
100602157 1422448 2. Ramadan Mustafov Saliev Horsens Skakforening 1324 1428 2019-08-13
100103617 1414569 3. Arshak Ikilikian Damhus Skakklub 1342 1521 2019-08-18
101095198 1452401 4. Aage Andersen Skanderborg Skakklub 1286 1416 2019-07-06
100602666 1465511 5. Thomas Jose Brandt Hansen Skanderborg Skakklub 1352 1482 2019-04-24
101096611 1467980 6. Thor Kejser Vejlby-Risskov Skakklub 1344 1438 2019-08-19
Deltagere i gruppen Basis 9
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100602519 1454102 1. Lars Peter Levin Olsen Silkeborg Skakklub Af 1930 1118 1208 2019-08-12
100602724 - 2. Thomas Skjernaa Mygind Århus Skakklub/Skolerne 1271 2019-08-20
100501635 1446975 3. Carsten Wagner Sørensen Fredericia Skakforening 1191 1307 2019-08-21
101096641 1467751 4. Hedayatullah Akbari Skanderborg Skakklub 1147 1211 2019-08-22
100602685 1467590 5. Lars-Elias Arno Ørrild Skanderborg Skakklub 1214 1417 2019-05-08
103111400 1445880 6. Vibeke Grue Skanderborg Skakklub 974 1190 2019-06-16
100202132 1442295 7. Jesper Koch-Müller Præstø Skakklub 1077 1186 2019-08-14
100803118 1467522 8. Flemming Andersen Enkeltmedlem - Indland 1250 1419 2019-06-20