Arbejder ...

loading

Sydøstfyn 40 års jubilæum.  

Vis Gruppe : Parringer
Monrad 1 Direkte link
#NavnRatingElo1234567PoPlWeRn
1Michael Nord
Tårnet Svendborg
19472060
2
0
6
0
3
0
12
1
5
0
9
0
7
0
1152,51902
2Kim Henrik Skaanning-Pedersen
Sydøstfyn
22062207
1
1
4
½
8
0
9
1
16
1
10
½
13
0
453,452217
3Birger Olsen
Sydøstfyn
18811906
4
0
7
0
1
1
14
0
12
1
16
½
15
0
141,651907
4IM Klaus Berg
Skanderborg Skakklub
22912288
3
1
2
½
9
1
13
½
10
1
8
0
6
½
34,452292
5Claus Rossen
Viborg Skakklub
20892163
6
½
15
0
16
½
7
½
1
1
14
½
12
½
93,452090
6Jan Nordenbæk Pedersen
Hillerød Skakklub
21672239
5
½
1
1
11
1
8
0
9
1
13
0
4
½
463,352180
7Thomas Stausholm Jepsen
Sydøstfyn
21272152
8
0
3
1
10
0
5
½
11
0
12
1
1
1
114,12115
8IM Jan Pedersen
Skakklubben af 1968
23862383
7
1
9
½
2
1
6
1
13
½
4
1
10
1
615,052403
9Jess Nykjær
Sydøstfyn
19431963
10
1
8
½
4
0
2
0
6
0
1
1
16
½
3121,551987
10Poul Erik Nielsen
Sydøstfyn
20152002
9
0
12
1
7
1
15
1
4
0
2
½
8
0
82,352038
11Per Stentebjerg-Hansen
Frem Skakklub
21312178
12
1
13
0
6
0
16
0
7
1
15
½
14
½
3133,152128
12Poul Eriksen
Prøvemedlemmer
20002000
11
0
10
0
14
0
1
0
3
0
7
0
5
½
½163,31916
13GM Sune Berg Hansen
Hillerød Skakklub
25682573
14
1
11
1
15
1
4
½
8
½
6
1
2
1
626,252568
14Per Smidt Sørensen
Sydøstfyn
19732081
13
0
16
0
12
1
3
1
15
½
5
½
11
½
102,152009
15Tom Frantsen
Frem Skakklub
21082147
16
1
5
1
13
0
10
0
14
½
11
½
3
1
443,352121
16IM Steffen Pedersen
Sydøstfyn
23572324
15
0
14
1
5
½
11
1
2
0
3
½
9
½
75,92309

Monrad 2 Direkte link
#NavnRatingElo1234567PoPlWeRn
1 Torbjorn Lindberg
Prøvemedlemmer
16751675
2
1
6
½
17
0
5
0
3
1
12
0
8
1
94,41648
2Jens Eriksen
Tårnet Svendborg
14731553
1
0
16
1
5
0
14
0
11
0
18
1
4
½
163,251439
3Ulla Hansen
Sydøstfyn
13561548
4
½
17
0
14
1
10
0
1
0
16
0
18
1
152,551354
4Kasper Jerwiarz
Brønshøj Skakforening
1435
3
½
15
0
16
½
8
0
18
1
11
½
2
½
3143,551410
5 Zdenko Tencic
Prøvemedlemmer
16971697
6
0
8
1
2
1
1
1
10
1
13
1
17
0
524,61709
6Ruben Jepsen
Sydøstfyn
14861636
5
1
1
½
15
½
13
½
12
½
7
1
10
½
42,21617
7Bjarne Lindenskov
Sydøstfyn
16841856
8
1
9
1
13
½
17
½
15
0
6
0
12
0
3104,31645
8Jan Nielsen
Sydøstfyn kun dag
14861550
7
0
5
0
10
0
4
1
16
1
9
1
1
0
311 - 123,41468
9Arzu Aliyev Vaggeryd
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
1400
10
1
7
0
12
0
11
1
14
0
8
0
16
0
2172,41382
10Daniel Wie Krog
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
1356
9
0
11
½
8
1
3
1
5
0
14
1
6
½
472,11460
11Jens Erik Pedersen
Tårnet Svendborg
16011711
12
0
10
½
18
1
9
0
2
1
4
½
14
0
3134,651528
12Mathias Nielsen
Sydøstfyn
17431902
11
1
13
0
9
1
15
0
6
½
1
1
7
1
54,851733
13Niels Henrik Cappelen
Læseforeningens Skakklub
17331759
14
1
12
1
7
½
6
½
17
½
5
0
15
1
34,351738
14Erik René Nielsen
Sydøstfyn
15781731
13
0
18
1
3
0
2
1
9
1
10
0
11
1
484,551553
15Bent Åke Vaggeryd
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
1550
16
½
4
1
6
½
12
1
7
1
17
0
13
0
463,151588
16Mia Louise Gammeltoft
Enkeltmedlem - Indland
12571618
15
½
2
0
4
½
18
0
8
0
3
1
9
1
311 - 1221302
17Thomas Kaas
Sydøstfyn
17652034
18
1
3
1
1
1
7
½
13
½
15
1
5
1
6151795
18 Johan Krohn
Prøvemedlemmer
12761276
17
0
14
0
11
0
16
1
4
0
2
0
3
0
1181,81240
Indbydelse

Sydøstfyn 40 års jubilæum skal fejres.

Hurtigturnering med efterfølgende spisning.

  • Tidspunkt for hurtigturnering Lørdag den 7-9-2019. kl 11 til ca 16 30.
  • Tidspunkt for spisning. kl. ca 18 30.
  • Hvem kan deltage. Alle nuværende og tidligere medlemer af sydøstfyn, og andre udvalgte.
  • Turneringsform og betækningstid. Bestemmes senere.
  • Junior gratis deltagelse.
  • Sidste tilmelding. 01-09-2019 kl 18. 
  • Sted. Gudbjeg Forsamlingshus Byvej 5892 Gudbjerg
  • Spørgsmål. Jørgen Kiel 22485676 eller på j.kiel@isoplus.dk
  • Reception. Fredag den 6-9-2019 kl. 19-20 fra kl 20 - 21 30 GM Sune Berg Hansen. efterfulgt af lyn for dem som har lyst. 
  • Indkvartering
    Hotel Svendborg tilbyder overnatning til favorable priser:
    Enkeltværelse 650,- kr.
    Dobbeltværelse 800,- kr.
    Priserne er inkl. morgenmad.

           Booking kode: skak

Periode 2019-09-07 .. 2019-09-07
Dansk ratet Ja
Elo ratet Nej
Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Turnerings komite
Hoveddommer Jørgen Kiel
Dommere

Tilmeldings muligheder til Sydøstfyn 40 års jubilæum.

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Monrad 1 16 2019-09-07 2019-09-01
Monrad 2 18 2019-09-07 2019-09-01
- 17 2019-09-07 2019-09-01
Totalt antal tilmeldte 51
Deltagere i gruppen Monrad 1
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100300817 1433784 1. Michael Nord Tårnet Svendborg 1947 2060 2019-09-04
100300210 1403699 2. Kim Henrik Skaanning-Pedersen Sydøstfyn 2206 2207 2019-09-01
100301904 1450344 3. Birger Olsen Sydøstfyn 1881 1906 2019-08-18
100300602 1400053 4. IM Klaus Berg Skanderborg Skakklub 2291 2288 2019-09-04
100300084 1403222 5. Claus Rossen Viborg Skakklub 2089 2163 2019-08-31
100300620 1401475 6. Jan Nordenbæk Pedersen Hillerød Skakklub 2167 2239 2019-08-31
100300623 1403273 7. Thomas Stausholm Jepsen Sydøstfyn 2127 2152 2019-07-09
100600985 1401963 8. IM Jan Pedersen Skakklubben af 1968 2386 2383 2019-09-04
100300686 1427288 9. Jess Nykjær Sydøstfyn 1943 1963 2019-07-10
100900189 1406892 10. Poul Erik Nielsen Sydøstfyn 2015 2002 2019-07-09
100300086 1400770 11. Per Stentebjerg-Hansen Frem Skakklub 2131 2178 2019-09-03
101096920 - 12. Poul Eriksen Prøvemedlemmer 2000 2000 2019-08-24
100800407 1400266 13. GM Sune Berg Hansen Hillerød Skakklub 2568 2573 2019-09-01
100500168 1408232 14. Per Smidt Sørensen Sydøstfyn 1973 2081 2019-09-03
100300217 1406825 15. Tom Frantsen Frem Skakklub 2108 2147 2019-08-24
100300606 1401491 16. IM Steffen Pedersen Sydøstfyn 2357 2324 2019-08-28
Deltagere i gruppen Monrad 2
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
101096922 1729420 1. Torbjorn Lindberg Prøvemedlemmer 1675 1675 2019-08-28
100300991 1442945 2. Jens Eriksen Tårnet Svendborg 1473 1553 2019-09-04
100300616 1443119 3. Ulla Hansen Sydøstfyn 1356 1548 2019-08-21
100501497 1439057 4. Kasper Jerwiarz Brønshøj Skakforening 1435 2019-08-06
101096921 1731343 5. Zdenko Tencic Prøvemedlemmer 1697 1697 2019-08-28
100301979 1464361 6. Ruben Jepsen Sydøstfyn 1486 1636 2019-07-16
100300815 1401718 7. Bjarne Lindenskov Sydøstfyn 1684 1856 2019-06-21
100300618 1428047 8. Jan Nielsen Sydøstfyn kun dag 1486 1550 2019-08-22
101096915 - 9. Arzu Aliyev Vaggeryd Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 1400 2019-08-28
101096351 - 10. Daniel Wie Krog Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 1356 2019-08-28
100300825 1443747 11. Jens Erik Pedersen Tårnet Svendborg 1601 1711 2019-08-20
100301707 1441868 12. Mathias Nielsen Sydøstfyn 1743 1902 2019-08-31
100300088 1408518 13. Niels Henrik Cappelen Læseforeningens Skakklub 1733 1759 2019-08-28
100301159 1413341 14. Erik René Nielsen Sydøstfyn 1578 1731 2019-08-18
101096914 - 15. Bent Åke Vaggeryd Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 1550 2019-08-28
103111058 1450018 16. Mia Louise Gammeltoft Enkeltmedlem - Indland 1257 1618 2019-08-31
100300610 1434942 17. Thomas Kaas Sydøstfyn 1765 2034 2019-08-14
101096923 1728873 18. Johan Krohn Prøvemedlemmer 1276 1276 2019-08-28
Deltagere i gruppen -
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
- Birgitte Mikkelsen Kun aften 2019-08-21
100300617 1454668 Carsten Mikkelsen Kun aften 1862 2019-08-21
- Dorit Kun aften 2019-08-20
100300309 1434403 Erik G. Andresen Nyborg Skakklub 1450 1558 2019-08-20
100301248 1440756 Hans Milter Pedersen Nyborg Skakklub 1283 1577 2019-08-20
100300605 1410474 Jakob Kousgaard Mikkelsen 1982 2022 2019-08-28
- Jeppe Frederiksen Kun Aften 2000 2019-09-01
100800359 1423070 Johannes Andersen Kun aften 989 1165 2019-08-24
100301773 1444042 John Sørensen Kun aften 985 1100 2019-09-01
100300609 1428020 Jørgen Kiel Sydøstfyn 1751 1857 2019-08-21
- kamilla Johansen kun aften 2019-08-21
- Karin Kun aften 2019-08-24
100300108 1417070 Kurt Ploug Kun aften 1740 1777 2019-08-20
100300633 1434926 Niels Højgaard Hansen Sydøstfyn 1354 1533 2019-08-21
- Stine Kun aften 2019-08-25
100300630 1456709 Uffe Nielsen Kun aften 1241 2019-08-24
- Aase Kun aften 2019-08-24