Arbejder ...

loading

Brønshøj SenSommer 2019  

Vis Gruppe : Parringer
A Direkte link
#NavnRatingElo1234567PoPlWeRnEoEn
1Magnus Gustafsson
Brønshøj Skakforening
19191929
2
6
9
4
13
 
  11 - 142,2518972,091917
2Henning B. Sørensen
Skakklubben K41
19381944
1
16
14
15
10
 
  11 - 142,519082,591922
3Svend Steenstrup
Nordsjællands Skakklub
18671907
4
12
16
11
17
+
  11 - 141,418401,671884
4John Holm Nielsen
Enkeltmedlem - Indland
20192033
3
13
6
1
12
 
  32 - 33,0520182,862036
5 Anil Surender
20432043
6
7
11
10
15
 
  27 - 10020433,052022
6Kasper Møller Jørgensen
Skakforeningen ØBRO
19002007
5
1
4
12
8
 
  4 - 61,719242,302011
7Dick Sørensen
Amager Skakforening
19371990
8
5
10
9
16
 
  4 - 62,2519452,601988
8Michael R. W. Olsen
Allerød Skakklub
20282057
7
9
12
13
6
 
  32 - 32,920302,792061
9Flemming Louv Sørensen
Hvidovre Skakklub
19872013
10
8
1
7
14
 
  4 - 62,6519832,672010
10Svend Kjems Hove
Skakforeningen ØBRO
19181945
9
11
7
5
2
 
  115 - 162,1518842,251920
11Daniel Kokholm
Skakklubben K41
19171920
12
10
5
3
   115 - 161,718961,571909
12Mogens Henrik Thuesen
Enkeltmedlem - Indland
20822115
11
3
8
6
4
 
  13,420843,362118
13Lars Kjøller Nilsson
Hillerød Skakklub
19221946
14
4
15
8
1
 
  11 - 142,119042,151933
14Esben Christensen
Brønshøj Skakforening
20222018
13
15
2
16
9
 
  27 - 103,120003,071997
15Søren Møller Hansen
Skakforeningen ØBRO
19181945
16
14
13
2
5
 
  27 - 102,1519142,451936
16Jeppe Hald Falkesgaard
Brønshøj Skakforening
19021815
15
2
3
14
7
 
  27 - 102,2518951,531834
17Hr. Oversidder
Ingen klub
8001000    
3
-
  017080001000

Daniel Kokholm udgået efter 4. runde

Afbud:

6. runde Lars Kjøller Nilsson

7. runde Kasper Møller Jørgensen

 

B Direkte link
#NavnRatingElo1234567PoPlWeRnEoEn
1Benny Howe
Brønshøj Skakforening
16261725
2
1
3
1
6
0
16
0
12
 
  26 - 91,5516401,861728
2Brian Kalhøj
Brønshøj Skakforening
17111700
1
0
4
0
15
0
5
1
10
 
  115316512,441671
3Rasmus Olsson
Roskilde Skakklub
16301713
4
1
1
0
16
½
15
0
8
 
  10 - 142,1516112,191685
4Christian C. Strachan
Nørrebro Skakklub
16171720
3
0
2
1
8
0
9
½
5
 
  10 - 142,215942,551699
5Flemming Dyremose
Brøndby Skakklub
16191662
6
0
8
0
10
0
2
0
4
 
  0161,9515421,911624
6Jan Mouritsen
Brønshøj Skakforening
18131867
5
1
7
1
1
1
12
½
16
 
  2 - 33,118252,941878
7Lars Erik Zwisler
Nørrebro Skakklub
16581771
8
1
6
0
9
1
11
0
15
 
  26 - 92,1516542,481761
8Flemming Borg
Enkeltmedlem - Indland
16861733
7
0
5
1
4
1
13
0
3
 
  26 - 92,616682,441724
9Gert Werner
Nørrebro Skakklub
16651756
10
1
12
0
7
0
4
½
14
 
  10 - 142,116472,191742
10Angelo Nielsen
Amager Skakforening
16671734
9
0
11
0
5
1
14
½
2
 
  10 - 142,216462,331717
11Marianne Izaura Nielsen
Allerød Skakklub
17361815
12
0
10
1
14
1
7
1
13
1
  412,318082,411847
12Søren Holm Jensen
Brønshøj Skakforening
18621920
11
1
9
1
13
1
6
½
1
 
  2 - 33,318683,271925
13Arne Vagn Møller
Amager Skakforening
18401854
14
1
16
½
12
0
8
1
11
0
  52,8518302,511854
14Petruli Petrovski
Brøndby Skakklub
18191868
13
0
15
1
11
0
10
½
9
 
  10 - 143,217683,141835
15Steen Nielsen
Skakklubben K41
16551698
16
0
14
0
2
1
3
1
7
 
  26 - 9216551,881700
16Michael Tandrup
Herlev Skakklub
18491920
15
1
13
½
3
½
1
1
6
 
  343,3518393,461911

Afbud:

5. runde Marianne Izaura Nielsen

5. runde Lars Erik Zwisler

C Direkte link
#NavnRatingElo1234567PoPlWeRnEoEn
1Ken Nørtoft Sørensen
Brønshøj Skakforening
14301566
2
1
11
½
3
½
14
0
8
 
  25 - 82,414121,151563
2Elin Wu
Nørrebro Skakklub
1124
1
0
13
0
9
 
12
0
10
 
  0141,35106301000
3Tonny Czajkowski
Brønshøj Skakforening
15801627
4
½
5
1
1
½
11
0
7
 
  25 - 83,415173,071584
4Aksel Mortensgaard
Brønshøj Skakforening
13391528
3
½
6
½
13
1
8
0
9
 
  25 - 82,413211,981508
5Morten Sigvart Dyremose
Brøndby Skakklub
11781364
6
 
3
0
7
½
10
½
12
 
  112 - 131,3511621,911346
6Torben Kragh
Hvidovre Skakklub
11491319
5
 
4
½
14
0
9
1
13
 
  9 - 111,7511380,941330
7Michele Melega
15761576
8
1
9
½
5
½
13
½
3
 
  3 - 4015762,191572
8Thomas Haugaard
Frederiksberg Skakforening
15991674
7
0
10
1
11
½
4
1
1
 
  3 - 43,215683,281658
9Jens Gade
Amager Skakforening
13091492
10
1
7
½
2
 
6
0
4
 
  9 - 112,3512712,111480
10Alex Christian Oksenbøl Larsen
Enkeltmedlem - Indland
15081459
9
0
8
0
12
1
5
½
2
 
  9 - 113,814052,011449
11Jes Lazo Danielsen
Skakforeningen ØBRO
15991654
12
1
1
½
8
½
3
1
14
 
  323,5515742,521664
12Tunav Chand Penki
Nørrebro Skakklub
11681311
11
0
14
0
10
0
2
1
5
 
  112 - 131,5511430,841277
13Asbjørn Vesterkær Slavensky
Skak for sjov
1176
14
½
2
1
4
0
7
½
6
 
  25 - 81,8118501000
14Casper Louv Kamp
Brønshøj Skakforening
1300
13
½
12
1
6
1
1
1
11
 
  12,5134501000

Efter 1. runde er Andreas og Daniel Cort Maleeva Hansen udgået og erstattet af Thomas Haugaard og Asbjørn Vesterkær Slavensky.

Efter 2. runde er Mark Nevers erstattet af Torben Kragh.

Afbud:

1. runde Morten Sigvart Dyremose

3. runde Jens Gade

6. og 7. runde Aksel Mortensgaard

7. runde Michele Melega

 

Partier i turneringen Brønshøj SenSommer 2019

Hvid:
Sort:
Event:
Resultat:
Runde:

Træk:
Indbydelse

Hermed indbyder BSF til vores Brønshøj Sensommer Turnering 15/8 - 3/10, der inddeles i 3 grupper monrad. Max. 46 deltagere.

Turneringen bliver naturligvis ELO-ratet.

De faste 7 runder er 15/8, 22/8, 29/8, 5/9, 19/9, 26/9 og 3/10.

Ligesom sidste år indlægges der en torsdag 12/9 til udsatte partier efter 4, runde.

Det giver ikke deltagerne ret til et afbud, men er et tilbud til afvikling af de partier, hvor spillerne bliver enige om, at afvikle deres parti på en anden aften end den planlagte runde.

 

Gruppe A: fra 1900 og op

Gruppe B: 1600 - 1899

Gruppe C: under 1600

 

Spillested: Frederikssundsvej 118 A, 2700 Brønshøj

Spilledage og tid: Torsdag 15. august og og frem til torsdag 3/10, start kl. 19.00.

Tab uden kamp: Partiet tabes uden kamp, hvis man kommer mere end 30 minutter for sent .

Betænkningstid: FIDEs med 90 min + 30 sekunder pr. træk og 15 minutters tillæg ved træk 40.

Bemærk: Rygeforbud i lokalerne.

Indskud: 200,- kr. betales 15/8 inden 1. rundes start

 

Mobiltelefoner og lign.:Partiet tabes, hvis ens mobiltelefon eller andet elektronisk kommunikationsudstyr er tændt under spillet.

 

Tilmelding senest 8/8 til:

Kun via DSUs turneringssystem

Yderligere oplysninger Carsten Petersen mobil 2965 3505 eller e-mail b.s.f@post.tele.dk

Periode 2019-08-15 .. 2019-10-03
Dansk ratet Ja
Elo ratet Ja
Kørestols adgang Der er ikke kørestols adgang
Turnerings komite
Hoveddommer Carsten Petersen
Dommere

Tilmeldings muligheder til Brønshøj SenSommer 2019

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
A 17 2019-08-15 2019-08-08
B 16 2019-08-15 2019-08-08
C 14 2019-08-15 2019-08-08
Totalt antal tilmeldte 47
Deltagere i gruppen A
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100104008 1444778 1. Magnus Gustafsson Brønshøj Skakforening 1919 1929 2019-06-15
100102046 1428799 2. Henning B. Sørensen Skakklubben K41 1938 1944 2019-07-21
100800374 1409182 3. Svend Steenstrup Nordsjællands Skakklub 1867 1907 2019-06-06
100100371 1406256 4. John Holm Nielsen Enkeltmedlem - Indland 2019 2033 2019-06-24
1711938 5. Anil Surender 2043 2043 2019-07-24
100601611 1416502 6. Kasper Møller Jørgensen Skakforeningen ØBRO 1900 2007 2019-06-29
102100937 1427962 7. Dick Sørensen Amager Skakforening 1937 1990 2019-07-05
100103890 1440969 8. Michael R. W. Olsen Allerød Skakklub 2028 2057 2019-07-28
101095192 1451405 9. Flemming Louv Sørensen Hvidovre Skakklub 1987 2013 2019-07-03
100400597 1408194 10. Svend Kjems Hove Skakforeningen ØBRO 1918 1945 2019-07-17
100100124 1407155 11. Daniel Kokholm Skakklubben K41 1917 1920 2019-07-12
102101025 1400878 12. Mogens Henrik Thuesen Enkeltmedlem - Indland 2082 2115 2019-07-29
100800470 1402544 13. Lars Kjøller Nilsson Hillerød Skakklub 1922 1946 2019-06-12
100801054 1402307 14. Esben Christensen Brønshøj Skakforening 2022 2018 2019-06-23
100900529 1408771 15. Søren Møller Hansen Skakforeningen ØBRO 1918 1945 2019-07-27
101096089 1464981 16. Jeppe Hald Falkesgaard Brønshøj Skakforening 1902 1815 2019-05-07
- 17. Hr. Oversidder Ingen klub 800 1000 2019-09-13
Deltagere i gruppen B
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100101538 1407457 1. Benny Howe Brønshøj Skakforening 1626 1725 2019-05-07
100104474 1467409 2. Brian Kalhøj Brønshøj Skakforening 1711 1700 2019-05-07
100803116 1467069 3. Rasmus Olsson Roskilde Skakklub 1630 1713 2019-07-19
100100857 1417215 4. Christian C. Strachan Nørrebro Skakklub 1617 1720 2019-06-20
100100667 1416073 5. Flemming Dyremose Brøndby Skakklub 1619 1662 2019-06-20
100100136 1409778 6. Jan Mouritsen Brønshøj Skakforening 1813 1867 2019-05-07
100100951 1418351 7. Lars Erik Zwisler Nørrebro Skakklub 1658 1771 2019-07-27
100100732 1505823 8. Flemming Borg Enkeltmedlem - Indland 1686 1733 2019-07-16
100100865 1408208 9. Gert Werner Nørrebro Skakklub 1665 1756 2019-06-19
100103836 1442589 10. Angelo Nielsen Amager Skakforening 1667 1734 2019-07-05
100800163 1413040 11. Marianne Izaura Nielsen Allerød Skakklub 1736 1815 2019-07-04
100800205 1408372 12. Søren Holm Jensen Brønshøj Skakforening 1862 1920 2019-05-08
100100138 1406175 13. Arne Vagn Møller Amager Skakforening 1840 1854 2019-07-05
100103593 1417673 14. Petruli Petrovski Brøndby Skakklub 1819 1868 2019-06-20
103105778 1402498 15. Steen Nielsen Skakklubben K41 1655 1698 2019-06-23
100800660 1408356 16. Michael Tandrup Herlev Skakklub 1849 1920 2019-05-07
Deltagere i gruppen C
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100103072 1418092 1. Ken Nørtoft Sørensen Brønshøj Skakforening 1430 1566 2019-05-15
100104423 1469185 2. Elin Wu Nørrebro Skakklub 1124 2019-07-19
101096436 1466267 3. Tonny Czajkowski Brønshøj Skakforening 1580 1627 2019-05-11
100103681 1432206 4. Aksel Mortensgaard Brønshøj Skakforening 1339 1528 2019-05-07
100102386 1412922 5. Morten Sigvart Dyremose Brøndby Skakklub 1178 1364 2019-06-20
100104431 1465503 6. Torben Kragh Hvidovre Skakklub 1149 1319 2019-08-25
857742 7. Michele Melega 1576 1576 2019-07-02
100102246 1414330 8. Thomas Haugaard Frederiksberg Skakforening 1599 1674 2019-07-29
100100104 1416111 9. Jens Gade Amager Skakforening 1309 1492 2019-06-22
100802375 1416669 10. Alex Christian Oksenbøl Larsen Enkeltmedlem - Indland 1508 1459 2019-05-28
100301935 1456571 11. Jes Lazo Danielsen Skakforeningen ØBRO 1599 1654 2019-07-28
101096421 1467727 12. Tunav Chand Penki Nørrebro Skakklub 1168 1311 2019-07-28
101096549 - 13. Asbjørn Vesterkær Slavensky Skak for sjov 1176 2019-07-30
101096855 - 14. Casper Louv Kamp Brønshøj Skakforening 1300 2019-09-08