Arbejder ...

loading

Valbymesterskabet i Lyn 2019  

Vis Gruppe : Parringer
Gruppe A Direkte link
#NavnRating123456789PoPlWeRn
1Jens-Ole Næsborg
Faaborg Skakklub
1751
10
1
2
0
3
½
4
0
5
1
6
1
7
0
8
1
9
0
76,051705
2Mark Kirkebække
Tåstrup Skakforening
1853
9
0
1
1
10
0
3
0
4
0
5
1
6
1
7
1
8
1
556,851798
3Palle Skov
Valby Skakklub
1852
8
1
9
1
1
½
2
1
10
1
4
0
5
1
6
1
7
0
36,851842
4Oliver Langberg Birch Sunddahl
Valby Skakklub
1403
7
1
8
1
9
0
1
1
2
1
3
1
10
0
5
1
6
1
723,41625
5Knud Erik Helleshøj
Damhus Skakklub
1378
6
1
7
0
8
1
9
0
1
0
2
0
3
0
4
0
10
0
283,251322
6André Stender
Valby Skakklub
1211
5
0
10
0
7
½
8
1
9
0
1
0
2
0
3
0
4
0
92,151182
7Mark Brøde Jeppesen
Valby Skakklub
1000
4
0
5
1
6
½
10
0
8
1
9
0
1
1
2
0
3
1
60,91234
8Fredrik Trondhjem
Valby Skakklub
1000
3
0
4
0
5
0
6
0
7
0
10
0
9
0
1
0
2
0
0100,9947
9Frode Benedikt Nielsen
Allerød Skakklub
1928
2
1
3
0
4
1
5
1
6
1
7
1
8
1
10
1
1
1
817,41946
10Steen Guldager Pedersen
Valby Skakklub
1911
1
0
6
1
2
1
7
1
3
0
8
1
4
1
9
0
5
1
647,251874

Gruppe B Direkte link
#NavnRating123456789PoPlWeRn
1Søren Friis Larsen
Nørrebro Skakklub
1811
10
0
2
1
3
1
4
0
5
0
6
1
7
1
8
1
9
1
636,451798
2Lukas Iskos
BMS Skak
1634
9
1
1
0
10
1
3
1
4
1
5
0
6
1
7
1
8
1
724,951697
3Stig Syndergaard
Valby Skakklub
1482
8
1
9
0
1
0
2
0
10
0
4
1
5
0
6
0
7
1
373,751448
4Erling Nilsson
Valby Skakklub
1897
7
0
8
0
9
1
1
1
2
0
3
0
10
0
5
0
6
+
366,21771
5Joachim Knudsen
Valby Skakklub
1874
6
1
7
1
8
1
9
1
1
1
2
1
3
1
4
1
10
1
916,951937
6Niels Wikman
Valby Skakklub
1525
5
0
10
0
7
1
8
½
9
0
1
0
2
0
3
1
4
-
841458
7Benjamin Jensen
Tåstrup Skakforening
1250
4
1
5
0
6
0
10
1
8
1
9
1
1
0
2
0
3
0
452,151333
8Oliver Wu
Nørrebro Skakklub
1000
3
0
4
1
5
0
6
½
7
0
10
0
9
1
1
0
2
0
90,81077
9Elin Wu
Nørrebro Skakklub
1000
2
0
3
1
4
0
5
0
6
1
7
0
8
0
10
0
1
0
2100,81054
10Casper Yukun Liu
BMS Skak
2039
1
1
6
1
2
0
7
0
3
1
8
1
4
1
9
1
5
0
648,051997

Semifinaler (armageddon-lyn):

Oliver Langberg Birch Sunddahl - Joachim Knudsen: 0-1

Lukas Iskos - Frode Benedikt Nielsen: 0-1

 

Finale (armageddon-lyn):

Joachim Knudsen - Frode Benedikt Nielsen: 0-1

 

Valbymester i lynskak 2019:

Frode Benedikt Nielsen

Indbydelse

Valby Skakkklub har fornøjelsen af at indbyde til Valbymesterskabet i lynskak torsdag den 4. juli kl. 19.00. Forventet afslutning ca. kl. 22.00.

Indskud er gratis, men til gengæld er præmierne også yderst beskedene. Tilmelding kan ske her på siden eller til Stig Syndergaard (stig.syndergaard@gmail.com; 22716255) eller på spillestedet samme aften senest kl. 18.45.

Periode 2019-07-04 .. 2019-07-04
Dansk ratet Ja
Elo ratet Nej
Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Turnerings komite
Hoveddommer Stig Syndergaard
Dommere
Gruppe A:  Stig Syndergaard
Gruppe B:  Stig Syndergaard

Tilmeldings muligheder til Valbymesterskabet i Lyn 2019

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Gruppe A 10 2019-07-04 2019-07-04
Gruppe B 10 2019-07-04 2019-07-04
Totalt antal tilmeldte 20
Deltagere i gruppen Gruppe A
DSU Fide Navn Klubber Rating (Lyn) Elo Tilmeldt
102100888 1443577 1. Jens-Ole Næsborg Faaborg Skakklub 1751 1778 2019-07-04
100103576 1414917 2. Mark Kirkebække Tåstrup Skakforening 1853 1882 2019-07-03
100100743 1403419 3. Palle Skov Valby Skakklub 1852 1966 2019-07-03
100104440 1465597 4. Oliver Langberg Birch Sunddahl Valby Skakklub 1403 1676 2019-07-04
100102842 1414372 5. Knud Erik Helleshøj Damhus Skakklub 1378 1589 2019-07-04
100104446 1467298 6. André Stender Valby Skakklub 1211 1505 2019-07-04
100104587 1469517 7. Mark Brøde Jeppesen Valby Skakklub 1000 1649 2019-07-02
101096628 1469797 8. Fredrik Trondhjem Valby Skakklub 1000 2019-07-04
100101187 1405721 9. Frode Benedikt Nielsen Allerød Skakklub 1928 1917 2019-07-03
100102475 1504231 10. Steen Guldager Pedersen Valby Skakklub 1911 1867 2019-05-20
Deltagere i gruppen Gruppe B
DSU Fide Navn Klubber Rating (Lyn) Elo Tilmeldt
101095660 1462148 1. Søren Friis Larsen Nørrebro Skakklub 1811 1960 2019-07-01
101095257 1461613 2. Lukas Iskos BMS Skak 1634 1622 2019-06-20
100100808 1432435 3. Stig Syndergaard Valby Skakklub 1482 1795 2019-05-18
100100797 1412086 4. Erling Nilsson Valby Skakklub 1897 1919 2019-06-28
100400271 1410660 5. Joachim Knudsen Valby Skakklub 1874 1915 2019-07-04
100100809 1418300 6. Niels Wikman Valby Skakklub 1525 1651 2019-07-05
100104401 1445405 7. Benjamin Jensen Tåstrup Skakforening 1250 1545 2019-07-03
100104348 1467182 8. Oliver Wu Nørrebro Skakklub 1000 2019-07-03
100104423 1469185 9. Elin Wu Nørrebro Skakklub 1000 2019-07-04
100104150 1454153 10. Casper Yukun Liu BMS Skak 2039 2194 2019-06-30