Arbejder ...

loading

Læseforeningens Weekend II 2019  

Vis Gruppe : Parringer
Gruppe 1 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Jeppe Hansen
Sydøstlollands Skakklub
17561792
6
1
2
½
3
1
4
+
5
0
13,0517562,931783
2Christian Ringsmose
Frem Skakklub
16481621
5
1
1
½
6
0
3
½
4
+
32 - 32,4516351,861627
3Jakob Jensen
Læseforeningens Skakklub
17111762
4
1
5
½
1
0
2
½
6
1
32 - 33,516963,391754
4Per Andersen
Læseforeningens Skakklub
15501650
3
0
6
-
5
-
1
-
2
-
060,315370,351643
5Kristian Gade Burgaard
Læseforeningens Skakklub
13611566
2
0
3
½
4
+
6
0
1
1
50,8513901,511566
6Mikkel Vinh Løftgaard
Læseforeningens Skakklub
13681472
1
0
4
+
2
1
5
1
3
0
340,8514270,961514

Gruppe 2 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Magnus Käehne Snedker
Prøvemedlemmer
1000
6
0
2
0
3
0
4
0
5
0
062,2589901000
2Julius Mygind Møllegaard
Frem Skakklub
1000
5
½
1
1
6
0
3
½
4
1
332,25103401000
3Markus Jakobsen
930
4
1
5
0
1
1
2
½
6
0
41,796601000
4Oliver Käehne Snedker
Prøvemedlemmer
1000
3
0
6
0
5
½
1
1
2
0
52,2596601000
5Carsten Wagner Sørensen
Fredericia Skakforening
11881328
2
½
3
1
4
½
6
0
1
1
323,711570,471319
6Mikkel Kvist Jepsen
Læseforeningens Skakklub
10691353
1
1
4
1
2
1
5
1
3
1
512,8512180,531372
Indbydelse

Weekendturnering i LF 14.-16 juni

Efter sucessen med LF Weekend I indbyder Læseforeningen hermed igen til en rated
5-runders Weekendturnering.

Spillested: Bolbro Brugerhus, Stadionvej 50, Indgang L, 5200 Odense V.

Spilletidspunkt: 1. runde, fredag d. 14. juni kl. 18.00, 2. runde lørdag d. 15. juni kl. 10.00-15.00,
3. runde lørdag d. 15. juni kl. 15.00-20.00, 4. runde søndag d. 16 juni kl. 10.00-15.00 og
5. runde søndag d. 17. juni kl. 15.00-20.00

Bemærk dog at der minimum vil være 15 min. pause mellem hver runde.

Format: 6-mandsgrupper

Betænkningstid: 90 min. + 30 sek. pr. træk.

Indskud: 50 kr.

Præmier: Alt indskud (ekskl. EMT-afgift) går til præmier.

Tilmelding via email til Lars Munk Jensen eller oppe til højre senest onsdag d. 12. juni.

Periode 2019-06-14 .. 2019-06-16
Dansk ratet Ja
Elo ratet Ja
Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Turnerings komite
Hoveddommer Ken L. Rasmussen
Dommere
Gruppe 1:  Lars Munk Jensen
Gruppe 2:  Lars Munk Jensen

Tilmeldings muligheder til Læseforeningens Weekend II 2019

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Gruppe 1 6 2019-06-14 2019-06-12
Gruppe 2 6 2019-06-14 2019-06-12
Totalt antal tilmeldte 12
Deltagere i gruppen Gruppe 1
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100300133 1437640 1. Jeppe Hansen Sydøstlollands Skakklub 1756 1792 2019-05-24
100301927 1451669 2. Christian Ringsmose Frem Skakklub 1648 1621 2019-05-03
100300925 1408577 3. Jakob Jensen Læseforeningens Skakklub 1711 1762 2019-05-05
100300920 1445081 4. Per Andersen Læseforeningens Skakklub 1550 1650 2019-05-22
100302007 1468260 5. Kristian Gade Burgaard Læseforeningens Skakklub 1361 1566 2019-05-07
100302026 1468480 6. Mikkel Vinh Løftgaard Læseforeningens Skakklub 1368 1472 2019-05-03
Deltagere i gruppen Gruppe 2
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
101096869 - 1. Magnus Käehne Snedker Prøvemedlemmer 1000 2019-05-07
100302038 - 2. Julius Mygind Møllegaard Frem Skakklub 1000 2019-05-07
101096741 - 3. Markus Jakobsen 930 2019-05-06
101096868 - 4. Oliver Käehne Snedker Prøvemedlemmer 1000 2019-05-07
100501635 1446975 5. Carsten Wagner Sørensen Fredericia Skakforening 1188 1328 2019-06-12
100302028 1468790 6. Mikkel Kvist Jepsen Læseforeningens Skakklub 1069 1353 2019-05-17