Arbejder ...

loading

Midtjysk Emt 2019  

Vis Gruppe : Parringer
Gruppe1 Direkte link
#NavnRatingElo1234567PoPlWeRnEoEn
1John Engstrøm
Nr. Snede Skakklub
18171861
9
1
6
0
12
1
3
1
4
1
2
½
7
1
15,2518255,051870
2Jesper Hegaard Thomsen
Nr. Snede Skakklub
17231756
10
1
7
½
13
½
5
1
6
½
1
½
3
½
2 - 54,517234,111764
3Knud Erik Andersen
Nr. Snede Skakklub
17061776
11
1
12
1
6
1
1
0
8
½
4
½
2
½
2 - 54,4517084,291780
4Søren Grymer-Hansen
Horsens Skakforening
16771722
12
0
11
1
10
1
7
1
1
0
3
½
6
½
46 - 74,4516643,971723
5Elias Meldgaard
Nr. Snede Skakklub
16631720
13
0
16
1
7
½
2
0
9
0
11
1
8
1
8 - 124,9516204,491700
6Helge Nielsen
Skakklubben Evans
16221707
14
1
1
1
3
0
13
1
2
½
7
½
4
½
2 - 53,716463,721723
7Kjeld Hansen
Enkeltmedlem - Indland
15971684
15
1
2
½
5
½
4
0
13
1
6
½
1
0
8 - 123,615933,721680
8Niels Sevelsted
Nr. Snede Skakklub
15841696
16
½
13
0
9
1
10
1
3
½
12
½
5
0
8 - 124,4515414,531675
9Vagn Skov Andersen
Horsens Skakforening
15681669
1
0
14
1
8
0
12
0
5
1
13
½
16
1
8 - 124,4515254,331652
10Benny Terndrup
Nr. Snede Skakklub
14931578
2
0
15
1
4
0
8
0
16
1
14
½
11
+
8 - 123,514483,401560
11Erik Pedersen
Nr. Snede Skakklub
13681594
3
0
4
0
16
1
15
0
14
0
5
0
10
-
1162,812873,431545
12Bent Christensen
Skakklubben Evans
13411475
4
1
3
0
1
0
9
1
15
1
8
½
14
1
2 - 52,114902,241520
13Jørgen Falck
Nr. Snede Skakklub
13381484
5
1
8
1
2
½
6
0
7
0
9
½
15
1
46 - 71,7514732,141558
14Bjarne Sonberg
Nr. Snede Skakklub
12401451
6
0
9
0
15
0
16
1
11
1
10
½
12
0
132,5512383,141438
15Aage Valdemar Madsen
Nr. Snede Skakklub
11301227
7
0
10
0
14
1
11
1
12
0
16
0
13
0
2141,8511371,461238
16Lars Hinge Jensen
Nr. Snede Skakklub
9981166
8
½
5
0
11
0
14
0
10
0
15
1
9
0
150,710350,981187
Indbydelse

Midtjysk EMT 2019

 

Nr. Snede skakklub indbyder hermed til en 7-runders koordineret EMT  som også Elo rates såfremt betingelserne herfor er til stede.

 

Spilledage følgende 7 mandage 19/8, 26/8, 2/9, 9/9, 23/9, 30/9, 7/10

 

Spilletid 19.00-23.30

 

Turneringsform Dansk Schweizer 1 gruppe

 

Indskud 150 kr. pr person.

 

Præmier 1. præmie min.400 kr., 2.præmie 200 kr

Øvrige præmier afhængig af deltagerantallet.

Præmier afgøres ved ligestilling ved Almindelig korrektion.

 

Betænkningstid 1 timer og 30 Minutter samt 30 sec pr træk.

 

Tilladt forsinkelse 1 time.

 

Spillested. Bavnehøjcentret, Bavnehøj 19, 8766 Nr.Snede.

 

Udsatte kampe. Kan spilles Mandag den 16/9 eller privat efter aftale med Turneringslederen.

Udsatte partier til en af de første 4 runder skal være afviklet senest den 16/9 2019.

 

Tilmelding. Senest 16/8 2019 på skak.dk eller til Turneringsleder John Engstrøm tlf. 20 87 40 25

 

Øvrigt. Der kan købes kaffe, øl, vand og brød på spillestedet.

 

Formand

 

John Engstrøm.

 

 

Periode 2019-08-19 .. 2019-10-07
Dansk ratet Ja
Elo ratet Ja
Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Turnerings komite
Hoveddommer John Engstrøm
Dommere

Tilmeldings muligheder til Midtjysk Emt 2019

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Gruppe1 16 2019-08-19 2019-08-16
Totalt antal tilmeldte 16
Deltagere i gruppen Gruppe1
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100500727 1410512 1. John Engstrøm Nr. Snede Skakklub 1817 1861 2019-06-19
103103878 1444751 2. Jesper Hegaard Thomsen Nr. Snede Skakklub 1723 1756 2019-06-19
100900045 1408160 3. Knud Erik Andersen Nr. Snede Skakklub 1706 1776 2019-06-24
100500752 1428543 4. Søren Grymer-Hansen Horsens Skakforening 1677 1722 2019-06-24
100500991 1449273 5. Elias Meldgaard Nr. Snede Skakklub 1663 1720 2019-08-08
100500525 1403460 6. Helge Nielsen Skakklubben Evans 1622 1707 2019-08-15
100501762 1452070 7. Kjeld Hansen Enkeltmedlem - Indland 1597 1684 2019-08-17
100500543 1434306 8. Niels Sevelsted Nr. Snede Skakklub 1584 1696 2019-08-08
100500606 1413180 9. Vagn Skov Andersen Horsens Skakforening 1568 1669 2019-08-10
100500744 1444743 10. Benny Terndrup Nr. Snede Skakklub 1493 1578 2019-06-24
100500644 1404997 11. Erik Pedersen Nr. Snede Skakklub 1368 1594 2019-08-05
100501185 1434268 12. Bent Christensen Skakklubben Evans 1341 1475 2019-08-11
100100338 1428152 13. Jørgen Falck Nr. Snede Skakklub 1338 1484 2019-08-11
100500889 1444727 14. Bjarne Sonberg Nr. Snede Skakklub 1240 1451 2019-06-24
100501568 1449249 15. Aage Valdemar Madsen Nr. Snede Skakklub 1130 1227 2019-06-24
101200088 1468952 16. Lars Hinge Jensen Nr. Snede Skakklub 998 1166 2019-06-24