Arbejder ...

loading

GoAudit Open 2019  

Vis Gruppe : Parringer
GoAudit Open 2019 Direkte link
#NavnRatingElo12345678PoPlWeRnEoEn
1GM Jonny Hector
Skakklubben Nordkalotten
24782478
28
1
15
1
8
1
10
1
5
½
3
½
6
½
4
1
1024782,692476
2IM Nicolai Vesterbæk Pedersen
Skanderborg Skakklub
23942391
27
½
43
1
36
1
9
1
3
0
8
1
7
½
6
1
642,6523912,542391
3IM Jens Ove Fries Nielsen
Fredericia Skakforening
23792367
34
1
16
1
9
½
11
1
2
1
1
½
5
½
7
½
622,0523881,972372
4Javier Marchena Hurtado
Skakforeningen ØBRO
23562356
30
1
18
1
10
0
17
1
12
1
5
½
9
1
1
0
6023562,382358
5FM Tobias Valentin Rostgaard
Skanderborg Skakklub
23482357
33
1
25
1
13
1
7
1
1
½
4
½
3
½
10
½
632,0523472,132356
6GM Carsten Høi
Brønshøj Skakforening
22712317
36
0
42
1
25
1
18
1
13
1
7
½
1
½
2
0
5121,922732,122316
7FM Viktor Haarmark Nielsen
Skakforeningen ØBRO
22602268
38
1
22
1
14
1
5
0
10
1
6
½
2
½
3
½
71,8522731,822282
8Lasse Christensen
Roskilde Skakklub
21762204
31
1
29
1
1
0
19
1
30
1
2
0
15
½
27
1
92,921682,872197
9Casper Yukun Liu
BMS Skak
21572171
39
1
23
1
3
½
2
0
27
1
11
1
4
0
13
½
5112,4521582,472172
10 Glenn Malmqvist
21212121
47
1
24
1
4
1
1
0
7
0
20
1
18
1
5
½
8021212,162128
11Rune Andersen
Bornholms Skakklub
21132122
35
1
36
½
27
1
3
0
46
1
9
0
21
1
18
1
103,1521103,062121
12WFM Esmat Susanne Guindy
Viborg Skakklub
20942102
43
0
37
1
28
1
22
1
4
0
30
1
32
1
15
1
652,721001,762107
13Paulius Meskenas
Køge Skakklub
20132003
51
1
44
1
5
0
23
1
6
0
15
½
22
1
9
½
5141,920151,752013
14Jeppe Hald Falkesgaard
Brønshøj Skakforening
19571972
48
1
46
1
7
0
30
0
25
1
32
0
28
0
37
1
4283,3519172,471953
15WFM Marie Frank-Nielsen
Amager Skakforening
19511989
40
1
1
0
29
1
46
½
36
1
13
½
8
½
12
0
171,819571,921991
16Karamtej Singh
18951903
41
1
3
0
30
0
36
0
38
0
47
1
  248018951,641893
17Per Oehlerich
Nordre Skakklub
18751928
42
½
19
½
32
1
4
0
28
½
36
1
27
0
30
1
20318603,081916
18Bjørn Olsen
Frederiksberg Skakforening
18381856
37
1
4
0
33
1
6
0
24
1
49
1
10
0
11
0
4211,918411,831859
19Nienke van den Brink
Caïssa Gladsaxe
18271851
49
½
17
½
34
1
8
0
43
1
21
0
30
0
25
½
332,7517902,001831
20Vedant Kumar Saravana
Skakforeningen ØBRO
18071841
44
0
38
1
41
0
34
1
52
1
10
0
31
1
24
1
5152,418251,481862
21Daniel Tuk Hartsø Jarlskov
Nørrebro Skakklub
17701778
29
0
39
1
35
½
42
1
49
½
19
1
11
0
32
1
5162,117821,321785
22Noah Krug Wahlgreen
BMS Skak
17691749
52
1
7
0
43
1
12
0
41
1
28
½
13
0
46
1
192,517692,351755
23Mark Kirkebække
Tåstrup Skakforening
17641848
50
1
9
0
44
1
13
0
32
0
37
1
35
1
28
0
4262,6517452,281842
24FM Daniel Andersen
Frederikssund Skakklub
17411793
45
1
10
0
46
0
37
1
18
0
38
1
42
1
20
0
4292,2517342,321787
25Henrik Damgaard Hansen
Skakklubben Seksløberen
17341769
32
1
5
0
6
0
38
1
14
0
39
1
44
½
19
½
4252,1517302,131766
26Sven Løntoft
Amager Skakforening
17161792
46
0
41
0
49
0
48
½
51
0
 
40
1
43
0
502,416742,281766
27Hannibal Valeur Jaques
Nørrebro Skakklub
17041736
2
½
49
1
11
0
41
1
9
0
46
1
17
1
8
0
181,2517271,291764
28Lukas Iskos
BMS Skak
17021743
1
0
40
1
12
0
39
1
17
½
22
½
14
1
23
1
5131,317741,321810
29Christian Skibsted Petersen
Amager Skakforening
16991768
21
1
8
0
15
0
43
0
39
0
   1520169901768
30Torben Winther Jensen
Hillerød Skakklub
16901701
4
0
45
1
16
1
14
1
8
0
12
0
19
1
17
0
4230,716990,371694
31Martin Mosgaard Knudsen
Roskilde Skakklub
16811649
8
0
47
0
45
1
44
½
42
½
41
1
20
0
52
1
4302,7516741,511649
32Bruno Gehrig
1664
25
0
50
1
17
0
47
1
23
1
14
1
12
0
21
0
4240166401000
33Jørgen Kamp Nielsen
Amager Skakforening
16531705
5
0
48
1
18
0
52
0
45
1
44
0
41
1
49
1
4313,0516523,041704
34Troels Barington
Valby Skakklub
16281731
3
0
52
1
19
0
20
0
40
1
42
0
46
0
 2471,2516211,441722
35Dmitrii Ivashkin
Skakforeningen ØBRO
16241630
11
0
51
1
21
½
49
0
44
½
52
1
23
0
39
½
352,6516051,391622
36Zeeshan Kustagi
BMS Skak
16131685
6
1
11
½
2
0
16
1
15
0
17
0
49
1
44
½
4221,816041,811673
37Benjamin Jensen
Tåstrup Skakforening
16091542
18
0
12
0
48
1
24
0
47
1
23
0
45
1
14
0
3401,916121,241557
38Michael Leerberg Madsen
Amager Skakforening
16031658
7
0
20
0
50
1
25
0
16
1
24
0
52
0
 2461,4515850,521668
39Hans Haagen Larsen
Enkeltmedlem - Indland
15641647
9
0
21
0
51
1
28
0
29
1
25
0
43
1
35
½
341,2515751,391649
40Orla Eilegaard Jørgensen
Amager Skakforening
15581575
15
0
28
0
52
0
51
1
34
0
48
1
26
0
45
½
452,115311,711571
41Karl-Emil Elmer Nielsen-Refs
Amager Skakforening
15311551
16
0
26
1
20
1
27
0
22
0
31
0
33
0
50
1
3411,615041,481532
42Erik Elmer Rasmussen
Amager Skakforening
15171554
17
½
6
0
47
1
21
0
31
½
34
1
24
0
51
0
3371,6515101,301558
43Richard Nielsen
Amager Skakforening
15111619
12
1
2
0
22
0
29
1
19
0
45
0
39
0
26
1
3381,414931,671606
44Laurits Bønsvig Wehding
Amager Skakforening
14341492
20
1
13
0
23
0
31
½
35
½
33
1
25
½
36
½
4270,915330,961554
45Mattias Skærved
Fredericia Skakforening
14211447
24
0
30
0
31
0
50
1
33
0
43
1
37
0
40
½
431,1514371,151454
46Anton Bønsvig Wehding
Amager Skakforening
14041402
26
1
14
0
24
1
15
½
11
0
27
0
34
1
22
0
320,2513930,311390
47Oleg Dudnyk
Skakforeningen ØBRO
13981621
10
0
31
1
42
0
32
0
37
0
16
0
50
1
48
½
441,3514052,031600
48John Michael Svensson
Amager Skakforening
13951557
14
0
33
0
37
0
26
½
50
½
40
0
51
0
47
½
492,0513481,941538
49Michael Kim Dupont
Amager Skakforening
13931522
19
½
27
0
26
1
35
1
21
½
18
0
36
0
33
0
3390,5513910,851515
50Jens Gade
Amager Skakforening
13411494
23
0
32
0
38
0
45
0
48
½
51
½
47
0
41
0
1511,713101,541483
51Jens-Corneliu Nikolaj Cazacu Hansen
Nørrebro Skakklub
12721580
13
0
35
0
39
0
40
0
26
1
50
½
48
1
42
1
36114521,921643
52Theis Borg
Amager Skakforening
1000
22
0
34
0
40
1
33
1
20
0
35
0
38
1
31
0
3420,05104301000

1. præmiegruppe (10 spillere)2. præmiegruppe (10 spillere)3. præmiegruppe (10 spillere)4. præmiegruppe (10 spillere)5. præmiegruppe (12 spillere)

Indbydelse

Indbydelse til GoAudit Open den 8. – 10. november 2019


  Spillested:  Idræts- og Kulturhallen Prismen     Holmbladsgade 71, 2300 København S
 
Turneringsform: 8 runder FIDE-schweizer 
 
Elo-registrering: Turneringen elo-registreres
 
Betænkningstid:  Runde 1-4: 15 minutter/spiller + 5 sekunder/træk    Runde 5-8: 90 minutter/spiller + 30 sekunder/træk
 
Indskud:  300 kr. GM og IM gratis
 
Max. deltagerantal: 60 
 
Præmier:  Ved over 50 deltagere:    5.250 kr., 4.250 kr., 2.250 kr., 1.250 kr. 1.000 kr.    Ratingpræmier á 700 kr./10 deltagere    Ved ligestilling afgøres placering ved almindelig korrektion.

Kvalifikation til Københavnsmesterskabet: Bedste KSU-spiller kvalificerer sig til finalen om KM 2020. Se mere her: http://www.kobenhavnsskakunion.dk/index.php?mid=300
 
  
AMSF Open, en turnering for spillere som har under 1600 i elo-rating udgår p.g.a. for få tilmeldte!
 
 
Tilmelding til GoAudit Open   DSU’s turneringssystem senest den 5. november 2019 eller til    Jens Gade, tlf. 29899949, e-mail: jens.gade@atina.dk. Ved tilmelding oplyses navn, fødselsdato, klub, rating/elo, tlf. og e-mailadresse om muligt
 
Tidsskema:  Fredag 08/11 17.30-18.15: Anmeldelse/betaling indskud      18.30  1. runde      19.30  2. runde       20.30  3. runde      21.30  4. runde  

Lørdag 09/11 10.00  5. runde      15.00  6. runde          Søndag 10/11 09.30  7. runde      14.30  8. runde      Ca. 18.45 Præmieoverrækkelse


Partiet tabes uden kamp hvis man kommer 1 time efter uret er startet.


Sponsor:  GoAudit Revisionsanpartselskab, Ny Adelgade 5A, 1104 København K

Periode 2019-11-08 .. 2019-11-10
Dansk ratet Ja
Elo ratet Ja
Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Turneringens egen hjemmeside http://www.amsf.dk
Turnerings komite
Hoveddommer Ole Pedersen
Dommere Alle grupper:  Michael Leerberg Madsen
GoAudit Open 2019:  Ole Pedersen

Tilmeldings muligheder til GoAudit Open 2019

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

http://www.amsf.dk

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
GoAudit Open 2019 52 2019-11-08 2019-11-01
Totalt antal tilmeldte 52
Deltagere i gruppen GoAudit Open 2019
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100800594 1700090 1. GM Jonny Hector Skakklubben Nordkalotten 2478 2478 2019-11-04
100701367 1402340 2. IM Nicolai Vesterbæk Pedersen Skanderborg Skakklub 2394 2391 2019-11-04
100700286 1400142 3. IM Jens Ove Fries Nielsen Fredericia Skakforening 2379 2367 2019-08-01
100104662 2271583 4. Javier Marchena Hurtado Skakforeningen ØBRO 2356 2356 2019-10-23
100301633 1408801 5. FM Tobias Valentin Rostgaard Skanderborg Skakklub 2348 2357 2019-10-31
100101540 1400100 6. GM Carsten Høi Brønshøj Skakforening 2271 2317 2019-08-05
100103864 1444492 7. FM Viktor Haarmark Nielsen Skakforeningen ØBRO 2260 2268 2019-09-04
100800854 1402056 8. Lasse Christensen Roskilde Skakklub 2176 2204 2019-08-28
100104150 1454153 9. Casper Yukun Liu BMS Skak 2157 2171 2019-10-19
1705750 10. Glenn Malmqvist 2121 2121 2019-10-30
100801207 1405683 11. Rune Andersen Bornholms Skakklub 2113 2122 2019-10-16
100600613 1401637 12. WFM Esmat Susanne Guindy Viborg Skakklub 2094 2102 2019-08-01
100202444 12809969 13. Paulius Meskenas Køge Skakklub 2013 2003 2019-10-14
101096089 1464981 14. Jeppe Hald Falkesgaard Brønshøj Skakforening 1957 1972 2019-10-24
100301109 1409344 15. WFM Marie Frank-Nielsen Amager Skakforening 1951 1989 2019-10-03
- 16. Karamtej Singh 1895 1903 2019-11-05
100600351 1408410 17. Per Oehlerich Nordre Skakklub 1875 1928 2019-11-05
101095747 1462482 18. Bjørn Olsen Frederiksberg Skakforening 1838 1856 2019-10-17
100104149 1452568 19. Nienke van den Brink Caïssa Gladsaxe 1827 1851 2019-10-26
100104462 45059730 20. Vedant Kumar Saravana Skakforeningen ØBRO 1807 1841 2019-10-13
100104290 1463896 21. Daniel Tuk Hartsø Jarlskov Nørrebro Skakklub 1770 1778 2019-10-25
100104399 1457349 22. Noah Krug Wahlgreen BMS Skak 1769 1749 2019-10-24
100103576 1414917 23. Mark Kirkebække Tåstrup Skakforening 1764 1848 2019-10-16
100802146 1402714 24. FM Daniel Andersen Frederikssund Skakklub 1741 1793 2019-07-04
100800635 1409735 25. Henrik Damgaard Hansen Skakklubben Seksløberen 1734 1769 2019-10-18
100700567 1441523 26. Sven Løntoft Amager Skakforening 1716 1792 2019-06-10
100104090 1454188 27. Hannibal Valeur Jaques Nørrebro Skakklub 1704 1736 2019-10-19
101095257 1461613 28. Lukas Iskos BMS Skak 1702 1743 2019-10-10
100103973 1442597 29. Christian Skibsted Petersen Amager Skakforening 1699 1768 2019-11-09
100803123 1515942 30. Torben Winther Jensen Hillerød Skakklub 1690 1701 2019-10-26
103109911 1436937 31. Martin Mosgaard Knudsen Roskilde Skakklub 1681 1649 2019-10-19
- 32. Bruno Gehrig 1664 2019-11-01
100103155 1413279 33. Jørgen Kamp Nielsen Amager Skakforening 1653 1705 2019-10-02
100103389 1446762 34. Troels Barington Valby Skakklub 1628 1731 2019-09-19
101096417 1465473 35. Dmitrii Ivashkin Skakforeningen ØBRO 1624 1630 2019-10-16
101095984 1468839 36. Zeeshan Kustagi BMS Skak 1613 1685 2019-08-02
100104401 1445405 37. Benjamin Jensen Tåstrup Skakforening 1609 1542 2019-10-16
100104047 1447637 38. Michael Leerberg Madsen Amager Skakforening 1603 1658 2019-10-17
100800414 1409557 39. Hans Haagen Larsen Enkeltmedlem - Indland 1564 1647 2019-09-20
100101086 1413368 40. Orla Eilegaard Jørgensen Amager Skakforening 1558 1575 2019-11-01
100104139 1452797 41. Karl-Emil Elmer Nielsen-Refs Amager Skakforening 1531 1551 2019-09-30
100104198 1452819 42. Erik Elmer Rasmussen Amager Skakforening 1517 1554 2019-09-30
100104489 1467379 43. Richard Nielsen Amager Skakforening 1511 1619 2019-09-24
100104307 1463225 44. Laurits Bønsvig Wehding Amager Skakforening 1434 1492 2019-09-18
101095461 1461958 45. Mattias Skærved Fredericia Skakforening 1421 1447 2019-09-20
100104306 1463217 46. Anton Bønsvig Wehding Amager Skakforening 1404 1402 2019-09-18
101096416 1465465 47. Oleg Dudnyk Skakforeningen ØBRO 1398 1621 2019-08-30
100102228 1417231 48. John Michael Svensson Amager Skakforening 1395 1557 2019-11-01
103107624 1438913 49. Michael Kim Dupont Amager Skakforening 1393 1522 2019-10-24
100100104 1416111 50. Jens Gade Amager Skakforening 1341 1494 2019-06-11
100104511 1468138 51. Jens-Corneliu Nikolaj Cazacu Hansen Nørrebro Skakklub 1272 1580 2019-10-16
100104685 - 52. Theis Borg Amager Skakforening 1000 2019-11-05